poniedziałek, 11 września 2023

Od dziś zredukowane 7% w Millennium oraz do 650 zł na start

Dziś wyjątkowo na start przypominam, że dzień zaczynamy od założenia konta lub kont w ING, od jutra bowiem na pewno pożegnamy 7,9%, szczegóły omawiałem w piątek. Właśnie założyłem drugie konto te ze stawką 7% bo jak pamiętamy w tym banku konto startuje od momentu założenia nie zaś od przelania środków.

Dziś rusza nowa edycja konta w Millennium. Po ostatnich dość drastycznych obniżkach stóp spodziewaliśmy się znacznych spadków, ale banki jeszcze nie tną stawek. Millennium utrzymuje od dziś 7% chociaż już z mniejszym limitem Dalej oczywiście do zgarnięcia jest 650 zł na start.

Zaczynamy rzecz jasna od nowości czyli 53 edycji KO obowiązującej od 11 września. Podobnie jak w Velo tutaj bank utrzymał stawkę, ale za to zredukował limit promocyjnych środków objętych stawką 7% o połowę do 100k. Dla przypomnienia w ING na obu kontach można liczyć na standardowe do niedawna 400k podzielonych na dwa KO po 200k na każdym.

7% obowiązuje jak zwykle dla nowych środków, które bank zbada sprawdzając nasze saldo z piątku 8 września. Dodatkowy warunek w tym banku to wykonanie 5 transakcji kartą na dowolną kwotę. Warto o tym pamiętać, bo bez tego warunku bank daje zaledwie... 3,50%.

Pomimo tego iż Velo i Millennium utrzymały stawki, wątpię czy będą one takie same w kolejnym rankingu kont publikowanym na początku miesiąca. Oba banki postawiły na bardzo krótką edycję kończące się jeszcze we wrześniu. Velo kończy 24 września zaś Millennium 29 września 2023.

Przypominam także o trwającej promocji ror z premią 500 zł na start

 

Kto może z tego skorzystać? Wraz ze startem nowej promocji jest nadzieja na przesunięcie terminu karencji dla wracającego klienta. Niestety Millennium należy do banków, które bardzo rzadko to robią, wrócić może tylko ten kto nie miał tutaj konta od 1 stycznia 2020, a tak było poprzednio, więc tutaj jest niestety bez zmian.

Tutaj zgarniesz 500 zł na start w nowej promocji Millennium

Nowa promocja nie potrwa zbyt długo, skończy się bowiem 30 września 2023. Bank co prawda przygotował ograniczoną pulę nagród, ale nie sądzę by wyczerpała się ona przed czasem, wszak odsiadka dla były klientów wynosi już grubo ponad 3 lata.

Co trzeba zrobić by zdobyć pięć stówek?


1) 100 zł za aktywność na koncie

Na początku mamy w zasadzie to samo co było w poprzedniej edycji promocji dla nowego klienta. Aby zgarnąć pierwszą stówkę należy założyć konto wraz z kartą oraz do końca kolejnego miesiąca po otwarciu konta:

 • zasilić konto kwotą 1000 zł w terminie 14 dni od dnia założenia konta
 • zrobić zakupy kartą/Blikiem na kwotę 360 zł przy minimum 5 płatnościach
 • zalogować się raz do apki Millennium

Bank zatem obstaje przy nowym utrudnionym warunku płatności. Przez długi czas wystarczało 5 płatności kartą na dowolną kwotę, dopiero od niedawna wrócił warunek wydania kwoty podobnej do nazwy samego konta, konto bowiem nosi nazwę 360 stopni.

 


2) 200 zł za aktywność w kolejnym kwartale

Kolejną premię w gotówce dostaniemy przelewem na konto, jeśli te same warunki będziemy wykonywać przez kolejne 3 miesiące:

 • jedno logowanie do apki Millennium
 • wpływ na konto na kwotę 1000 zł
 • zapłacić 5 razy kartą lub BLIKiem na kwotę minimum 360 zł

ale nie musimy już dbać o to by przelew do banku doszedł w określonym terminie, mamy na to cały miesiąc kalendarzowy. Dalej pozostaje do spełnienia warunek kwotowo-ilościowy w każdym z tych miesięcy.


