niedziela, 22 sierpnia 2021

Do 0,8% na KO w Toyota bank czyli jak to wygląda w praktyce

W komentarzach jak widać w dalszym ciągu głównym tematem jest oprocentowanie  kont oraz  lokat czyli tego co do niedawna było głównym tematem bloga. Promocji bankowych ostatnimi czasy jakby mniej, więc być może warto by wrócić częściowo do omawiania tego co nam zostało w przypadku trzymania kasy inaczej niż na zerowej stawce.

Jednym z ciekawszych komentarzy dotyczy stawek w Toyota bank. Tutaj KO oprocentowane jest nietypowe, zależy bowiem od lokowanej kwoty, ale sięga ono nawet 0,80% co jak na dzisiejsze realia nie jest złą opcją dla Getina czy Millennium. Nie wygląda to jednak tak różowo jak to prezentuje bank na poniższej reklamie:


Problem w tym, że stawki są tutaj progresywne i wyglądają następująco:

 • do 20k: 0,30%
 • w przedziale 20k-50k - 0,40%
 • w przedziale 50k-400k - 0,80%

powyżej tej symbolicznej kwoty nie opłaca się kasy tutaj trzymać, bowiem stawka znów spada do pierwotnej czyli 0.30%. Pomijam już fakt, że tutaj powoli zbliżamy się już do granicy gwarancji BFG.

Ponieważ oprocentowanie jest tutaj rosnące, warto mieć na uwadze, że nawet jeśli wpakujemy tutaj całe 400k, to nie będzie ona pracowała na najwyższej stawce. Do 20.000 środki będą pracowały na 0,30% w drugim przedziale o 0,10pp więcej więc realne oprocentowanie będzie niższe aniżeli reklamowane tutaj 0,80%. 

Jak widzimy w zależności od tego jaką kwotę będziemy chcieli tutaj ulokować nie jest to opłacalne dla niższych kwot. Przykładowo pakując tutaj 40.000 tak naprawdę środki będą pracowały na stawce 0,35% co jest z pewnością gorszą opcją od Millenijnej lokaty.

Mowa rzecz jasna o propozycji jaką daje Millennium podczas robienia przelewu. Tutaj już od dłuższego czasu można liczyć na stawki 0,50% i to praktycznie bez limitów kwotowych. Co prawda limit wynosi 50k, ale dotyczy jednorazowej propozycji, a tych może być więcej, więc takie oprocentowanie możemy dziś przyjąć jako bazowe przy szukaniu alternatywnej opcji. w innych bankach.

Co więcej według informacji podanej przez TomToma w komentarzach od 27 sierpnia, a więc już w przyszłym tygodniu ulegnie ona niestety pogorszeniu. Zamiast 0,80% maksymalna stawka ma wynosić 0,70%.

Dajcie znać czy chcecie byśmy powrócili do omawiania tego typu akcji. Być może w ten sposób odkryjemy znów jakieś ciekawe alternatywy. Łatwiej wszak po artykule znaleźć interesujące co niektórych informację zamiast odszukiwać ich w komentarzach pod zupełnie innymi tematami.

28 komentarzy:

 1. Ja jestem za. Jakiekolwiek ciekawsze propozycje warto tu omawiać - bo gdzieś trzeba przetrzymać nasze "drobniaki" w tych ciężkich czasach;) PS Przy okazji ponawiam prośbę do Was o przykładowy nr konta do Aion Banku. Podobno przy próbie przelewu do tego banku Getin oferuje 0,8% i chciałbym to wypróbować dla rodziny. Jeśli ktoś może podesłać go Polcanowi na maila - to poproszę Marcina o wysłanie go mi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nr rozliczeniowy oddzialu to 29100006, tak stoi napisane na stronie NBP. Reszta to generator tworzenia 26 cyfr wg procedury, ktora jest opisana, gdzies w internecie, jak powstaja matematycznie te cyfry kontrolne. Z 16 dowolnie wybranych ciagow cyfr i nr oddzialu, algorytm poda Ci liczby kontrolne 2 cyfry do tego dolozysz nr rozliczeniowy banku 8 cyfr i bedziesz mial 26-cyfrowy nr fikcyjnego konta. Nie sadze, zeby ktos podal Ci nr swojego konta.
   Jutro sprobuje cos takiego zrobic w Getinie, ale jestem co do tego sceptyczny, bo jak pamietam z dawych czasow, to Getin takie podwyzki nie dawal kazdemu, zalezalo to moze od stanu srodkow czy jeszcze tam innych parametrow, a nie tylko od banku przelewu docelowego.

   Usuń
  2. Dzięki za podpowiedź. Jak uda Ci się stworzyć taki fikcyjny nr rachunku - będę wdzięczny za zamieszczenie go tu ;) Oferty od Getinu dostawałem praktycznie za każdym razem, tyle że teraz chodzi mi głównie o mamę i brata. Ja dostawałem nawet te wersje z promocyjnym KO, które zawsze akceptowałem.

