sobota, 24 lutego 2024

500 zł do zgarnięcia w gotówce w promocji Przygotuj się na wiosnę

Czekamy już na wiosnę, ta bowiem jak co roku gwarantuje cieplejsze dni i większą ochotę do budzącego się życia. Paribas zaoferował nam istne odliczanie do wiosny przygotowując ofertę, która potrwa tylko do początku wiosny. Zgarnąć można w niej znów 500 zł.


Kto może wziąć w niej udział. To bodaj jedyny bank, w którym dokładnie wiadomo jak wygląda rekrutacja chętnych do kolejnej premii. Jak praktycznie w każdej promocji tak i w najnowszej karencja wynosi 12 miesięcy.

Tutaj zgarniesz 500 zł premii w promocji Przygotuj się na wiosnę

Nowa promocja, jak sama nazwa sugeruje, ma potrwać do 20 marca 2024 czyli do ostatniego dnia zimy. Należy jednak mieć na uwadze, że bank przygotował tylko 3000 wniosków, a przez krótką karencję może się zdarzyć, że limit wniosków wyczerpie się przed czasem.

Co trzeba zrobić by zgarnąć całą premię?

 

1) 80 zł za aktywację karty do końca marca

Przede wszystkim powinniśmy zdążyć załapać się na promocję. Często otrzymuję informację na maila, że limit wniosków w Paribas właśnie został wyczerpany i bardzo możliwe, że tak będzie i tym razem. Kto już zarejestruje się w promocji ten do 31 marca ma czas na podpisanie umowy o konto i aktywację karty do konta.

To już stało się regułą, że za tak banalną czynność, jaką jest nadanie pinu do karty, bank już płaci nam pierwszą premię. I to całkiem sporą bo to nie 10 czy 20 zł, jak niekiedy można zauważyć w niektórych bankach, ale 80 zł w gotówce, które otrzymamy już w kwietniu.


2) 420 zł za aktywność na koncie w następnym kwartale

Począwszy od kwietnia przez 3 miesiące wiosny mamy wykazać się aktywnością na nowym koncie. To zaś oznaczać będzie spełnienie trzech warunków: 

 • przelać sobie do Paribasa kwotę 1200 zł
 • wykonać transakcje kartą na kwotę 350 zł
 • wykonać transakcje blik na 300 zł

Warunek pierwszy jest banalny, nieco gorzej wyglądają wymagania płatności i to na dwa różne sposoby. Obie formy płatności mają osobne limity, które sumują się do kwoty 650 zł. Dziś wydajemy więcej kasy niż w poprzednich latach, ale i tak wydaje się to oferta tylko dla tych, którzy nie dostają premii za wydawanie kasy.


Powyższe 3 warunki mamy spełnić w kwietniu, maju oraz czerwcu. W każdym miesiącu warunki są identyczne i za każdy miesiąc wiosny dostajemy po 140 zł przelewem na konto. Oczywiście jak w każdej promocji przelew przyjdzie w kolejnym miesiącu, więc ostatnią premię dostaniemy w lipcu i konto wtedy będzie można także zamknąć.

Tutaj zgarniesz 500 zł premii w promocji Przygotuj się na wiosnę

Dla tych co nie lubią wydawać za dużo kasy, a chcieliby zarobić na Paribasie, mogą zajrzeć do niedawno omawianej innej promocji o nazwie Promocja dla Ciebie, która potrwa do 17 maja. Tam warunki są dużo prostsze, bowiem nie ma wymogu kwotowego, ale premia niższa - szczegóły znajdziecie tutaj.

Regulamin promocji Przygotuj się na 500 zł na wiosnę

Regulamin oferty specjalnej konto za zero zł

100 komentarzy:

 1. Jesteście w NEST? Tyle lat bankowania, a chyba dopiero teraz założę. Bo akurat mam tyle środków do posadzenia gdzieś, ile u nich jest obecnie w ofercie na sensowny procent, a nie trzeba w obligi szybko ładować gdyż oferta w marcu bez zmian. No i 100zł za założenie z polecającym. Jakieś opinie czy rekomendacje na temat tego małego jak na komercyjne banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W rankingu KO na luty to obecnie nr 1:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2024/02/ranking-kont-oszczednosciowych-luty-2024.html,
   więc jeśli jeszcze nie byłeś klientem w tym banku to najlepszy obecnie wybór.
   Zgadzam się co do obligów. Skoro oferta na marzec jest bez zmian, to nie trzeba w lutym pakować nadwyżek. U mnie będzie minimum miesiąc przerwy.