3) 200 zł za przelew wynagrodzenia

Ostatnia premia jest już inaczej wypłacana niż poprzednio. Nic dziwnego skoro inna jest kwota do zgarnięcia. Tym razem bank wymaga by przenieść do nich wynagrodzenie na czas promocji, co jest bardzo banalnym warunkiem, sprowadza się bowiem jedynie do wypisania jednego świstka i przekazania go swojej księgowej.

Nie jest też wymagająca kwota wynagrodzenia. Bank uznaje przelew na kwotę 1000 zł, ale musi to być przelew od pracodawcy a nie własny. Oczywiście po okresie 4 miesięcy  możemy znów zlecić przelew wynagrodzenia do banku, gdzie jest nam najwygodniej. Najlepiej jednak poczekać z tym po wypłacie ostatniej premii. To samo dotyczy wycofania wyrażonych zgód.


4) Voucher o wartości do 150 zł do Parku Wodnego Suntago dla dziecka

Poza powyższą promocją jest jest jeszcze promocja dla dzieci w której można zgarnąć do 150 zł. Terminy są tutaj nieco inne, przykładowo czas na założenie konta dla dziecka mamy nawet do końca października. Ta promocja ma inny regulamin, który zamieściłem na końcu artykułu.

a) 100 zł za aktywność

Aby zgarnąć 100 zł należy do 30 listopada 2023:

 • zasilić konto na kwotę 150 zł
 • wykonać 3 transakcje kartą/telefonem/Blikiem
 • aktywować apkę na telefonie

Takie warunki mieli kiedyś dorośli, teraz zarezerwowane są dla dzieci.

b) Dodatkowe 50 zł za udział w programie 300+

Aby dostać dodatkowe 50 zł należy złożyć wniosek o 300+ w terminie do 30 listopada 2023. Ta promocja też jest limitowana, ale i tak nie sądzę by bank wyczerpał limit 9000 wniosków dla dzieci. Voucher na 100 lub 150 zł będzie ważny do końca przyszłego roku czyli do 31 grudnia 2024.

Tutaj zgarniesz 500 zł na start w nowej promocji Millennium

Podsumowując mamy dość trudne warunki do spełnienia skoro wymagana jest konkretna kwota do wydania. Co prawda dziś łatwiej wydać 360 zł niż 10 lat temu, gdy wymagania były te same, ale i tak jest to trudniejsze niż 5 płatności na dowolną kwotę do czego przywykliśmy przez dłuższy czas. Na plus jest jedynie przeniesienie wynagrodzenia na kilka miesięcy, teraz bowiem bardzo rzadko jest premia za tak banalną czynność.

Na koniec przypomnę informację o możliwości założenia lokaty kwartalnej na 8% w tym banku z limitem 25k. Niestety mogą to zrobić tylko osoby zaproszone, zaś informacji o tym należy szukać w poczcie wewnętrznej.

 

Regulamin 53 edycji KO ze stawką 7% do 100k - do 29 września

Regulamin promocji 500 zł na start z Millennium

Regulamin promocji 150 zł dla dziecka z kontem Junior

82 komentarze:

 1. Banki, w czasie przedwyborczym (głównie PiS), obserwują jak zachowa się Rada Polityki Pieniężnej, której posiedzenie wyznaczono na 3-4 października. PiS może nie próżnować na tym gruncie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za bardzo nie wiem czego "oczekujecie", obnizki sa przesadzone ok. 100pb do konca 1 kw. 2024 kiedy to inflacja przestanie spadac i zamknie sie okienko "obnizkowe". Nie znane jest tylko tempo ciecia czy to po 25pb, czy w wiekszych skokach z pauza. Lokaty 3-6-m kompletnie odpadaja, bo dniu zapadalnosci wejdzie sie na rynek ze stawka 5%. KO jest pewnym rozwiazaniem, ale dla tych co za pare miesiecy cos kupia i pozbeda sie problemu z kasa. Dla oszczedzajacych na dluzej trzeba sie zabezpieczyc obligacjami. Sytuacja powtarza sie z 2020 kiedy "madrzy" kupili obligacje w 04.2020 na 2,7% a reszta boksowala sie na 1-0,5% w bankach, po roku posiadacze EDO wskoczyli na kilkanascie procent a posiadacze KO na 2-3%. Historia niczego nie uczy.

   Usuń
 2. Velo ale zjechało na lokatach...tragedia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czego oczekiwales? Patrz moj komentarz z 09:19. Lokaty sa w tej chwili dla "niemadrych".

   Usuń
  2. A co jest dla "mądrych" ?

