piątek, 31 maja 2019

Pierwszy bank BFG czyli koniec eldorado lokat


Dziś skłonny jestem przyznać rację, że warto było założyć lokaty roczne na 3,5% jakie do niedawna Idea bank miał w ofercie. Wszystko bowiem wskazuje na to, że na dobre pożegnaliśmy już jakiekolwiek dobre oferty u niebieskich.

Okazuje się bowiem, że kurator jakiego wpakowano do IB by zabraniał oferowania dobrych ofert jakie tutaj omawialiśmy to nie wszystko. Od dziś powstał po cichu nowy bank zwany Pierwszym bankiem BFG.Taka sytuacja to ewenement. Nigdy dotąd nie mieliśmy czegoś takiego, ale najwidoczniej środowisko bankierskie ma już dość długowiecznej hegemonii banków Czarneckiego na rynku lokat, co widać od dawna po rankingach i opisach najlepszych lokat.

Co gorsza regulaminy nowych, atrakcyjnych lokat były już przygotowane, ale zarząd nie wydał zgody na ich publikację. Teraz już możemy się domyślać co było tego przyczyną. Wszak kurator nie bez powodu został wyznaczony by wyrażać veto wobec planów zarządu IB.

Rzekoma promocja lokaty w Alior - zaledwie... 1%:(

Od dziś głośno jest o nowym banku. Do tej pory nazwa nowy bank wywoływał u nas euforię, oznaczał bowiem nowe świetne oferty. Wszak nowy podmiot musi zdobywać nowych klientów, a tych trzeba przyciągnąć ponadprzeciętną ofertą.

Nie dotyczy to jednak Pierwszego banku BFG, nie jest to bowiem bank komercyjny, lecz bank pomostowy. A taki bank powstaje tylko po to, by umożliwić kontynuację działalności bankowi będącemu w restrukturyzacji czyli w tym przypadku Idea bank. 

Najgorsze są jednak dalsze słowa Magdaleny Potockiej z biura BFG jakie cytuje się tutaj. Mówi ona bowiem, że taki bank powstaje by pilnować by bank przejęty przez nowego inwestora. Jest to więc bank nie dla nas, ale 'instrumentarium przymusowej restrukturyzacji'.

Cóż. Do tej pory banki Czarneckiego były objęte programami naprawczymi przez co były zwolnione z przymusowych składek do BFG. W niedawnym raporcie za pierwszy kwartał oba banki tak Getin jak i Idea bank wykazały straty, więc najwidoczniej cierpliwość BFG się skończyła i dziś mamy tego dowód.

W księgowości można robić różne tricki, odpisy przesuwać na kolejne terminy, ale koniec końców wszystko musi się zgadzać. Co się odwlecze, to nie uciecze w tym przypadku. Zwłoka była na naszą korzyść, skorzystaliśmy z fajnych ofert, ale wszystko wskazuje na to, że eldorado się skończyło.Nowe oferty Getina nie powalają, wywołują raczej uśmiech. 2,10% jakie oferuje przy przelewie do innego banku to max. Na pewno nie zatrzymają w ten sposób odpływu gotówki.


Nie dziwi więc szok jakiego doznał Toyota bank, który od tego tygodnia oferuje lokatę na ponad 6%. Pracownicy Call Center nie dają rady obsłużyć klientów, bowiem mamy istny run na bank ale w drugą stronę - z chęcią wpłaty.

Tutaj zgarniesz 150 zł za założenie lokaty w Toyota bank

Bez wątpienia tak dobra oferta to zasługa Idea bank. Niedawno mieliśmy lokatę z premią w ofercie w Money Manii i tam jakoś nie cieszyła się popularnością, skoro w Idea bank mieliśmy 3,50% na lokacie beztroskiej. Toyota wzięła więc poprawkę na problem z konkurencją.

Stąd obecny szok o problemy z bieżącą obsługą nowej oferty. Wszystko wskazuje na to, że kolejna oferta Toyoty będzie duuużo skromniejsza. Nie będzie już bowiem konkurencji w postaci lokat w IB czy Getin, więc dużo mniejszy bonus niż obecny 150 zł wystarczy by zachęcić nowego klienta...

Aktualizacja:
Niestety 4 czerwca przed południem akcja Toyoty została zakończona, gdyż Wasze zainteresowanie przekroczyło znacznie potrzeby banku.

