niedziela, 19 maja 2019

Idea bank a 250 zł premii do Orlen


Wydawało się, że Idea bank wyjdzie na prostą, a jednak ma kuratora co w tym tygodniu było zaskakującą informacją. Zastanawiający jest jednak fakt, że nigdy jakoś nie przyszło mi opisywać żadnej oferty promocyjnej w tym banku.

Opisuję na blogu mnóstwo promocji w różnych bankach i zdecydowana większość z nich dotyczy promocji konta. Robią to zresztą non stop: gdy kończy im się jedna promocja konta, zwykle od razu lub z małym poślizgiem zaczyna druga. Widać to nawet w bliźniaczym Getin, ale jakimś cudem wyjątkiem jest zawsze Idea bank.


Źródło: parkiet.com

Paribas jest tutaj wręcz wyjątkiem. Największy bank Francji robi u nas nie promocję jedna po drugiej, ale wręcz hurtowo wiele za jednym zamachem. W tym tygodniu Francuzi dali od razy trzy oferty jednocześnie, że aż nudne robi się opisywanie każdej z nich.

Trzecia oferta w tym samym banku

Z blogerskiego obowiązku opiszę jednak brakującą, bowiem każda kolejna daje większą premię, wszystkie zaś mają ten sam nowy warunek nowego klienta - nareszcie skrócony o jeden rok. W każdym przypadku karencja wynosi bowiem już tylko 12 miesięcy.

Spójrzmy na poniższe zestawienie:
Ostatnią ofertę zostawiłem sobie na koniec, bowiem mimo najwyższej premii wydaje mi się najmniej ciekawa. Osobiście nie tankuję bowiem na stacjach Orlen, być może jednak okaże się ciekawa dla tych którzy korzystają z tej stacji.

Tutaj założysz konto w Paribas dające premię 250 zł do Orlen

Oferta ma potrwać niby do 31 lipca, ale oczywiście zawiera limit zaledwie 800 sztuk.
Wszystkie warunki są identyczne jak w przypadku ofert z 150 zł do biedry czy 200 zł do H&M. Do nas zależy jedynie wybór jednej z nich, bowiem można wziąć udział w tylko jednej z nich.Co trzeba zrobić
To samo co w przypadku Biedronki czy H&M. Warunki ograniczono tylko do jednego miesiąca, a nie do dwu czy trzech do czego przyzwyczailiśmy się w poprzednich akcjach promocyjnych. jak zwykle trzeba je będzie spełniać w kolejnym miesiącu po otwarciu konta, co najpóźniej powinno nastąpić do 14 sierpnia 2019.

Jakie to warunki? Tylko dwa:
 • aktywować apkę Gomobile do 31 sierpnia
 • wykonać min. 3 transakcje na kwotę 300 zł w następnym miesiącu
Jeżeli chodzi o wypłatę premii też jest to samo. Bank przygotował za jednym zamachem tę samą promocję z tymi samymi wymaganiami, tylko różnymi kontrahentami. Jest jednak jedna różnica warta odnotowania. Użytkowanie karty w tym wariancie jest najdroższe i kosztuje aż 10 zł.Pozostałych wariantach mieliśmy 6 zł za promocję z H&M oraz za 0 zł przy promocji z Biedronką. Od nas zależy tylko na jaką z nich się zdecydujemy. Sami możemy je sobie porównać korzystając z poniższych linków:

Tutaj zgarniesz 200 zł do H&M za konto w Paribas

oraz


Tutaj zgarniesz 150 do biedronki za darmowe konto w Paribas

Paribas to największy bank Francji z olbrzymi aktywami, więc nic dziwnego, że udaje mu się porozumieć z każdym potentatem w Polsce by promować swoje konto za którego otwarcie można zgarnąć fajną premię. Ale przecież nawet malutki Nest potrafi od czasu do czasu zaproponować ofertę do Biedronki.Trudno mi więc zrozumieć dlaczego Idea bank nigdy jakoś nie promowała swojego konta, co z pewnością zapewniłoby im znacznie większą klientelę i być może mniejsze kłopoty. Już dawno temu pogodziłem się z faktem, że niebiescy nie kasy za założenie konta nie da się zgarnąć i założyłem konto bez premii. Teraz po ostatnich kłopotach z pewnością nigdy już nie zobaczymy takiej oferty. A szkoda...

Regulamin promocji Promocja otwarta na świat w Paribas

16 komentarzy:

 1. Polcan jak sądzisz, jak długo IB jeszcze pociągnie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Błedny tytuł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł sugeruje że IB oferuje promocję. Polcan tytuł nieadekwatny do treści.

   Usuń
  2. Czyżby? Wtedy brzmiałby 250 zł do Orlen w Idea bank. Natomiast w tym przypadku dobrze oddaje treść artykułu.

   Usuń
  3. tytuł pozbawiony logiki, bo co ma wspólnego Idea bank z premią Orlenu ? Zresztą artykuł tego nie wyjaśnia...

   Usuń
  4. Być może zabrakło w tytule zakończenia 'czy to możliwe?' wydawało mi się jednak, że niektóre podteksty są aż nazbyt oczywiste, bo odpowiedź na to jest w artykule.

   Usuń
 3. To co się wydaje czesto Polcanowi dla wiekszosci takie nie jest. Polcan te artykuly pisze chyba tylko dla siebie i statystyki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blog nie należy do żadnej korporacji więc statystyki nie są takie istotne. Przyjmuję jednak do wiadomości, że czytelnicy wolą teksty typu BW.

   Usuń
 4. Polcan. Jesteś rzeczowy i godny naładowania, ale nie tym razem. Ciesz się bezwartościowym artykułem o tytule rodem z szmatlawcow lub posłuchaj swoich czytelników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuły zależą od tego co się dzieje na rynku. Nie wiadomo z góry co się wydarzy, i co trzeba będzie opisać. Powyższy jest naturalną konsekwencją dwu skrajnych wydarzeń z ubiegłego tygodnia co znalazło wyraz w tytule.

   Usuń
 5. Polcan cenię Cię za rzeczowość ale ten tytuł jest rodem z brukowca. Proszę Cię aby tak jak do tej pory, tytuły były jasne, zwięzłe i rzeczowe

  OdpowiedzUsuń
 6. Polcan w tytule wyeksponowałeś IB a pominąłeś Paribas. Powinno być odwrotnie i byłoby OK.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polcan narzekasz że Paribas jest nudny i daje 250zł do Orlenu a jednocześnie masz żal że w IB nigdy takiej promocji nie będzie. Słaby artykuł a tytuł jeszcze gorszy. Trzymaj wysoki poziom i nie obniżaj lotów

  OdpowiedzUsuń
 8. Wg mnie artykuł powinien mieć tytuł Paribas i 250zł do Orlen. Jasno, zwięźle i rzeczowo.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...