czwartek, 9 listopada 2023

Lokata z żubrem II wciąż na 7%

Wczoraj opisałem najnowsza ofertę łączoną kont jaką przygotował od listopada Pekao. Okazuje się, że poza premią na start oraz stawką 6,50% na KO w banku tym jest także lokata, która wyróżnia się na rynku i oferuje 7%.

Lokata z żubrem wymaga posiadania konta w Pekao, więc warto za jednym zamachem skorzystać z wszystkich opcji opisanych wczoraj plus dołożyć do tego omawianą dziś lokatę. Na dziś jest ona na pierwszym miejscu w rankingu lokat na 3 miesiące.

Tutaj założysz konto na 6,50% oraz zgarniesz 200 zł na start

Lokata z żubrem to typowy wabik, który trwa przez 3 miesiące. Jak każdy wabik ma ona limit kwotowy, ale jest on dość duży, można tutaj wpakować do 50k. Obecnie mamy drugą edycję tej lokaty i limit został  podwyższony, bowiem w poprzednio limit wynosił 30k. Jak się można domyślać kto już skorzystał z poprzedniej edycji nie może jej założyć ponownie.


Założenie tej lokaty jest obwarowane jednym warunkiem: na dzień 2 października osoba chętna nie może mieć wypełnionego aktualnego Kwestionariusza preferencji potrzeb, podejścia do inwestowania oraz adekwatności. Można go znaleźć i wypełnić w bankowości internetowej Pekao wybierając odpowiednio:

Profil indywidualny / Ustawienia / Inwestycje / Kwestionariusz inwestycyjny

Podobny kwestionariusz musiałem wypełnić w ubiegłym miesiącu w PKO, gdy zakładałem konto maklerskie na potrzeby zakupu obligacji skarbowych. W Pekao też jest taka możliwość, więc jak sądzę osoby, które za pośrednictwem tego banku kupują obligacje taki kwestionariusz już wypełnili i są wyłączeni z udziału w promocyjnej lokacie.

Oferta z lokatą nie pokrywa się z terminami dla kont. Lokatę z żubrem można zakładać do 30 listopada 2023. Ofertę tę przedstawiono mi podczas zamykania konta w Pekao, nie skorzystałem jednak z niej mając podobna stawkę na KO w Velo. Jeśli jednak korzystacie lub macie zamiar skorzystać z nowej oferty Pekao być może przyda Wam się informacja o tym jak podkręcić zyski.


Regulamin Lokaty z Żubrem edycja II ważny do 30 listopada 2023

35 komentarzy:

  1. A co myślicie o ikze? Też obligacje można ładować. Mały tam jest limit, ale może warto? Tam jest gorzej, że dłużej niż w ike trzeba czekać, bo do 65, więc trochę horyzont czasowy mnie odstrasza.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest tylko IKE-obligacje, IKZE to w formie rach. bankowych, funduszy lub rach maklers. Generalnie slabo oplacalne dla osob w I progu podatkowym, bo odpisujesz 12% a w przyszlosci bedzie 10% od calosci wyplacanej inwestycji, podatku belki nie bedzie ale bedzie dochodowy. Po drugie trzeba uwazac, bo przy wczesniejszej likwidacji calosc z kilku lat dopisujesz do pit i mozesz wpasc w II prog podatkowy i poniesiesz strate na tej inwestycji. IKE duzo bardziej transparentne i przewidywalne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No właśnie rozmawiałem dziś z doradca z PKO i odpalają ikze-obligi.

      Usuń
    2. Dochodowy będzie 10, ale odpisujesz, 12, więc 2 niby jesteś do przodu (no i odroczenie o lata tego, a z pitu masz od razu), a do tego brak belki 19, więc niby 21 łączny zysk.

      Usuń
    3. Dziś ruszyło, ale widzę że są jakieś opłaty - 80zl rocznie, więc nie wiem czy jest sens.

      Usuń
    4. Sorry pomyliłem się, łączny zysk to nie będzie 21%. 12 przykładowo odliczamy (chociaż też zależy, na liniowym 19, a są i tacy co 32 przy 2 progu), a 10% na koniec płacimy, ale OD CALOSCI. Wirc względem belki jestemy 9% + 2, czyli 11 niby, oczywiście środki że zwrotu pit możemy reinwestować po drodze.