   Usuń
 3. Gesso i inni. Jeżeli uruchamialiście promocje w Mille w ostatnim dniu 8-go, to sprawdźcie czy wam się uruchomiła. Coś popieprzyli w Mille.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Ptok11 września 2023 11:54 u mnie działa. Wpłata była w piątek, a w sobotę w nocy już aktywna.

   Usuń
  2. U mnie wpłata w piątek, do dziś brak promocji. Dzwoniłem, problem techniczny i dotyczy większej liczby klientów.

   Usuń
  3. do Ptok11 września 2023 21:49 Skoro problem techniczny, i o tym wiedzą, to na pewno będziesz miał poprzednią edycję. Dobrze, że pracują nad usunięciem błędu.

   Usuń
  4. Uruchomiłem w piątek i mam promocję. Wczoraj sprawdzałem.

   Usuń
  5. Gesso i inni chętni banany w dino są po 2,99 do końca tygodnia bez limitu :)

   Usuń
 4. Jak myślicie, dalej warto dokupować dolary, bo przy takim długu i aktualnej polityce RPP, złotówka wygląda jakby chciała zaliczyć długą kreskę w dół?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kwestii kursow walutowych to nie ma nigdy pewniakow, jednak wszystko wskazuje, ze USD umocni sie do EUR w niedalekiej perspektywie. Jezeli inflacja nie zacznie szybko spadac, to rynek wykryje w koncu "bledna" polityke RPP i PLN moze zaliczyc duzy krach. W swoim koszyku oszczednosciowym radzilbym miec 50/50, waluta/PLN a w walucie przewage USD.

   Usuń
  2. Dzięki za Twój punkt widzenia! Do usd dołożyłbym jeszcze złoto. Nie bez powodu chyba NBP "zapakował" się ostatnio w ten metal. Polecam popatrzeć na wykres xaupln lipiec 2019, wtedy też dokupowali, a złoto po pewnym czasie poleciało sky is the limit.

   Usuń
  3. Właź w złoto, dolce nadają się do całkowitego olania.

   Usuń
  4. A kto kupi od nbp złoto za PLN? To rezerwa de facto walutowa więc przelicza się na dolara a dopiero potem na PLN. Złoto stoi w miejscu od lat. To co zyskuje to marże dilerskie i siła dolara. Zresztą banki centralne kupują złoto z zupełnie innych powodów niż zwykli inwestorzy. Zwłaszcza banki krajów drukujących waluty rezerwowe.
   MM

   Usuń
  5. Jakie banki/biura maklerskie w PL posrednicza przy zakupie rzadowych obligacji USA, UK, tzn. najnizsza prowizja od transakcji i oplaty za przechowywanie? Jakies doswiadczenia?

   Usuń
 5. Veolobank lokata na nowe środki na 5,8%, zaraz zjazd wszystkich pozostałych depozytów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Velo ma jeszcze "zawrotną" na 6% na 2, 3, 4M

   Usuń
 6. ...tymczasem OKO i OKO Bonus w ING zjazd do 6%! Oj cieniutko się robi :(

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
 7. A tymczasem kursy walut lecą znowu w górę...Glapoinflacja zaraz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do kate

   "...Glapoinflacja zaraz" - dobre ;) Tylko, że ci partacze i ten z długim nosem zaraz znowu zwalą wszystko na Putina lub np. na Tuska - mówiąc, że to Putinflacja lub Tuskinflacja. I najgorsze, a zarazem przykre jest to, że część naszego społeczeństwa w to uwierzy :(

   TomTom

   Usuń
  2. Rów Mariański i Mount Everest. Nihil novi.

   Usuń
  3. @Tom Tom
   Dobrze jest w coś wierzyć,bo wiara ułatwia życie.
   Natomiast inni wierzą,że gdyby nie PiS,to ceny by nie rosły.:)

   Usuń
  4. Zdecydowanie wolę o czymś wiedzieć niż w coś wierzyć.

