piątek, 6 sierpnia 2021

Łatwe 200 zł do podziału w programie poleceń PKO za kilka transakcji

Jak widzę przypomniane we wtorek łatwe do zgarnięcia 200 zł w Santanderze jest bardzo popularne. Podobnie łatwo zgarnąć dodatkową kasę można w PKO korzystając z programu poleceń i po zgarnięciu premii albo skasować nowe konto, albo sobie go zatrzymać i zarabiać na nim polecając go dalej lub wykorzystać go na inne sposoby.

Z reguły za takie polecenie można zgarnąć 50 zł, ale w nowej promocji PKO mamy możliwość zgarnięcia dwa razy więcej. Bank rozdaje po 100 zł zarówno poleconego jak i polecającego przy czym warunki jakie trzeba spełnić są naprawdę banalne. Warto tutaj podkreślić, że nie chodzi o Pekao które przejęło Idea bank, mowa o dużo przyjaźniejszym PKO, gdzie konto mam od lat i nic nie zapowiada bym miał go zamykać.


 

Kto może skorzystać z tej promocji? PKO jest dość tradycyjne i jak pamiętam od zawsze okres karencji wynosi tutaj 3 lata. Jeśli więc nie posiadałeś konta przez ostatnie 36 miesięcy to możesz skorzystać z promocji do której można przystąpić do 30 września 2021.

Tutaj zgarniesz 100 zł za skorzystanie z programu poleceń

Jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com a udostępnię Ci taki kod. Jak skorzystać z takiego kodu? Klikając w powyższy link przechodzicie na stronę w której wybieramy opcję Otwórz konto kurier.


W następnym oknie wybieramy konto indywidualne (wspólne się nie zupełnie opłaca, wszak możemy polecić współmałżonkowi swoje konto i zarobić dodatkową stówkę:). Spowoduje to rozwinięcie okna w którym na dole zobaczymy opcję Mam kod promocyjny. Kliknięcie w checkbox spowoduje możliwość wpisania kodu uprawniającego nas do zgarnięcia omawianej tutaj stówki.

 


Co zatem dokładnie musi zrobić osoba polecona?

O dziwo bank daje dwie dość skrajne możliwości wyboru: łatwą i trudną. Do łatwej należy:

 • wykonanie 3 płatności kartą do konta na dowolną kwotę
 • wykonanie 3 płatności BLIKiem z aplikacji IKO

oba powyższe warunki należy spełnić jednocześnie przy czym uwaga nie mogą to być transakcje bankomatowe np. wypłata za pomocą blik. Płatności można przykładowo zrobić za jednym zamachem przy kasie samoobsługowej w Biedronce.

UWAGA: aby karta była darmowa warto wyrobić nią 5 płatności.  Kto jednak nie przywykł do takich masowych transakcji ma też drugą możliwość, którą uważam za trudniejszą, ale wcale taką nie musi być jeśli macie w planach większe wydatki. W drugiej opcji bank wymaga wydania 500 zł i nie ma tutaj znaczenia czy zrobimy to klasycznie kartą czy też Blikiem z apki IKO. 

W obu przypadkach mamy czas 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta by spełnić opisane wyżej wymagania. W zamian dostaniemy przelewem na swoje  konto stówkę. Oczywiście po otwarciu konta można od razu polecać go innym i zarabiać w ten sposób dodatkową kasę.

Co powoduje, że konto w PKO warto mieć? Od czasu gdy zaczęła się pandemia banki zaczęły robić duże problemy z bankomatami. Jednorazowy limit wypłat 1000 zł jest jak dla mnie zupełnie absurdalny, na szczęście nie dotyczy to PKO. Tutaj bez problemy wypłacimy dziennie 50k jak za starych dobrych czasów. 

Tutaj zgarniesz 100 zł za skorzystanie z programu poleceń

PKO ma też dość dobry kantor walutowy, nie tak dobry jak Alior, ale może służyć jako awaryjny. Nie trzeba tutaj zakładać dodatkowo konta walutowego jak u melonika, karta do konta jest kartą wielowalutową, chociaż wadą jest fakt, że obsługuje jedynie waluty europejskich krajów.

 Konto za zero, od którego można zacząć na start można potem przekonwertować na znacznie lepsze konto Aurum, gdzie nie trzeba robić już żadnych płatności kartą by konto było za darmo:) Z tego też powodu warto tutaj mieć konto.

Regulamin II edycji programu poleceń w PKO

Regulamin ramowy programu polecam PKO

5 komentarzy:

 1. Czy mi się tylko wydaje, że na ten miesiąc w Millennium nie ma żadnej promocji dla nowo założonych kont ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam już info o nowej promocji, niebawem wystartuje i to ze skróceniem karencji nareszcie.

   Usuń
 2. Ale krótka karencja. 5 i pół roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest krótka, ale nie jest to już wreszcie dożywocie jak było dotąd. Inna sprawa, że przykładowo w ING mam już dłuższą karencję niż 5,5 roku ostatnio zamykałem tam konto w 2014:)

   Usuń
 3. A czy konwersja konta nie jest płatna?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...