wtorek, 2 października 2018

3,5% dalej dostępne w IDEA Banku tym razem w wersji z "PLUSEM"

IDEA potrafi zaskakiwać i nie raz dawała na to przykład. Raz pozytywnie, raz negatywnie - ale ostatnio to ten właśnie bank daje najwięcej na lokatach. Dziś jest podobnie - zaskoczyli mnie bowiem wprowadzając lokatę, którą w zasadzie... już mają w ofercie ;)

IDEA Bank udostępnił dziś Lokatę na nowe środki PLUS. To w zasadzie kopia już istniejącej od jakiegoś czasu lokaty bez plusa w nazwie. I nic nie byłoby w tym dziwnego - gdyby chociaż zaproponowali ciut lepszy procent niż na dostępnej już wersji. Tak było kiedyś i chociażby  dlatego warto było zakładać u nich ROR - dodatkowo całkowicie darmowy.
Niby nowa oferta, ale nic nowego nie wnosi ;)
Jeszcze do niedawna wersja z PLUS-em, która była dostępna tylko dla posiadaczy w Idei konta, dawała jakiekolwiek profity - bowiem pieniądze na jej opłacenie trzeba mieć od razu dostępne na koncie. Nie ma również, tak jak to w przypadku "wersji podstawowej" 5 dni na opłacenie jej w późniejszym terminie :( To wszystko rekompensowało ciut lepsze jej oprocentowanie, które było wyższe nawet o 0,3%! 
Ostatnio ta różnica całkowicie się zatarła i lokaty te w zasadzie różnią się od siebie tylko nazwą, a szkoda :( Wielu z nas kończą się aktualnie u nich lokaty i trochę brakuje mi dobrej oferty dla tzw. "starych środków". Obecna do niedawna oferta na taką właśnie kasę - lokata WIELKI procent na 3,2% niestety zniknęła i nie wiadomo czy jakaś jej odmiana się teraz pojawi. Bank bowiem dalej kusi ewentualnych "uciekinierów" lokatą zawrotną na 3 m-ce i 3% o czym poinformował wczoraj w komentarzach Arek:
" A w Idea znów pojawiła się "niewidoczna w systemie" lokata.
Chciałem ewakuować kasę po zakończonej lokacie i przy próbie przelewu wyskoczyła mi propozycja 3% na 3M..."


Pytanie tylko, czy ta oferta jest taka super? Jeśli ktoś nie ma innego wyboru - to pewnie i tak, ale przy obecnych na rynku KO również na 3% trochę ona blednie. Mało tego nie blokując kasy w GETIN Banku możemy przez ten sam okres (3 m-ce) przetrzymać tam kasę na KO w oczekiwaniu na lepszą ofertę, a zakładając z kolei tam konto podwyższyć stawkę do 3,5% dla 10 tys. zł nawet przez rok! O czym więcej w tym artykule.
Jeśli zaś nie możesz już lub nie chcesz skorzystać z oferty Getin Banku - to te same 3%, które proponuje Idea - można uzyskać na KO w promocji Nest Banku. Opisana jest ona tutaj i daje nam możliwość nie blokowania kasy na tym procencie aż przez pół roku - co jest rzadkością w przypadku KO :)
Oczywiście jeśli do tej pory nie mieliście do czynienia z tytułowym IDEA Bankiem - to najlepszym wyborem będzie zacząć od założenia lokaty HAPPY aż na 4%, która niestety jest dostępna tylko dla nowych klientów tego banku - a tych jest już chyba niewielu ;)

Tutaj założysz Lokatę HAPPY aż na 4% w IDEA Banku - będąc nowym klientem

AKTUALIZACJA z godz 10:39
Bank, jak napisałem na wstępie lubi zaskakiwać, więc zrobił to ponownie ;) W momencie pisania artykułu były dostępne jeszcze obie werje lokaty. Teraz bank wycofał już starą i obecnie dostępna jest tylko opcja lokaty z PLUS-em, o czym jako pierwszy poinformował w komentarzach Ptok.Tabela oprocentowania lokat w IDEA Banku od 2 października 2018r.
Regulamin Lokaty na nowe środki plus 

