poniedziałek, 29 października 2018

Łatwe do zgarnięcia 80 zł oraz 200 zł za Konto Jakie Chcę w Santander


Sądziłem, że po przejęciu WBK przez Santandera na blogu drastycznie spadnie liczba artykułów. Wszak WBK był jednym z najczęstszych oferentów fajnych ofert, podczas gdy Santander nigdy nie przedstawił czegoś co warto byłoby opisać.

Jak się okazuje dawne oferty WBK jeszcze są dostępne. W ubiegły piątek opisałem całkiem niezłą ofertę karty jaką dawał Bank Zachodni dającą możliwość zgarnięcia 760 zł. Można też nietrudno zgarnąć dodatkową kasę za założenie konta oraz dodatkową za przelewanie wynagrodzenia!W sumie do zdobycia na start jest 280 zł, a więc całkiem nieźle.

Ostatnia szansa na zgarnięcie premii po starym dobrym WBK

1. 80 zł na start za polecenie
Programy poleceń w bankach są różne, na blogu opisuję jednak tylko takie w których może zarobić tak osoba polecająca jak i polecona. Na szczęście w WBK jest jeszcze coś takiego i obie strony mogą zarobić po 80 zł:)

Kto może z tego skorzystać? Definicja nowego klienta jest jasna: to osoba, która nie miała konta od 1 grudnia 2017. Tutaj pojawia się jednak pytanie jakiego konta skoro oferentem jest Santander?

W Santanderze jak sądzę nikt z czytelników nie ma konta bo to kiepski bank w przeciwieństwie do WBK. W regulaminie jest jednak mowa o Koncie Jakie Chcę lub konto VIP, więc można się domyślać, że to o te konta właśnie chodzi.Co trzeba zrobić można zobaczyć wyżej. Korzystamy ze strony promocyjnej i używamy kodu osoby polecającej. Jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod. Zgłaszać się do promocji można do 30 listopada 2018

Potem już tylko wystarczy zrobić zakupy na 200 zł. Nie ma znaczenia jak to zrobimy do wyboru mamy płatności zwykłą kartą do konta, kartą mobilną lub Blikiem. Ważny jest jedynie termin płatności a ten przypada na koniec roku 2018 innymi słowy do 31 grudnia mamy czas na zrobienie wymaganych płatności.

Regulamin mówi o jeszcze jednym warunku o czym nie informuje strona promocyjna. Na szczęście nie jest to nic trudnego - ot należy dodatkowo zainstalować sobie apkę Santandera i raz się do niej zalogować. Macie na to miesiąc czasu po otwarciu konta.

Mam apkę WBK na swoim smartfonie. Niestety takie apki trzeba co jakiś czas aktualizować, bez tego bowiem nie da się zalogować. Przy jednej z takich aktualizacji nazwa WBK została zastąpiona nieszczęsnym Santanderem:(


2. 200 zł za przelewanie wynagrodzenia
Co ciekawe Santander oferuje także niezwykle popularne nagradzanie za przelewanie wynagrodzenia. Korzystam już z tej najłatwiejszej z możliwych premii i dostaję 50 zł miesięcznie za przelewanie wynagrodzenia do Santandera:)

W nowej edycji która potrwa do 31 stycznia 2019 do zdobycia jest nieco mniej bo 200 zł. Dalej są to premie po 50 zł, więc łatwo policzyć, że ta promocja potrwa przez 4 miesiące, ale i tak na pewno warto skoro nie musimy robić nic innego poza podaniem innego numeru bankowego dla naszego pracodawcy. 

Bardzo łatwe są warunki owego wynagrodzenia. Wystarczy że zarabiamy zaledwie... 1000 zł by bank nagrodził taki przelew fajną nagrodą 50 zł. Kiedyś to był hit w BGŻ, bo nagroda była wypłacana latami. Teraz jest ograniczona czasowo, ale to i tak jazda obowiązkowa dla każdego wisienkowicza.

Do nowego konta warto podpiąć opłacane rachunki
 
Skoro jesteśmy przy dawnym WBK, to warto przypomnieć, że po założeniu konta będziecie mogli korzystać ze zwrotu za rachunki. Może to być prąd, gaz, internet, telewizja czy telefon. Każdy z nas je płaci, a skoro bank może nam za to zwracać część kasy to grzech tego nie używać. Korzystam z tego od dawna bo to darmowa kasa:)


Warto z tej promocji skorzystać bo jak sądzę to ostatnia możliwość zarobku na starym dobrym WBK. W Santanderze jest kiepsko od zawsze, więc nie sądzę by trzecia edycja programu poleceń miała miejsce.