   Usuń
  5. Anonimowy 12 września 2023 17:23

   Zastanów się o czym piszesz. Oczywiście, że by wzrosły, ale nie aż o tyle ile dzięki "orbanosko-erdoganowskiej" polityce "niezależnej" RPP. Tak się kończy wtrącanie polityki do ekonomii i masz aktualne przykłady Węgier i Turcji. Trzeba przecież jednak podziękować władzy za 2-gą kadencję na fotelu prezesa, prawda? Wiara nie ułatwia wcale życia - bo ja i wiele osób tu wierzyło, że to dno ekonomiczne po swoich niezliczonych błędach i wpadkach w zarządzaniu tak ważną instytucją - wyleci w końcu na zbity pysk, a tu dostaje nagrodę za polityczne uzależnienie.
   PS Wytłumacz mi teraz proszę racjonalnie dlaczego na stacjach Orlenu codziennie o parę groszy spada cena paliw - podczas gdy dolar bije rekordy kursu po "fenomenalnej" decyzji rady z zeszłego tygodnia? Czy to nie powinno działać odwrotnie? Ano nie, ponieważ zbliżają się wybory i Osrajtek - tak jak i pan prezio Glapuś - dostali specjalne wytyczne z Nowogrodzkiej i tak ma być! Po wyborach sobie odbiją z nawiązką na nas kierowcach, a wszyscy będą w szoku skąd te nagłe podwyżki? I skąd taka duża inflacja, która przecież miała tak drastycznie, wręcz z prędkością światła spadać ;) Zastanawia mnie kiedy w końcu ludzie - tacy jak Ty - te naprawdę proste zasady zrozumieją? Pozdrawiam

   TomTom

   Usuń
  6. Tom Tom szkoda prądu. Takim cymbałom wystarczy to co powie kaczor , pinokio , dudopis i ostatnio glap. Ostatnio mi taki jeden powiedział że inflacja jest na całym świecie. Heh

   Usuń
  7. Po okresie spokoju Tom Tom znów wywołuje gównoburzę. Znów zaczyna ględzić i powtarzać na okrągło to co "wolne media" wbijają mu do głowy - jemu i ludziom niby "wyższego sortu". zajmij się TT promocjami i szukaniem okazji a nie propagandą. Co się dzieje na rynkach każdy widzi, co gada telewizornia jednej i drugiej strony też. Twoi ulubieńcy już się licytują z pisowcami kto da więcej (a to 60 k bez podatku a to 35 godzin pracy). uciekaj ze swoimi naciułanymi groszami w euro, usd, złoto, nieruchy czy cokolwiek innego jak ci z gorącym pln nie po drodze i nie wylewaj żali na to co od ciebie nie zależy. A admin znów śpi i jak jeden czy drugi post tomtoma czy klakiera w końcu usunie to się oficer polityczny znów obrazi.

   Usuń
  8. @7.54 - TY głupiomądry nie obrażaj innych ignorancie kształcony przez Tefałen, Tefałpis czy inne technikum wieczorowe. To nie forum gazety wybiórczej i może ktoś znów tu zrobi porządek.

   Usuń
  9. Ci kształceni przez Tefałen czy Tefałpis wszyscy mają wyprane mózgi i nie zdają sobie z tego sprawy:)

   Usuń
  10. Jak nie będzie komentarzy politycznych,to nie będzie ripost.To nie jest blog polityczny.Zostawcie swoje poglądy dla siebie.Życzę Wszystkim dystansu do rzeczywistości,i obiektywizmu.

   Usuń
  11. Komentarze polityczne nie mogą być blokowane bo w tym kraju ekonomia już nie działa. Przynajmniej ci którzy to widzą niech nie będą blokowani. A personalne ataki na TT to już chyba tu tradycja.

   Usuń
  12. @Tom Tom
   A kim to ja niby jestem("tacy jak Ty")?
   Wskazałem jedynie na potrzebę wiary,bez względu na przekonania polityczne.Brak obiektywizmu dotyczy wszystkich.Pozdrawiam.

   Usuń
  13. Dosyć już Tom Toma na tym Forum ! Było tyle spokoju a tu (przed wyborami) znów wyskoczył jak Filip z konopi...Dosyć ! Basta !

   Usuń
  14. Z przykrością odnotowuję, że TomTom wrócił do swoich nawyków obrażania innych i zupełnie niepotrzebne wikłanie się w politykę. Jego najnowszy komentarz został znów zablokowany tak samo jak obrażające go inne komentarze, które całkowicie nie nadają się do publikacji.

   Usuń
  15. Anonimowy 13 września 2023 07:54
   Czemu nazwałeś mnie cymbałem?Nie znasz mnie,nic o mnie nie wiesz.Nie znasz moich poglądów politycznych.
   Chciałem jedynie zwrócić uwagę,że nie tylko zwolennicy PiS,ale także zwolennicy KO wierzą w głupoty.To wszystko,co chciałem powiedzieć,nic więcej.

