sobota, 30 września 2023

7% dalej na KO w Millennium oraz ostatni dzwonek na do 650 zł na start

O miłą niespodziankę dla nas postarał się Millennium zapowiadając utrzymanie 7% na KO i to przez ponad miesiąc. To z pewnością zaskoczenie, nie spodziewałem się tego więc wczoraj uruchomiłem sobie tę promocję. Kto przegapił dużo nie stracił, może bowiem 7% przedłużyć sobie nawet do lutego, a na dodatek zgarnąć do 650 zł na start.

Reklama jest wymowna: stopy procentowe spadają, a my utrzymujemy korzystne oprocentowanie. Faktem jest, że banki ochoczą tną oprocentowanie jak tylko stopy zaczynają spadać. Sęk w tym, że w Millennium było niedawno 8% na KO zaś dziś mamy 7%, więc tegoroczna obniżka i tak jest większa niż spadek stóp. 

Innym bankom nie przeszkadza to zjeżdżać z 8% z większym hukiem. Obniżano stawki, bo obniżała konkurencja, a spadek stóp był tylko pretekstem by ciąć stawki jeszcze bardziej.Po wrześniowym zjeździe Aliora do 6,50%  tego samego spodziewałem się po bordowych, a jednak jest inaczej.

Nowa promocja potrwa ponad miesiąc do 10 listopada 2023. Za dzień badania salda dla wyznaczenia nowych środków do kwoty 100k przyjęto tym razem dzień wczorajszy czyli 29 września. Stawkę 7% zobaczymy w szczegółach konta dopiero na drugi dzień po wpłacie środków.

Należy jednak pamiętać, żeby w danym miesiącu zrobić 5 płatności kartą by mieć zagwarantowaną stawkę promocyjną. Sam wiedząc, że w piątek uruchomię tę promocję wykonałem na początku tygodnia dodatkowe 4 płatności ponad wymagane 1 dla tych co posiadają konto z innych powodów.

Dla tych co lubią czekać na ostatni moment przypominam, że tylko do dziś trwa promocja konta osobistego z premią. Kto jeszcze dziś złoży wniosek może liczyć na dodatkową premię, od jutra poniższy link będzie już nieaktywny.

 

Kto może z tego skorzystać? Wraz ze startem nowej promocji jest nadzieja na przesunięcie terminu karencji dla wracającego klienta. Niestety Millennium należy do banków, które bardzo rzadko to robią, wrócić może tylko ten kto nie miał tutaj konta od 1 stycznia 2020, a tak było poprzednio, więc tutaj jest niestety bez zmian.

Tutaj zgarniesz 500 zł na start w nowej promocji Millennium

Trwająca promocja kończy się dokłądnie dziś czyli 30 września 2023. Wiadomo już, że nowa promocja nie ruszy bezpośrednio po opisanej niżej, gdyby tak było, dowiedziałbym się o tym z wyprzedzeniem. Nie wiadomo też czy nowa, jak już się pojawi, będzie tak hojna jak kończąca się dziś.

Co trzeba zrobić by zdobyć pięć stówek?


1) 100 zł za aktywność na koncie

Na początku mamy w zasadzie to samo co było w poprzedniej edycji promocji dla nowego klienta. Aby zgarnąć pierwszą stówkę należy założyć konto wraz z kartą oraz do końca kolejnego miesiąca po otwarciu konta:

 • zasilić konto kwotą 1000 zł w terminie 14 dni od dnia założenia konta
 • zrobić zakupy kartą/Blikiem na kwotę 360 zł przy minimum 5 płatnościach
 • zalogować się raz do apki Millennium

Bank zatem obstaje przy nowym utrudnionym warunku płatności. Przez długi czas wystarczało 5 płatności kartą na dowolną kwotę, dopiero od niedawna wrócił warunek wydania kwoty podobnej do nazwy samego konta, konto bowiem nosi nazwę 360 stopni.

 


2) 200 zł za aktywność w kolejnym kwartale

Kolejną premię w gotówce dostaniemy przelewem na konto, jeśli te same warunki będziemy wykonywać przez kolejne 3 miesiące:

 • jedno logowanie do apki Millennium
 • wpływ na konto na kwotę 1000 zł
 • zapłacić 5 razy kartą lub BLIKiem na kwotę minimum 360 zł

ale nie musimy już dbać o to by przelew do banku doszedł w określonym terminie, mamy na to cały miesiąc kalendarzowy. Dalej pozostaje do spełnienia warunek kwotowo-ilościowy w każdym z tych miesięcy.