88 komentarzy:

 1. Spadam do Santandera na 3 i 2,7%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gdzie Santander tyle daje?

   Usuń
  2. 3% u mnie wciąż puste w Santanderze na wszystkich kontach 123. Wolę w dalszym ciągu 3,5% w Getin oraz IB jeszcze przez 2 miesiące. Potem można wykorzystać awaryjne 3% w innych bankach.

   Usuń
 2. Cóż. Nic nie trwa wiecznie. Dla mnie IB co prawda płaciła dobrze ale co tu dużo ukrywać. W moim prywatnym rankingu jakości i standardów banków był na samym dole. Fatalna obsługa przez telefon, niezbyt ergonomiczny system transakcyjny, problemy z odnawianiem lokat, skomplikowane regulaminy w zakresie wyliczania nowych środków... Sam się zastanawiałem jaki przedsiebiorca chce mieć konto w tak awaryjnym banku gdzie swego czasu bardzo często nie dało się zalogować.
  No szkoda ze odpadnie kolejny bank dobry dla oszczędzających ale co robić?
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Ze swojej strony dodałbym też bardzo często wyskakujące błędy - już po zalogowaniu oraz konieczność dzwonienia na infolinię do zmiany odnawialności lokat. To prawda, będąc przedsiębiorcą nie wytrzymałbym takiego stanu rzeczy. Wszystkie techniczne problemy pojawiły się po przymusowym przeniesieniu do nowego systemu Idea "claun" -jak to wielu z nas go nazywało ;) Ale jako "zwykły lokatowiec" bardzo lubiłem ten bank. Głównie za oprocentowanie, ale i prostotę obsługi, brak konieczności latania do placówek. Będzie mi go naprawdę bardzo brakowało :( PS Dopiero się złapałem na tym, że piszę już o IB w czasie przeszłym. Ciekawe dlaczego... ;)

   Usuń
  2. Z tym nielataniem to też złudzenie. Otóż IB od pewnego czasu domyślnie ma ustawioną opcję wyłączonej bankowości telefonicznej. Aby ją włączyć trzeba się tarabanić do oddziału. Dlatego zawsze modliłem się o to aby nie mieć potrzeby dzwonienia w sprawie lokat gdy coś się spieprzy bo zwyczajnie przez tel. nic bym nie załatwił. I raz miałem taką sytuację. Musiałem załatwiać wszystko przez wiadomosci z konta klienta w Cloudzie. Nie wiem czy to cos dało bo Idea ma brzydki zwyczaj odpowiadania na prosby po tygodniu albo wcale, ale na szczeście sprawa sie wyprostowała. Teraz wyobraźmy sobie lokatowca przebywającego na innym kontynencie albo przedsiębiorcę który mieszka 100km od oddziału banku. Porażka. Bank mający tak mało oddzialów musi mieć lepszą obsługę telefoniczną i nie może wyganiac klienta do do oddziału po jej uruchomienie.
   Ciekaw jestem jakie teraz jeszcze będą szopki z zamykaniem kont gdyby ktoś chciał to zrobić przed przejęciem. pewnie też do oddzialu wycieczka jak ze większość tych kont była otwierana przez weryfikację przelewem lub po otwarciu lokaty a takie konta należałoby zamykać w oddziale bo nie ma wzoru podpisu w banku.
   Wiele spraw można było załatwić przez profil FB, ale to ograniczone źródło wiedzy i możliwych operacji choć tam się ludzie naprawdę starają.
   Gdzieś czytałem że Idea przez bankierów uważana jest za czarną owcę i twierdzą że jak najszybciej powinna zniknąć. Chyba ktoś z ING tak powiedział w jakimś wywiadzie.
   MM

   Usuń
  3. Ciekawe że ja przez kilka lat nigdy nie miałem problemów w Idea Banku mimo, że przez kilka lat "przerobiłem" tam prawie sto lokat, również w Cloud.
   Szkoda końca oferty bo w innych bankach trudno będzie nawet na inflację wyrobić.

   Usuń
 3. Ja kupiłem 780 obligacji premiowych Skarbu Państwa. Mam nadzieje na dużą wygraną

  OdpowiedzUsuń
 4. Pisałem, "że plan Zdzisława" jest nieunikniony i najrozsądniejszy. Lepszy niż upadek banku. Leszek doskonale wiedział co się dzieje i próbował coś ugrać. Ale tylko przyśpieszył ruinę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Ale tylko przyśpieszył ruinę."

