poniedziałek, 27 maja 2019

150 zł premii za założenie lokaty rocznej w Toyota bank


Po dłuższej przerwie z promocją lokaty z sowitym bonusem wraca Toyota bank w kolejnej akcji specjalnej. Tym razem do zgarnięcia jest niemało bo aż 150 zł i jest to oczywiście premia jaką można dostać poza odsetkami jakie przysługują nam za założenie lokaty.

Organizatorem akcji jest bankier i to on przyznaje dodatkową premię. Toyota zaś wypłaci odsetki za lokatę roczną oprocentowaną na 2,50%. Dla premii co prawda nie trzeba czekać aż rok, ale warto poczekać do końca dla odsetek.
Kto może z tego skorzystać. Wysokość premii jasno wskazuje, że dla banku liczyć się będzie nowy klient i z tego też powodu zamknąłem tutaj konto. Nowy to dla banku taka osoba, która nie miała w Toyocie konta ani lokaty od 1 stycznia 2018

Tutaj zgarniesz 150 zł za założenie lokaty w Toyota bank 

Promocja ma potrwać do 23 czerwca 2019 więc pojawi się jeszcze w rankingu lokat na czerwiec. Toyota raczej nie skraca swoich promocji, więc czasu na założenie lokaty jest jeszcze sporo.

Harmogram akcji specjalnej z lokatą


Jakie są warunki?  
Umowę z bankiem wraz z opłaceniem lokaty należy dokonać najpóźniej do 12 lipca więc jest jeszcze dużo czasu na zakończenie innych lokat w innych bankach. Minimalna kwota lokaty to 5000 zł i jak zwykle to dla tej kwoty najbardziej opłaca się założyć lokatę.


Dla otrzymania premii od bankiera wystarczy przetrzymać lokatę przez 270 dni, nie ma to jednak raczej sensu, skoro zerwanie lokaty skutkuje utratą prawa do odsetek. Wszak stawka 2,50% to bardzo dobre oprocentowanie jak na lokatę standardową. 

Wiadomość o przyznaniu premii otrzymamy 30 kwietnia 2020. czyli jeszcze w trakcie trwania lokaty. Tak jednak było w każdej ofercie lokaty w akcji specjalnej z organizatorem. 

Dziwi fakt, że Toyota zrezygnowała z premiowania niższą nagroda obecnych klientów do czego przyzwyczailiśmy się przez kilka lat. Wniosek z tego prosty, że konto jest tutaj do odstrzału, na szczęście jest to bezproblematyczne, wystarczy bowiem jeden mail bez wybierania się na pocztę z listem poleconym.

Tutaj zgarniesz 150 zł za założenie lokaty w Toyota bank

Podsumowując fajna, choć tylko jednorazowa oferta. Mi przyjdzie dalej odbywać odsiadkę w oczekiwaniu na spełnienie warunku nowego klienta. Wszak czas leci szybko, a Toyota jest powtarzalna w tej fajnej choć rzadkiej ofercie lokaty z premią.


Regulamin promocji Zgarnij premię 150 zł za lokatę w Toyota bank
Tabela opłat i prowizji w Toyota bank
Regulamin świadczeniu usług dla klientów Toyota bank 

80 komentarzy:

 1. Miałem nosa że Toyota. Konto zamknięte w październiku 2017. Więc się łapię. Tylko czy warto? Jest dużo czasu żeby się zastanowić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy żadnej z lokat Toyoty z premią jaką zakładałem nawet się nie zastanawiałem, chociaż dla klientów stawka była tylko 50-70 zł. Teraz przyszło mi czekać na bycie nowym klientem...

   Usuń
 2. Ja dałem na Beztroską w IB na 2.3%. Liczę że pojawi się coś extra.

  OdpowiedzUsuń
 3. IB leci na giełdzie na ryj!!! Jutro przebije w dół psychologiczną barierę 2 złotych, więc musi z czymś się pojawić, aby powstrzymać paniczny odpływ. Przewiduję w tym tygodniu dla ratunku 3,5% na 3M.
  Dzisiaj dzwoniła do mnie panienka z ofertą kredytową z GB i nie mogła pojąć, że ja z moimi workami gotówki nie mam co zrobić, a ona mi jeszcze bankową nadwyżkę chciała wcisnąć...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla 5000zł to jak lokata roczna na 6% Chyba się nie ma nad czym zastanawiać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy wystarczy założyć samą lokatę czy trzeba, tak jak dawniej i konto? Z przyznaną premią w przypadku lokaty na 5 tys. zł - to tak jakby odpowiednik lokaty na ok 6,25% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie jest mowa o produkcie, a produkt to lokata. Dobrze by było gdyby to potwierdziły osoby korzystające z promocji. Ja niestety jestem z niej wykluczony.