3) 200 zł za przelew wynagrodzenia

Ostatnia premia jest już inaczej wypłacana niż poprzednio. Nic dziwnego skoro inna jest kwota do zgarnięcia. Tym razem bank wymaga by przenieść do nich wynagrodzenie na czas promocji, co jest bardzo banalnym warunkiem, sprowadza się bowiem jedynie do wypisania jednego świstka i przekazania go swojej księgowej.

Nie jest też wymagająca kwota wynagrodzenia. Bank uznaje przelew na kwotę 1000 zł, ale musi to być przelew od pracodawcy a nie własny. Oczywiście po okresie 4 miesięcy  możemy znów zlecić przelew wynagrodzenia do banku, gdzie jest nam najwygodniej. Najlepiej jednak poczekać z tym po wypłacie ostatniej premii. To samo dotyczy wycofania wyrażonych zgód.


4) Voucher o wartości do 150 zł do Parku Wodnego Suntago dla dziecka

Poza powyższą promocją jest jest jeszcze promocja dla dzieci w której można zgarnąć do 150 zł. Terminy są tutaj nieco inne, przykładowo czas na założenie konta dla dziecka mamy nawet do końca października. Ta promocja ma inny regulamin, który zamieściłem na końcu artykułu.

a) 100 zł za aktywność

Aby zgarnąć 100 zł należy do 30 listopada 2023:

 • zasilić konto na kwotę 150 zł
 • wykonać 3 transakcje kartą/telefonem/Blikiem
 • aktywować apkę na telefonie

Takie warunki mieli kiedyś dorośli, teraz zarezerwowane są dla dzieci.

b) Dodatkowe 50 zł za udział w programie 300+

Aby dostać dodatkowe 50 zł należy złożyć wniosek o 300+ w terminie do 30 listopada 2023. Ta promocja też jest limitowana, ale i tak nie sądzę by bank wyczerpał limit 9000 wniosków dla dzieci. Voucher na 100 lub 150 zł będzie ważny do końca przyszłego roku czyli do 31 grudnia 2024.

Tutaj zgarniesz 500 zł na start w nowej promocji Millennium

Podsumowując mamy dość trudne warunki do spełnienia skoro wymagana jest konkretna kwota do wydania. Co prawda dziś łatwiej wydać 360 zł niż 10 lat temu, gdy wymagania były te same, ale i tak jest to trudniejsze niż 5 płatności na dowolną kwotę do czego przywykliśmy przez dłuższy czas. Na plus jest jedynie przeniesienie wynagrodzenia na kilka miesięcy, teraz bowiem bardzo rzadko jest premia za tak banalną czynność.

 

Regulamin 53 edycji KO ze stawką 7% do 100k - do 10 listopada

Regulamin promocji 500 zł na start z Millennium

Regulamin promocji 150 zł dla dziecka z kontem Junior

36 komentarzy:

 1. Czy ja wiem czy miła niespodzianka? Raczej skutek tej wysmiewanej wszędzie 'kielbasy wyborczej " w nowych warunkach obligacji SP. Banki by zatrzymać klienta nie mogą dawać gorszej oferty i dla oszczędności to lepiej. To że nadal jest to poniżej pożądanej wartości to inna sprawa. Cel kiełbasy to przerzucić zadłużenie na później i teraz w tym działaniu chcą czy nie chcą to muszą wesprzeć MF banki. A te zjazdy, o których pisze autor miały miejsce przed 26.09 więc rzetelność nakazywałyby wstrzymanie się z ocenami do kolejnych ofert banksterow

  OdpowiedzUsuń
 2. Brakuje w poście informacji że stawka 7 procent dotycz kwoty do 100 000zl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Właśnie szukałem tej informacji o limicie ;)

   Usuń
  2. Nie ma problemu, dodałem tę informację.

   Usuń
 3. Przystąpiłem do poprzrdniej edycji w obawie przed pogorszeniem sie tej następnej, a tu bez zmiam. Czy da się jakoś przeskoczyć do tej kolejnej za jakiś czas??

  OdpowiedzUsuń
 4. Dostałem informacje od czytelnika, że o drugie odwołanie od braku premii w Pekao w sprawie skorzystania z kodu polecenia zostało rozpatrzone pozytywnie. Jak widać warto być upartym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocje w Pekao SA to porażka, Polecający mnie otrzymał 27.09.2023r. Nagrodę za polecenie w kwocie 100 zł, a ja pomimo spełnienia wszystkich warunków nie. Ponoć, to nie pierwszy raz takie działanie banku.

