poniedziałek, 1 marca 2021

Getin zdetronizowany: 0,80% na KO w Santander do 100k bez konta osobistego

Robi się ostatnio dość ciekawie, chociaż nic tego nie zapowiadało. Po opisanej w poprzednim wpisie ciekawej ofercie Toyoty mamy dziś kolejną, nieoczekiwaną ofertę. Tym razem mowa o koncie oszczędnościowym do którego nie trzeba zakładać nowego konta osobistego!

Taka oferta pojawiła się nie w Getinie ani w Aliorze którzy do niedawna byli zdecydowanymi faworytami wśród wszystkich banków. Mamy ją w... Santander Consumer Bank. To duża niespodzianka bo do tej pory ten bank jakoś nie miał ciekawych ofert.

Tutaj założysz konto w Santander ze stawką do 0,80%

Tymczasem mamy czarno na białym ofertę ze stawką 0,80% z możliwością wpakowania 100 tysięcy czyli tyle samo ile u melonika. Co więcej konto jest całkowicie darmowe, mało tego na osłodę mamy nieograniczoną ilość darmowych przelewów, coś z czego Getin od tego roku zrezygnował.

Nie chodzi o ten bank znany z WBK
 

Warto tutaj zaznaczyć, że oferta pochodzi od Santander Consumer Bank, a to nie jest ten sam bank co Santander Bank Polska który przejął WBK, więc dla rozróżnienia dalej nazywam go Santander Consumer. Porównajcie sobie zresztą logo obu banków widocznych wyżej oraz niżej by dobrze to sobie zapamiętać: Santander po WBK ma czerwone tło, zaś Consumer ma białe tło.

Lecz o Bank z takim logo

Santander Consumer nazywa to konto Rachunkiem Oszczędnościowym, lecz jest to odpowiedni Konta Oszczędnościowego, więc dalej nazywam go zwyczajowo KO, a nie RO.  Założenie nowego KO jest bardzo proste, w załączniku na końcu artykułu znajdziecie zresztą opisane zasady złożenie wniosku jeśli ktoś miałby z tym problem.

Oferta ma potrwać do 5 maja 2021, więc przez kolejne dwa miesiące jest gdzie wpakować kasę zamiast kisić ją bezsensownie na nieoprocentowanym ror. Pojawia się też jakaś furtka dla kasy, na przeczekanie w momencie gdy kończy się nam promocja u melonika czy w Getin

Ciekawa sprawa, że kolejny sprawdza się angielskie powiedzenie: gdy jedne drzwi się zamykają, inne zostają otwarte. Inna rzecz to fajnie gdy trochę kasy odpłynie od zielonych, bo jak widać z jej nadmiaru zaczęły się notoryczne spadki...


Dla przypomnienia Getin oferuje obecnie zaledwie 0,6% na swoim KO i co gorsza pozwala na jedynie jeden darmowy przelew na ror. To oznacza że po wielu miesiącach, a właściwie nawet latach zostaje zdetronizowany. Dla nas to na pewno dobra wiadomość. 

Za informację o tej ofercie dziękuję Ptokowi, który zostawił info o niej w komentarzach.

Regulamin oraz zasady złożenia wniosku o opisywane w artykule konto

 

40 komentarzy:

 1. Co po 5 maja? Oprocentowanie spada?

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan napisz jeszcze wyraźnie, że Santander Consumer Bank to, nie to samo co Santander Bank Polska, żeby ktoś przypadkiem nie pomylił się i tam nie założył tej lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok dopisałem odpowiednie info w artykule bo nawet logo oba banki mają te same, więc faktycznie może to być mylące. Nawet nie może, a po prostu jest:)

   Usuń
  2. faktycznie, nawet ta parująca kupa w logo jest jakby w negatywie :D

   Usuń
 3. Tylko że w przypadku tego konta bez względu kiedy przelejesz tam środki, to oprocentowanie obowiązuje do 5 maja. Im później przelejesz kasę, tym krócej trwa promocja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc warto się pospieszyć. W środę przelewam jeszcze na 1% do Getin, ale kolejne lokaty kończące się w czwartek już do Santander Consumer.

   Usuń
 4. Już otworzyłem dzisiaj, jutro pakuję 100k

  OdpowiedzUsuń
 5. Do 17 kwietnia mam jeszcze Getin na 1,2%. Dobrze, ze jest jakas konkurencja, a jak z zamykaniem tego konta po ustaniu promocji?

  OdpowiedzUsuń
 6. biedaczasy dla ciułaczy, wiadomo, no ale jak się nie ma co się lubi... elegancko, nadal warto tu zaglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm czyli jeśli założyłem konto przelewem weryfikującym z Pekao to teraz muszę przelać środki z Getina do Pekao i dopiero do Santander Consumer ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Hmm czyli jeśli...". Nie sądzę.Przelew weryfikujący to jedno,a zasilenie konta to drugie.Myślę,że możesz przelać pieniądze z dowolnego konta.

   Usuń
  2. Wpłaty na Rachunek dokonasz poprzez przelew z innego banku.Pamiętaj, że musisz być właścicielem konta, z którego będziesz dokonywać przelewu, a Twoje dane osobowe i adresowe przekazywane w ramach przelewu muszą być zgodne z danymi posiadanymi przez bank

   Usuń
  3. Już to sprawdzone.Przelew weryfikacyjny na 1zł wykonałem z Santander Bank Polska natomiast wpłatę na konto zrobiłem z GB.Środki wpłynęły bez problemu.