   Usuń
  16. Zgadzam się z TomTomem. W przeciwieństwie jednak do Niego obce mi są dyskusje z osobami (anonimowymi), które popierają PiS. Czasu szkoda. Czas jest cenny – wszak o tym nieustannie przypomina nam Polcan w postach na Blogu. Nie mam skądinąd takich osób (tzw. pisowców) w swoim najbliższym otoczeniu. Staram się dbać o swój spokój. Bywa, że i święty. Najlepiej podstawiają nogi karły, to ich strefa…

   Usuń
  17. "Najlepiej podstawiają nogi karły, to ich strefa"
   Skąd tyle pogardy dla człowieka? Tylko dlatego że ma inne preferencje polityczne?

   Usuń
  18. Do Polcana

   Drogi Marcinie. Jeśli masz czas to przeczytaj jeszcze raz proszę mój dłuższy komentarz u góry i powiedz mi - kogo w nim obraziłem? Postaraj się być obiektywny i zauważ, że nie obraziłem w nim żadnego Twojego forumowicza, a jedynie decydentów naszego kraju, a to zrobiła już tydzień wcześniej część tu piszących - po zaskakującej decyzji RPP. Ja odezwałem się w tej sprawie po raz 1-szy i to nie moja wina, że część komentujących ma na mnie uczulenie. I to niestety ta część, która nie potrafi obalić żadnego z moich argumentów - tylko atakuje - bo ja to ja. Nie biorą oni pod uwagę, że przedstawiam tu tylko suche fakty ekonomiczne, a nie tylko politykę z nimi związaną. W komentarzu, którego nie zamieściłeś - była zawarta kolejna (moja własna) obserwacja tego co dziwnego dzieje się na stacji Orlen koło mnie. To, że dzień w dzień spada cena paliwa - przy drożejącym dolarze (przez decyzję RPP) i cenie ropy na rynkach - nie jest zjawiskiem normalnym, ale widać że nie wszystkim pasują te obserwacje. Dodaję, że moje własne, a nie zasłyszane w TV, radio czy internecie.

   Do Gesso

   Bardzo dziękuję za Twój komentarz - bo to prawdziwa odwaga na tym forum przyznać się do swoich poglądów (i nie mówię tu o tych politycznych) ale nawet ekonomicznych. Najlepiej jak sam zauważyłeś robić to anonimowo, ale już tu wielokrotnie komentowałem kto tak robi. Dziwne jest tylko, że Polcan nie zauważa charakterystycznego stylu pisania - jednego z moich zażartych przeciwników, który wielokrotnie tu się wypowiada, a wątpię żeby więcej osób rozpoczynało zdanie zaraz po kropce oraz tuż po przecinku - jak robi to ona. To powoduje, że nie musi się ona wcale podpisywać - tak jak Ty czy ja - bo wiem, że to jedna i ta sama osoba. Wszystko co napisałeś Gesso jest prawdą i tylko szkoda, że przez obronę mnie narażasz się na podobne ataki na pewno z jego strony.

   PS Ogromna prośba Marcinie o nie cenzurowanie tego wpisu.

   Pozdrawiam TomTom

   Usuń
  19. Tekst z dnia 12 września 2023,17:23,od którego "się zaczęło",napisałem ja,osoba nieuczestnicząca w życiu politycznym od wielu lat.To jest opinia bezstronnego obserwatora,a nie osoby zaangażowanej politycznie.Gdzie tam jest polItyka? I TO JEST W TYM WSZYSTKIM NAJCIEKAWSZE ! PRAWDA? :)

   Usuń
  20. Tekst z dnia 12 września 2023,17:23,od którego "się zaczęło",napisałem ja,osoba nieuczestnicząca w życiu politycznym od wielu lat.To jest opinia bezstronnego obserwatora,a nie osoby zaangażowanej politycznie.Gdzie tam jest polityka? I TO JEST W TYM WSZYSTKIM NAJCIEKAWSZE,PRAWDA?!