   Albo i przedłużył agonię swoich banków ;)

   Usuń
 5. Polcan, Mam KO w Getin czy to już pora na ewakuację czy poczekać do sierpnia kiedy w kończy mi się okres czteromiesięczny? Radź przyjacielu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czego się boisz? Jest gwarancja więc ciesz się fajnym oprocentowaniem jak się nań załapałeś:)
   Ja mam trochę krócej bo w Getin do końca lipca, a w IB do 9 sierpnia, chociaż uwakuować się będę musiał wcześniej, bo nie będzie mnie w tym terminie w Europie.

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za uspokojenie.

   Usuń
 6. Czy Idea Bank nadal oferuje lokatę Zawrotną, a jeśli tak, to z jakim oprocentowaniem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś tylko 2.2% wiec słabo bo w ofercie mają 2.3%

   Usuń
 7. Kurator wszedł do PlusBanku Solorza.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyli nie tylok Idea ma kłopoty

  OdpowiedzUsuń
 9. A tak solorz sie starał. Taki prorządowy sie zrobił. No i masz 😄

  OdpowiedzUsuń
 10. Za kilka dni kończą mi się lokaty w IB,raczej nie będzie powodu do kontynuowania współpracy.Czy ktoś rozważał lokaty w Inbanku, lub może przedstawić swoją opinię na ich temat?
  Pozdrawiam wszystkich i autora blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od ponad roku jestem klientem inbanku i mam tam lokaty dwu i trzy letnie. Niestety ostatnio spadło oprocentowanie lokat.

   Usuń
 11. Kolejna informacja na Bankier.pl To już chyba pewniak, że IB ma nie przetrwać :(

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-nie-zgadza-sie-na-polaczenie-Idea-Banku-z-Getin-Noble-Bankiem-7681592.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie w tym artykule najbardziej zaskakujące jest info o dzisiejszej rezygnacji z pełnienia funkcji członków zarządu Idea Banku przez Tomasza Górskiego, Piotra Petelewicza oraz Dariusza Daniluka. Nie podali powodów, ale możemy się domyślać, że kurator musiał mocno ingerować w ich pracę i wiązać im ręce na tyle, że cała robota szła na marne...

   Usuń
  2. Jest pewnie tak jak piszesz Polcan, to kolejny gwóźdź do trumny IB i chyba pewniak, że na Ideę ktoś ma już jakiś konkretny plan... :(

   Usuń
 12. Dzięki za odpowiedź. Mieszkam za granicą,więc oprocentowanie w kraju jest mimo wszystko bardzo atrakcyjne. Miejmy nadzieję,że pod tym względem nie szybko dogonimy zachód, jednak ten proces niestety już się zaczął. Najlepiej by było żyć z zasiłków i mieć na wszystko wywalone;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nieoficjalne info. IB ma zostac przejęty przez Pekao za 1zł. Wcześniej trafi do Pierwszego Banku BFG.

  OdpowiedzUsuń
 14. Około dwa lata temu w IdeaBank były lokaty z oprocentowaniem 2,5 - 2,8 (do dziś mam w archiwum regulaminy takich lokat). To wówczas nas cieszyło. Obecnie nadal Idea oferuje oprocentowanie 2,60% w skali roku w wariancie na 1 miesiąc. Oprocentowanie 2,50% w skali roku w wariancie na 3 miesiące. To jeszcze nie jest najgorszy wariant. Jeszcze nie! Keep smiling!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwa lata temu to neobank oferował 2.8 na lokacie i był wypas. TYle że to były czasy wychodzenia z deflacji. Teraz zapowiada się inflacja 3% i więcej a nie ma co liczyć że którykolwiek z banków poza getinem będzie oferował nawet 3% dla większej sumy na dłuższy czas. W sumie to żałuję teraz że nie założyłem rocznej 3.5 w IB bo po ew przejęciu przez PEKAO okaże sie dobrą inwestycją.
   Nie ma co się oszukiwac. Rynek lokat umarł i umierać będzie. Nie tylko dzięki polityce NBP ale samych Polaków którzy nie kwapią sie z wyciaganiem kasy z banków wiec banki mają nadpłynność a to dla nich kłopot bo muszą zagospodarować tą gotówke i nią zarządzać co kosztuje
   MM

   Usuń
 15. A miała Idea zaplanowaną jakąś przerwę techniczną? Bo nie można się zalogować. Przerwa do szóstej rano. Niespodzianka na dzień dziecka? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejny "przypadek" i akurat w weekend aby nie uciec z kasą. Przygotujcie się na możliwe odpalenie planu Zdzisława jak pisze anonimowy 22:42

   Usuń
  2. Kilka banków miało zaplanowane prace techniczne na minioną noc, m.in.Millennium, Idea. Nie wpadajcie w panikę z byle powodu.

