poniedziałek, 22 października 2018

3% na lokacie na dobry początek w Eurobanku do 100.000 zł


W Getin skończyło mi się promocyjne oprocentowanie w wysokości 3% i wielu z Was pewnie stoi przed podobnym problemem w jaki sposób zatrzymać taką stawkę. Nie jest fajnie jak obniżamy loty do 2,70% w Millennium.

Jak się okazuje 3% ma w swojej ofercie na lokacie Eurobank, który okazjonalnie lubi wyskoczyć z jakąś przyzwoitą ofertą. Tym razem mamy lubianą trójkę z przodu na lokacie kwartalnej i co ważne nie jest to wabik na małą kwotę, bowiem można wpakować nawet do 100.000 zł.


Oczywiście oferta jest dla nowych klientów. Na szczęście definicja nowy klient nie jest jakaś straszna u czerwonych. Eurobank od lat daje karencję roczną, więc po 12 miesiącach od zamknięcia konta można wrócić po lepszą ofertę.

Tutaj założysz lokatę na dobry początek w Eurobanku na 3%

Co trzeba zrobić by dostać owe 3%? 
Standardowo lokata daje 2,50% zaś przy spełnieniu dodatkowych warunków stawka zostaje wywindowana do 3%. Na szczęście warunki nie są aż tak trudne, jak to było we wcześniejszych promocjach w tym banku.

W zasadzie mamy dwie opcje do wyboru i to dwie skrajne: trudny i łatwy. Bank wymaga by w trakcie trwania lokaty czyli w przeciągu 3 miesięcy wybrać jeden z poniższych wariantów wpływu środków na konto:
 • jednego wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 500 zł
 • dwóch wpływów na kwotę 1500 zł
Chociaż oba warunki są banalne, to jednak nie lubimy zlecać naszemu pracodawcy zmiany banku, nawet jeśli miałoby to trwać przez miesiąc. W tym przypadku mamy wymóg przelania zaledwie 500 zł więc pracodawca mógłby nawet zrobić podział przelewu do dwóch banków, ale nie każdy pracodawca się na to godzi.


Kto nie chce zlecać przelewu, ma drugą opcję, wykonania dwóch przelewów po 1500 zł co już jest banalną i raczej bezproblemową czynnością. W tym przypadku sami robimy sobie przelew zwrotny tak jak to robimy w wielu innych bankach co miesiąc:)

Bez względu na to który wariant przelewu wybierzemy dodatkowo należy jeszcze zrobić 9 płatności kartą na dowolną kwotę. Można więc zrobić po 3 płatności na miesiąc co jest też banalne.  Po wykonaniu tych czynności bank podniesie nam stawkę o 0,5pp. o czym informuje:

W przypadku spełnienia powyższych warunków Bank dokona księgowania na koncie Klienta środków wynikających z dodatkowych odsetek w terminie 5 dni roboczych od zakończenia okresu trwania lokaty.

Tutaj założysz lokatę na dobry początek w Eurobanku na 3%

Oferta ma być ważna tylko do 30 listopada 2018.
Na koniec przypomnę, że Eurobank jako jedyny bank w Polsce ma bezpłatny limit w koncie, który jest samoodnawialny dostępny przez 10 dni w każdym miesiącu. Nie ma tego nawet Millennium, gdzie za odnowienie limitu po roku trzeba zabulić niemało kasy.

Z tego powodu Eurobank to mój główny bank od wielu lat. Tylko na pół roku przeniosłem wynagrodzenie do WBK, ale po jego zakończeniu mam zamiar wrócić do Eurobanku i znów używać darmowego limitu:)

1. Regulamin lokaty na dobry początek na 3% w Eurobank edycja 1
2. Regulamin lokaty na dobry początek na 3% w Eurobank - edycja 2
3. Tabela opłat i prowizji

11 komentarzy:

 1. Jedno pytanie do organizatora promocji/banku. Co oznacza ten zapis na końcu regulaminu? Cytuję: "Regulamin obowiązuje od 07.11.2018r." Czy trzeba czekać 2 tyg. aż ten regulamin zacznie obowiązywać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta ma dwa regulaminy od razu dostępne.
   Obecnie obowiązuje 1 edycja lokaty, zaś od 7 listopada wejdzie w życie 2 edycja.
   Dołączyłem do artykuły oba regulaminy.

   Usuń
  2. Teraz już wszystko jasne :)

   Usuń
 2. Powinieneś jeszcze napisać, że do konta trzeba wziąć kartę. A ta jest płatna 4,90 miesięcznie, jeżeli nie wykonasz nią płatności na minimum 400 złotych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączyłem do artykułu tabelę opłat i prowizji.
   Tak patrzę teraz na punkt 'płatności mobilne VISA' - w tym wariancie jest 0 zł do konta 'W pełni', zaś przez pierwszy rok za 0 zł do konta 'Junior'. Konto 'Standard' nie wchodzi w rachubę, bo tutaj takie płatności mają wpis 'nd'.

   Usuń
 3. Powoli pękają. Jest wielki??? procent na 2,80 bez konta i bez warunku nowych środków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pojawiły się nowe lokaty w IdeaBank. Lokata 2,8% na 3 mce. Jest także druga - ulepszona - beztroska 2,7% na 3 miesiące (do wczoraj oprocentowanie tej lokaty wynosiło 2,2%).

  OdpowiedzUsuń
 5. Idea wraca do 2.7% na Beztroskiej - Millennium staje się powoli mało atrakcyjne ze wzgl na kłopoty z limitami przelewów w nagłej sytuacji. Ja musiałbym się wyprowadzać przez tydzień.
  Wraca Wielki % na 2.8/3mc - oferta nad która nie ma sensu się nawet chyba pochylać.
  Idea ma chyba kłopoty z odpływem kapitału - wydłużają lokaty choć jednocześnie obniżają oprocentowanie. Beztroska stała się nieatrakcyjna i musieli podnieść % dla produktu alternatywnego dla KO - będącego jednak lokatą.
  Zawrotna jeszcze działa na dziś?

  OdpowiedzUsuń
 6. "Powoli pękają. Jest wielki??? procent na 2,80 bez konta i bez warunku nowych środków."
  Już opisane w najnowszym artykule pod tym adresem:
  http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/10/idea-jednak-wymieka-podnosza.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Zwrotna jest dedykowana tylko do określonych klientow. Czym kieruje się bank to trudno stwierdzić płcią,wiekiem itp. ;ale nie kwotą przelewu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...