   Usuń
 6. Do zamknięcia konta w Toyocie trzeba wysyłać maila czy wystarczy skorzystać z wysłania wiadomości po zalogowaniu się na konto i jakie informacje są niezbędne do zamknięcia konta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wysłać maila co wydaje mi się prostsze od logowania przez tokena.
   Informacje można przekopiować z artykułu zamknięciu konta w Toyota:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2013/08/jak-zamknac-konto-w-toyota-bank.html

   Usuń
 7. A jak wygląda kwestia opłaty za konto?Dalej jest to 2,49 za m-c z ewentualnym zwrotem?Konto zapewne trzeba otworzyć aby otrzymać na nie premię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto niby płatne te 2,49 ale wystarczy mieć lokatę na kwotę 2,500 zł by opłaty nie było. Tutaj masz dwa razy większą kwotę więc nie ma problemu.

   Usuń
  2. A czy nie wystarczy podać numer konta w innym banku?

   Usuń
  3. Jest napisane "Bez zakładania dodatkowych produktów" czyli konto nie jest wymagane

   Usuń
 8. Lokata beztroska w IB już tylko 2%. Zawrotna 2,8%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polcan co się dzieje z oprocentowaniem w IB? Jak tak dalej pójdzie to będzie na poziomie PKO BP

   Usuń
  2. Spadły też na nowe środki w wariancie na 6 m-cy i rok oraz nr 1 :( Teraz ciesze się, że zakłożylem te roczne na 3,5% :)

   Usuń
  3. @Anonimowy 8:56
   Jest kurator w banku, ma prawo veta, więc nic dziwnego, że są spadki.

   Usuń
  4. Do jakiego banku ta zawrotna na 2,8%??? Dopisujcie zawsze do jakiego banku bo to ma znaczenie.

   Usuń
 9. Robiłem przed momentem większy przelew z Aliora. Dostałem propozycję rzekomo promocyjnej lokaty... na 1%!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dostałem propozycję rzekomo promocyjnej lokaty... na 1%!"

   I to się nazywa poczucie humoru ;) Żeby tak niebawem nie było w IB przy tym co się ostatnio dzieje...

   Usuń
  2. Polcan, jak znikną banki LCz to właśnie takie będzie oprocentowanie lokat. Czy masz pomysły gdzie ciułacze bedą mogli lokować kasę?

   Usuń
  3. Poczekamy zobaczymy, nie będzie to łatwe, ale będziemy szukać alternatyw.

   Usuń
  4. Lokować to jedynie w obigacje indeksowane inflacją co przy obecnej polityce rządu moze być niezłą opcją tyle że pierwszy rok trzeba odbębnić na stałym procencie. 10 - latki na dziś nie beda oprocentowane niżej niż 1.5% zakładając zerową inflację lub deflację więc źle nie jest.
   Jeśli inwestować to w fundusze dawniej zwane pienieznymi, a dziś to zwykłe dłużne tyle że oparte na obligacjach firm o najbezpieczniejszym ratingu i obligacjach skarbowych. Nikt już dziś nie kupuje certyfikatów depozytowych na większą skalę. Ale tu nie masz gwarancji ochrony kapitału choć nie zdarzyło się jeszcze aby klienci stracili większą cześć pieniedzy nie mówiąc o całości jeśli chodzi o tego typu fundusze.
   Co lepsze? Zależy gdzie i kiedy. Lepiej mieć to i to i nie wkładać wszystkiego do jednego koszyka. No i uzupełniać promocjami taka jak w Toyocie. Też złożyłem wniosek i od godziny czekam na telefon . Też nie rozumiem po co ten kurier. Na wszelki wypadek zaznaczyłem wszystkie zgody. Czeka mnie trochę blokowania numerów prawdopodobnie. Toyota jakoś mocno agresywna jest w telefonowaniu? Sms i maile mi nie przeszkadzają ale wydzwaniania nie lubie.
   I jeszcze jedno - jakiś podgląd internetowy w konto tej lokaty to będzie czy wszystko na papierze i na gębę?
   MM