   Usuń
  3. Idea działała już o 6 rano mimo że w tym czasie miala być przerwa techniczna. Wyciągi sobie pościągałem ;-) Fajnie żeby ten bank się ostał ale jak nie bedzie dobrych lokat to i sensu istnienia dla mnie nie będzie.
   MM

   Usuń
 16. Właśnie zerwalem sporą lokatę w IB,symulacje przelewów do GB i Nesta...zadnej propozycji zawrotnej (zawsze miałem).Założyłem beztroska na przeczekanie weekendu, nie skusila mnie Happy Back 3m na 2.1%. Cała sytuacja wygląda bardziej na 01.04 niż 01.06:( Wygląda na to, że to moje ostatnie godziny z Ideą.

  OdpowiedzUsuń
 17. Tylko obligacje indeksowane inflacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kupiłem obligacje premiowe i nie wiem czy dobrze zrobiłem bo jeden klient kupił w zeszłym roku 500 obligacji i wygrał 30zł

   Usuń
  2. Śmieszne oprocentowanie i prawdopodobieństwo trafienia wygranej 10tyś zł to 1:100000.Teraz sam oceń czy dobrze zrobiłeś?

   Usuń
  3. Juz nawet nie mówie o głównej wygranej ale gdybym wygrał 1tys. to już byłoby ok. Kupiłem 780 obligacji. Jak wygram 30zł to się wkur...zę.

   Usuń
  4. Prawdopodobieństwo wygrania 1tyś zł to 1:10000.Moim zdaniem kasę lepiej trzymać na dobrym oprocentowaniu a szczęścia zawsze można szukać w różnych grach loteryjnych. Ale to moje zdanie i oczywiście jakieś tam szanse masz.

   Usuń
  5. Jeśli dużo obligacji ludzie kupią to prawdopodobieństwo wygranej rośnie czy maleje?

   Usuń
  6. Nie zmienia się ponieważ na każdy milion sprzedanych obligacji są takie wygrane:10 x 10000 zł, 100 x 1000 zł, 1000 x 100 zł i 10000 x 10 zł

   Usuń
 18. Dobrze zorientowane wróbelki ćwierkają że kwestia przejecia IB to właściwie tygodnie a i przyszłość Getinu niepewna. Problem to będzie jak ludziom znów wyparują miliony z niewykupionych obligacji obu banków czyli powtórka Getback i wszystkie związane z tym konsekwencje rynkowe. Będzie ciekawie. Depozyty oczywiscie bezpieczne
  MM

  OdpowiedzUsuń
 19. Orientujecie się jak będzie wyglądać obsługa depozytów po ewentualnym uruchomieniu planu Zdzisława? Chodzi mi głównie o wariant banku pomostowego. Zlecą to jakiemuś pośrednikowi jak w przypadku wypłat z BFG? Czy może zamrożą środki na nieokreślony czas? W przyszłym tygodniu kończą mi się lokaty, nie chciałbym zostać niemile zaskoczonym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W obsludze nic sie nie zmienibo system transakcyjny pozostanie bez zmian. Inny bedzie tylko wlasciciel banku, a nie systemy informatyczne

   Usuń
 20. Polcan co sądzisz o obligacjach 10latkach państwowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie biorę ich nawet pod uwagę. Obligacje jeśli miałbym kupić to tylko takie jakie mam obecnie czyli Alior bank, względnie do portfela mógłbym wrzucić np. Orlen.
   Generalnie interesują mnie jak najkrótsze możliwości, 10 lat to szmat czasu. Do tej pory rekord to było 6 lat na funduszach, które ostatecznie zerwałem przed czasem bo były inne okazje rynkowe.
   Obligacje Getin były wyjątkiem - też trwały 6 lat i tutaj wyczekałem do końca.

