niedziela, 28 lutego 2021

100 zł premii za założenie lokaty na 1% - ale czy dla każdego?

Nie sądziłem że zobaczę jeszcze lokatę z jedynką z przodu w czasach kiedy banki nie tylko oferują depozyty z symbolicznym oprocentowaniem ale nawet całkowicie wycofują lokaty z oferty. A tu nagle mamy 1% i to na dodatek z premią do 100 zł za założenie.

 


Mowa o Toyota bank o którym dawno tutaj nie było mowy. Kiedyś ten bank notorycznie dawał nam fajne lokaty z premią, dzięki czemu warto było trzymać tutaj konto. Wszystko jednak skończyło się w momencie, gdy bank przestał premiować swoich klientów, co było ewenementem na rynku, a przeniósł swoje zainteresowanie na nową klientelę.

I tutaj pojawia się problem: czy jako nowi klienci możemy z tej oferty skorzystać? Na stronie Toyoty widnieje hasło: do wszystkich posiadaczy konta w Toyota bank. A więc dawnym zwyczajem z oferty mogą skorzystać klienci banku, ale czy nowi także? 

Teoretycznie można założyć znów konto w Toyota bank i wtedy będąc już klientem banku założyć lokatę. Niestety nie wiem jak to wygląda w praktyce, bowiem regulamin nie mówi że chętnie widziani są nowi, a jak pamiętamy kiedyś oferty były tylko dla tych, co korzystali z poprzednich akcji i nowi byli wykluczeni z promocji.

Formularz zgłoszeniowy jest ubogi, co potęguję wątpliwość. Na domiar złego w regulaminie widnieje informacja znana z poprzednich promocji tego typu o konieczności zwiększenia salda depozytów. Nowi klienci z definicji nic nie zwiększają, startują bowiem od zera. Wygląda więc na to, że nie jest to oferta dla każdego.

Dobrze by więc było, by ktoś mógł potwierdzić, że nowi też mogą załapać się na promocję, ta bowiem wyróżnia się dziś i stanowi niejako uzupełnienie oferty Citi. Amerykanie ofertę kierują dla osób z portfelem minimum 400k, Toyota nawet do 250k.


Co jest do zyskania? Premie wyglądają następująco:

 • 50 zł za lokatę na 10k
 • 75 zł za lokatę na 20k
 • 100 zł za lokatę na 30k

Tutaj sprawa jest więc oczywista, najbardziej opłaci się wpakować 30.000 zł i zgarnąć całą pulę. Tak zresztą robiliśmy kiedyś, najwyższa premia podnosi bowiem stawkę na lokacie. Kiedyś jednak pakowaliśmy minimum, a resztę trzymaliśmy w innym banku.

Czasy się jednak zmieniły i tak dobrych stawek już nie ma. Tymczasem Toyota pozwala nam na założenie do 5 lokat po 50k każda. W sumie można więc wpakować tutaj ćwierć miliona. I to na 9 miesięcy.

 


Warto tutaj przypomnieć, że dla zgarnięcia premii 100 zł nie trzeba trzymać kasy przez trzy kwartały. Dla stówki wystarczy tylko stare dobre 90 dni, więc jeśli kasy będziemy potrzebowali wcześniej, można zerwać lokatę tracąc odsetki, ale stówy nikt nam już nie odbierze.

Oferta ma potrwać do 26 marca 2021 więc jest jeszcze trochę czasu do namysłu. Moje ostanie lokaty w IB kończą się w nadchodzącym tygodniu, więc minimalne 30k wpakowałbym tutaj na pewno, skoro daje to zysk powyżej 1%. Musiałbym jednak mieć pewność, że jako wracający klient mam prawo do takiej premii.

Byłoby fajnie, gdyby ktoś z Was mógł potwierdzić, że wracający lub nowi klienci mogą skorzystać z tej promocji. Za informację o samej promocji dziękuję też anonimowemu, który poinformował o niej w komentarzach.

Regulamin promocji Motolokata z premią

30 komentarzy:

 1. A są może jakieś przecieki z Getina? I nie tylko chodzi o stawki, ale również o dzień badania salda, bo ostatnia edycja trochę nas zadziwiła w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Są opłaty za konto.
  Trzeba pamiętać o trzymaniu 4,98 zł!

  OdpowiedzUsuń
 3. https://www.getinbank.pl/centralne_repozytorium_dokumentow/F73BB08BD11456E125888B1345496A38042F6B850E4789A8E19218F1C007AA30
  Juz tylko 0,6% na EKO w Getinie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy w jakimś innym banku po za credit agricole miesiąc kalendarzowy nie pokrywa się z rozliczeniowym?

  OdpowiedzUsuń
 5. To już lepiej tutaj, choć tylko na 2 miesiące.

  https://www.santanderconsumer.pl/download/gfx/santander/userfiles/_public/ero/dokumenty/20210301_regulamin_promocji_nowe_srodki_w_lepszej_cenie_ii.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info, opisałem to już w nowym wpisie i z pewnością skorzystam niebawem, bo w środę kończy mi się lokata w IB:)
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2021/03/getin-zdetronizowany-080-na-ko-w.html

   Usuń
 6. Czy ktoś dowiedział się jak to jest z tą Toyota dla nowych klientów, którzy teraz założą tam konto, czy będą mogli wziąć udział w tej promocji. Próbowałem napisać do nich przez formularz ale coś nie wysyła wiadomości.