   Usuń
  3. https://bank-codes.pl/iban/generate/poland/
   Dziala, w Getinie, daja 0,8% na 2 lub 3-m.
   Generator dziala poprawnie, sprawdzilem go swoim starym algorytmem i daje ten sam wynik.
   Podziel nr rozliczeniowy banku w tym generatorze (8 cyfr), reszte nr 16 cyfr wymysl sobie dowolnie.

   Usuń
  4. Do Anonimowy 23 sierpnia 2021 08:24

   Wielkie dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam

   Usuń
 2. gdzies piniandze trzeba trzymac, tych co sie nie udalo sensownie zapakowac przed albo na progu kryzysu, wiec tak, pewnie ze chcemy poruszac te tematyke

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten zapis regulaminu "Odsetki naliczane oddzielnie według oprocentowania dla kwot w danym przedziale." robi różnicę. Dziękuję polcan za uświadomienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To stary trick znany z lokat progresywnych. Reklama ma przyciągać jak najwyższą stawką, kluczowe jest jednak zawsze malutkie słowo 'do' stojące przed stawką, które sugeruje, że stawka realna jest zawsze niższa, a oprocentowanie reklamowane nierealne. Obowiązuje ono tylko dla części deponowanej kwoty, ale po uśrednieniu całość daje zawsze mniejszy zysk od reklamowanego. Ten sam trick stosuje teraz Toyota.

   Usuń
 4. Jak czytam komentarze o obecnie ciężkich czasach to zastanawiam się czy już dobrze to tylko było i czy będzie już tylko gorzej... Co się właściwie musi wydarzyć aby ciułaczom było lepiej? bo faktycznie przy inflacji 5% to za 20 lat zniknie nasza kasa.
  Stres mam mniejszy bo mnie już pewnie wtedy nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem, czy już kiedyś o tym nie wspominałem.. Jeśli tak, to przepraszam za spam... Ale wspomnę, że gdyby ktoś był zainteresowany, to w SKOKu Stefczyka są dwie lokaty z interesującym oprocentowaniem 2,2%:
  a) lokata Witaj – 2 miesiące, do 50 tys.
  b) lokata na nowe środki – 9 miesięcy, do 15 tysięcy.
  Pierwsza z nich jest oczywiście tylko dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SKOK to zupelnie inna liga, musisz byc czlonkiem, wykupic udzialy a w razie upadlosci mozesz byc "ciagany" przez syndyka (patrz upadly SKOK Wolomin).
   Co sie tyczy oszczedzania na 20 lat to sa obligacje indeksowane 4-Y, 10-Y, na ktorych tracimy duzo mniej niz w bankach; przy obecnej polityce RPP inflacja rzedu 2,5-3% pozostanie z nami na dluzej, a to daje od drugiego roku oprocentowania EDO ok. 4% nieosiagalne w bankach, nawet po spodziewanych podwyzkach w tym lub przyszlym roku.

   Usuń
  2. Przyjrzymy się krytycznie tej ofercie niebawem, bo nie pierwszy raz pojawia się info o tym w komentarzach.

   Usuń
  3. @Polcan, daj sobie spokoj ze Skokami, to ciemny zaulek, posty majacych problemy ze SKOK Wolomin jeszcze pojawiaja sie ponizej.

   Usuń
  4. Jeśli będę opisywał, to oczywiście odeślę do tego wątku ku przestrodze.

   Usuń
 6. Bardzo za jestem za powrotem do klasycznego omawiania możliwości lokowania. Czytam blog prawie codziennie, ale jakiś komentarz może mi umknąć, a z jednego z nich właśnie dowiedziałam się o powrocie podwyższonej stawki na lokatach (nowe środki) w Neo Banku. I skorzystałam, bo właśnie miałam już zamiar sporą kasę przetrzymać z miesiąc na ROR w PKO BP, ponieważ inne "opcje" miałam już zablokowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnośnie neoBanku - to dla całkowicie nowych klientów daje on już nawet 2% na lokacie. Co prawda tylko dla małej kwoty (10k zł) i na krótko (2 m-ce), ale podnieśli też do 1% energoLOKATę, którą ogranicza już tylko korek BFG i jest na 3 m-ce. W ofercie pozostaje dalej lokata na 1,2% (max 50k zł) dostępna wyłącznie w placówce. Tak, więc dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tym bankiem - to jak na dziś - dobra oferta. Dla pozostałych pozostaje lokata na nowe środki - dalej na 0,8% i 3 m-ce:

   https://www.neobank.pl/1/n_neobank/oszczednosci

   Usuń
  2. To będziemy raz na jakiś czas omawiać takie oferty.

