sobota, 13 października 2018

4,10% na lokacie powitalnej w Nest


Od dziś kończą się lokaty ze stawką na 3,50% opisane na blogu w ubiegłym miesiącu. Warto je polikwidować i ewakuować środki przelewem natychmiastowym do innego banku. Pozostaje pytanie gdzie?

Dla przypomnienia mamy ostatnie dni promocji kont: w Millennium do dziś, zaś w Getin do jutra. Na szczęście do tych banków dochodzą przelewy ekspresowe. Nową opcją jaka się pojawiła jest też lokata Witaj w Nest, która pojawiła się na Allegro.
Co ciekawe Nest poszedł śladem Idea bank, który podwyższył limit swojej jednorazówki dla nowych klientów do 20.000 zł czyli tyle samo ile daje od dawien dawna lokata bezkarna w Optimie. Niestety obie sztandarowe lokaty niebieskich i rudych nie kopiują najważniejszej właściwości klonu BGŻ.

Mowa oczywiście o jednorazowości lokat Happy oraz Witaj. Optima jako jedyny bank pozwala na rok zamknąć konto i wrócić po lokatę bezkarną, ba dodaje od czasu bonus w wysokości 50 zł za jej założenie. Drugi konkurent na lokacie Happy daje od czasu do czasu bonus w wysokości 200 zł. Przy tych ofertach bonus w postaci 0,10pp nie wygląda zachęcająco.

Chociaż opisuję tutaj dość często ofertę Nesta, jakoś nigdy nie skusiłem się na skorzystanie z oferty rudych. Ostatnio była tutaj fajna oferta z kontem na 3%, ale wymóg przelewania wynagrodzenia skutecznie mnie zniechęcił, tym bardziej, że Santander wreszcie zaczął wypłacać premię za odbiór mojej pensji od pracodawcy.

Obecna oferta na Allegro też pozostaje dla mnie tylko ciekawostką. Nie ma tutaj co prawda limitu wniosków, ale jest licznik ważności oferty. Niby to samo co podanie deadline, a mimo to bardziej motywujące do skorzystania z oferty.Uodporniłem się jednak na takie zagrywki. Fakt, że mamy tutaj zaledwie 0,10 więcej od standardowej stawki nie wygląda tak zachęcająco jak 50 złotowy bonus Optimy czy 200 zł do fly.pl znane z Idei, być może jednak ktoś z Was będzie chciał skorzystać z oferty, o ile rzecz jasna nie miał nic do czynienia z Nestem w swojej przeszłości.

Wadą oferty Nesta jest konieczność założenia konta. Darmowego co prawda, ale lepsze byłoby rozwiązanie znane z lokaty Happy, gdzie konta posiadać nie trzeba. Wykluczy to nas z potencjalnej promocyjnej oferty konta, jaka pojawia się tutaj od czasu do czasu.

Bardziej interesuje mnie obecnie co będzie dalej z Millennium oraz Getin. Jutro i pojutrze przyjrzymy się jak będzie wyglądać nowa edycja sztandarowych kont

14 komentarzy:

 1. Chodzą przecieki, że Millenium utrzyma 2,7 oraz podwyższy limit do 200 tysięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładałem, że kasę z zakończonych lokat w Idea bank przeleję właśnie na KO, bo dziś ostatni dzwonek na zaklepanie sobie 2,70% na trzy miechy.
   Policzyłem sobie jednak, że w Getin mam jeszcze 7 dni stawki na 3%, więc to tutaj wróciły przed chwilą środki:)

   Usuń
  2. Moje lokaty w IB kończą się w tą środę i też lecą na KO w GB – bo do końca m-ca mam jeszcze te promocyjne 3% 😉

   Usuń
  3. 200tys i limit przelewów 50tys?