  OdpowiedzUsuń
 7. W IDEA /byłym banku/ na infolinii zażądali ode mnie autoryzacji poprzez przesłanie im skanu dowodu osobistego. Mam u nich aktualny, ale konsultant twierdził, że mają takie polecenie, aby przy zamknięciu konta okazać im dowód osobisty.
  Spotkało to już kogoś? Nie chcę wysyłać skanu i jadę do oddziału, chociaż mam daleko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, ale ja zamykałem przez telefon na początku stycznia. Pewnie dużo osób zamyka, to starają się maksymalnie utrudnić ten proces.

   Usuń
  2. W zeszłym tygodniu zamykałem przez infolinię i nikt mi nie żądał skanu dowodu.

   Usuń
  3. To jest po prostu dręczenie klienta. Przez Pekao. Pokrętny i obrzydliwy sposób, aby tylko go zatrzymać. Bez problemu zamknęłam przez Internet kona w Citi czy Mille - ale w banku, który już praktycznie nie istnieje - nie mogę. Nowy właściciel wykorzystuje pandemię, licząc na to, że wiele osób w tych warunkach woli nie ryzykować "wycieczki" do oddziału. Oczywiście skanu dowodu nikomu nie udostępnię, zresztą jest to wbrew prawu.

   Usuń
  4. Ja zamykałem w sobotę 27 II telefonicznie i żadnego skanu nie chcieli

   Usuń
  5. Dziś zamykałem konto w Idei. Wszystko telefonicznie. Zamknięty ROR, dostęp elektroniczny i odwołane wszystkie zgody. Wypowiedzenie miesięczne, żadnych problemów.

   Usuń
  6. Czy Idea miała wasze wzory podpisów? Co w sytuacji gdy konto zakładało sie online, a do tego nie zaktualizowało się dowodu? Zamkną telefonicznie?

   Usuń
 8. Zamykałem telefonicznie 26.02.2021 i nie chcieli. Co chyba nie jest zgodne z unijnymi dyrektywami ?

  OdpowiedzUsuń
 9. A czy zamykając telefonicznie konto w dawnym IB otrzymujecie jakąś informację zwrotną że konto jest zamykane czy ok przyjmujemy taką dyspozycję i do widzenia?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy ktoś z Was otrzymał pisemne ( bądź w innej formie ) potwierdzenie zamknięcia konta w IB ? pytam, bo po całym procesie zamykania konta zostaję zablokowane kanały dostępu : telefoniczny i internetowy.
  W jaki sposób po zamknięciu wyżej wymienionych kanałów uzyskać dokument potwierdzający zamknięcie konta.

  OdpowiedzUsuń
 11. Co to znaczy konieczność zwiększenia salda depozytów. Od momentu założenia takiej lokaty ani przez chwile nie może być mniej kasy na rachunku przez te 150 dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli miałeś np. na lokatach 10k, a na ROR 2k to przez 150 dni od założenia lokaty np. na 30k musisz w sumie mieć u nich 42k.

   Usuń
  2. Dobre pytanie. Czy kazdego dnia, czy srednia przez te 150 dni, czyli np. pare dni mam wiecej, a pare mniej.

   Usuń
 12. Hej, potwierdził ktoś czy nowi mogą założyć Moto Konto a potem lokatę promocyjną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam sobie odpowiadam - tak, można, potwierdziłem na infolinii :)

   Usuń
 13. Dziś złożyłem po raz trzeci w życiu wniosek do Toyoty :).
  Trzeba założyć MOTOKONTO a później można wnioskować o 5 lokat do 50k na 1% na 9M.
  Chyba warto w dzisiejszych czasach. Moja kasa będzie u Amerykanów, Estończyków i Japończyków :)
  Dam znać jak przejdzie ... bo faktycznie infolinia zapewnia, że nowy klient może skorzystać z promocji.
  Wówczas założę drugie konto na żonę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy zdążysz. Promocja skrócona do 17.02. Podejrzewam że zapchali się kasą. Pewnie oprocentowanie te j 9-cio miesięcznej też zmienią od 18-tego.

   Usuń
  2. Nie zdążę. Dziś tez to zauważyłem. Przeciągali kilka dni wysyłkę dokumentów wysyłając SMS o opóźnieniu. Dopiero dzisiaj zadzwonili ze wysyłają kuriera na piątek. Chyba oleje sprawę i nie podpisze umowy skoro tak postępują.

   Usuń
 14. W Toyocie miałem konto jakieś trzy lata temu więc zapytam - czy madal obsługa przez Net jest taka przaśna jak bya a do zatwierdzenia używa się tokena?

  OdpowiedzUsuń
 15. Ponoć jak wniosek o promocję był złożony do 17go włącznie to można skorzystać jeszcze z promocji. Info z infolinii ale jeszcze nie potwierdziłem sam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...