   Usuń
  2. 10-latki są ok i jakbym był trochę młodszy to bym z nich skorzystał ale niestety 50-tka na karku więc rozważam 4-latki indeksowane inflacją. Niestety lokaty stają się już nieopłacalne a będzie już tylko coraz gorzej.

   Usuń
  3. Po przejęciu IB i GB na rynku nie będzie banków oferujących dobre lokaty. Co wtedy Polcan?

   Usuń
  4. Nie lubię się martwić na zapas. Do sierpnia mam gdzie trzymać kasę, a potem? Może Nest, gdzie nigdy jeszcze nie byłem.
   Skoro powstał Piewszy Bank BFG, to można się spodziewać, że powstanie Drugi Bank BFG. I na pewno będę klientem tego banku:)

   Usuń
  5. Obligacje indeksowane inflacją mają jeden haczyk. Indeksowane sa inflacja rok do roku dla danego miesiąca a nie inflacją średnioroczną. Dlatego na pewno nie warto kupować tych obligacji w jednej transzy tylko nalezy uśredniać i kupowac partiami bo można się naciąć i trafić z inflacją np 0.3%+ + marża gdy średnioroczna inflacja będzie w okolicach 2.5% i wyżej choć niska baza da efekt wysokiego odczytu w przyszłym roku i wszystko się wyrówna prawdopodobnie. No i bandycka opłata za wcześniejszy wykup dla 10-latek równa 2zł Czyli kasują praktycznie cały pierwszy rok jak się doliczy podatek. Czterolatki sa pod tym wzgl znacznie tańsze. I dlatego ludzie nie kupują 10-latek a 4 - latki już jak najbardziej. Ja mam 24tys w 10-latkach i kilkadziesiąt w 4 - latkach, ale i tak nie lokuje wszystkiego w tych obligacjach bo to nie jest produkt bez wad choć w sytuacji rosnącej inflacji pobiją lokaty - tak jak było to w poprzednich latach.
   Niestety po resolution IB zostanie tylko getin ale sam na rynku może zaoferować wkrótce 3% albo 2.8 na KO i to wszystko. Nest też długo się pewnie nie utrzyma bo małe banki w tych warunkach i przy tak niskich stopach NBP stają się nierentowne (patrz Plus Bank na przykład). Suma sumarum - moim zdaniem dobrze mieć CoI i EDO, ale to nie jest lek na całe zło jakim jest generalnie bryndza na rynku pieniężnym i lokatach. W przypadku rosnącej inflacji dobrym rozwiązaniem są tez fundusze które aktywnie graja na rynku stopy procentowej, ale wystarczy jedna konferencja Glapińskiego na której zadeklaruje że żadnych ruchów na stopie % nie będzie i zyski będa porównywalne do tych na lokatach obecnie w bankach.
   Z innych inwestycji - mieszkania to już bańka praktycznie. Tanie są akcje ale tanie to one sa nie od dziś z jakichś przyczyn i na razie nie widać impulsu dla którego miały by być droższe choc wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią że stoimy u progu hossy na GPW a przynajmniej powinna ona wkrótce nadejść
   MM

   Usuń
  6. Możesz trochę jaśniej z tą inflacją bo nie do końca to rozumiem.Jak to jest liczone?

   Usuń
  7. To proste. Inflacja rok do roku to najprosciej mówiąc różnica np miedzy ceną litra mleka np w maju 2017 a ceną w maju 2018. Natomiast inflacja średnioroczna to suma wszystkich odczytów miesiecznych podzielona przez 12mc. Wskaźnik inflacji przyjmowany do indeksowania tych obligacji to wlaśnie wskaźnik rok do roku - czyli z konkretnego miesiąca a nei średnia z całego roku i mozna tak trafić że będziesz miał oprocentowanie 1.8% z marżą a inflacja średnioroczna będzie dużo wyzej tego bo w innych miesiącach będzie wyższa. Moze tez być odwrotnie - będziesz miał wyższe oprocentowanie niz srednioroczna CPI. Zależy jak trafisz dlatego ja sobie porozkładałem w partiach na rożne miesiące żeby uniknąć takiego wypadku że będę miał jakies marne oprocentowanie bo akurat w którymś miesiacu odczyt był taki a nie inny.
   NO i jeszcze taka sprawa że odczyty brane są bodaj 2mc do tyłu więc jak masz partię kupioną w maju to odczyt CPI wezmą ci marcowe bo majowej inflacji oczywiscie nikt ci w maju nie poda a kwietniowa niepotwierdzona wiec biorą 2mc do tyłu, ale to już technikalia bez znaczenia właściwie.