93 komentarze:

 1. Zgodnie z aktualizacją tytułowa lokata jest już dostępna tylko dla posiadaczy konta w IB :(

  OdpowiedzUsuń
 2. czas na 'tylko Teraz' której nie widziałem jeszcze w tym roku - albo nie pamiętam.
  BTW kto wie czy IB przetrwa do końca tego roku bo ponoć plany łączenia z getinem są zaawansowane

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale za to uprościli kwestie wyliczania nowych srodkow. Nie ma już tej lokaty w glownym dokumencie o oprocentowaniu (Tabela Oprocentowania), a jest wszystko zawarte w regulaminie tej lokaty z plusem, gdzie nie ma już tego trudnego doliczania lokat zalozonych w tym samym miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie tylko, czy ta oferta jest taka super? Jeśli ktoś nie ma innego wyboru - to pewnie i tak, ale przy obecnych na rynku KO również na 3% trochę ona blednie . A ile wrzucisz na te KO - Tylko GB ma 200k... W nest byłem, w Alior też ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. smutny twoj los...

   Usuń
  2. Dlatego napisałem - "jeśli ktoś nie ma innego wyboru". Dobre i to, ale zawsze pozostaje Ci jeszcze KO w T-Mobile na 3% (do 50 tys. zł) i ciut mniej oprocentowane (2,7%) KO w Mille do 100 tys. i tyle samo na KO w Santanderze w wersji 5*20tys. zł

   Usuń
  3. 3% do 100tys. zł i to przez pół roku masz jeszcze na KO w Banku Pekao, ale wymagają one założenia kosztownych rachunków Świat Premium lub Eurokonta Prestiż.

   Usuń
 5. Witam, Pana Darka lub Pana Autora tego bloga proszę o opisanie wspomnianego mechanizmu zakładania "ukrytej" lokaty w IB na 3 proc. (niewidocznej z poziomu listy "załóż lokatę"), bo sprawdziłem i mnie się nie udało. Przy próbie zerwania lokaty trwającej nie pojawia się taka opcja, również przy próbie zabrania (przelania) z banku do innego banku środków (kwoty równej zakończonej lokacie bądź dowolnej kwoty) taka opcja nie pojawia się. Dla mnie taka informacja, po sprawdzeniu, to na razie fake news, pozdrawiam i liczę na podjęcie tematu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to żaden fake news! Lokatę tą założyło już dużo osób, a możliwość jej założenia pojawia się przy próbie przelewu do obcego banku (nie do wszystkich) i nie do końca zrozumiały jest klucz, którym przy tym posługuje się bank. Zaraz poszukam więcej informacji na ten temat.

   Usuń
  2. Tutaj masz cały artykuł na temat Lokaty zawrotnej w IB: https://moneyafterhours.blogspot.com/2018/07/3-na-lokacie-zawrotnej-czyli-jak-idea.html

   Usuń
  3. wyskoczy Ci propozycja jeżeli będziesz usuwał resztę kasy z Idei. Jeżeli coś Ci pozostaje na lokatach czy ROR raczej nic nie wyskoczy. Oczywiście kwota powyżej 10K

   Usuń
  4. Nieprawda, nie trzeba czyścić salda do zera. Mnie wczoraj skończyła się tylko jedna z lokat jakie mam w IB. Przy probie transferu na zewnątrz oferta od razu mi wyskoczyła mimo, że miałem aktywne inne, wysokie lokaty.

   Usuń
  5. Darek to prawie Arek ale ja to pisałem. Przed chwilą miałem taką samą sytuację z przelewem u żony - także wyskoczyła propozycja lokaty.

   Zawarcie Umowy o Rachunek Terminowej Lokaty Oszczędnościowej oraz otwarcie Lokaty następuje na warunkach i w terminach określonych w Regulaminie prowadzenia rachunków bankowych, z tym że Wniosek może został złożony wyłącznie za pośrednictwem Bankowości Internetowej przez Posiadaczy Rachunku, którym Bank złożył ofertę otwarcia Lokaty.