   Usuń
  21. @TomTom
   We wspomnianym, zablokowanym komentarzu są dwie części. Pierwsza jak najbardziej nadaje się do publikacji, zaś druga od słów 'Jeżeli masz wytłumaczenie...' już niestety nie, gdyż znów zaczynasz atak na osobę z tego forum.
   Było tutaj wiele ostrzeżeń i prób byś zostawił politykę w spokoju, niestety znów wracasz do złych nawyków, które kończą się atakowaniem innych. Czasami zostawiam liczne ataki na Ciebie, byś zobaczył, że powinieneś zostawić ten temat, ale niestety do każdego takiego wpisu odnosisz się z coraz większym zacietrzewieniem. Daj innym mieć swoje zdanie, wyraź swoje, ale bez wdawania się w niepotrzebną polemikę i będzie ok. Ale ty nawet we fragmencie adresowanym do Gesso atakujesz 'jednego z moich zażartych przeciwników'.

   Usuń
  22. W tekście z 12 września 2023,17:23 znajdują się spostrzeżenia natury socjologicznej i psychologicznej,a nie politycznej.To wszystko,skończyłem.

   Usuń
  23. W tekście z 12 września 2023,17:23 znajdują się spostrzeżenia natury socjologicznej i psychologicznej,a nie politycznej.W przyszłości nie wypowiem się na żaden inny temat niż dotyczący tego blogu.To wszystko,skończyłem.

   Usuń
  24. Do Polcana

   Jeżeli ktoś jest atakowany na tym forum - to chyba głównie ja. Jest to lekka dyskryminacja - bo gdy obsmarowuje Glapę ktoś inny jest OK, ale jak zrobię to ja - to już jest to polityczne. Mi jak widać nie wolno nawet wchodzić z kimś w czystą polemikę - bo naprawdę nie widzę żadnego obrażania i wyzywania kogokolwiek w moich komentarzach. Na szczęście zauważa to chociaż Gesso, którego nie chcę mieszać w "nasze kłótnie" - bo bardzo Go cenię i szanuję. I muszę mu przyznać rację, że czas i święty spokój ma swoją cenę. Są bowiem tu osoby na forum, którym same takie ataki na innych sprawiają chyba przyjemność. Przykładem jest tutaj opublikowanie przez Gesso kodów promocyjnych do Lidla. Większości to się spodobało i z nich skorzystali, ale były też osoby, które musiały tradycyjnie "sobie pomarudzić". I jeszcze jedno. Czy to naprawdę taki problem - żeby się podpisać jak ktoś zwraca się bezpośrednio do mnie? Wiedziałbym komu odpowiadam, a nie musiał się domyślać - bo wtedy to przypomina anonimowy troll-owy atak i tylko tyle.

   TomTom

   Usuń
  25. Absolutnie żałosne i bezkrytyczne.Prowkujesz innych swoimi wypowiedziami,a potem szukasz winnych.Szukasz wszędzie,tylko nie w sobie.Nie potrafisz,a może nie chcesz zrozumieć prostego przekazu,tak jak został napisany,tylko dorabiasz do niego ideologię.Trzeba się było uczyć za młodu logiki.Jak się okazało,czytanie tekstu ze zrozumieniem jego przekazu,nie jest dla Ciebie łatwe.To mój ostatni komentarz na tym blogu.Nie szukałem tu inspiracji do inwestowania,ale starałem się być przydatny i udzielać odpowiedzi na pytania innych,w tym na Twoje pytania.Życzę samokrytycyzmu, choć nie ukrywam,że jestem sceptyczny w tej kwestii.Do nieusłyszenia,
   Anonimowy

   Usuń
  26. do Ptok 14 września 2023 09:32 Także, za każdym razem, zastanawiamy się nad tym, gdy docierają do nas informacje o kolejnych posunięciach i zabiegach obecnie rządzącej partii. Gdy już myślimy, że pogarda tej partii wobec innych (o innym światopoglądzie) sięgnęła zenitu – okazuje się, że jesteśmy w błędzie. Przykłady i przypadki tej pogardy mnożą się bowiem nieustannie.