      Usuń
  3. Tak, IKZE to raczej dla osób o bardzo wysokich dochodach ma jakiś tam sens. Jeśli macie dzieci, którym w perspektywie około dekady planujecie zakupić mieszkanie/ wybudować dom, można jeszcze rozważyć konto mieszkaniowe (produkt równoległy z kredytem 2%). Prowadzi to między innymi Pekao SA, ale trzeba wpierw dokładnie przeczytać warunki, bo jest sporo obostrzeń. Przy jednym dziecku można tam generalnie "zgubić" od 6000 do 24 000 rocznie przy regularnych miesięcznych wpłatach. Obecnie jest promocja 5,5%, to jest bez belki i do tego premia rządowa przy spełnieniu warunków. Ale to proponuję sobie spokojnie poczytać jeszcze w internecie jak to wygląda, bo ten produkt nie dla każdego i trzeba raczej mieć sprecyzowane plany na przyszłość...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli ike/ikze to sensowne wydaje się maklerskie, najlepsze warunki obecnie ma boś. Kupujesz co roku za cały limit ETFy na indeks SP500 albo coś podobnego i zapominasz na lata, do 60/65 roku życia. Ktoś powie ze ryzykowne, ale co nie jest. No i trzeba trochę zarabiać żeby nonszalancko zakopać hajs na kilkadziesiąt lat. Limity obecnie to 20cos tys ike i 8/12 tys na ikze, razem około. 30 tys za rok 2023. Procent składany i ochrona przed podatkiem da jakiś milion lub kilka za 20-30 lat. Dla mnie ma sens. W ZUS nie wierze , nawet wypisalbym się jakbym mogl.

      Usuń
    2. No co kto lubi, nie każdy właduje się w ETFy. Ja tam prędzej w obligi. Wiadomo, że dużo mniej Da się zarobić, ale też i mniej stracić:)

      Usuń
  4. https://www.sii.org.pl/16838/analizy/newsroom/ikze-obligacje-w-pko-bp-nowy-sposob-na-inwestowanie-bez-podatku-belki.html

    OdpowiedzUsuń
  5. Od około dwóch godzin trwa poważna awaria w Alior Banku. Irytacja klientów z tego powodu sięga zenitu (m.in. komentarze na Facebooku, Google Play). Nie można się zalogować do aplikacji ani przez stronę internetową. Nie działa BLIK oraz karty płatnicze.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Failor bank

      Usuń
    2. Juz od pewnego czasu, czas na zalogowanie jest czesto wydluzony lub zwyczajnie wywala przy logowaniu. Dzisiaj zaliczylo totalna padaczke. System jest widac notorycznie przeciazony, co widac w codziennym uzywaniu a Alior zwyczajnie nic z tym nie robi.

      Usuń
  6. A jednak https://www.dobreprogramy.pl/alior-bank-nie-dziala-klienci-odcieci-od-systemu-bankowosci,6961378578672320a

    OdpowiedzUsuń
  7. IKE, IKZE, COI, TOS - może to i lepiej, że państwo polskie zadłuża się u swoich obywateli.
    Niemniej mojego wykształcenia za mało aby przewidzieć ryzyko związane z obecną modą na obligacje.
    Ktoś tu na forum rozsądnie napisał, że jak państwo robi nagonkę na jakiś "produkt finansowy" to po to aby skroić swoich obywateli.
    Już były różne okazje i zwykle okazywały się piramidami.
    Niestety obligacje przywiązują na lata i odbierają możliwość ucieczki z gotówką.
    Ktoś napisze, że gwarantem jest Skarb Państwa! A czy to nie piramida finansowa.
    To szachrajstwo banksterów musi się źle skończyć.
    Trochę tych obligacji łyknąłem ale więcej tego wirtualnego papieru nie chcę. Dzieci nawet nie będą wiedziały gdzie tego szukać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Sorry,ale nie grzeszysz wiedzą.Jesteś zupełnie zielony.