   Link do regulaminu poniżej !

   https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/Regulamin_zawrotna_300_3M.pdf

   Usuń
  6. Dzisiaj po zakończeniu (zerwaniu) lokaty sprowokowałem Ideę przelewem do mBanku. Propozycja Lokaty Zawrotnej pojawiła się (skorzystałem).

   Usuń
  7. "Darek to prawie Arek ale ja to pisałem."
   Bardzo przepraszam Cię Arku za błąd w imieniu. Już poprawione, również w tekście.

   Usuń
 6. Proste, dlaczego IDEA tak robi. Ludzie zakładając lokatę bez plusa nie zobowiązują się do jej opłacenia i wnioski same się anulują, przez co bank nie wie przez kilka dni, czy faktycznie klient opłaci lokatę. To problem w ciągłym pozyskiwaniu potrzebnych aktywów. Za to lokatę z plusem można założyć tylko jak ma się na nią kasę na koncie i trzeba od razu. Więc bank wie, że ma te pieniądze zaklepane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...Za to lokatę z plusem można założyć tylko jak ma się na nią kasę na koncie i trzeba od razu. Więc bank wie, że ma te pieniądze zaklepane."
   To prawda, tak wygodniej dla banku - ale dla nas już niestety nie. Ja nie raz - jak to napisałeś "zaklepywałem sobie" taką lokatę wiedząc, że za parę dni ją opłacę, a przy obecnej wersji z plusem tak nie mogę :(

   Usuń
 7. Mam pytanie odnośnie rocznej lokaty na 3% w DB.Lokata skończyła mi się dzisiaj i przedłużyła na zawrotny 1%.Czy aby ją zerwać trzeba udać się do oddziału? Bo nie można przelać tych środków w bankowości internetowej ani na swoje konto w DB ani na inne w innym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po mojemu to DB już nie istnieje. Już nic nie zrobisz - ani w internecie a tym bardziej w oddziale banku. Kuniec panie... po piniendzach już

   Usuń
  2. Moje lokaty w DB kończyły się m-ąc temu. Jeśli masz dostęp do bankowości internetowej to logujesz się i wchodzisz po kolei na każdą z nich. Zrywasz gdzie pokazuje Ci nr Twojego rachunku ROR powiązanego z tą lokatą. Po zerwaniu za jakąś chwilę kasa z procentem pojawia się na koncie, z którego potem przelewasz gdzie chcesz. Przynajmniej u mnie tak było. Do oddziału udałem się tylko w celu zamknięcia u nich rachunków ;)

   Usuń
  3. "po mojemu to DB już nie istnieje. Już nic nie zrobisz - ani w internecie a tym bardziej w oddziale banku. Kuniec panie... po piniendzach już"
   Po co straszysz tu ludzi? Istnieje i dalej będzie działał tylko pod inną nazwą. Jak informuje nas przysłana broszurka z DB: "...z dniem 10.11.2018r. automatycznie i z mocy prawa - wszyscy staną się - klientami Santander Bank Polska" a więcej o tym w tym artykule na PP4: https://polakcandwa.blogspot.com/2018/09/deutsche-bank-polska-wchoniety-przez.html

   Usuń
  4. U mnie to wygląda trochę inaczej.Udało mi się zerwać klikając na „ptaszek’ z prawej strony każdej lokaty,gdzie była opcja historia i zerwij.Ale najlepsze że z zakładanych 5 lokat widoczne są tylko 4.Po kontakcie z infolinią konsultantka stwierdziła,że u niej widać tą piątą ale bez odsetek.Mam poczekać do jutra bo niby ona jest do północy i odsetki się naliczą i będzie widoczna.Tylko że wszystkie lokaty były zakładane w tym samym dniu i te cztery zostały już przedłużone do 02.10.2019