   Usuń
  5. Na palcach jednej ręki mogę policzyć telefon z Toyoty, nie są nachalni, chociaż ja i tak kończę od razu rozmowę.
   To że nie trzeba mieć konta to nowość, więc nie wiem jak to będzie wyglądać. Trudno jednak sobie wyobrazić sytuację, żeby nie było podglądu.

   Usuń
  6. Dzięki za info. A co do Idei to obniżki mogą być sygnałem że ktoś realnie myśli o scenariuszu przymusowej restrukturyzacji czyli przejęciu banku za za złotówkę. Wysoko oprocentowane depozyty stają się dla przejmującego obciążeniem dodatkowym, ale jak będzie to się zobaczy
   MM

   Usuń
  7. "A co do Idei to obniżki mogą być sygnałem że ktoś realnie myśli o scenariuszu przymusowej restrukturyzacji czyli przejęciu banku za za złotówkę."

   Też o tym myślałem - bo to już 3-cia obniżka w IB w dość krótkim czasie :(

   Usuń
  8. Ludzie czy wy nie widzicie co sie dzieje!
   Zmierzamy drogą Turcji z kierunkiem na Wenezuelę.
   Do jesiennych wyborów nie zostawię ani złotówki.
   Już w tamtym roku, dokładnie w maju wymieniłem bardzo dużą cześć kapitału na $$$ i co ... Mam ponad 12 % zysku (rok temu $ kupowałem po 3,40zł dziś jest ponad 3,80) Nie zamierzam darmozjadów i kiełbasy wyborczej dalej sponsorować, lokaty likwiduje i waluta do banku ziemskiego, tak jak w latach 80 ubiegłego wieku - na przetrwanie, kto głupi ten będzie populistów sponsorował :-)

   Usuń
 10. Wniosek o lokatę już złożony. Teraz jeszcze ma być telefon. Tylko znowu ten kurier... Pod tym względem ten bank jest nienormalny. Tym bardziej, ze mają tam już jakieś moje dane, bo przecież miałem u nich konto przed
  2018-tym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele razy otwierałem konto w tym samym banku i każdorazowo żądają danych, mimo iż są w bazie.

   Usuń
 11. Ale do końca czerwca jest w IB 3,2% na KO (3 x 20k)

  OdpowiedzUsuń
 12. Co sądzicie o 10 miesięcznych obligacjach premiowych skarbu państwa od 1 czerwca? Warto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bardzo rozumiem dylemat. To się w ogóle nie opłaca warunkując faktem że nie trafisz premii. Za kilkaset zł można kupić kilka. Nie wiem... nie zaglądałem jaka jest wielkość emisji tych obligacji. BYć może jak to kilka miliardów a premii jakaś mała ilość to prawdopodobieństwo będzie premiowało Lotto, Kaskadę albo inne liczbowe szalbierstwo. Wydaje mi sie że jak dwa lata temu pokazały się pierwsze wiadomości o tym że to wprowadzą to liczyłem na podst tamtejszych założeńi własnie wyszło że to w zasadzie równa się grze w loterię liczbową, ale jakie są teraz realne zasady to musiałbym przeczytac list emisyjny i policzyć. 10tys to niewiele więc moze prawdopodobieństwo nie jest jakieś zabójcze. Wszystko zależy od tego ile klientów te obligacje kupi i jaka jest liczba premii możliwych do wygrania
   MM

   Usuń
 13. "Wiele razy otwierałem konto w tym samym banku i każdorazowo żądają danych, mimo iż są w bazie."

  Polcan@. Ale chodziło mi o to, że po cholerę ten kurier. Zawsze mam z tym problem, bo często przyjeżdżają jak mnie nie ma w domu. A do pracy nie da rady. Tam gdzie pracuję, kurier nie wjedzie.

