niedziela, 28 października 2018

3% na szklanej lokacie skarbonka w Idea bank


Od piątkowego południa mamy w Idea bank nową lokatę Skarbonkę na 3%. Do tej pory informowaliśmy o nowych lokatach z trójką z przodu od razu po jej ukazaniu się w tym samym dniu, tym razem jednak było inaczej.

Szklana skarbonka musi stać bez ruszania
Wasze komentarze mówią bowiem same za siebie. Dziś 3% nie elektryzuje nas już tak jak to było w ubiegłym roku, gdy Idea bank starała się zjechać grubo poniżej stawki 2,50%. Pamiętamy aferę z obniżaniem stawek na obu KO u niebieskich.

Konto Zośka Pro oraz Idea Saver od dawien dawna leżą puste i myślę powoli o ich zamknięciu, bo ich stawki wołają o pomstę do nieba i przynoszą wstyd dla IB. Jedyne co od roku w Idea bank jest godne uwagi to lokaty, więc każdy ruch na depozytach jest tutaj szczegółowo omawiany i dyskutowany. 

No to mamy Skarbonkę na 3% i to bez absurdalnego warunku nowych środków, których definicja potrafi być zagmatwana na tyle, że nie wiadomo co jest nowymi środkami, a co nie. I to nawet jeśli się zna saldo na dzień badania o czym była mowa w osobnym wpisie.

Ta skarbonka jest lepsza - można rozwalić w dowolnym momencie:)
Problem w tym, że 3% dziś nie jest jakąś rewelacją z prostego powodu, że wielu z nas tyle mamy przecież na licznych kontach w WBK czy w Aliorze. Ciągle zaś można zakładać rewelację tego roku czyli konto w Getin gdzie od dłuższego czasu mamy 3%.

Tutaj założysz konto w Getin na 3% do kwoty 200.000 zł

Jeszcze wiosną tego roku wydawało się, że konto w Getin to jednorazówka. Na szczęście tak nie jest i można tutaj wracać i pakować niemałą kwotę bo do 200k. A co ważniejsze biała skarbonka do której malec wkłada drobniaki jest dużo lepsza od różowej w IB. Getinowska może być rozwalona w każdej chwili bez żalu, bo odsetki i tak dostaniemy za każdy dzień trzymania w niej kasy.

Problem z Getinem jest tylko jeden, trwa krótko bo tylko 3 miesiące. Akurat w ubiegłym tygodniu skończył mi się promocyjny okres, więc środki ewakuowałem do Millennium. Muszę poczekać na kolejną edycję getinowskiej gumowej skarbonki, oby dalej z fajną stawką.

Pierwszy raz mogłem też poeksperymentować z Millennium, gdzie nareszcie widoczne są stawki na koncie. Do tej pory bazowałem na obietnicach konsultantów i Waszych podpowiedziach, teraz zaś mogłem na własne oczy zobaczyć jaki wpływ ma używanie darmowego limitu w koncie na stawki na KO.

To jest jednak temat który raczej będę omawiać przy okazji wpisu o Millennium. Łatwiej wam będzie znaleźć wówczas odpowiednie informacje szukając wpisu o KO w Mille nie zaś o jednej z licznych lokat w Idea bank.

Wróćmy zatem do tematu artykułu. Idea bank skarbonka jest szklana, która rozsypie się w drobny mak i nie da nic jeśli ją zerwiemy. Na szczęście trwa bardzo krótko bo zaledwie miesiąc, dlatego też moje środki z Millennium poszły do szklanej świnki.

Oczywiście nie ruszam środków z WBK czy Aliora, gdzie mam dalej 3%. Aby te środki ruszyć IB musi dać więcej niż blokowane 3%. 3,20% to jak dla mnie minimalna stawka by przenieść się znów z większą kwotą do niebieskich.