   Usuń
 8. Czy próbował ktoś zaklepaną wcześniej lokatę (tj. tę bez plusa) opłacić z konta-idealnego?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy ktoś mógłby polecić bezpłatne konto firmowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tej pory klienci firmowi chwalili sobie konto w IDEA Banku, ale zwracam uwagę, że trochę zmienili ostatnio warunki zwolnienia z opłat (tabelę opłat i prowizji). Można też trochę na nim zarobić co opisane jest w tym artykule: http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/09/nawet-600-z-do-wyrwania-z-naszego.html

   Jest też nagradzane iKonto Biznes w Alior Banku, aktualnie (do 15 paźdz.) w promocji, które może Ci dać nawet 1620zł opisane tutaj: http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/09/nawet-1620-z-w-nowej-odsonie-promocji.html

   O opłatach w tych obu kontach musisz sobie poczytać, ale zawsze zrekompensować je mogą przyznawane nagrody. Pamiętaj jednak, że to konta firmowe i od przyznanych nagród należy odprowadzić podatek. Poczytaj o nich, może któreś Ci przypasuje.

   Usuń
  2. BOŚ Bank ma ciekawe oferty kont firmowych. Mnie najbardziej podoba się Rachunek Lokacyjny BOŚ Biznes. Nie dość, że można go używać jako konta bieżącego, to jeszcze ulokowane na nim pieniądze zarabiają. Procent jest naliczany codziennie od calości salda.

   Usuń
 10. W dniu dzisiejszym odjechałem z IB po kończącej się pokaźnej lokacie na 3,20% na 1m. IB pokazuję Lokatę zawrotną, ale tylko na 2,50% na 3 m-ce.
  Lokata HAPPY BACK od 1 000,00 do 200 000,00 PLN
  3 m-ce
  2,50%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to właśnie przez to, że miałeś pokaźną sumę, a oni są już chwilowo przeładowani kasą?

   Usuń
  2. Z tego co pamiętam to Lokata HAPPY BACK była proponowana klientom mającym w IB puste konto. Dla uciekających z kasą dawali Lokatę Zawrotną na 3%.

   Usuń
  3. Ja przed chwilą dostałem ofertę zawrotnej na 3% - kwota poniżej 20tys. zł (skorzystałem)

   Usuń
  4. Propozycja Lokaty zawrotnej na 2,5% na 3m a kwota była dużo ponad 200 000 zł

   Usuń
 11. Lokata już zniknęła z oferty IB.

  OdpowiedzUsuń
 12. to dziwne bo ja dziś rano założyłem zwrotną na 3%

  OdpowiedzUsuń
 13. Lokata zawrotna dla "uciekinierów" na 3% cały czas działa, ale trzeba przyznać, że w nieprzewidywalym algorytmie. U mnie nie trzeba było czyścić ROR-u do zera, była też aktywna inna lokata. Zadziałało dopiero przy próbie przelewu do BOŚ Banku. A nie działało przy próbie przelewu do Credit Agricole. A u innej osoby może być odwrotnie lub jeszcze inaczej. Stąd owa nieprzewidywalność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bgż optima i mille. Do któregoś z tych za każdym razem wystarczy żeby się pojawiła.

   Usuń
 14. Ja też przed chwilą założyłem zawrotną na 3%...

  OdpowiedzUsuń
 15. Pytanie techniczne czy próbował ktoś takie myku : lokata kończy się i wraca na konto idealne powiedzmy 30tys. - można ją rozbić na dwie lokaty zawrotne np. po 15tys. wykonujac próbe przelewu do innego banku najpierw 15tys i tak dalej...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przejdzie ten numer. Mimo wszystko pojawi się tylko jedna lokata zawrotna. U mnie tylko na 2,50% okres 3 m. Wczoraj się pojawiła i dalej istnieje, ile dni będzie aktywna nie wiem.

