piątek, 2 lutego 2024

Nowe oferty dwóch promocji: premia do 650 zł na start oraz do 7% na KO w Velo

Trudno nie odnieść wrażenia, że najbardziej wyczekiwaną ofertą na blogu są nowe edycje konta oszczędnościowego w Velo, a przedtem jej poprzednika czyli Getin. Potwierdzają to od lat liczne pytania i próby odgadnięcia tego jaka będzie nowa stawka. No to mamy już dziś odpowiedź w postaci najnowszej oferty z numerem dwa.


Co ciekawe dzień wcześniej czyli 1 lutego 2024 ruszyła też nowa edycja promocji samego konta osobistego. W dalszym ciągu da się tutaj zgarnąć rekordowe do 650 zł i będzie obowiązywać przez kolejny kwartał. Jak widać Velo dobrze się trzyma, tym bardziej że oferta ma potrwać przez kolejny kwartał.

Zaczynamy od nowej edycji konta osobistego, te bowiem pojawiło się jako pierwsze już wczoraj.

1) 600 zł na start dla nowych klientów

Nowi, a tych jak widzę po chętnych zgłaszających się po kod polecający, jest wciąż dużo, mogą na start zgarnąć w bardzo łatwy sposób 650 zł: 600 zł za cashback na przyzwoitym poziomie 10% oraz dodatkowo 50 zł za polecenie o czym niżej.


Zaczynamy oczywiście od rzutu oka na karencję. Choć Velo to bardzo fajny bank, to jednak w przypadku karencji nie wygląda to już tak różowo, bowiem bank jej nie skraca. Obecnie wynosi ona już ponad rok, bank bowiem sprawdza czy byliśmy jego klientami przed 31 grudnia 2022. Innymi słowy tylko ten kto zamknął konto przed tą datą może wracać po nową premię.

Tutaj zgarniesz 650 zł na start w Velo bank i założysz KO na 7%

Od nowego roku Velo zmienia numerację i rozpoczynająca się od 1 lutego nowa promocja konta nosi numer 1/2024 Potrwa ona. do 30 kwietnia 2024 i załapując się do tego dnia do tej promocji masz możliwość zgarnięcia 600 zł przez kolejne pół roku, więc nie ma znaczenia kiedy przystąpisz do promocji.


 

Na czym polega sama promocja? W zasadzie na tym samym co kiedyś oferował Getin czyli 10% cashback. W jednym miesiącu można zgarnąć do 100 zł, łatwo więc policzyć, że aby zgarnąć całą pulę wystarczy wydać 1000 zł w miesiącu. Dziś przy galopującej inflacji nie jest to już niemożliwe.

Skoro oferta ma potrwać przez pół roku, to łatwo policzyć, że po 6 miesiącach dostaniemy przelewem na konto w sumie 600 zł. A po drodze można zgarnąć dodatkowe 50 zł i o wiele więcej z odsetek na KO.


2) 50 zł za skorzystanie z polecenia

Zyski z zakupów można podkręcić korzystając polecenia. Jest to osobna promocja, która potrwa jeszcze tylko do 29 lutego 2024. Chociaż czas trwania powyższych dwóch promocji jest różny, to karencja dla obu jest identyczna, nie można mieć tutaj konta po 31 grudnia 2022.

Jedyne co musi zrobić polecony to wpisać kod od polecającego, wyrazić odpowiednie zgody i zrobić 3 przelewy po 2000 zł każdy przez kolejne 3 miesiące. Jednym słowem warunki są banalne, nic dziwnego że od wielu lat najwięcej chętnych zgłaszających się do mnie po kod jest wśród klientów Velo.

Jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com. Chociaż polecam wiele kont, Velo zdecydowanie jest najczęściej wybierane przez was. Nic dziwnego bo to bardzo fajne konto z darmowymi przelewami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi.

3) Druga edycja KO ze stawką bez zmian

Poza premią na start z możliwością podkręcenia zysku przez skorzystanie z polecenia Velo to przede wszystkim powtarzalne i w zasadzie od lat najlepsze konto oszczędnościowe z nieograniczoną ilością darmowych przelewów wewnętrznych.

Tutaj założysz KO na nowej, dzielonej stawce 7/6,50% w Velo

Od niedawna mamy dwie stawki dla nowego klienta uzależnione od ilości wpakowanych środków. I tak:

 • 7% jest gwarantowane dla kwoty do 50k
 • 6,50% dla kwoty pomiędzy 50k-300k

Powyższy podział na dwie stawki dotyczy tylko nowych klientów. 7% pełni tutaj więc rolę wabika. Pozostali klienci czyli stali czytelnicy bloga mogą liczyć tylko na 6,50% więc taką stawką objęte jest cały limit do 300k

Promocyjne oprocentowanie, które będzie trwać przez 3 miesiące, dotyczy oczywiście nowych środków, te zaś bank oblicza względem  30 stycznia 2024 czyli zaledwie 3 dni wstecz a więc tak jak poprzednio. Nowa oferta wpisuje się w numerację miesięczną, więc skończy się dokładnie 29 lutego 2024.