   Usuń
  8. Ok. Dzięki, teraz rozumiem:)

   Usuń
  9. @ MM
   Też uważam , że mieszkania to obecnie gigantyczna bańka. Okrągłe 600 tys za średnie mieszkanie 80m kwadratowych w Gdańsku to normalka, i to ponoć wcale nie drogo ;)
   Brak lokat doprowadzi raczej do dewaluacji złotówki bo juz znam ludzi co wymieniają wszystko na dolary bo po co im trzecie mieszkanie ?
   W konsekwencji inflacja w PL jeszcze bardziej przyspieszy.
   Wtedy 500 plus to będzie śmiech na sali.

   Usuń
 21. Rzeczowy artykul o przyszłości IB i GNB:
  https://m.bankier.pl/wiadomosc/Idea-o-krok-od-planu-Zdzislawa-7681935.html

  OdpowiedzUsuń
 22. A jaką jest oferta tego pierwszego banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysiu, oni maja oferte pracy dla Ciebie. "Plan Krzysztofa"

   Usuń
 23. witam , mam pytanie czy jak przeleje nowe sirotki na KO w getinie to będę te 3,2 procent będzie obowiązywać przez 4 miesiące czy tylko do końca promocji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 122 dni od dnia wpływu pierwszych nowych środków.

   Usuń
  2. co to są sirotki?

   Usuń
  3. "co to są sirotki?"

   Moim zdaniem to są środki - tylko w małej ilości ;)

   Usuń
  4. Sierotki ;)

   Usuń
 24. Przez 4mc od daty przystąpienia do promocji i nic ci tego nie skróci chyba że ty sam wycofując zgody określone w regulaminie.

  OdpowiedzUsuń
 25. Już niedługo wyższe będzie optocentowanie na KO walutowych niż na lokatach w zł. Dziś naprawdę dobrą ofertę przedstawił Getin o czym donosi prnews.pl

  https://prnews.pl/konto-oszczednosciowe-getin-banku-teraz-rowniez-w-usd-i-eur-443478

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wyglada kwestia wpłaty i wypłaty środków? Da się gotówka? Przelew np w USD jest ryzykowny, koszty mogą pochłonąć zyski z konta, szczególnie ze nigdy nie wiadomo jakie sa koszty banków pośredniczących

   Usuń
 26. Czy ktoś pamięta do kiedy jest 3,2% na koncie idealnie prostym i jaki limit obowiązuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca czerwca 3x20k. Po to jest ranking kont by o tym przypominać.

   Usuń
 27. W IB juz tylko 3% dla nowych srodkow, tzn. BFG powolutku zwija IB i po pewwnym czasie nikt tu z kasa nie zostanie i bedzie weekendowe przejecie, jak sie domyslam.

  OdpowiedzUsuń
 28. Lokata nr1 juz tylko 2,4% w IB

  OdpowiedzUsuń
 29. W IB niestety znowu obniżki

  OdpowiedzUsuń
 30. Pamiętajcie , że depozytów w IB jest na ponad 15 miliardów. Nikt z BFG nie zaryzykuje upadłości przed wyborami jesiennymi. To jest obłudna i brudna gra polityczna przeciwko Panu Leszkowi Cz. Moim zdaniem będzie przejęcie IB po wyborach za 1 zł. ALE jak PIS myśli, że w Polsce przy tak wysokiej inflacji ktoś będzie trzymał kase w państwowych molochach na 1% albo mniej to się grubo myli. Ludzie wymienią luźne złotówki na dolary bo już są lokaty w USD na 2,5%. Dolar to dolar. To nakręci jeszcze bardziej inflacje i będzie druga Grecja za jakieś 3-4 lata, czyli pod koniec drugiej kadencji Pisu. Dzieci bawią sie w piaskownicy a na końcu będziemy mieć drożyznę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będzie za wysoka inflacja to NBP podwyższy stopy procentowe i inflacja spadanie a % na depozytach wzrosną.