   Usuń
 8. Parę pytań do fachowcówz forum ws. ING. Założyłem wczoraj jeden ROR w promocki + OKO na start i póżniej OKO Bonus na 7% oraz na 2 osobę samo OKO na start. Nie korzystałem z tgego banku bardzo długo bo mialem kiedyś z nimi spinę - chyba Polcan też wspominał, że nie za bardzo tam chce korzystać :-) Stąd kilka pytań:
  1. zamówiona podczas zakładania konta karta a oni piszą, że masz jeszcze 16 dni na spelnienie warunków promocji? - przecież w regulaminie jest zapisane, że masz zamówić kartę najpóżniej do...? o co im chodzi?
  2. Na jednym OKO na start wpłacilem jeszcze wczoraj 100k dzisiaj pisze, że naliczyło 4,1 odsetek (wiadomo, że standardowych) ale na drugim OKO na start było wpłacone kilka stów i nie ma ani grosza tych odsetek? czy naliczają oni te odsetki tylko od jakieś kwoty?
  3. Miałem z nimi nieciekawe doświadczenia kilka lat temu - w regulaminie promocji OKO bonus na start czy OKO bonus nie ma żadnych ogrniczeń, że na koniec okresu musi być jakaś kwota, że nie może być mniejsza niż w jakieś dacie etc. - czy są jakiekolwiek ograniczenia co do warunków promocji do wypłaty podwyższonego oprocentowania?
  Sorry, że zawracam gitarę ale nic takiego nie widzę w regulaminie, na stronie pisze, że promocje są włączone, pokazuje odpowiednie oprocentowanie ale czy to tak jest jak się wyadaje będzie wiadomo dopiero po 3 miesiącach stąd pytania.
  Kiedyś kombinowali, ze jak na koniec masz 0 to odsetek promocyjnych za cały okres też masz 0.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy OKO Bonus "Aby otrzymać odsetki bonusowe Twoje Saldo końcowe musi być wyższe od Salda początkowego."

   Usuń
  2. Regulamin "OKO Bonus"
   11.3)

   Usuń
  3. Dzięki za info. Oko bonus jeszcze nie czytałem ale dzięki widzę, że kombinują jak kiedyś... W oko bonus na start niczego takiego nie widzę. A wiesz o co chodzi im z tą kartą? Ta zamówiona przy zakladaniu kont nie liczy się do promocji?

   Usuń
  4. Napisałem na czacie i po przyciśnięciu potwierdzili, że warunki na teraz spełnione a reszta ma być c do 31.12.2023 jakby co to jest zapisany czat.

   Usuń
  5. Regulamin -Bonus na start online- nic nie mowi o utrzymaniu jakiegos tam salda poczatkowego, wiec nie pisac glupot. Tylko to otworzylem, zreszta saldo jego z zalozenia w dniu otwarcia jest zero. Promocja zaczyna sie od zalozenia OKO a wplaty moge dokonac kilka dni pozniej, wiec regulamin musialby byc mocno zagmatwany, bo co niby jest saldem poczatkowym?

   Usuń
  6. A w który patrzysz regulamin w oko ing? Ten obecny, czy ten obowiązujący do 11 września. Bo to dwa różne regulaminy

   Usuń
  7. "bo co niby jest saldem początkowym" Saldem początkowym jest zero, a saldo wyższe od zera to minimum 0,01 PLN.

   Usuń
  8. w oko bonus na start do 11.09 nie widzę, żadnych ograniczeń za to oko bonus do 11.09 (na 7%) nie czytalem tego regulaminu ale na 100% jest to zabezpieczenie. Ten rachunek zupełnie inaczej działa. Właśnie dlatego intuicyjnie dla bezpieczeństwa pytałem dlaczego nie naliczyli odetek podstawowych. Tutaj podstawowe i promocyjne naliczą na sam koniec. Jak zostawisz na koniec saldo ponniżej poczatkowego to wswzystkie odsetki przepadną. Dlatego m.in. unikałem tego banku po złych doświadczeniach sprzed paru lat.

   Usuń
 9. Ty się relaksujesz, a Twoje oszczędności pracują.
  W VeloBanku każda chwila jest ważna, szczególnie gdy dotyczy Twoich oszczędności. Załóż Lokatę na Nowe Środki zyskując 5,8% w skali roku na 2 miesiące. To już nawet Alior na więcej... Tym razem Velo wypada słabo z lokatami na nowe środki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję uprzejmie za taki relaks kiedy wbrew temu co kto sądzi forsa leci na pysk. No ale klientów to jara jak widać i słychać.

   Usuń
  2. To chyba już tendencja - jaka zapanuje na dłużej jeśli chodzi o %-ty w bankach, a z 6-ki na przedzie przyjdzie nam się jeszcze cieszyć i miło wspominać ;) Widać jeszcze ostatnie podrygi i chęć walki o klienta już tylko na KO w kilku bankach, ale i to z czasem przygaśnie :(

   TomTom

   Usuń
  3. Mam pomysł na interes jakiego u mnie nie ma i na próżno by szukać w okolicy: myjnia dla psów i konkurencji praktycznie żadnej.