Nowi klienci zawsze mają lepiej

Na koniec zwyczajowo przypominam wszystkim nowicjuszom, że dla tych nigdy nie mieli nic wspólnego z Idea bank, niebiescy przygotowali ofertę na start na 4% do 20.000 zł. Warto z niej skorzystać z pierwszej kolejności.

Tutaj założysz lokatę Happy na 4% do 20.000 zł

25 komentarzy:

 1. Mimo wszystko będę się upierał przy stawce 3,50% w Idea. W każdym innym banku akceptuję 3,00%. Czy to kogoś z wisienkowiczów dziwi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sytuacji jakiej jest IB myślę, że nikogo nie dziwi.

   Usuń
  2. Hehe. Bo tych trójek to teraz jest mega dużo.

   Usuń
 2. "3,20% to jak dla mnie minimalna stawka by przenieść się znów z większą kwotą do niebieskich."
  Mnie też usatysfakcjonuje takie oprocentowanie dla ewakuacji kasy z KO w Getinie. Niby to niewiele ponad 3%, ale za to o wiele lepiej wygląda ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego samego zdania, lecz 3,50% lepiej wygląda.

   Usuń
  2. "...lecz 3,50% lepiej wygląda."
   To na pewno ;)

   Usuń
 3. "Mimo wszystko będę się upierał przy stawce 3,50% w Idea."
  Też bym wolał 3,5% i przyłączam się do prośby Pawła do kierownictwa IB ;)
  PS Mam dwa pytania. Czy ktokolwiek z Was zakłada tą lokatę SKARBONKĘ na 3%? A jeśli tak - to właśnie ją na 1 m-ąc, czy Zawrotną na 3 m-ce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie zakladam. 3% mam w innych, pewniejszych bankach. Czesto tez na KO, wiec nie musze tam zamrazac kasy. Idea musi sie troche bardziej postarac...

   Usuń
  2. założyłem skarbonkę 3% ale niewielką kwotę. zawrotna mnie nie dotyczy bo nie mam konta w ib.
   pirx

   Usuń
  3. Myślę że specjalnie dali zniechęcające lokaty i kasa jesli płynie do Idei to płynie na Beztroską jako łatwy odpowiednik KO. i tak łowią kasę na niskie oprocentowanie bo się ludziom nie chce mrozić kasy na 3 lub 2.8% a konkurencji za bardzo nie ma poza getinem. ktoś ma pomysła opierając się na historii kiedy mogliby dać jakąś wyższą lokatkę? Najlepiej 3.5% na 2-3mc. na Halloween cos dawali zwykle?

   Usuń
 4. Pewnie w tym tygodniu Nest da 3% na lokacie więc idea podniesie z automatu..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest. W poniedziałek opisałem ofertę lokaty 3% w Eurobanku do 100k i już następnego dnia z samego rana zaczęły się u niebieskich podwyżki.

   Usuń
 5. Mi się skończyła na nowe środki na 3,50%, przeniosłem do Getin na KO na 3,00%, a nie założyłem skarbonki na 3,00% w Idei. Tak dla zasady. I kolejnych pieniędzy z lokat kończących się na 3,50% nie zostawię w Idei na 3,00%. Przecież jest jak TomTom napisał całe mnóstwo innych możliwości lokowania na 3,00% w innych normalnych bankach. To po co w Idea?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Mi się skończyła na nowe środki na 3,50%, przeniosłem do Getin na KO na 3,00%"
   Zrobiłem dokładnie tak samo - tylko mi promocja w Getinie kończy się już w ten wtorek :( Jestem też w trochę gorszej sytuacji - bo wykorzystałem już 3% na KO w innych bankach, ale też dla zasady prędzej przeniosę się na 2,7% w Mille - niż na 3% w IB.

