wtorek, 28 listopada 2023

Powrót darmowego limitu w koncie w Millennium, 6,50% na KO oraz 500 zł na start

Jak wiadomo blog ma służyć korzystania z usług bankowości na maksa. W przypadku Millennium najczęściej analizujemy tutaj cykliczne stawki na KO oraz premie na start. Tymczasem jest w tym banku jeszcze jedna rzecz, która rzadko się pojawia się w ofercie i wraca po dłuższej przerwie.

Wyrażenie zgód w banku, które nie jest zbytnio lubiane przez nas, czasem się jednak przydaje. Przekonałem się o tym dzisiaj, zadzwonił do mnie bowiem konsultant i zaoferował coś z czego dawno już nie skorzystałem. Darmowy limit w koncie, który kiedyś był stałym punktem bloga. Wreszcie:)

Tutaj zgarniesz 500 zł w promocji Millennium i założysz KO na 6,5%

Znów mamy 0% prowizji za przyznanie limitu oraz gwarancję darmowego korzystania z niego przez rok. Należy jednak pamiętać, że darmowy limit obowiązuje tylko przez 7 dni w miesiącu. Innymi słowy jest możliwość korzystania z darmowej kasy od banku przez 7*12 czyli 94 dni w roku. A nawet więcej...

Oferta jest adresowana dla ludzi, którzy dbają o terminy. Jeśli jednak korzystasz z karty kredytowej, wiesz że oddawanie kasy w terminie zwanym grace period skutkuje życiem na koszt banku. Jedyne o czym musimy pamiętać, to oddanie zadłużenia w terminie.

W przypadku limitu w koncie jest jeszcze prościej. Na karcie kredytowej płacimy cały czas i kwoty do zwrotu będą różne, w zależności od tego ile wydamy kasy. Musimy sobie każdorazowo sprawdzić ile mamy zwrócić by zrobić przelew zwrotny.

W Millennium dostajemy stałą kwotę limitu do dyspozycji uzależnioną od naszej zdolności kredytowej. Otrzymany limit można od razu wykorzystać, chociaż należy robić to z głową. W moim przypadku rozmowa telefoniczna z konsultantem trwała 30 minut, po czym limit przyznano mi od razu i kasa od razu została przelana na 7% w... Millennium:)

To trochę zabawna sytuacja, bank daje nam za darmo kasę i płaci nam nawet za korzystanie z niej. Z drugiej strony jednak jeśli ktoś zapomni i odda kasę po 8 dniach lub więcej, to wtedy bank ma prawo obciążyć nas kosztami kredytu, które tutaj wynoszą 20,09%. Tak samo zresztą jest na kartach kredytowych, które funkcjonują nieco inaczej.

Przeglądając regulamin widzę, że limit jest już w ofercie już od dość dawna i jest to już VII edycja. Jednak jakoś nikt go do pory nie zauważył i nie dał znać w komentarzach. Będę musiał częściej zaglądać na stronę banku, bowiem karencja w limicie wynosi zaledwie 5 miesięcy. Super.

Ostatni limit w koncie miałem w Millennium dobrych kilka lat temu i przez jakiś czas sprawdzałem możliwość powrotu. Zawsze jednak albo bank pobierał prowizję za darmowy limit, albo prowizja była darmowa, ale limit był płatny. W końcu jest jednak najbardziej optymalna opcja i jest ona dostępna jeszcze do 26 stycznia 2024.


Obecnie KO w Millennium oferuje 6,50%, więc kto założy teraz konto może zgarnąć promocję 500 zł na start, którą przypominam niżej. Dodatkowo można postarać się o darmowy limit w koncie i wpakować go od razu na KO lub przelać do innego banku chociażby do Velo na 7%. Ważne by kasa była do dyspozycji tak by oddać ją w terminie.


Warto tutaj przypomnieć o trwającej promocji samego konta, za którego założenie można zgarnąć 500 zł. Dodatkowo trwa tutaj program poleceń, w którym można zgarnąć 4 nagrody do wyboru o czym niżej. Co ciekawe karencje w obu przypadku są diametralnie różne.

Kto może z tego skorzystać? Od tego miesiąca Santander przesunął karencję dla wracających klientów w nowej promocji z 600 zł, niestety w Millennium nic takiego nie ma miejsca, tak jak w poprzedniej promocji tak i teraz nowy to ten co nie miał konta po 1 stycznia 2020, więc karencja zbliża się powoli do 4 lat:(

Tutaj zgarniesz 500 zł w promocji Millennium i założysz KO na 6,5%

Obecna promocja ma potrwać maksymalnie do 30 listopada 2023, mamy zatem ostatni dzwonek na tę premię. Nie wiadomo na dziś co będzie od grudnia, ale oczywiście omówimy to sobie niebawem. Link powyższy zostanie zapewne zaktualizowany jak tylko ruszy nowa promocja.