   Usuń
 10. Odpowiedzi
  1. Caly czas jest

   Usuń
  2. co nim stało ? któż to wie ale stało, stało !

   Usuń
 11. ...tymczasem w Nest zjazd na KO do 6,9% i tak jak było tylko do 50k zł.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do TomTom
   Nie tylko Gesso Cię popiera ja lubię czytać Twoje wpisy i uważam że jesteś niesprawiedliwie atakowany.

   Usuń
  2. Do Anonimowy 14 września 2023 17:26

   Bardzo dziękuję za ten wpis :)

   Pozdrawiam TomTom

   Usuń
  3. Tom Tom też Cię popieram i nie zauważyłem żebyś przeginał. Zazwyczaj piszę jako anonimowy, ale bloga czytam od chyba 2011 r.

   Usuń
  4. Do Kris

   To bardzo się cieszę :) Z komentarzy powyżej (również Polcana) wywnioskowałem, że mam w zasadzie tylko samych wrogów :(

   Pozdrawiam TomTom

   Usuń
  5. Jeszcze tylko brakuje tej starszej Pani co kiedyś broniła Tom Toma :):):) Ciekawe czy się odezwie?

   Usuń
  6. Anonimowy15 września 2023 13:13 śmiało możesz skończyć nadawanie tutaj bez obawy że ktoś będzie tęsknił

   Usuń
 12. W tej chwili kazda lokata, konto oszcz ale i obligacje to strata kapitału przy stopach 6 proc, a inflacji oficjalnej 10 a nieoficjalnej 30 procent. Polska jednoznacznie jest na drodze Argentyny i Turcji. Mamy prawdziwa stagflacje z ktorej taka potega jak ameryka w latach 80 tych wychodziła przez 10 lat. Nie da sie w Polsce oddzielic ekonomii od polityki. Jestesmy malym peryferyjnym krajem, bez przemyslu i technologii, z deficytem demograficznym i obsesyjnym rządem, ktory zeruje klase średnią. Ja od dawna inwestuje srodki w nieruchomosci ale nie w Polsce tylko za granica. W Polsce nie ma przyszłosci dla klasy sredniej i stracilem nadzieje, ze moze byc lepiej. Oby tylko nie wplatali nas w wojne z Rosja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Ty takiego kupujesz, że wyliczyłeś sobie 30% inflację? Ośmiorniczki? ;)

   Usuń
 13. Tymczasem Orlen 95tka już 6,20 zł. Co dzień obniżka o kilka groszy. Z pewnością do wyborów cena zostanie obniżona do 5,99 zł. Ekonomiści podkreślają, iż obniżka ta jest obecnie niezasadna. Niemniej to ładnie wygląda. Elektorat obserwuje....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz tankować na orlenie. Jedź tam gdzie drożej. Jak to mówił kiedyś Tusk po wyborach w 2011 ? Teraz paliwo może być i po 7 złotych!
   https://www.rmf24.pl/raporty/raport-podsluchy-tasmy-wprost/fakty/news-tasmy-wprost-tusk-po-wygranych-wyborach-teraz-paliwo-moze-by,nId,1446716#crp_state=1

   Usuń
  2. U mnie Gesso na Orlenie zjazd "tylko" do 6,26zł ale z 6,69 w zeszłym tygodniu, więc i tak ładnie jak na drożejącego dolara ;) Ach te dziwnie, niewytłumaczalne dla niektórych anomalia...

   TomTom

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Ale o co chodzi? Przecież wyznawcy opozycji nie tankują na orlenie. Oni "na orlenie tylko siku" :)
   https://subiektywnieofinansach.pl/szanujacy-sie-obywatel-nie-powinien-tankowac-na-stacjach-orlen-prof-markowski-bojkot/

   Usuń
  5. Ten Anonimowy15 września 2023 09:23 to osoba niezrównoważona psychicznie. Socjopata. Typowy atencjusz! Psuje swymi komentarzami blog moneyafterhours

   Usuń
 14. Nadchodzące wybory parlamentarne są bardzo ważne (z powodów, o których co dzień słyszymy). Dziś trzeba mówić dosadnie. Bezpośrednio. Obecnie savoir-vivre, bon-ton czy wysoka kultura osobista mogą być twoim wrogiem, który sprawi, że będzie jeszcze gorzej w kraju. Że wygra PiS.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...