   Usuń
  2. Spokojnie można wchodzić . Żadnych problemów Ja za miesiąc zamykam konto bo kończy się Moja promocja , konto miałem od 6 miesięcy. Mam nadzieję ze zamykanie będzie bezproblemowe , ale to dopiero za miesiąc :)

   Usuń
  3. Polcan.
   "Zgadzam się co do obligów. Skoro oferta na marzec jest bez zmian, to nie trzeba w lutym pakować nadwyżek. U mnie będzie minimum miesiąc przerwy."
   Z tym, że II okres dla obligacji lutowych inflacja będzie brana za grudzień 2024, a marcowych za styczeń 2025. I teraz pytanie, która będzie korzystniejsza dla II okresu odsetkowego w przypadku COI-4 letnich, bo dla 3-latków różnicy nie ma żadnej.

   Usuń
  4. No właśnie mnie interesuje TOS, więc różnicy nie ma żadnej. Inna sprawa, że pakuje tu sukcesywnie nadwyżki ponad to co mogę wpakować na KO w bankach. W lutym nadwyżek nie mam, zaś w marcu prawdopodobnie będą.

   Usuń
  5. Zgadzam się co, do konta, niedawno zamknąłem lokatę na 8,6%. Nest to jeden z najwygodniejszych banków w obsłudze, choć strona konta internetowego wygląda mało ambitnie.

   Usuń
 2. Jak wykupię TOS przedterminowo po np. 2 latach, to dostanę jakieś odsetki, czy tylko gołe 100 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wetry24 lutego 2024 17:01
   Odsetki otrzymasz w 100%, minus 70 gr za wcześniejszy wykup od każdej obligacji.

   Usuń
  2. Czyli odsetki pomniejszone o 0,7% (a wlasciwie punktu procentowego) tak?

   Usuń
  3. Anonimowy27 lutego 2024 12:49
   Dokladnie.

   Usuń
 3. W Alior trzeba zerowac konto. Bo w marcu wchodzi nowe konto oszczędnościowe

  OdpowiedzUsuń
 4. Alior wysłał e-mail zatytułowany gorące nowości w Alior. Zajrzałem z nadzieją, że będzie propozycja oprocentowania na koncie Megaoszczędnościowym 7%. Tymczasem okazało się, że treść tego e-maila była zgoła inna: Drodzy Klienci, podobnie jak Wy, z utęsknieniem czekamy na dłuższe i cieplejsze dni, a planując już wiosenne remonty, zachęcamy do sprawdzenia oferty Kredytu ze stałą ratą (RRSO: 10,36%)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mega konto oszczędnościowe będzie wycofane ma być nowe konto oszczędnościowe

   Usuń
 5. W milenium kłopoty z logowaniem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pogięło ich. Każde logowanie trzeba potwierdzać aplikacją lub smsem.

   Usuń
  2. W Millennium to potwierdzanie SMS-em/aplikacją zapowiadali. Alior już dawno to ma, ale wkurza mnie, że żąda też tego, chociaż "urządzenie" z którego się loguję, jest dodane do zaufanych. I tak w kółko, więc nie wiem, po co w ogóle opcje do wyboru "Jednoazowy dostęp - Dodaj urządzenie do zaufanych".

   Usuń
 6. Witam!
  Jeżeli w lutym kupię obligacje 4- letnie, to jak będą oprocentowane w drugim okresie odsetkowym ? Wtedy chyba będą brali inflację z grudnia 2023 r.? Ile ona wtedy wynosiła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj... Zanim wejdziesz w obligacje, poczytaj o nich dokładnie.

   Usuń
  2. Skąd Ty wziąłeś ten 2023r?
   Jeżeli kupisz w lutym, to będzie brana pod uwagę inflacja z grudnia 2024r, a jaka ona będzie tego nikt nie wie.