Co trzeba zrobić by zgarnąć 500 zł? Premia tym razem została podzielona na dwie tury: 100 zł w formie vouchera z możliwością wyboru gdzie chcemy go wykorzystać i 400 zł w gotówce.

1) 100 zł do Biedronki, Carrefour lub pyszne.pl

 Pierwsza część jest banalnie prosta. Wystarczy tutaj otworzyć konto w październiku i w listopadzie 

 • zrobić 5 płatności kartą na łączną kwotę min. 360 zł

Oczywiście jeśli ktoś otworzy konto w listopadzie, to warunki będzie musiał spełnić w grudniu. Dobra wiadomość jest taka, że powyższy warunek będzie się liczyć podwójnie, bowiem uprawni nie tylko do otrzymania vouchera na 100 zł, ale także będzie premiowany w punkcie 2 niżej.

 


2) 200 zł za warunki spełnione przez pierwszy pełny kwartał

Druga część to typowe warunki jakie od pewnego czasu mamy w Millennium. Zaczynamy je spełniać od pierwszego pełnego miesiąca czyli jeśli założycie konto w październiku, to warunki dla pierwszej premii należy spełnić w listopadzie, grudniu oraz styczniu. Są to:

 • wydanie kartą 360 zł przy minimum 5 płatnościach (patrz punkt 1)
 • jedno logowanie do apki
 • zasilić konto na 1000 zł

Jak wspominałem wyżej punkt pierwszy nagradzany jest podwójnie. Więc voucher dostajemy w praktyce za friko. 


3) 200 zł za przelew wynagrodzenia

Ostatni warunek jest najbanalniejszy w możliwych, wystarczy bowiem przenieść tutaj wynagrodzenie. W praktyce oznacza to, że warunek spełni za nas nasz pracodawca, zaś nasza rola ograniczy się wypisania jednego świstka i przekazania go księgowej.

Tutaj zgarniesz 500 zł w promocji Millennium i założysz KO na 6,5%

Oczywiście zmiana przelewu wynagrodzenia nie musi być na stałe, kto lubi mieć wypłatę tam gdzie ma teraz, może po 3 miesiącach wrócić do starego banku. W Millennium wystarczą tylko 3 wpływy do na 1000 zł od pracodawcy by zgarnąć za to 200 zł, dla takiej kwoty na pewno jest to warte zachodu.

 

4) Program poleceń z nagrodami do wyboru

Dodatkowo za skorzystanie z kodu polecenia można zgarnąć jedną z 4 nagród do wyboru. Jesli nie masz kodu polecenia to wystarczy zgłosić się po niego na maila marszr1@gmail.com, a chętnie prześlę Ci taki kod. 

Co ciekawe karencja dla tej premii jest inna niż dla 500 zł. Tutaj wystarczy tylko 12 miesięcy przerwy by dostać 7% na lokacie, ekartę goodie o wartości 100 zł, kartę upominkową na 80 zł do Zalando lub 4 bilety do Multikina/Heliosa. 

Jedyne warunki jaki musi spełnić polecony to typowe aktywności na koncie, a więc:

 • zapewnić wpływ na 1000 zł
 • wydać kartą lub Blikiem 360 zł 

Płatność nie może być jednorazowa, bank wymaga wykonania 5 płatności, co nie jest trudne. Na wykonanie tych płatności mamy aż 30 dni czasu, więc na pewno warto z tego skorzystać.

Podsumowując nareszcie wraca to co lubię najbardziej czyli darmowe kredyty. I pomyśleć, że kiedyś unikałem kredytów w jakiejkolwiek postaci. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że karencja dla limitu jest rekordowo krótka, ciekaw jestem czy ta oferta będzie znów tak cykliczna jak za dawnych czasów.


Regulamin darmowego limitu w koncie w Banku Millennium do 26 stycznia 2024

Regulamin 55 edycji KO w Millennium - ważne do 15 grudnia 2023

Regulamin promocji ze smakiem w Millennium ważna do 30 listopada

Regulamin programu poleceń w Millennium z lokatą na 7%

25 komentarzy:

 1. Dowiedziałem się dziś nowej rzeczy: limit dla nowego miesiąca zaczyna się od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca. Innymi słowy przelane dziś środki można wykorzystać bezkarnie jednym ciągiem do 7 grudnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to się chyba nazywa oscylator :) ale jak pozwalają to czemu nie :)

   Usuń
  2. polcan, na pewno do 7, a nie do 6 grudnia, skoro - jak piszesz - "limit dla nowego miesiąca zaczyna się od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca" czy li 30 listopada?