   Usuń
 16. Pytanie?:Nie posiadam konta w IB tylko same lokaty. Czy podczas zrywania odnowionej lokaty także otrzymam propozycję lokaty zawrotnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie. Propozycje taką dostaje się przy próbie przelewu kwoty równej/większej niż 10 tys. zł do obcego banku. Przy czym do jakiego - to jakaś loteria ;)

   Usuń
  2. No właśnie żeby zerwać lokatę muszę podać konto innego banku do przelewu środków dlatego pytam czy to też zadziała

   Usuń
  3. Moim zdaniem to nie przejdzie i kasa pójdzie na to konto, które podasz bez żadnej propozycji.

   Usuń
 17. A mi z BGŻ Optima jednak nie poszło.

  Niektórzy mają problem żeby im chociaż raz zadziałała sztuczka, a Ty chcesz jeszcze kombinować z wielokrotnymi zawrotnymi lokatami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "A mi z BGŻ Optima jednak nie poszło."
   Tak jak napisałem wyżej. To jakaś loteria, ale wypróbuj kilka banków to propozycja pewnie się pojawi. PS Z tego co kiedyś pisano nie ma co podejmować tej próby do "starszego brata" Getina - bo nic z tego ;)

   Usuń
  2. Nie prawda ja przelewałem do IB do innego klienta i przeszło. Z tym, że Lokata zawrotna była na 2,5%.

   Usuń
  3. "Nie prawda ja przelewałem do IB do innego klienta i przeszło. Z tym, że Lokata zawrotna była na 2,5%."
   Co jest nieprawdą w tym co ja napisałem o Getin Banku? Nie słyszałem żeby ktokolwiek robiąc przelew do Getina - dostał tą propozycję. Jeśli się mylę, proszę tu napisać.

   Usuń
  4. Piszesz, że nie pojawia się Lokata zawrotna przy przelewie do Getin, a ja napisałem, że to nie może być prawdą, gdyż wykonując przelew z Ideii do Ideii, a Lokata zawrotna się ukazała. I co Ty na to?

   Usuń
  5. Tylko, że ja nigdzie nie napisałem, że nie pojawia się w przypadku Idea-Idea. Tylko Idea-Getin i o tym pisali ludzie w komentarzach. Ja sam nie próbowałem tej opcji - dlatego jak komuś wyskoczyła ta propozycja w takiej wersji (IB-GB), proszę się podzielić.

   Usuń
  6. Z logicznym myśleniem, nie masz nic wspólnego.

   Usuń
  7. O czym Ty człowieku piszesz? Ty myślisz niby logicznie? A rozróżniasz w ogóle te 2 póki co oddzielne banki? To nic, że należą do jednej stajni p. Czarneckiego i mają się połączyć. Jeden i drugi są obecnie "w lekkich" tarapatach, z tym że Getin wykazał dużo większą stratę. Być może dlatego Idea nie blokuje kasy wypływającej właśnie do Getinu, a wewnętrzną Idea-Idea w celu np. utrzymania klienta już tak? PS Przejrzałem wszystkie komentarze odnośnie lokaty Zawrotnej i nikt nie napisał w nich o tej ofercie w wersji Idea-Getin! Cytuję:
   20 lipca Polcan - "Potwierdzam, że przy dokonywaniu przelewu do Getin nie pojawia się żadna propozycja lokaty."
   Anonimowy - "probowalem przelew do mB,gB,aB,BGZ - zawrotnej oferty brak...kwota kilkaset tys."
   i 25 lipca ja - "Lokata zawrotna nie pojawia się przy przelewie do starszego brata (GETIN), a to co oferują na "stare środki" to jakaś kpina"

   I teraz Twoje słowa: "Piszesz, że nie pojawia się Lokata zawrotna przy przelewie do Getin, a ja napisałem, że to nie może być prawdą" I co Ty teraz na to? Nie może być prawdą?

   Usuń
  8. W takim razie po co propozycja lokaty zawrotnej skoro wszystko zostaje w Ideii?