   Usuń
  2. Zawsze powtarzam. Spekulacje walutowe to gra wysokiego ryzyka. Tam naprawdę rzeczy dzieją się szybciej niż nawet na rynku akcyjnym. A jeśli ktoś chce zagrać longterm to dolar akurt nie jest dobrą inwestycją na rok czy dwa mimo że krótkoterminowo możemy za chwilę zobaczyć nawet i 4zł. Chyba że ktoś zakłada w Polsce armageddon fiskalny lub upadek Deustsche Bank to jak najbardziej ale na dziś to mało prawdopodobne. No i jeśli ktoś zamierza tak zainwestować dużą sumę to lepiej nich pomyśli o opodatkowaniu dochodów zysku z różnicy kursowej przy ewentualnej sprzedaży $ za PLN jeśli jakakolwiek będzie bo US na pewno kiedyś się zainteresuje źródłem pozyskania pieniędzy bo bank podatek i odprowadzi, ale tylko od marnej stopy procentowej lokaty w dolarze.

   Usuń
 31. Beztroska już tylko 1,7% bez komentarza

  OdpowiedzUsuń
 32. Niestety akcja Toyoty skończyła się grubo przed czasem. Zainteresowanie przewyższyło znacznie plany i akcja została dziś oficjalnie zamknięta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no co za pech. A dzisiaj wieczorem chciałem złożyć wniosek :(

   Usuń
  2. może ktoś mi powiedzieć czy hasło do serwisu internetowego toyotabank przychodzi automatycznie czy też mam postępować tak jak w umowie czyli dzwonić po jakieś kody? W tytule przelewu coś konkretnego wpisujemy?

   Usuń
 33. Niedlugo pojawią się obniżki w GB. Wróble ćwierkają że szykuje się tam kurator

  OdpowiedzUsuń
 34. To co? Bez paniki? Lokaty się kończą to się zwijać z nimi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja juz sie zwinalem,koniec lokat i koniec dobrych ofert.Dla mnie koniec tematu IB.

   Usuń
 35. Jeszcze przed wyborami banki Czarneckiego i Solorza zostaną przejęte przez Pierwszy Bank BFG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to wielce prawdopodobne. Artykuł na Bankier.pl:
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/PKO-BP-liczy-ze-w-19-wskaznik-ROE-grupy-wzrosnie-do-11-proc-z-10-proc-w-18-7683368.html i ten cytat z niego na dole, chyba nie pozostawia złudzeń co do przyszłości m.in. IDEA Banku: "Według wcześniejszych prasowych informacji Bankowy Fundusz Gwarancyjny w kwietniu utworzył Pierwszy Bank BFG, tzw. bank pomostowy, który może zostać użyty w celu kontynuowania działalności banku w restrukturyzacji, do momentu przejęcia go przez nowego inwestora."

   Usuń
 36. i dobrze tak beż żadnej kontroli by była panika i run na inne banki

  OdpowiedzUsuń
 37. Getina też przejmie BFG, czy na razie nie?

  OdpowiedzUsuń
 38. lokata 5-letnia w BOS na 2,84% pa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na chwilę obecną jest to ciekawa oferta a ponieważ jest to lokata progresywna to ma roczną kapitalizację odsetek więc oprocentowanie rzeczywiste jest wyższe i wynosi 2,974%

   Usuń
 39. Hej, mam prywatny rachunek w idei i tam na 3.5 na rok, wiec mam luzik, ale mam tez konto firmowe i tutaj zawirowania nie sa potrzebne. Rozumiem, ze bfg dla spolki zoo dziala tak samo? Srodki w ciagu paru dni? Niby spoko, ale ro moze zachwiac mi dzialalnoscia operacyjna. Mysle, ze przerzuce troche srodkow na Nesta np. (Drugie firmowe).

  OdpowiedzUsuń
 40. https://www.money.pl/gospodarka/sad-zabezpieczyl-182-mln-zl-na-kontach-idea-banku-w-nbp-sprawa-na-tyle-powazna-ze-to-konieczne-6389007549892225a.html
  Sądy zaczynają zajmować środki Idei na poczet odszkodowań dla getbackowiczów. W międzyczasie obniżono im rating. To pewnie gwóźdź do trumny tego banku, oby wytrzymali jeszcze ze 2-3tygodnie.

  OdpowiedzUsuń
 41. https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sad-zajmuje-1-82-mln-zl-na-kontach-idea-banku-w-nbp,nId,3030401

  Dodatkowo dochodzi kolejna radość.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...