   Usuń
  3. Dajcie sobie spokoj na razie z tymi obligacjami "inflacyjnymi" Dolek z duzym prawdopodobienstwem wypadnie dopiero w marcu, wiec nalezy celowac dopiero w serie majowa. Liczy sie efekt bazy, widac to dokladnie na obecnych miesiach, ktore przed rokiem mialy inflacje 17-18%.

   Usuń
  4. Trafianie w górki czy dołki jest bardzo trudne. Nie ma sposobu na przewidzenie. Jest za to taki sposób jak uśrednianie - DCA. Udowodnione wielokrotnie. Na pewno nie stracisz.
   Jak to się ma do tego komentarza anonimowego 9:17?
   Kup za część gotówki obligacje majowe za drugą część marcowe. Nawet jak Twoje przewidywanie się nie potwierdzi, obstawiłeś wszystkie bazy, jak potwierdzi, z połowy środków masz wymarzony zysk.

   Usuń
  5. @20:28
   Najlepiej poczekac na kolejne odczyty inflacji. Juz wiadomo, ze nie warto kupowac serii lutowej, bo za duzy spadek inflacji miedzy grudniem i styczniem; co sie tyczy moich przewidywan na serie majowa, to bede patrzyl z jaka dynamika bedzie to spadac w kolejnych miesiacach, moze bedzie najlepiej celowac w serie maj-lipiec, nie ma co gdybac. Jezeli w kwietniu bedzie juz odbicie inflacji, to bede to znal przed zakupem majowym, wiec nie gramy zupelnie w ciemno. Wazna bedzie tez skala wzrostu, czy przyrosty beda niewielkie rzedu +0,2 pp czy bedzie to juz skakalo o np. +0,5 pp.
   Skoro banki nadal placa 6,5% na KO, patrz Velo i taka stawke mozna zapewnic sobie do konca maja, wiec nie ma tez pospiechu w kupowaniu obligacji.

   Usuń
  6. Jeśli masz gdzie trzymać środki - jak to KO w Velo - to spoczko. Ważne żeby ludzie nie pomyśleli sobie ze będą skarpetować pieniądze w oczekiwaniu na sprzyjające warunki,,, bo mogą ich nie doczekać. DCA to rozwiązanie dla leniwych. Kupując równo co miesiąc masz pewność, że przynajmniej część zainwestowanych środków wbije się w odpowiedni tor zarabiania na siebie. Dużo widzę tu komentarzy i kłótni z teoriami kiedy co kupić. Pojawiają się różne pomysły wejścia w bardziej ryzykowne instrumenty. Trzeba to robić świadomie. Przeskok z lokat i kont oszczędnościowych na obligacje skarbowe PL jest jeszcze bezpieczne. Ale wywróżenie inflacji na kolejne miesiące - to już ryzyko. Uśrednienie w długim terminie nie pozwoli stracić.

   Usuń
  7. @21:43
   Akurat wiekszosc mam w EDO, wiec nawet jeden gorszy odczyt inflacji nie wiele zmienia w okresie 10-lat. Mam tez serie EDO0430 i jezeli inflacja spadnie ponizej 3,3% w marcu, to moge spokojnie wykupic je, bo wtedy nowe pokryja mi oplate za wczesniejszy wykup. albo przeskoczyc na zupelnie inne aktywo, gdyz 4,8% jest slabo oplacalne w PLN i porownywalne z obligacjami USA.

   Usuń
 7. Też wchodzę w obligi. Obecnie to najlepsza opcja nawet jak wcześniej wykupisz i stracisz 70 gr na jednej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obligacje, to akurat obecnie najgorsza opcja. Kupowałem obligacje przez poprzednie 4 lata i dawały dobry zarobek, ale teraz będę ich unikał.

   Usuń
 8. Zakładać czy nie zakładać. Oto jest pytanie. Ma ktoś szklaną kulę i wyjawi mi co na KO w Velo będzie po 29 lutego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam ten sam dylemat z Velo. Potrzebne mi dopiero 7 marca, więc chyba asekurancko założę te osiem dni wcześniej. W kontekście ostatnich awarii bankowych dobrze, że mogę przelew zrobić z kilku innych banków:) - w tym również z ROR-u w tymże. I jeszcze pytanie, bo nie pamiętam - jest jakaś kwota minimalna, którą trzeba wpłacić ponad stare środki?