  OdpowiedzUsuń
 14. No to już wiem. Cytat ze strony emitenta
  "Przykładowo wartość sprzedaży obligacji premiowych wyniosła 100.000.000 zł. Zgodnie ze wzorem liczba premii wygląda następująco: 10 x 10.000 zł, 100 x 1.000 zł, 1.000 x 100 zł i 10.000 x 10 zł."

  Czyli prawdopodobieństwo trafienia 10tys zł jest jak 1:1000000. Jeden do miliona. Myślę ze ktoś tu się z rozumem minął oferując coś takiego albo źle rozumuję. Lepiej zagrać w MiniLotto zdecydowanie niż czekać 10 miesięcy na rozlosowanie tego widma. Szkoda czasu i odsetek
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musze skorygować oczywistość. 100mln zl to 1mln obligacji czyli prawdopodobieństwo to 1:100000 czyli odpowiednik wygrania 10tys w SuperSzansie.
   mea culpa. Tak czy siak - trudno ale się nie straci kasy w razie niepowodzenia a zaklad coś zawsze kosztuje.

   Usuń
  2. Wziąłeś pod uwgę tylko główną wygranb. Tam do wygrania są też nagrody 10zł. a to przy kwocie 100zł dąje oprocentowanie 10%.

   Usuń
  3. Jeżeli wartość sprzedaży wyniosła 100mln zł to jest milion obligacji czyli 10 z miliona jest trafnych a nie jedna.

   Usuń
 15. Polcan a jaka jest Twoja opinia o tych obligacjach premiowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka jak do loterii, kto chce może zagrać. Wolę już obstawiać mecze.

   Usuń
 16. Polcan a może artykuł na temat obligacji premiowych napiszesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przewiduję, tak jak napisał wyżej MM: 'Lepiej zagrać w MiniLotto zdecydowanie niż czekać 10 miesięcy na rozlosowanie tego widma. Szkoda czasu i odsetek'.

   Usuń
 17. Jeśli IB w dalszym ciągu, sukcesywnie będzie obniżać oprocentowanie depozytów to już za maksymalnie 2-3 miesiące odpłynie im ogromny kapitał i bank faktycznie znajdzie się w stanie upadłości, ale czy o to chodzi ?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście,m że o to chodzi państwowemu kuratorowi, on tylko realizuje plan zdzisława :)

   Usuń
 18. Melduję posłusznie, że tak. Zdzisław

  OdpowiedzUsuń
 19. Zawrotna IB tylko 2,6%. Codziennie obniżają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz opłaci się nawet przelew do Millennium, gdzie dają więcej...

   Usuń
  2. "Zawrotna IB tylko 2,6%. Codziennie obniżają." Bez informacji o przelew do jakiego banku chodzi jest to niezrozumiałe.

   Usuń
 20. @"oczywiście,m że o to chodzi państwowemu kuratorowi, on tylko realizuje plan zdzisława"

  A co ma realizować kurator? Idea to już bank nie do uratowania. Można to zrobić w dwojaki sposób. Albo ogłosić upadłość, albo doprowadzić do przejęcia za złotówkę przez inny bank. I ta druga koncepcja jest lepsza dla wszystkich. I dla BFG i dla rządzących. Nawet dla posiadających lokaty. Bo bank przejmujący musi utrzymać te lokaty na dotychczasowych warunkach. Chcesz żeby kurator ładował przyszły bank przejmujący w jeszcze większe obciążenia poprzez pozakładane lokaty na wysoki procent? Przejęcie przez inny bank wiąże się z jakimś dofinansowaniem przejmującego przez BFG, ale na pewno będą to niższe kwoty niż w przypadku płacenia klientom po upadłości banku. Poza tym upadek tak dużego banku zawsze może spowodować jakąś panikę wśród klientów innych banków (przede wszystkim Getin) "Plan Zdzisława" to nie wymysł tego rządu tylko ścieżka stworzona przez prawo unijne. I zapamiętaj sobie raz na zawsze. Na pewno jest to lepsza opcja niż ogłoszenie upadłości. Zapytaj zresztą Polcana, który pozakładał chyba lokaty roczne, która koncepcja jest lepsza. Bo wiara w to ,że ten bank odżyje poprzez oferowanie coraz większego oprocentowania na lokatach jest wiarą w św. Mikołaja. "Plan Zdzisława" to w tym przypadku wyjście bezbolesne. Po weekendzie budzisz się jako klient innego banku. Tyle i tylko tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No racja, tylko nie zgodziłbym się z tym że to bezbolesny plan. Generalnei to przejecie Idei najbardziej odbije się na posiadaczach depozytów. Podniesione zostaną skladki na BFG, opłaty i prowizje bo ktos musi zapłacić za wsypanie śmietnika do wiekszego śmietnika. spółdzielcze może tego nie odczują, ale tam z kolei lokaty zawsze były niższe bo tradycyjne spółdzielczaki udzielają kredytów preferencyjnych - nie tak dochodowych jak komercyjne wiec i lokaty zwykle maja niżj oprocentowane a system gwarantowania mają chyba swój.
   Generalnie jak popatrzeć to szykuje się dlugo przepowiadana przeze mnie bryndza na rynku lokat. PIS wygrał wybory więc NBP nie podniesie stop nawet jakby inflacja dobiła i 4% na krótko.Kłopoty banków LC powodują stres w sektorze bankowym i reperkusje po stronie kosztowej głównie na skutek wzrostu składek na BFG. Inflacja rośnie. No i oszczędzajmy sobie
   MM