   Usuń
  3. A właśnie, do Mikołaja, łatwiej dzięki temu będzie zapamiętać datę. Chociaż i tak sobie ustawie zaraz alarm w komórce na ten dzień bo z kredytami nie ma żartów.

   Usuń
  4. Ale zaraz, jeśli biorę limit 1 grudnia w piątek, to oddaje 8 grudnia po tygodniu w piątek. Stąd limit rozpoczęty 30 listopada kończy się 7 grudnia. Dobrze liczę? Nawet jeśli nakłada się z trwającym w poprzednim miesiącu.

   Usuń
  5. Moim zdaniem wykorzystane dziś oddać trzeba 6 grudnia, bo Millennium dla limitu sprytnie ustala okres rozliczeniowy od ostatniego dnia miesiąca do przedostatniego dnia miesiąca następnego. Jeśli się wykorzysta limit nie cięgiem listopad-grudzień, ale dopiero od 1.12, trzeba go zwrócić 7.12.

   Usuń
  6. Czy warto zajmować się takimi głupotami ? Nie macie w życiu nic więcej do robienia ???

   Usuń
  7. No właśnie !

   Usuń
  8. @Anonimowy 29 listopada 9:28
   Po Twoim wpisie zapytałem bezpośrednio w banku o datę spłaty i odpowiedź mam na piśmie.
   'Skoro więc w bieżącym cyklu rozpoczął Pan korzystanie z limitu 30 listopada to 7 dni korzystania z niego upłynie 6 grudnia 2023 roku (zakładając, że w żadnym z tych dni nie spłaci Pan limitu wcześniej). Jeżeli 7 grudnia uzupełni Pan wykorzystaną kwotę to nie przekroczy Pan 7 dni i nie naliczą się odsetki.'

   Usuń
 2. No a jaki maksymalny limit w koncie Bank może przyznać? Ile to będzie 2 tys., 3 czy więcej? Jaki możliwy najwyższy limit jest do zdobycia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle dostawałem 40k, chociaż tym razem i dziwo mam niższy, bo mało korzystam z tego banku. Liczę jednak na podwyższenie w trakcie trwania, bo taki upgrade też mi się tutaj nieraz przytrafiał.

   Usuń
  2. Inna sprawa to fakt, że mam czynne dwie karty kredytowe. Na szczęście pożyczki typu pkzp nie są uwzględniane w BIK, a tutaj mam największe kwoty do wykorzystania.

   Usuń
 3. Kiedyś w eurobanku można było 120tys limit z chyba 5cioma dniami bezodsetkowymi. To były czasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Euro banku było 10 dni, potem można go było za darmo przenieść do Millennium, gdy ten drugi bank pobierał prowizje za przyznanie. Były więc fajne furtki, szkoda że dziś Millennium to jedyny bank z darmowymi limitami.

   Usuń
 4. Zatem limit uruchomiony. Teraz zaczynamy zabawę w kalkulację i dobór dni. Póki środki będą w Millennium to spoko, ale później muszę pomyśleć gdzie je lokować. Ps. jaki jest miesiąc rozliczeniowy??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętaj by zlikwidować ten limit na dwa tygodnie przed upływem roku, bo bank pobiera opłatę za jego przedłużenie.
   O co chodzi z tym miesiącem? To że zaczyna się ostatniego dnia miesiąca i kończy przedostatniego?

   Usuń
  2. "Póki środki będą w Millennium to spoko" - nie, to tak nie działa. Millennium traktuje środki przelane z limitu na koncie osobistym jako dług, a więc nie są to promocyjnie oprocentowane pieniążki. Kasa przelana na KO Profit nie pracuje, bo ten dług jest liczony do salda.

   Usuń
  3. To ciekawe, bo z treści artykułu wynika coś zupełnie innego. Polcan możesz to potwierdzić, tj. musi nastąpić emigracja??

   Usuń
  4. Mówi o stałym uwzględnieniu długu, czy podczas badania salda??

   Usuń
  5. Nie musi. Dziś dostałem pierwsza transzę odsetek wyższa niż wynikałoby to z poprzedniego salda czyli bez limitu. Innymi słowy limit zwiększył mi zarobek.
   Mimo to i tak dziś ewakuuje środki na zewnątrz, bo zniechęca mnie tutaj tylko jeden darmowy przelew w miesiącu. Wolę oddać dług przelewem z innego banku.

   Usuń
 5. Polcan a te 7% na lokacie to na jaki okres dostałeś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam jeszcze, dostanę jak ktoś użyje mojego kodu polecającego.

   Usuń
  2. Chętnie użyję ! I wykorzystam okazję !

   Usuń
  3. gdzie jest taka lokata na 7% ? I jakie warunki ? Nie widzę w komentarzach

   Usuń
  4. Zobacz na ostatni screen w artykule: 3 miesiące na kwotę do 25k

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...