   Usuń
  2. Co będzie w Velo po 29 lutego ? Co ma być to będzie. Tego nie wie nikt. Ale jedno jest pewne, że w Velo po 29 lutego będzie 1 marca. I nie tylko w Velo.

   Usuń
  3. skoro Mille daje 6,25% to myślę, że w Velo mniej nie będzie

   Usuń
  4. a Pekao daje nawet 7% do 100k

   Usuń
  5. Co na KO w Velo będzie po 29 lutego? Myślę, że rewelacji nie będzie.

   Usuń
 9. Hej, przyszlo mi z ING zaproszenie do oferty premium. Chciałem zobaczyć co to, no i... się zaakceptowało od razu. Coś się za to płaci? Teraz żałuję, bo mogłem nie klikać hehe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne spełniasz warunki bezpłatności dla konta Active i to jest to zaproszenie. Jeśli nie spełnisz warunków konto kosztuje 45 zł.

   Usuń
  2. To widzialem, ale nie mam takiego konta. Mam Direct + Oko w tej promoce dla aktywnych (czyli na 7,2% do 200k.)

   Usuń
 10. Uwaga na TB. Kończą się obecnie roczne lokaty na 8,2% w Toyota Banku. Sprawdzajcie - bo rżną ludzi na potęgę. Już ktoś wcześniej przed tym ostrzegał, a proceder u nich trwa dalej w najlepsze! U mnie dziś każda z 4 lokat po 40k zł odsetki mniejsze o 1,14 zł czyli łącznie 4,56zł. I nie chodzi tu o tą małą kwotę - tylko o sam fakt. Jak to im cały czas uchodzi to na sucho?

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam TB, ale czy nie kombinuja czasem z rokiem przestepnym, czyli 366 dni, wtedy oprocentowanie dzienne masz nizsze, stad moze roznica, ale to tylko moje przemyslenia. Musisz popatrzec w regulaminy, jak licza oprocentowanie.

   Usuń
  2. Do Anonimowy 27 lutego 2024 09:30

   To raczej nie to. Lokaty zakończyły się 27 lutego - czyli cały rok (liczba dni w roku) była normalna.

   TomTom

   Usuń
  3. @TomTom
   Ale stawka dzienna w 2023 bedzie wyzsza a za styczen i luty 2024 bedzie nizsza, wiec moze to.
   Wezmy lokate 100K na 8,2%,-22,47zl dziennie w '23 oraz 22,40zl dziennie za dni w 2024.

   Usuń
  4. Do Anonimowy 27 lutego 2024 13:35

   Możliwe, że jednak masz rację. Jak liczę sobie ręcznie - biorąc pod uwagę Twój tok rozumowania - to wychodzi mi m. więcej tyle co i Toyocie. Przyznaję, że jeśli to będzie prawda - to spotkam się z takim wyliczaniem po raz 1-szy w jakimś banku. Do tej pory znaczenie miała faktyczna ilość dni danej lokaty, a nie to, że jakaś jej część zahacza o rok przestępny. PS Dziękuję za poświęcony czas i wyliczenia :)

   TomTom

   Usuń
  5. Co wy opowiadacie? Ustawa Prawo Bankowe art 52 pkt.3.
   3. Do obliczania należnych odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku przyjmuje się, że rok liczy
   365 dni, chyba że umowa stanowi inaczej.

   Usuń
  6. To teraz reklamacja i niech bank wykaze ze w umowie między wami jest zawarty inny sposob naliczania odsetek niz stanowi ustawa.

   Usuń
  7. @Ptok28lutego2024 07:16
   Eee tam. Teraz obowiązuje nowa doktryna prawna.
   "Prawo stosujemy tak jak MY je rozumiemy"

   Usuń
  8. Do Ptok

   Dlatego ja już wczoraj zadzwoniłem do Toyoty. Usłyszałem, że pani liczy tak samo jak ja i czekam teraz (niby do 2 tyg.) na interpretację wyliczeń banku.

   TomTom

   Usuń
  9. Pisać reklamacje chociażby dla zasady. Banki nie są nieomylne. Mieliśmy niedawno wtopę Velo przy naliczaniu odsetek na KO za grudzień 2023. Multum reklamacji i szybciutko wyrównywali.