Podsumowując nie jest źle. Dalej mamy możliwość zgarnięcia fajnej premii na start i będzie to trwać przez kolejny kwartał, Dalej też mamy fajnie oprocentowane konto, co prawda akurat pod koniec stycznia wyzerowałem tutaj saldo, ale chętnie wrócę do tego banku bo to o wiele przyjaźniejszy bank od konkurencji, nawet po zniknięciu nazwy Getin. Niestety będę mógł załapać się dopiero w marcu, akurat gdy skończą się lokaty w BFF.


Regulamin promocji Witaj w Velo bank i zgarnij 600 zł ważne do 30 kwietnia.2024

Regulamin programu poleceń Velo - edycja nr 4 do 29 lutego 2024

Regulamin 2/2024 edycji KO w Velo na 7/6,50% do 29 lutego 2024

 

28 komentarzy:

 1. Polcan jeśli środki wycofałem 30 stycznia i tego dnia skończyła się moja promocja na KO, to mogę wziąć udział i w tej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie możesz, też wycofałem tego dnia wszystkie środki i muszę czekać na edycję, która zacznie się od 1 marca. Sytuacja na styk, ale zdarza się, bo banki tak dobierają właśnie swoje terminy.

   Usuń
  2. Przypominam że dziś wszelkie komentarze będą publikowane z dużym poślizgiem, ale pojawia się na pewno, więc proszę o cierpliwość.

   Usuń
  3. Wg mnie możesz wziąć udział w tej nowej. . Jeżeli twoja promocja skończyła się 30 stycznia to nie zazębia się z nową od 2 lutego. I jeżeli srodki wycofałeś 30 stycznia, to na koniec 30 stycznia saldo wynosi zero.

   Usuń
  4. Najlepiej zapytać w bankowości internetowej. Odpowiadają szybko i rzetelnie, wtedy nie będzie żadnej wątpliwości.

   Usuń
  5. @Ptok
   Bierzesz udział w nowej ofercie Velo? O ile pamiętam też zerowales saldo 30 stycznia.

   Usuń
  6. Tak, zerowałem 30 stycznia. Zamierzam otwierać dopiero 29 lutego. Myślę że do tej pory będziemy mieć pewność czy ta oferta nas dotyczy czy nie. Jest dużo czasu. Wg mnie powinna nas obejmować.

   Usuń
  7. Jeśli poprzednia promocja skończyła się 30 stycznia i saldo na koniec tego dnia wynosi zero, to jak najbardziej można brać udział w promocji od 02.02.2024 roku.

   Usuń
  8. W sumie nie zajrzałem do aplikacji Velo przed napisaniem posta. Teraz widzę, że mam saldo początkowe 0 zł i mogę skorzystać z promocji.

   Usuń
  9. Saldo badane jest na 30 stycznia 2024. Wiec NA KONIEC DNIA.
   Jesli wycofaliscie pieniadze 30 stycznia dowolna sesja ELIXIR to mozecie teraz przystapic na nowo do promocji.
   Mozecie to nawet zobaczyc, bo obecnie macie podany status "nowych srodkow" i "saldo poczatkowe" - saldo poczatkowe bedzie rowne 0.
   Co wiecej, obecnie odsetki za styczen ten wlicza sie do nowych srodkow, bo pojawily sie dopiero 31.01/01.02 wiec tez beda uznane za nowe, mimo, ze sam enie aktywuja promocji (po to aby nie aktywowac jej dla paru groszy)

   Usuń
  10. Nie wiem, jak jest w Velo, ale takie pytanie kiedyś zadałam w PKO BP (kiedy dawali bardzo przyzwoity procent na KO). Ponieważ w dniu badania salda miałam bardzo sporo na ROR (wpłynęły różne należności), ale wszystko tego samego dnia puściłam dalej, to odpowiedzieli mi, że liczy się stan na koniec dnia. No i na dzień "zero" wyliczyli mi jakieś resztki.

   Usuń
  11. Ale dlaczego otwierasz tę edycję dopiero 29 lutego skoro, jak piszesz, można to już zrobić 2 lutego ?

   Usuń
  12. "Ale dlaczego otwierasz tę edycję dopiero 29 lutego skoro, jak piszesz, można to już zrobić 2 lutego ?"

   Bo wszystko mam polokowane na conajmniej 6,5%, albo wyżej. Więc po co ma mi biec 3 miesiące przy pustym koncie? Nie lepiej rozpocząć 92 dni z końcem lutego?