      Usuń
    2. Akurat obligacje to chyba najbezpieczniejsza forma lokowania pieniędzy. Opiera się to na światowym systemie finansowym, na zasadach w jaki działają rynki zachodnie. Polska od lat chce być częścią zachodu i musi tych zasad przestrzegać. Obligacje w dniu wykupu zmuszają panstwo do oddania pieniędzy w myśl tych zasad, nie można się od tego wykręcić. Chyba ze upadnie całe panstwo. I przy okazji nie ma limitów KNF, ładujesz ile się da.

      Usuń
    3. Obligacje skarbowe to najbezpieczniejsza forma inwestowania kasy, ryzyko zwiazane jest z danym krajem PL, UK, USA, czyli jest to duzo bezpieczniejsze niz np. lokata w USD w naszym banku krajowym. Jezeli mamy obligacje hurtowe, to jedyne ryzyko to tzw. ryzyko stopy procentowej, cena obligacji dlugoterminowej moze spadac ze wzrostem stop centralnych, czyli jak zechcemy sie jej pozbyc przed terminem wykupu, to mozemy byc stratni, ale jak przetrzymamy do wykupu to zawsze dostaniemy nominal oraz splywajace odsetki w okresie zycia obligacji.

      Usuń
    4. Anonimowy10 listopada 2023 00:43 - A cóż to za problem informować dzieci na bieżąco o swoich oszczędnościach?

      Usuń
  8. Przelew z Velo - propozycja 5,8%. Wczoraj przy sumie czterokrotnie mniejszej - 6%. Bank docelowy ten sam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja przed godziną wykonywałem przelew z datą przyszłą i propozycja 2,5% . Przelewałem 10 tys.

      Usuń
  9. Anonimowy10 listopada 2023 08:47

    """Sorry,ale nie grzeszysz wiedzą.Jesteś zupełnie zielony."""
    Kolego, Ty wszystko wiesz. Tylko jak dopadnie Cię nieprzewidziany rozwód to będziesz uciekał z obligacji bez patrzenia na straty. Przerabiałem to w 2000 zrywając grube lokaty miesiąc przed rocznym terminem zapadalności.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie jestem autorem przytoczonego cytatu, ale przylacze sie do dyskusji. Mieszasz dwie rozne rzeczy, jedna to ryzyko jakie wystepuje w obligacjach a drugie to plynnosc. Oczywiscie, jezeli masz taka a nie inna potrzebe i chcesz miec 100% gotowki (depozyt w banku to tez gotowka) to obligacja generalnie nie jest dal Ciebie. Wiekszosc osob ma troche inne priorytety i nie potrzebuje 100% oszczednosci w gotowce. Reasumujac masz duza plynnosc z racji posiadania gotowki ale tracisz na niej duzo wiecej niz inwestujac ja we wspomniane obligacje, twoje pieniadze, twoj wybor, ale nie ma to nic wspolnego z piramida finansowa, o ktorej piszesz.

      Usuń
    2. Możesz proszę rozwinąć temat? Ostatnio też myślałem pod kątem rozwodu jak to wygląda, rozumiem że połowę pewnie trzeba oddac małżonce? Oczywiście rozwodu nikt nie planuje, ale wiadomo że w dzisiejszych czasach różnie bywa :)

      Usuń
    3. Rozwody były, są i będą w podobnych statystykach.
      Jeśli chodzi o kasę bez intercyzy, to kto pierwszy chapnie ten ma. W moim przypadku żona sprzedała dwa samochody 1/10 majątku wspólnego i nic nie mogłem zrobić, a ja uprzedziłem ją w bankach 9/10 i ona mogła mi skoczyć, a podział majątku nastąpił w/g zasady kto pierwszy ten lepszy.
      Tylko nie piszcie, że coś jest niezgodne z prawem, że komuś coś się należy lub nie bo to przerabiałem. Póki trwa małżeństwo to każdy drze w swoją stronę. Tak było w 2000r i pewnie do dzisiaj jest podobna praktyka.

