środa, 15 maja 2019

200 zł do H&M czyli festiwal promocji w Paribas


Paribas znów zaczyna zasypywać nas promocjami. Do opisanej w poprzednim poście oferty z 150 zł do Biedronki mamy kolejną z jeszcze większą premią. Z tą różnicą, że dotyczy to sklepu odzieżowego H&M.Od razu nasuwa się pytanie czy wszystkie korzyści jakie były poprzednio mają zastosowanie także w nowej promocji. Odpowiedź jest twierdząca: karencja jest krótsza o rok i trwa 12 miesięcy, a warunki identyczne. Pozostaje więc wybór 150 do Biedronki czy 200 zł do H&M.

Tutaj zgarniesz 200 zł do H&M za konto w Paribas

Do sklepu odzieżowego bank przewidział mniejszą pulę wniosków. Do biedry jest 1200 wniosków, do H&M tylko 1000 wniosków. Z tego powodu promocja zapewne skończy się wcześniej niż zapowiadane 31 lipca 2019.Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł do H&M
Tak jak w przypadku Biedronki warunki ograniczono tylko do jednego miesiąca, a nie do dwu czy trzech do czego przyzwyczailiśmy się w poprzednich akcjach promocyjnych. jak zwykle trzeba je będzie spełniać w kolejnym miesiącu po otwarciu konta, co najpóźniej powinno nastąpić do 14 sierpnia 2019.

Jakie to warunki? Tylko dwa:

 • aktywować apkę Gomobile do 31 sierpnia
 • wykonać min. 3 transakcje na kwotę 300 zł w następnym miesiącu
Co to oznacza? Ano to, że jeśli aktywujemy apkę w czerwcu, to 300 zł musimy wydać w lipcu. Jeśli się pospieszymy i założymy konto jeszcze dziś i aktywujemy apkę w maju, to trzy stówki trzeba będzie wydać w czerwcu.Kiedy premia?
Paribas musiał przygotować obie promocje jednocześnie, bo warunki są te same tylko premia inna. Kasę dostaniemy w następnym miesiącu po spełnieniu wymaganych warunków.

Tutaj zgarniesz 200 zł do H&M za konto w Paribas

lub
 
Tutaj zgarniesz 150 do biedronki za darmowe konto w Paribas

Podsumowując mamy wybór mniej kasy do Biedronki czy więcej do H&M. Promocji nie da się łączyć, więc musimy się zdecydować na jeden z nich. Dla niezdecydowanych podpowiem, że lepszą ofertą wydaje się 200 zł przelewem na konto, którą opisałem ostatniego dnia kwietnia:)

Alternatywnie możesz zgarnąć 200 zł w promocji Szansa na bonus

W kwietniowej promocji warunki są jednak nieco inne. Karencja trwa 2 lata jak w poprzednich promocjach zaś warunki trzeba spełniać przez 2 miesiące. Szczegóły zostały omówione tutaj. Wybór jest spory.


Regulamin promocji 'Promocja otwarta na eŚwiat' w Paribas


13 komentarzy:

 1. Dzisiaj dostałem maila z informacją o wypłacie drugiego 100zł z promocji zimowy bonus :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam polcan

  Jak z możliwością analizy dziwnej oferty IKE w Banku Millennium? Technicznie może funkcjonować jak lokata 3% ze zmiennym oprocentowaniem na rok czasu do kwoty niecałych 15 tysięcy złotych.

  Druga zapewne ważniejsza sprawa to unijna dyrektywa PSD2 która może nieco zmienić sposób funkcjonowania banków i instytucji finansowych na rynku UE. Pytanie czy i jak może to wpłynąć na wewnątrzunijny rynek depozytów.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do IKE to już to wyjaśniliśmy w komentarzach. Do emerytury nie masz praktycznie możliwości wypłaty, oferta może być ciekawa dla osób, którzy wkrótce wybierają się na zasłużoną emeryturę.
   Natomiast PSD (Payment Services Directives) o ile wiem dotyczy raczej końca monopolu banków w zakresie usług płatniczych. Ma to raczej wpływ na popularne cashbacki, a nie same depozyty. Weszła w życie pod koniec ubiegłego roku, ściślej tuż przed świętami.

   Usuń
  2. Nikt nieczego w komentarzach nie wyjaśnił, wypisywały się jedynie osoby bez znajomości oferty. Celowo czy z głupoty, ich problem. IKE jest na zmiennym 3%, jeśli się chce wypłacić środki po 12 miesiącach to bank nie nalicza żadnych kar, jeśli się chce wypłacić środki przed emeryturą to bank dolicza 19% podatku "belki". Przy wypłacie po emeryturze 19% podatku nie jest naliczane(wychodzi wtedy około 3.7% w skali rocznej jeśli by porównywać do normalnie opodatkowanych lokat). Największym problemem oferty jest stosunkowo niska kwota lokaty(zmienna) oraz brak darmowego konta ror w ofercie banku do obsługi samej lokaty.

   Co do PSD2 to sprawa ma się trochę inaczej, jednym z celów tej dyrektywy jest możliwość wejścia na rynki bankowe poszczególnych państw podmiotów z innych państ UE. Czytając różne założenia unijne można się dowiedzieć że docelowo planowane jest na przykład umożliwienie podmiotom z państwa A oferowanie kredytów w państwie B. Podobnie może być w przypadku depozytów - polecam przykładowy artykuł: https://www.euromoney.com/article/b17xsstjzlmf38/fintech-deposit-solutions-shows-potential-of-open-banking

   Usuń
  3. Na pytanie 1 w zasadzie odpowiedziałeś sobie sam. 3% to nie jest dziś coś co powala na kolana, szczególnie jeśli wielu z nas ma wciąż 3,50%. Zmienne oprocentowanie praktycznie od początku istnienia bloga miało pejoratywny wydźwięk, zaś brak darmowego konta praktycznie dobija ofertę.
   Tak się składa, że w Millennium mam znajomego więc przy najbliższej wizycie w banku pogadam z nim czy nie ma tu jakichś ciekawych kruczków.
   Ciekawsze jest drugie pytanie, chociaż nie lubię gdybać co będzie jeśli. Temat jest jednak ciekawy i warto mu się będzie przyglądać bliżej w tym kontekście jaki podałeś.

   Usuń
 3. KNF ustanowila kuratora dla Idea Bank. To moze oznaczac spadki czy wzrosty oprocentowania depozytow?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej spadki. Już nastąpiła następna obniżka oprocentowania od 15.05.2019r.

   Usuń
 4. Jutro pewnie wodospad na akcjach IB i kolejny odpływ depozytów.
  Pewnie do oferty wróci więc "Wiosenna" i to na więcej niż 3,5%.

  OdpowiedzUsuń
 5. Polcan wyjaśnij proszę jakie teraz są scenariusze dla IB. Czy to już upadek tego banku?

  OdpowiedzUsuń
 6. Polcan czy widzisz podobieństwa między IB a SK Bank i SKOK Wołomin? Ja widzę następujący mechanizm: IB oferuje wysokie % na depozyty, które finansują kredyty na podstawione słupy. Niespłacone kredyty są transferowane do GetBack. Aresztowanie L. Cz. to kwestia czasu. Pieńkowska już szykuje bagażnik dla męża.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zabieram swoje zabawki z IB i przenoszę do GB.

   Usuń
 7. https://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty?articleId=65691&p_id=18

  Sam komunikat ma być chyba bardziej uspakajający i jak widać po dacie publikacji zbiega się ona z obniżką oprocentowania lokat w IB.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...