   Usuń
  10. Od lat 90-tych bylo kilka bankow, ktore dzielily odsetki roczne na 366 dni, wiec nie jest to nowosc, ale jedynie trzeba popatrzec w regulamin rachunkow TB i wszystko bedzie jasne. Jezeli zaden regulamin nie mowi o sposobie liczenia w roku przestepnym, to skladaj reklamacje.

   Usuń
 11. Czy Velo daje oferty zatrzymaniowe tylko na lokaty?Pamiętam, że kiedyś dawał też dla konta oszczędnościowego, czy jest tak dalej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pod warunkiem, że poprzednią promocję masz już zakończoną, jak wylewasz pieniądze przed jej końcem, to proponują tylko lokaty

   Usuń
  2. Niedawno proponowali mi na zatrzymanie 10% za wydanie 1000 zł/miech przez 3 miechy.

   Usuń
  3. A niedawno, to tak mniej więcej kiedy?;) Mógłbyś doprecyzować?

   Usuń
  4. Niedziela 25 lutego w samo południe.

   Usuń
  5. Super - rewelacja!:) Muszę też spróbować, może się załapię:) Dzięki za info:)

   Usuń
  6. @Anonimowy28 lutego 2024 09:24
   A składałeś wniosek poprzez bankowość internetową/ mobilną? I jak szybko zareagowali z propozycja utrzymania?

   Usuń
  7. Chciałam przez aplikację ale system zasugerował aby przed złożeniem wniosku zadzwonić na infolinię bo mają propozycję. Najpierw zapytali dlaczego chcę się wymiksować, więc odpowiedziałam, że fajnie już było, w sensie 6x100 zł za wydanie 1000 zł przez pół roku, ale się skończyło.

   Usuń
  8. Wypowiedzenie zgodnie z radami internatów przez infolinię i od razu propozycja utrzymaniowa. Miał ktoś dzwonić ale nie zadzwonił więc chwilę jeszcze poczekam bo nie pali mi się. W systemie nie widzę żadnej adnotacji w sprawie wypowiedzenia więc czekam na rozwój wypadków.

   Usuń
  9. @kate. Skończyła mi się właśnie poprzednia promocja i dają ofertę zatrzymaniową tylko na lokaty na 5,6%

   Usuń
  10. Dzisiaj zadzwoniłem, zgodnie z poradami, żeby przekazać info o zamiarze rachunku. Oczywiście padło pytanie o powód- odpowiedziałem, że przez ponad 20 lat nie otrzymałem żadnej nawet propozycji bonusu za aktywność (wspomniałem o tym cashacku 100 zł/ 1000 zł wydanych kartą), w przeciwieństwie do innych banków. Zero oferty utrzymaniowej... :(
   Gość tylko stwierdził, że mój rachunek nie podlega takiej ofercie i bez zaczął ochoczo przystępować do zamknięcia tego rachunku...
   Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że po 25 latach współpracy, takie będzie podejście że strony banku....

   Usuń
 12. Idea bank. dwie lokaty w okresach: 24.03.2020 do 24.06.2020 czyli 92 dni i 25.03.2020 do 25.05.2020 czyli 61 dni.
  Odsetki naliczone idealnie wg wzoru: kwota razy % dzielone na 365 razy odpowiednio 92 i 61 dni. Sprawdzone.
  Choć rok był przestępny i liczył 366.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Ptok

   Tak jest, a w zasadzie było jeśli chodzi o IB w normalnych bankach. Tu chodzi o Toyotę, z którą już kiedyś miałem problemy. Tam wszystko jest na opak, ale dają czasem dobry % i trzeba się poświęcić ;)

   TomTom

   Usuń
  2. Taką odp. dostałem z TB:

   "Szanowny Panie,

   Prawdopodobnie przy wyliczeniach wysokości uzyskanych odsetek nie uwzględnił Pan roku przestępnego. Zgodnie z pkt 7.11 Regulaminu świadczenia usług dla konsumentów (Regulamin), będącego załączaniem do Umowy lokaty, Bank nalicza klientowi należne odsetki za okres na jaki otwarta została lokata (..) oznacza to, że Bank nalicza odsetki za faktyczną liczbę dni kalendarzowych trwania lokaty.  W związku z powyższym licząc oprocentowanie w skali roku 2024 należy przyjąć faktyczną ilość dni kalendarzowych tj. 366 dni.