   Usuń
  2. Ja już na jutro jestem gotowy na reklamację że nie dostałem 50zł ostatniej transzy premii do końca września... Powiedzcie, czy w tym zamulonym banku nadal nic się nie zmieniło i zaraz po tym jak skończy się moje 8% u nich to będę się musiał fatygować osobiście do oddziału żeby zamknąć wszystkie produkty?

   Usuń
  3. Warto, trzeba reklamować, trzeba walczyć o swoje.

   Usuń
  4. Z tego banku (PKOSA) już przestałem korzystać. Porażka. częste reklamacje, uwzględniane po 2 miesiącach, brak odpowiedzi na maile, bardzo trudno jest tam zamknąć cokolwiek: konto, kartę kredytową, konto firmowe. Nie polecam. Jest wiele przyjemniejszych banków.

   Usuń
  5. Żeby z nimi walczyć, to chyba trzeba mieć jakieś dowody, screeny itp. Ja zakładałam konto w oddziale z podaniem kodu i co? miałam nagrywać proces zakładania konta kamerką. Jak się komuś pisze, że "nie otworzyła Pani konta z podaniem kodu" to powinni to sprawdzić, mają do tego możliwości techniczne (znają dzień i godzinę zawarcia umowy), a nie na "odlew" piszą że "brak kodu"...Dlatego żegnamy się z nimi

   Usuń
 5. Alior oferta z aplikacji: konto i karta przez rok darmowe jak założę Alior Pay, ważna od dzisiaj do końca stycznia. Myślę, że będzie dla wszystkich. Zastanowię się, bo chciałem już kasować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest początek miesiąca, więc sprawdzam sobie naliczone odsetki z KO i jak widzę w ING mają ogromne problemy z ich naliczeniem.
  U was wszystko się zgadza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Polcan, ten bank tak ma (jak dobrze pamietam a klientem nie bylem juz chyba kilkanascie lat do teraz), oblicza odsetki na koniec miesiac (30.09) ale date daje na 1.10. Policz sobie odsetki 1,5% do 29.09 wlacznie. U mnie odsetki ok ale date zapadalnosci ustawilem na 30.09.

   Usuń
  2. Jak widzę czekają mnie długie obliczenia, bo niemal codziennie robiłem wpłatę lub wypłatę na OKO, ale jak widzę wstępnie odsetki jakie dopisali są mniejsze niż za okres 5-7 września czyli trzech pierwszych dni.
   Czy oni przyznają odsetki w wysokości podstawowej czyli 1,5% a w innym terminie bonusowe 7,9% jako nadwyżkę czy też to jakiś błąd systemu?

   Usuń
  3. @polcan 09:46

   Zgodnie z regulaminami(OKO Bonus,OKO Bonus na start) odsetki według promocyjnego oprocentowania zostaną naliczone na końcu promocji.W czasie trwania promocji są naliczane w wysokości oprocentowania podstawowego,czyli 1,5%.

   Usuń
  4. Regulamin:
   "6. Odsetki wynikające z podwyższonego oprocentowania Bank naliczy od środków zgromadzonych przez 3 miesiące od dnia otwarcia rachunku OKO i ----dopisze do salda rachunku OKO w kolejnym dniu, następującym po upływie tego okresu.---!!!!
   7. Zgromadzone na rachunku OKO środki, które nie są objęte podwyższonym oprocentowaniem są oprocentowane standardowo, według zmiennej stopy procentowej z ----miesięczną kapitalizacją odsetek---, zgodnie z Umową zawartą z Uczestnikiem."

   A więc na razie odsetki standardowe a na koniec reszta

   Usuń
  5. Aaa, dziękuję wszystkim. Zaoszczędziliście mi pisania reklamacji. Czyli bank jak był beznadziejny takim pozostał.

   Usuń
  6. Polcan miałem tak kiedyś w ING, pisałem nawet do Ciebie q tej sprawie :) potem naliczyli te dodatkowe, ale dopiero po jakimś czasie.

   Druga sprawa, że tam mają powyżej 200 000 na 1.5% chyba, ale rozumiem, że to tyczy się jedynie nadwyzki, a kasa do 200k jest oprocentowanie towana prawidłowo na 7.9?