      Usuń
    4. Do Anonimowy10 listopada 2023 19:40
      Piszesz jak teoretyk mający pewnie ze 30 lat. Ja wywodzę się z głębokiej komuny i przerabiałem różne zawirowania polityczne i ekonomiczne, a po nich trzeba było zaczynać od zera.
      W/g mnie sytuacja prowadzi w PL w kierunku PolExitu w perspektywie 4-5 lat. Jeśli przez najbliższe 4 lata UE położy łapę na Polsce np. wprowadzając Euro itd. to po kolejnych lub jeszcze kolejnych wyborach przyjdą do władzy w PL populiści, którzy wyprowadzą flagę UE z Polski. A wówczas może się okazać, że polski Skarb Państwa to piramida bez pokrycia.
      UK opuściło UE i uważam, że to była dobra decyzja bo dokonana w najlepszym możliwym momencie. Problem z imigrantami ugotuje nasz kontynent, tego już nie da się opanować.

      Usuń
    5. Poczekałabym z rozwodem do zakończenia wszelkich lokat/KO i wypłaciłabym gotówkę. Chyba że to z Twojej winy i wyrok tuż, tuż.

      Usuń
    6. Do Anonimowy11 listopada 2023 02:31
      Kolego, dzień po moim czyszczeniu żona poszła z teściową bo banku zrobić to samo i już obeszły się smakiem.
      Czyja wina rozpadu małżeństwa to bez znaczenia. W moim przypadku sprawa rozwodowa trwała 15 lat (2000-2015) więc jak Cię to trafi, to zabieraj zabawki choćby w środku nocy.
      Często tu na forum piszę, że obecnie zabezpieczam rodzinne środki w bankach tak, aby w przypadku nagłej śmierci przelać i je i najlepiej wypłacić przed przyjazdem koronera. Kopanie się z bankami po sądach to w naszych realiach strata czasu. Tylko natychmiastowy przelew i wypłata dają bezpieczeństwo. Mam spisane in blanco darowizny w obie strony, tylko wstawiam datę i kwotę i jestem na prawie.

      Usuń
    7. "W/g mnie sytuacja prowadzi w PL w kierunku PolExitu w perspektywie 4-5 lat."

      A wg mnie, nie bedzie Polexitu, bo EU zakonczy swoj zywot jak ZSRR i PL nie bedzie juz musiala z niczego wychodzic.

      Usuń
    8. UE przetrwa w tym czy innym składzie bo jedni wychodzą, a inni chcą wejść.
      Gdyby UE się rozpadła to gospodarka europejska nie wytrzymałaby konkurencji z gospodarkami USA, Chin i Indii. Rozwiązać UE to nie takie proste.

      Usuń
  10. Czy jak jestem klientem banku od X lat to mogę skorzystać z tej promocji?

    Mnóstwo trolli się wysypuje z obligacjami, pisząc zupełnie nie na temat. Wyglądają jakby ktoś ich zamówił i zatrudnił do pisania komentarzy. Kiedyś chyba było coś w Grecji nie tak z obligacjami, co?

    Polcan, czy mógłbyś zrobić tak, żeby komentarze pojawiały się od razu po kliknięciu na bloigu? A później ewentualnie te niestosowne usuwać czy za dużo reklam w ten sposób tu wpadnie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj nie, za dużo jest ostatnio komentarzy, więc taki proceder, nawet jeśli możliwy, zdecydowanie zniechęcił by mnie do życia.

      Usuń
    2. Dlaczego nazywasz trolami osoby piszące o obligacjach i sugerujesz jakieś rzeczy, że coś z nimi jest niby źle? Ludzie często piszą tu nie na temat - np. o ofercie utrzymaniowej przy przelewie itd. Sam pytałem o obligi i nie jestem żadnym trolem. To jakaś bzdurna teoria spiskową. Obligi są jakąś alternatywa i raczej przystają do tematyki bloga. Nikt nie zmusza Cie aby tam cala kasę ładować.

      Usuń
  11. To może coś na temat związany z wpisem... :-)
    "Lokatę z żubrem można zakładać do 30 listopada 2023."
    Nie do końca, gdyż w regulaminie jest napisane, że jak ktoś spełni warunki (wypełni ankietę) od 24 do 30 listopada, to ofertę lokaty będzie miał do 10 grudnia, także....

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...