   Usuń
  2. @Paweł
   Bo z jednej strony w Getinie muszę czekać na 3%, z drugiej strony grubo poniżej 2,70% to zdecydowanie za mało by tu trzymać kasę szczególnie na przełomie dwóch miesięcy, gdy podwójnie można wykorzystać millenijny limit. Lokata miesięczna załata tę dziurę.
   Oczywiście 3% w innych bankach jest nienaruszalne, tutaj Idea musi się bardziej postarać.

   Usuń
 6. Szybkie pytanko odnośnie promocji KO 3% w Getin. Jak wiadomo obecnie trwa kolejna edycja promocji i tak się złożyło ze przed badaniem salda miałem na koncie ok 5zł. W opisie mam zaznaczone że uczestniczę już z automatu w nowej edycji i że przystąpienie nastąpiło 15 października a wyliczone nowe środki to 2,5zł. Czyli rozumiem, że oprocentowanie 3% samo wystartowało mi właśnie tego 15 października i potrwa do 15 stycznia, a nie od momentu gdy wpłacę teraz jakieś nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Szybkie pytanko odnośnie promocji KO 3% w Getin"
   Pytanko szybkie, ale odpowiedź niełatwa ;) Nie za bardzo rozumiem jak Ci się mogła odpalić ta promocja bez przelania na KO nowych środków? Bo to właśnie wg. regulaminu odpala promocję. Możliwe, że dopisanie procentu na tym KO to spowodowało, ale przynajmniej w Millennium takie coś nie odpala nowej promocji. Musisz niestety do nich zadzwonić i po weryfikacji i sprawdzeniu ruchów na koncie zapytać jak to się stało?

   Usuń
  2. U mnie jest to samo. Mam napisane, że promocja wystartowała dnia 15 października, a więc w dniu w którym na koncie pojawiło się wyrównanie odsetek do 3,5 %. Na dzień dzisiejszy przy nowych środkach kwota się powiększyła o odsetki od 10000 zł za miesiąc październik. Więc wychodzi na to, że wpływ odsetek na konto uruchamia tę promocję.

   Usuń
 7. Alior przedłużył promocję KO 3% do 20 tys.zł do końca 2019 roku z Kontem Jakże Osobistym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla zainteresowanych: przed momentem przelewałem kasę z Idea bank do Millennium i ponownie pojawiła się oferta lokaty zawrotnej na 3% w wersji na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 9. "...i ponownie pojawiła się oferta lokaty zawrotnej na 3% w wersji na 3 miesiące."
  Jak ktoś dysponuje kwotą do 200tys. zł i nie ma jeszcze ROR-u/KO w Getinie - to i tak lepsze KO na 3% właśnie tam. Dodatkowo można jeszcze tylko przez 3 dni przytulić przy założeniu konta 50zł - opisane na PP4:
  https://polakcandwa.blogspot.com/2018/10/ostatni-dzwonek-na-atwe-50z-przy.html#more

  OdpowiedzUsuń
 10. Idea Bank może mieć przechlapane: http://gospodarka.dziennik.pl/finanse/artykuly/584295,knf-idea-bank-sprzedaz-obligacje-getback.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest prawdopodobieństwo, że Idea zostanie wpisana na listę ostrzeżeń publicznych... co robimy z lokatami ?

  OdpowiedzUsuń
 12. "Za niskie oprocentowanie" i zagrożęnie getbackiem swoją drogą, ale na jedną rzecz już nie musimy narzekać. W kwestii nowych środków i definicji tychże. Od jakiegoś czasu przecież IB podaje to na talerzu. Zakładając lokatę "na nowe środki" mamy od razu widoczne podliczenie ile tych nowych wg.definicji faktycznie mamy do dyspozycji. Niezależnie od ilości wszystkich środków na koncie. Chyba więc o jeden z powodów do narzekania na nich mniej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. To tylko ocena (subiektywna) jednego autora artykułu. Takich ocen na temat różnych zjawisk społeczno - gospodarczych mamy wiele. Wystarczy oglądać TV. Dlatego też - przynajmniej na razie - nie panikowałbym.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...