   Usuń
 7. Od jutra ma mi ruszyć promocyjne 0,8% na 3 m-ce i to na KO, a nie lokacie w Getin. Z racji, że nie brałem aktualnie udziału w żadnej promocji na EKO, przy próbie przelewu do Aion Banku - wyskoczyła mi oferta 0,8% na lokatach 2 lub 3 m-ce oraz taki sam procent na 3 miechy na KO. Oczywiście skorzystałem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od jutra? A przecież obecną promocję mają aż do 31 sierpnia.

   Usuń
  2. Tak, bo to osobna, indywidualna promocja, która wyskakuje tylko przy próbie ewakuacji kasy (min.10k zł) z ich banku. Najwyższy % dają - jak pieniądze maja polecieć do Aion Banku.

   Usuń
 8. Pytanie z innej beczki, dotyczy SKOKu Wołomin i roszczeń syndyka masy upadłościowej. Właśnie się dowiedziałem, że na wniosek tego syndyka zostały zablokowane moje prawie wszystkie konta na kwotę ok 1000 zł (kwota się zmienia), mimo iż Sąd Najwyższy chwałą z dnia 19.12.2019 uznał te roszczenia za bezpodstawne nr. sygnatury III CZP 42/19. Pytanie czy ktoś z Was miał będąc członkiem w.w. SKOKu też miał takie problemy z syndykiem i jeśli tak to jak to się zakończyło. Z góry dziękuje za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mniejsze lub większe problemy z tym SKOK-iem miał chyba każdy, kto do niego wstąpił. Bardzo długo ja i reszta rodziny nie dostawaliśmy wezwania do zapłaty podwojonego udziału. Na tym forum już było głośno o gnębieniu członków tego SKOK-u przez syndyka, jak dostaliśmy wezwanie do zapłaty i my. Odpowiedzieliśmy jednym długim pismem, które zawierało kilka wątków przez Was wtedy poruszanych. Na końcu pisma poprosiliśmy o wypisanie nas z kasy i po dłuższym czasie odesłano nam potwierdzenia skreślenia z listy członków. Od tamtej pory cisza i mam nadzieję, że to się nie zmieni. Przyznam szczerze, że po uchwale SN myślałem, że odpuścili już sobie gnębienie ludzi, ale Twój przypadek niestety tego nie potwierdza :(

   Usuń
  2. Co prawda nie w tym SKOK-u kiedyś byłam, ale i tak miałam przejścia, kiedy po okresie promocyjnych lokat chciałam się "wypisać" i wycofać udziały. Najpierw czekałam na ich Walne, a potem odesłali mnie do "główniejszego" oddziału, gdzie stwierdzono, że też nic nie mogą, bo im brak jakichś papierków. Zrobiłam awanturę, nie wyszłam i jednak się dało. Półtora roku zawracania głowy i dużo nerwów. Dobrze chociaż, że zysk z lokat był zacny.

   Usuń
  3. Bardzo dziękuje za odpowiedź. No ja dostałem to wezwanie do zapłaty po uchwale SN i olałem to pismo. Niestety widzę, że egzekucja się dokonała, bo na jednym z kont miałem kasę. Wynika z tego że ten syndyk złamał prawo, komornik złamał prawo i bez żadnego powiadamiania zajął sobie kasę + koszty a bank mnie nawet nie powiadomił. Napisałem maila do syndyka, komornika i zażądałem zatrzymania egzekucji. Napisałem też do Skoków - tam mają jakieś dokumenty i doświadczenie w tych sprawach. Zobaczymy czy to coś pomoże. W ostateczności zamierzam złożyć doniesienie do prokuratury. Naprawdę żyjemy w jakimś matriksie i będzie coraz gorzej. Ale nie odpuszczę tego bo odpuszczanie tylko zachęci do dalszego bezprawia.

   Usuń
  4. Odpuszczać nie należy nigdy. Zupełnie nie na temat, albo prawie. Pełnego wykupu użytkowania wieczystego gruntu (z bonifikatą) dokonaliśmy w marcu 2019. A potem pandemia i oczywiście Urząd cicho sza. Zabraliśmy się do tego w tym roku - a to nie mieli wyroku Sądu (my jesteśmy w jego posiadaniu już od trzech lat), a to kazali uzgadniać stan konta z księgowością... Finał - zamiast natychmiast zwrócić nam kasę (spora nadpłata), to kazali sobie jeszcze dopłacić. Dziś nareszcie otrzymaliśmy zaświadczenie finalne oraz przelew na konto. Trzy miesiące walki o swoje. No - ale urzędnicy chociaż mieli zajęcie i poczta też sobie dorobiła.

   Usuń
 9. ...tymczasem Węgrzy po raz trzeci z rzędu podnoszą stopy procentowe o czym donosi Bankier.pl:

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wegry-po-raz-trzeci-podnosza-stopy-procentowe-Polska-daleko-w-tyle-8175567.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak dostajecie tą ofertę w Millennium na 0,5% przy próbie przelewu? Mi ani razu jeszcze nie wpadła. Zły schemat postępowania mam i nie wpadam w procedurę? Przelew z KO na ROR i potem do innego banku.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...