   Usuń
  7. Radzę dobrze przczytać regulamin, gdyż o ile pamiętam trzeba też mieć na koniec tych 3 m-cy więcej niż na początku na tym koncie. Jeśli było 0 zł, to nie może być wyczyszczone konto na koniec. Ale może dla KO to nie działa, pamiętam że dla KO Bonus "dla starych" był taki wymóg

   Usuń
  8. @Anonimowy 10:20
   Do 200k jest 7,9% powyżej warto sobie założyć osobne OKO bonus obecnie o procentowe na 6%. Chciałem tam na jeden dzień przelać odsetki bo byłby jakiś zysk, ale skoro wpłacili tylko drobny procent to olalem to.
   @Kate
   Podpytam o to na czacie, bo chociaż to jako tako działa. Dobrze ze chociaż subkonto z wymaganym 300 zł jest w ramach OKO czyli na stawce 7,9%

   Usuń
  9. do Anonimowy1 października 2023 10:02 Podobne problemy z ustaleniem poprawności odsetek jest w Millennium na Profit. Na domiar złego Millennium wypłaca te odsetki w dwóch ratach - najpierw podstawowe, a następnego dnia (nawet po dwóch dniach) promocyjne (podwyższone za 5 płatności kartą lub BLIK). Velo z kolei nalicza co do grosza i bez problemów.

   Usuń
  10. W Velo nie liczy tak dokladnie tych odsetek na KO, na skarbonce jest w miare dokladnie, natomiast KO ma skladanke- odsetki podstawowe plus promocyjne liczone osobno , potem dodane i dopiero opodatkowane. Przy takim liczeniu inne odsetki dzienne sa niz przy jednorodnej stawce, wiec czasami 10 gr moze byc tej roznicy na + lub -.

   Usuń
 7. kate1 października 2023 10:24 to dotyczy tylko OKO Bonus, nie oferty OKO Bonus na start.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba wielu z nas,nie wyłączając mnie,jest uzależnionych od Internetu.Skoro nawet w niedzielę rano wchodzimy na ten blog,to wydaje mi się,że mamy problem.Nie wiem,co Wy o tym sądzicie,ale ja to tak widzę.Odczuwam potrzebę częstego zaglądania tu,więc chyba hestem uzależniony

  OdpowiedzUsuń
 9. Zabraliście wszystkie pieniądze z Velo? Nie mają tam już nic? :) Chce zrobić przelew zewnętrzny i nie da rady. Dostaję komunikat, "przepraszamy, coś poszło nie tak". Dzwoniłem do nich. Awaria. Nie wychodza przelewy zewnętrzne ani przez kompa ani mobilne. Mam nadzieję ze do rana naprawią. Dobrze że nie popsuli przed weekendem, bo wylewałem wszystkie z Elastycznego na zewnątrz. To dopiero byłyby jaja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poniedziałek ogłaszają upadłość...

   Usuń
  2. to dobrze, ze kasa odplywa z Velo, moze zaskutkuje to lepsza oferta KO od 9 pazdz. Przy 7% na KO to oni nie sa zbytnio konkurencyjni, nie mowiac juz o lokatach na jeszcze nizszych stawkach.

   Usuń
  3. @Ptok
   Czemu dziś robisz przelew zewnętrzny? Ja czekam z nim do jutra, wszak zawsze to jeden dzień odsetek ekstra, nawet jeśli jest gorzej oprocentowany.
   A jak nie działa przelew, zawsze można wypłacić kasę karta czy blikiem, odsetki powinny się zmieścić w limicie wypłat dziennych.

   Usuń
  4. Ale ja już nie mam odsetek promocyjnych. A nawet gdybym miał to byłoby to raptem od dopisanych dziś 1500 złotych jakieś niecałe 30 groszy. A jest inne ryzyko. Że przy nowej promocji która będzie obowiązywać od 9 października zrobią np. badanie salda z 1 października. I wtedy te 1500 na eko zrobi mi gówniana robotę.

   Usuń
  5. Ja wykorzystuje każde odsetki, nawet jeśli przynoszą 0,01 zł, ale nasz rację że jest to niebezpieczne. Nie zakladam, że velo aż tak cofnie datę badania salda, zwykle jest to bowiem kilka dni wstecz i jutro bladym świtem ewakuuje środki.

   Usuń
 10. Jak awaria to trza czekać.
  Ja od pewnego czasu mam awarię ze skrótem przelew na telefon w Millennium. Nie działa i trza okrężną drogą to robić a to już mi nie pasi bo wymaga więcej fatygi. Zgłosiłem tę upierdliwość w oddziale. Na razie bez efektu. A jak jest u Was?

  OdpowiedzUsuń
 11. Wreszcie santander skrócił karencję. Dziś złożyłem wniosek o otwarcie konta w promocji.

  OdpowiedzUsuń
 12. A w niedzielę bankowość internetowa nie działa

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...