1. Regulamin jeszcze aktualnego programu poleceń w dawnym WBK
2. Regulamin promocji 200 zł za wpływ wynagrodzenia

17 komentarzy:

 1. Ile średnio trwa weryfikacja rachunków złożonych do weryfikacji przez system bankowy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan. Cgyba mylisz dea oddzielne banki. Santander Consumer Bank ktory istnial od dawna i Santander Bank ktory nie istnial w Polsce a powstal dopiero z przeksztalcenia nazwy WBK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważasz, że Santander Bank czyli ten co przejął WBK będzie kontynuować tradycje dobrych ofert z WBK?

   Usuń
  2. W jakim sensie przejął? Santander nic nie musiał przejmować, bo był właścicielem. On po prostu zmienił nazwę.

   Usuń
  3. Owszem przy nazwie WBK był dopisek grupa Santander. Nie zmienia to faktu, że WBK kojarzy się bardzo dobrze, zaś Santander fatalnie. Przynajmniej tak jest w moim przypadku.

   Usuń
  4. Polcan. Nikt nikogo nie przejmował. To byl tylko rebrending. Struktura wlascicielska oraz cale operacje itp pozostaly bez jakichkolwiek zmian. To czysto formalna zmiana nazwy i nic wiecej.

   Usuń
  5. Z punktu widzenia blogera zmieniło się bardzo wiele. Zmieniła się komunikacja, zmieniły się relacje i wiele innych spraw okołoblogowych. Zobaczymy jak się to potoczy dalej, ale na razie nie wygląda to zbyt ciekawie.

   Usuń
 3. Dla opłacających rachunki, jeśli mam status aktywny to co dalej mam robić, aby otrzymać zwrot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłosić numery rachunków na które wpłacasz abonament. Do placówki trzeba przynieść faktury i zrobią to za Ciebie.

   Usuń
  2. Jak Ci się nie chce iść do placówki, to podobno można to zrobić z poziomu bankowości samemu. Wejdź na zakładkę 'oferta banku' i wybierz 'zwroty za rachunki,.

   Usuń
  3. Także też uczyniłem. Mam już kilka faktur aktywnych, tylko nie wiem co dalej. Mam dodać nowego odbiorcę i puszczać przelew na odpowiednie konto. Czy raczej należy gdzieś kliknąć.

   Usuń
  4. Ja aktywowałem rachunki w oddziale. Po aktywacji wystarczy je płacić ze zgłoszonego rachunku. Mam ich 19 w WBK więc muszę uważać by płacić z właściwego.
   Po miesiącu mam zwrot na to właśnie konto.

   Usuń
 4. Skoro jesteśmy przy WBK przypomnę, że złożyłem reklamację w sprawie braku naliczenia premii za wynagrodzenie przelane w lipcu i sierpniu o czym pisałem w osobnym wpisie.
  Po rozpatrzeniu reklamacji bank uznał moją rację i obiecał przesłać premię do końca września i... premii nie przesłał, wypłacił jednak za wrzesień.

  Złożyłem drugą reklamację na odpowiedź banku z której instytucja się nie wywiązała. Niedawno dostałem odpowiedź podpisaną przez dyrektora, w której Santander przyznaje się do niedopatrzenia i znów obiecuje wypłatę zaległych premii do... 9 listopada.

  Ciekaw jestem czy tym razem będzie premia, chociaż dziwi mnie tak długi czas oczekiwania. Do dodatkowych zarzutów przedstawionych w drugiej reklamacji bank się nie odniósł.

  OdpowiedzUsuń
 5. @ Polcan

  Reklamacje rozpatruje zespół , czyli bogu ducha winna osoba za 1800zl brutto plus jej team leader, a decyzje o wypłacie pieniędzy podejmowana jest w Hiszpanii. Pracowałem w pewnym zagranicznym banku i dochodziło do horrorów , np. 1 worek kawy i papier toaletowy trzeba było zamawiac 6 miesiecy wczesniej , bo tyle trwał proces decyzyjny w centrali. I zaangażowane było w to dziesięć osób....Tu chodzi o to, aby wydusić z polskiego oddziału każdy grosz, bo zysk ma być, ale w macierzystym kraju. Jeśli chodzi o januszowanie, to zapewniam Was, że co niektórzy tzw. Zagraniczni inwestorzy są niegorsi od naszych polskich januszy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ciekawe że reklamacje w portugalskim Millennium rozpatrywane są w trybie natychmiastowym, zaś w ramach przeprosin dodawane są bonusy.
   W WBK wina jest ewidentnie po stronie banku i nie ma tu co rozpatrywać, sprawa jest tak oczywista, że może ją rozpatrywać praktykant z gimnazjum i też zrobi to w 5 sekund jak jest kumaty. Tymczasem Santander każdorazowo po tygodniu przysyła smsa o treści: rozpatrujemy Twoją reklamację i potrwa to jeszcze trochę.
   Co tu rozpatrywać wie tylko Santander, chociaż zapewne to typowa procedura bez względu na to co jest rozpatrywane.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...