   Usuń
  4. 200tys i limit przelewów 50tys?
   __________
   tak było zawsze i dawaliśmy rade przelać w jednym dniu całe 200K :)

   Usuń
  5. To napisz jakis tutorial jak to zrobić dokładnie bo podejrzewam że to polega na ustaleniu wcześniejszym przelewów, ale jak to technicznie rozplanowac i zrobić to nie mam pojęcia a przy 200 000 to już może być dużo roboty

   Usuń
  6. "Chodzą przecieki, że Millenium utrzyma 2,7 oraz podwyższy limit do 200 tysięcy."
   Miałeś rację ;) Już opisane w nowym artykule: http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/10/ponownie-270-na-ko-w-millennium-z.html

   Usuń
 2. polcan czy w T-mobile aby na rachunku oszczędnościowym dla nowych klientów otrzymać 3% do 50tyś, to trzeba przelewać wynagrodzenie???? Założyłem konto, a następnie rachunek oszczędnościowy bez przelewania wynagrodzenia i mam 1,04!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile wiem to nie trzeba, jedyny warunek to bodaj bycie nowym klientem. TomTom jest nowym klientem i twierdzi, że ma 3%.
   Nie biorę w tym udzialu, bo klientem jestem od dawna. Założyłeś konto po raz pierwszy czy wróciłeś?

   Usuń
  2. nie trzeba przelewać zarobków. Jak spełniasz warunki nowości to masz 3%, ale to pojawi się w opisie konta dopiero po 24 godzinach a z racji weekendu to może i dłużej. Miałem to konto i promocję - praktycznie bezobsługowe 3 %

   Usuń
 3. A ja dzisiaj założyłem kilka lokat w ib na 3% na 3M. Na dwóch kontach kończyły mi się lokaty wczoraj i dziś. Przy próbie przelewu zewn u żony za pierwszym razem nie wyskoczyła propozycja tej ukrytej lokaty wiec przelałem pieniądze do siebie. Po godzinie z powrotem przelałem pieniądze do niej i gdy poszło zlecenie do mbanku wyskoczyła propozycja lokaty na 3%. Za chwile zrobiłem to samo po raz kolejny i znów otrzymałem propozycje lokaty na 3% :). W ten sposób ulokowałem stare środki na 3% na 3M w IB

  OdpowiedzUsuń
 4. OK. Wszystko gra. Jest 3% na 50 kilo. Konto założyłem chyba z miesiąc temu ale rachunek oszczędnościowy założyłem dwa dni temu we czwartek. Pierwsze pieniądze przelałem wczoraj w piątek i pokazało się 1,04%, a dzisiaj dopełniłem bekę do 50 kilo i dalej było 1,04%. Zgodnie z regulaminem 3% pokazuje się dzień po wpłacie pierwszych środków. Dzisiaj do g 15 cały czas było 1,04, a teraz już jest 3% (czyli ok. 24h od pierwszego zasilenia).
  Polecam dla tych, którzy nie byli nigdy w Tmobile.
  Swoją drogą nigdy czy do jakiegoś konkretnego terminu? Nie można powrócić na 3%? Może ktoś próbował i ma jakieś doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń
 5. W promocji może wziąć udział Klient, który w terminie od 1 kwietnia 2017r. do dnia 31 grudnia 2017r. nie posiadał umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w T-Mobile Usługi
  Bankowe. Oprocentowanie promocyjne 3% obowiązuje przez 92 dni i ma zastosowanie od dnia następującego po dniu otwarcia Rachunku Oszczędnościowego w ramach
  promocji.
  I wszystko jasne...

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam czy to prawda o BFG co pisza w sieci? Chodzi o dyrektywy unijne, ktos ma ich tresc? Cytat z innej strony:

  "depozyty do 100 tyś euro po przeliczeniu według obowiązujacego kursu są teoretycznie gwarantowane
  przez BFG (7 dni na wypłatę środków)
  według dyrektywy Unii w niektórych
  przypadkach można nie wypłacić w tym terminie tylko później
  cel utrzymanie płynność systemu bankowego kraju"

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...