   Usuń
 8. Zaglądać tu to zawsze warto. Ja na razie nie skorzystam - poczekam, czy utrzymają tę "zwyżkę" w następnej edycji. Wszystkie zasoby już gdzieś poszły, a wycofanie części z Getina dałoby mi zarobek około 35,00 złotych. Jeśli zaoferują coś ciekawego, kiedy wszelkie konta mi się zapchają, to na pewno w to wejdę. No i na pewno będą to "nowe środki". Chociaż dzień badania salda mają oni wyjątkowo przyzwoity.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie na temat. Podczas wchodzenia na strony internetowych kont na górze pojawia się u mnie pasek "Zaloguj się w trybie bankowym". Na razie to ignoruję. Też tak macie? Bo podejrzewam, że to jakieś oszustwo może być.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to za przeglądarka?

   Usuń
  2. Google Chrome, czyli dość popularna.

   Usuń
 10. "Szybki, prosty i wygodny sposób założenia Rachunku" a jak wygląda później sposób zamknięcia takiego rachunku też jest szybki, prosty i wygodny ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie lubię pisać niemerytorycznie, ale poziom interpunkcji we wpisach jest tak kiepski, że czyta je się źle. Szanujmy język, szanujmy czytających, zwłaszcza że "konkurencyjne" blogi robią to o niebo lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wyciągnij "ten" kij z dupy wasz mości ,my tu tylko o dukatach rozprawiamy ,a jak kole w oko interpunkcja i forma to "wrzuć " na luz -wszak nie każdy z nas jest mistrzem oracji ,erudycji i riposty .Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Jeżeli o mnie chodzi, to odwykłem od interpunkcji już dawno. Z jednej strony w angielskim używa się jej sporadycznie, a tego języka używam na co dzień, zaś w japońskim, których teksty czytam od niedawna nie ma nawet odstępów między wyrazami, wszystkopisanejestjednymciagiemisamemutrzebasiedomyslacnietylkogdziepostawicprzecinekalegdziekonczysiejedenwyrazazaczynadrugi.
   Zapewne to jest powodem, że nieco odwykłem od tych polskich szlaczków. Ale jak to nieco zbyt dobitnie powiedział anonimowy w życiu ważne jest oddzielanie plew od konkretów. Każdy pisze jak mu pasuje, czy jak przywykł, do tego się nie wtrącam. Ważne by wypowiedzi były merytoryczne oraz ciekawe.

   Usuń
  3. W styczniu tu na forum również zarzuciłem części forumowiczom niechlujność w pisaniu postów, a w szczególności świadome unikanie wciskania: ć,ś,ń itp. Wówczas naczelny moderator polcan i jego poplecznicy wyśmiewali mnie, że się czepiam, a dla nich wygodnictwo jest ponad wszystko bo piszą jednym palcem, a w tym czasie drugą ręką się .....
   Szanujące się fora zwracają na to bezwzględną uwagę ale na tym forum róbta co chceta czyli wiochę i jest na to przyzwolenie... mi się to również nie podoba.

   Usuń
 12. Cztery godziny minęły od wykonania przelewu weryfikacyjnego i cisza. Nie ma potwierdzenia weryfikacji. Też tak mieliście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wczoraj zakładałem z Santandera (KJCH) i po minucie mogłem już się zalogować. Login cyfrowy przyszedł w mailu, a hasło startowe w sms.

   Usuń
  2. Wczoraj po wysłaniu przelewu po minucie miałem potwierdzenie założenia z numerem ICN. Złotówka wróciła na konto rano.

   Usuń
 13. Też czekam ponad 6 godzin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Juz wszystko w porządku. Przyszedł mail i był nawet telefon z banku, zebym sprawdził maila. Właśnie się zalogowałem. :)

   Usuń
  2. Wykonywaliście przelew z banków widocznych na pierwszej stronie czy z "innego banku"? Ja zakładałem rachunek wczoraj w nocy z innego banku, akceptacja przyszła około 10:30 czyli po pierwszej sesji elixir.

   Usuń
 14. do Polcan - słuszne spostrzeżenie - "o fajnie gdy trochę kasy odpłynie od zielonych, bo jak widać z jej nadmiaru zaczęły się notoryczne spadki...". Konkurencja być powinna, monopol jest szkodliwy. Ciekawa oferta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Getin przy odpływie 200K zaproponował upokarzające 0,35% na 3 lub 6 miesięcy. Oczywiście nie skorzystałem...

   Usuń
  2. To pokazuje jak zapchani są kasą i jak potrzebna jest konkurencja

   Usuń
 15. Do 9 kwietnia mam 1% na KO w Aliorze.
  Aastanawiam się czy mi się opłaca otwierać to konto na 0,8% czy poczekać do 5 maja i zobaczyć jaka będzie nowa edycja tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Anonimowy 3 marca 2021 07:13 Zostały tylko 2 miesiące. Warto poczekać.

   Usuń
  2. Mam podobnie. W Aliorze do 5 kwietnia. Czekam, bo zysk przez niecały miesiąc nie skłania mnie do podejmowania radykalnych decyzji:).

   Usuń
 16. z 10 000 tylko 5,5 zł. czy warto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ofc nie
   ale limit jest do 100k, gdyby byl tak maly to watpie ze polcan by o takim gownie pisał

   Usuń
 17. niektórzy dla zysku 1 grosza gotowi sa na wszystko, cóż, natura ludzka (?)

  OdpowiedzUsuń
 18. getin proba odpływu tylko 30k -propozycja 0,65% -3 msc takze algorytm chyba losowo proponuje ...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...