   Usuń
 18. Witam ponownie, dziękuję za podjęcie tematu z fake newsem. Jeszcze pytanie do wszytkich - na jakim etapie / w którym konkretnie miejscu Wam się ta propozycja lokaty 3 proc. pojawia? Na etapie okienka do wpisania hasła z sms-a potwierdzajacego przelew wyjsciowy? I czy jest to zalezne od tego, by przelew próbować zrobić w dniu zakończenia jakiejś lokaty i na dokładnie taką samą sumę co ta lokata? Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W innych bankach pojawia się to po wpisaniu danych do przelewu i próbie kliknięcia dalej. Otwiera się duże okienko, którego nie sposób nie zauważyć.
   W Idea bank zamiast dużego okienko pojawia się na górze ekranu malutka informacja, którą łatwo przeoczyć. Trzeba zdążyć kliknąć w ofertę zanim przejdzie się dalej do realizacji przelewu.

   Usuń
 19. ludzie co wy z tą "zawrotną" szalejecie ! Są inne możliwości założenia lokaty z konta IB i to na 3,5 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Są inne możliwości założenia lokaty z konta IB i to na 3,5 %"
   A jakie to możliwości? Te środki na lokatę Zawrotną są "stare". Jak zrobić - żeby załapać się na 3,5% dla tzw. "nowych środków"?

   Usuń
 20. to proste, trzeba tylko się postarać i znać swoje prawidłowe saldo oraz mechanizm działania tej lokaty /teraz już pokazuje to Bank w chwili wnioskowania o lokatę/ ile się miało środków w Banku.
  Obecnie tj. od 01.10.2018 r. - badane jest saldo na dzień 20.09.2018 r. Ja to stosuję już od dłuższego czasu. W dniu dzisiejszym zakończyła mi się lokata /założona też na nowe środki wcześniej/ Pomimo tego, że po 20 września dokonałam wpłaty na konto zakładając lokatę również na nowe środki /odniesienie z kolei do 20.08.2018 r./ to po wygaśnięciu dzisiaj jednej z lokat moje saldo pozwoliło mi na założenie tej lokaty w tej samej wysokości na 1 m-c na 3,5 %. Idąc tym tropem dalej, każda lokata która wygaśnie w m-cu październiku może zostać założona na 3,5 %, ponieważ wciąż brane jest pod uwagę saldo z 20 września.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...teraz już pokazuje to Bank w chwili wnioskowania o lokatę/ ile się miało środków w Banku."
   Zatem to jakaś nowość, którą chętnie niebawem wypróbuję. O ile do tego czasu lokata pozostanie w ofercie ;)

   Usuń
  2. Pewnie za dużo reklamacji mieli. W końcu, przy zakładaniu lokaty tak to wygląda:

   Dysponent: ............
   Saldo środków na 20 dzień poprzedniego miesiąca to: XXX.XXX PLN.
   Saldo Nowych Środków na chwilę obecną: XXX.XXX PLN

   Usuń
  3. Wreszcie uczciwe podejście do sprawy. Aż dziwne, ale może IB naprawdę chce poprawić swój wizerunek po aferze z GetBackiem? Podobno mają też zrezygnować ze struktur :)

   Usuń
 21. Lokata Zawrotna nadal aktywna. Dzisiaj rano ponownie 3% na 3M przy próbie transferu na zewnątrz.

  OdpowiedzUsuń
 22. Co byscie wybrali dla 150 tys. zl. 3,5% na 1 m-c? Czy ta Zawrotna na 3 na 3% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku 3,5 % wziąłem na 300 tys.

   Usuń
 23. dla mnie jasne, że 3,5 % na miesiąc, bez dwóch zdań

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet się nie ma nad czym zastanawiać.

   Usuń
  2. A jak po miesiacu nie bedzie juz propozycji tej zawrotnej, albo bedzie - ale juz tylko na 2,5%?

   Usuń
  3. Gdybanie.
   A jesli za miesiac bedzie 3,5 nadal?