   Usuń
 21. Dostaliście już ten telefon z potwierdzeniem Lokaty w Toyocie? Ja czekam i nic.
  A co do IB to raczej jest to podgotowka do przejęcia a jak nie to byłby to rezultat tego że w kwietniu bank miał dużą rezerwę gotówkową na wypadek runu klientów na bank wiec mu kasa niepotrzebna teraz. jak będzie - zobaczymy
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czekam na telefon z Toyoty w sprawie wniosku z lokaty. Wniosek wysłałem wczoraj rano.

   Usuń
 22. gdzieś nie dawno tu widziałem była wzmianka o koncie/lokatach w USD, CHF, Euro 1-2%, teraz nie mogę znaleźć:-( ktoś pamięta ?

  OdpowiedzUsuń
 23. Tak z ciekawości przy okazji zawirowań z IB chciałem zapytać: jak wygląda aktualnie kwestia obligacji GB? Kiedyś post o nich był co kilka dni (podobnie zresztą jak w ogóle z obligami korporacyjnymi) a teraz ucięło. Czy GB wypłaca wszystko jak trzeba dla kolejnych serii i wykupuje te, które się kończą?

  OdpowiedzUsuń
 24. A IB dalej ze stratą - o czym donosi Bankier.pl:

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Strata-netto-Idea-Banku-w-I-kw-19-wyniosla-80-8-mln-zl-7679604.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GB również https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/getin-noble-bank-gnb-wyniki-finansowe-strata-i-kwartal-2019/tsxxb3e.amp

   Usuń
 25. Dziś seria przelewów z Getin. Przy pierwszym do PKO pojawia się oferta rzekomo specjalna lokaty promocyjnej na 2,10%.
  Kolejne przelewy do innych banków na duże kwoty nie skutkują już propozycjami lokat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnośnie Getinu - to również "pochwalił" się swoją stratą w raportach o czym także donosi Bankier.pl:
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Strata-netto-Getin-Noble-Banku-w-I-kw-19-wyniosla-157-7-mln-zl-gorzej-od-konsensusu-7679626.html

   Usuń
  2. https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/idea-bank-nie-polaczy-sie-z-getinem-plan-banku/jym6qc2.amp

   Usuń
  3. Ja dostałem 2.8 w Getinie przy przelewie do Mille.
   atomiast dalej nie dostalem telefonu z Toyki. Trochę się to mao przyjemne robi bo zarezerwowałem sobie te 5tys i leży w Mille zamiast na 3.4 w Getinie (chciałem wykorzystać darmowy przelew z KO Getina w maju). Zaczynam podejrzewać ze w pierwszej kolejności obsługują wnioski na dużą sumę a 5tys zostawiają na koniec albo mają kilka osób na krzyż do obsługi wniosku.
   MM

   Usuń
  4. Jest bardzo wiele zgłoszeń na tę akcję, więc być może trudno im nadążyć.

   Usuń
 26. Potwierdzam najwyzsza propozycja to 2.10 %

  OdpowiedzUsuń
 27. Witam ,czy ktos sie orientuje ile wazny jest wniosek o lokate mobilna w Getin banku.