   Usuń
 2. Czasami jest tak że łapiemy sie na styk Podobnie było z obecną ofertą ING. Umowę w ING wypowiedziałem natychmiastowo12 grudnia o godz. 17.17 (mam potwierdzenie)
  Promocja 6% na OKO dla tych który nie mieli konta na dzień 14 grudnia. Czyli dla mnie.
  Dodatkowe 1,2% dla tych, którzy nie mieli konta na dzień 13 grudnia. Czyli dla mnie na styk., bo umowę wypowiedziałem 6 godzin i 43 minuty przed 13 grudnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gdzie można sprawdzić kiedy zamknąłem konto ?

   Usuń
  2. Nie wiem gdzie.
   Na moim komputerze można sprawdzić tylko kiedy ja zamknąłem.

   Usuń
 3. Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 2.02.2024 r. do 29.02.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym".
  Okres trwania oferty jest z kolei definiowany jako "czas, kiedy naliczamy oprocentowanie promocyjne na EKO. Trwa 92 dni kalendarzowe. Rozpoczyna się w dniu pierwszego wpływu nowych środków na EKO w okresie przystąpienia do oferty oraz łącznego spełnienia warunków przystąpienia do oferty".
  Wynika z tego, że jeżeli wyzerowałeś konto 30 stycznia ale jeszcze przed upływem okresu trwania poprzedniej promocji czyli 92 dni od pierwszego wpływu nowych środków na EKO to niestety z obecnej nie możesz skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w czym macie watpliwosci? Standard promocji Velo, to, ze w okresie nowej promocji nie moze konczyc sie uruchomiona jedna z poprzednich edycji. Ktos napisal, ze promocja dobiegla konca 30-stycznia, wiec 2-lutego nie ma juz zadnej starej promocji. Druga kwestia to dzien badania salda, jak sie wczesniej wyprowadzilo srodki w czasie trwania poprzedniej edycji, to saldo jest zero przy starcie nowej edycji, liczone na zamkniecie dnia. czyli jak ktos pisze, ze wyprowadzil srodki 30-stycznia, to na koniec dnia ma saldo zero dla nowej promocji.

   Usuń
 4. Zerowałem saldo 30 stycznia i tego dnia też skończyła się promocja. Dzisiaj przelałem środki i uruchomiła się nowa promocja. Bank sprawdza saldo początkowe na koniec dnia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Będę więc miała problem pod koniec lutego. Jedno z moich rodzinnych KO Velo kończy się dopiero 7 marca (na 7% do 300 tyś. i 5% do 400 tys.) i zagwozdka - czy uruchamiać obecną promocję wcześniej (u mnie). Co prawda to tylko tydzień "straty", ale jednak. Na wszelki wypadek przeleję tam 1 tys. na ROR, żeby bez problemów zadziałało w końcówce (przelew wewnętrzny). Chyba że ktoś znowu da "cynk" dzień przed:) - Skąd on to wie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziś był zamknąć velo konto 3 godz w kolejce. Właśnie drugie ostatnie velo konto osobiste zamykam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja jutro otworzyć velo konto. Mają niezłe oprocentowanie dla oszczędzających.

   Usuń
 7. Polcan - próbowałeś mieć kiedyś zastępstwo na swoje wyjazdy. A może spróbować jeszcze raz, ale w ograniczonym zakresie. Na przykład wyłącznie na puszczanie komentarzy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś łatwiej było przekazać to innej osobie, teraz google wymaga dodatkowych weryfikacji. Inna sprawa to fakt, że puszczanie komentarzy nie jest proste, trzeba znać wątki i orientować się że czasami ktoś robi po prostu kawały.
   Wracam do kraju w przyszła niedzielę, więc do tego czasu trzeba przywyknąć do pewnego poślizgu, tym bardziej że dostęp do netu mam tylko w lobby hotelowym, a nie w pokoju...

   Usuń
  2. Ale w ten sposób "zaśmiecasz" sobie swoje wyjazdy. Nie lepiej komuś przekazać puszczanie komentarzy i po prostu cieszyć się wyjazdem? W racie czego zgłaszam akces. Mailowałam z Tobą, więc w razie czego poszukaj (gor....)

   Usuń
  3. 'Zaśmiecam sobie' jeśli tak to nazywasz całe życie. Wolałbym już mieć wolne w inne dni czy okresy, ale od bloga nie ma wolnego nawet w nowy rok.
   Akurat na wyjazdach jest więcej czasu na bloga bo nie da się leżeć na słońcu cały dzień czy jeść cały dzień. Tutaj blog jest fajna odskocznia tym bardziej jeśli jest taka beznadzieja jak tu na start.

   Usuń
 8. Się zgłaszam w razie czego - czysta kartoteka, niekarana:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Owczy pęd widzę.
  A ja się nie zgłaszam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...