   Usuń
 24. O jakiś 3.5% wy piszecie? Nie widzę takiej lokaty...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na nowe srodki plus w IB

   Usuń
  2. Ok, już wiem o co chodzi, w aplikacji mobilnej nie widać tej lokaty... Pozdrawiam

   Usuń
 25. A w banku milenium ta lokata na 4 procent jak ktoś mnie poleci to co roku można otworzyć,,? Bo w banku powiedzieli ze raz w życiu

  OdpowiedzUsuń
 26. @ Krzysztof Pytel
  Ja Cię polece. Albo zatrudnij się w tym banku, to może dadzą Ci kilka razy w życiu :)

  OdpowiedzUsuń
 27. usun trola administratorze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest sukcesywnie usuwany, podziwiam go za upór bo dziesiątki jego komentarzy jest usuwanych, a ten dalej pisze.
   Powyższy był jedyny z normalnych wpisów, bo lokatę na 4% faktycznie można zdobyć będąc poleconym. Cała reszta wraz z jakże licznym ostatnio anglobełkotem ląduje w spam.

   Usuń
 28. typowy pytong bagienny

  OdpowiedzUsuń
 29. Podpowiedzcie mi prosze - czy to zadziała. Mam w IB lokate polroczna na 50 tys. zl, ktora jeszcze dlugo się nie zakonczy. Pod koniec pazdziernika konczy mi sie za to promocja 3% w GB gdzie mam 100tys. i zaluzmy, ze 29 pazdz. przeleje ja do IB na lokate Beztroska. Czy zrywajac ja w dn. 1 listopada - kasa od razu pojawi sie na koncie i z calosci (100tys.) zaloze z niej Lokate na nowe srodki plus? Z gory dzieki za odp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z tego co piszesz, po wykonaniu tych operacji, stan twojego konta 20 października będzie wynosił 150 tys. zł (o ile nie masz jeszcze jakiś innych środków w IB), tym samym 1 listopada nie założysz lokaty na nowe środki plus, ponieważ nie będzie żadnej nadwyżki. Natomiast zerwana jakakolwiek lokata, w każdym dniu tygodnia, bez względu na to czy to jest dzień świąteczny czy nie, od razu w całości pojawia się na koncie IB.

   Usuń
  2. "z tego co piszesz, po wykonaniu tych operacji, stan twojego konta 20 października będzie wynosił 150 tys. zł (o ile nie masz jeszcze jakiś innych środków w IB)"
   No wlasnie nie do konca. Stan moich srodkow na 20 pazdz. w Idei bedzie wynosil 50 tys. - bo dopiero 29 pazdz. przeleje tam kase z GB. I pytanie czy 1 list. zaliczy ja jako nowe sr.?

   Usuń
  3. Powinno zadziałać chociaż z IB nigdy nie wiadomo.

   Usuń
 30. sorry... do anonimowego z 09:43. Wykonanie tej operacji o której piszesz w dniu 1 listopada, uzależnione jest od wysokości salda w dniu 20 października. Pomyliły mi się inicjały IB i DB. A zatem, jeżeli w dniu 20 października będziesz miał "tylko" 50 tys. zł na koncie IB, to w dniu 1 listopada założysz lokatę w wys. 1000 tys. zł na nowe środki o ile będzie jeszcze taka dostępna)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki koledzy za odpowiedzi :)

   Usuń
  2. A dlaczego nie załozysz od razu 29 pażdziernika lokaty na nowe środki ? Przecież możesz i nawet lepiej bo nie skończy Ci się w weekend..

   Usuń
  3. Gdyz badane jest wtedy saldo na 20 wrzesnia, a nie pazdziernika.

   Usuń
  4. można założyć taką lokatę 29 października, ale trzeba wziąć pod uwagę saldo w IB z 20 września.
   Jeżeli będzie wyższe niż 150 tys. zł to nic z tego nie wyjdzie.

   Usuń
 31. Czy ktoś z Was miał w ostatnich dniach propozycję Lokaty Zawrotnej przy próbie przelewu kasy z IB? A jeśli tak - to na jaki %?

  OdpowiedzUsuń
 32. I stało się ☹ Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS w najlepszej wersji już tylko na 3%. Ale za to w opcji na pół roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowy wpis właśnie o tym jest pod tym adresem: http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/10/35-w-idea-banku-przeszo-niestety-do.html

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...