  OdpowiedzUsuń
 28. Proponuje przenieść dyskusje o zniżkach lokat IB do pp3 na konta oszczędnościowe. Cicho tam i pusto:&

  OdpowiedzUsuń
 29. Mam obligacje gb bez problemu odsetki wykup dopiero za 2 lata

  OdpowiedzUsuń
 30. Składałem wniosek do toyoty we wtorek. Dziś piątek, jeszcze nie dzwonili.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałem w tej sprawie do organizatora i czekam na odpowiedź.

   Usuń
  2. Odpowiedź jest taka jak sugerowałem już wcześniej, akcja jest megapopularna.
   'Dostaliśmy sygnał od Toyoty że popularność akcji przekroczyła oczekiwania Banku i po prostu nie wyrabiają się z obdzwanianiem wniosków (średni czas oczekiwania to obecnie ok. 2 dni roboczych). Produkt jest zbyt popularny :) Zatem porada dla czytelników jest taka by uzbroić się w cierpliwość, wnioski na pewno będą obsłużone, tyle że nie od razu.'

   Usuń
  3. Dodam od siebie, że każdy wniosek ma unikalny numer, który się odkłada i czeka w kolejce. Sam kiedyś pomyliłem maile i zamiast o2 podałem 02.
   Odkręcenie tej pomyłki trwało wieki bowiem do bazy danych trafiają już przy pierwszym wniosku nasze dane i kolejne wnioski o nowym numerze są już ignorowane ze względu na ten sam PESEL. Liczy się pierwszy wniosek.

   Usuń
  4. U mnie mija już 4 dzień. Też dostałem sms o opóźnieniach. potwierdzenie złożenia wniosku dostałem na mail. Ktoś może wie jak wygląda opłacenie lokaty? Jest jakiś konkretny termin na przelanie?

   Usuń
  5. Termin na przelew jest do 12 lipca. U mnie od daty złożenia wniosku do możliwości opłacenia lokaty upłynęło 14 dni. Podobno są zawaleni wnioskami.

   Usuń
  6. pora na wpłatę 5k :)
   no właśnie - u mnie wygląda to tak że po wszystkim w systemie wisi standardowa pusta lokata (saldo 0) na 5k/12 miesięcy.
   czy dokończenie zakładania lokaty polega na zasileniu tej pustej lokaty?
   pytam bo w szczegółach tej lokaty jest tylko numer umowy wyglądający jak numer konta bankowego (26 cyferek)
   ktoś dokończył wpłatę?

   Usuń
 31. Czyżby to o czym piszą dziś na Bankier.pl to kolejny już krok do przejęcia IB? :(

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Powstal-specjalny-bank-do-ratowania-bankow-7680638.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na to wygląda. To zaczyna się układać w sensowną całość. Obniżki na loatach, czyszczenie portfela teraz jakiś twór bankowy utworzony przez bfg... Nie sądzę aby coś takiego tworzono pod spółdzielczak. Ktoś wie o który spółdzielczy chodzi tak na marginesie?
   Lesio odchudzi się o drobne kilka milionów kieszonkowego po przejęciu. Tak samo jak i reszta akcjonariuszy choc w mniejszej skali.
   Szkoda banku bo dobrze nas karmił, a idą trudne czasy dla wisienkowiczów

   Usuń
  2. "na to wygląda. To zaczyna się układać w sensowną całość. Obniżki na loatach, czyszczenie portfela teraz jakiś twór bankowy utworzony przez bfg... "

   A wcześniej jeszcze wprowadzenie kuratora z BFG.

   "Szkoda banku bo dobrze nas karmił, a idą trudne czasy dla wisienkowiczów"

   To prawda, chyba najlepszy bank do lokat, a teraz tak jak piszesz będzie naprawdę ciężko coś godnego uwagi znaleźć... :(

   Usuń
 32. Tylko dla nowych? Dla starych zero?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zero, dlatego zamknąłem tutaj konto i czekam na amnestię.

   Usuń
 33. https://prostaekonomia.pl/bail-in-legalizowanie-kradziezy-bezprawia/?fbclid=IwAR3uXfFclrlsDjkSzR0HSo2rMOpd_AyZc7IRsDL4oAR-l5cu9BoJSjff8ok - a może będzie tak?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...