   Odsetki za rok 2023 (308 dni trwania lokaty) to kwota 2767,78 zł, obliczone zostały w następujący sposób:
   Wzór:
   x1=(((kwota lokaty* oprocentowanie)/100)/366)*ilość dni trwania lokaty w 2023
   Wyliczenie odsetek zgodnie ze wzorem:
   x1=(((40000*8,2)/100)/366)*308
   x1=2767,78
   Odsetki za rok 2024 (57 dni trwania lokaty) to kwota: 510,82 zł obliczone zostały w następujący sposób:.
   Wzór:
   x2=(((kwota lokaty*oprocentowanie)/100)/365)*ilość dni trwania lokaty w 2024 r.
   x2=(((40000*8,2)/100)/366)*57
   x2=510,82
   Suma odsetek za lata 2023 i 2024: 2767,78+510,82= 3278,60 zł
   Od tej kwoty należy odjąć podatek 19%: 3278,60 *19%= 622,94
   i obliczyć kwotę odsetek netto: 3278,60 – 622,94 = 2655,66 zł
   Z poważaniem,
   K. N.,
   Koordynator Zespołu E-Banking"

   TomTom

   Usuń
  3. Co oni tam pieprzą w tym banku. Gdzie tu jest w tym regulaminie napisane że mogą liczyć dni w roku inaczej niż w ustawie Prawo Bankowe?

   7.11 Bank nalicza Klientowi należne odsetki za okres na jaki otwarta została Lokata od dnia wpływu środków do dnia poprzedzającego
   dzień upływu terminu na jaki została otwarta lub, z zastrzeżeniem
   pkt 7.12 Regulaminu, do dnia poprzedzającego dzień zerwania
   Lokaty przez Klienta.

   Ty masz 8,20 w skali roku. To jest prosty rachunek. 40k x 8,20% minus 19% podatku belki. Żadnego liczenia dni. Rok to jest rok.
   Tylko że to za mała różnica żeby sie z nimi kłócić i nerwy tracić.

   Usuń
 13. Mam w velo aktywne 6,5% jeszcze. Mysle, czy otwierac w Pekao na 7% (jest jedynie do 100k) teraz i czesc kasy tam przerzucic? Czy czekac jeszcze miesiac - w Pekao jest do 03.04 promo i wtedy aktywowac? Promka jest na 5 miechow, a po tych 5 raczej na velo bedzie mniej niz 6,5%, wiec nie wiem czy teraz nie przeciagnac...

  OdpowiedzUsuń
 14. Zerknę później do tego regulaminu. Bo to że bank nalicza za faktyczną ilość dni, to rozumiem. Ale czy w regulaminie jest zapisane że podstawą w roku przestępnym jest 366. Bo jak nie ma to patrz ustawa. Poza tym ja dotychczas roczne lokaty liczyłem wg wzoru: kwota lokaty razy % lokaty razy 81%. Roczna to roczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy, ze maja zapis, ze licza za rzeczywista liczbe dni, ale podstawa jest regulamin.

   Usuń
 15. Cześć, czy ktoś wie co trzeba zrobić żeby konto przekorzystne w Pekao było darmowe? (KO na 7%)
  Jakieś wpływy, transakcje kartą? W oddziale banku mówią 500 zł wpływu miesięcznego i jedna transakcja kartą ale w internecie piszą zupełnie co innego... Ktoś pomoże?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wybrałem tutaj konto premium. Nie trzeba karty, a co ważniejsze pozwala na limit na KO na 200k.co więcej posiadanie salda na poziomie właśnie 200k zwalnia z opłaty za konto, więc wszystko ładnie się zazebia.

   Usuń
  2. Konto przekorzystne to chyba ROR, a KO to co innego, czy się mylę?

   Usuń
  3. Polcan i co masz 7% na 200k?

   Usuń
  4. Tylko zostaje ostatni miesiąc, w którym już wycofujesz te 200 tys., więc nie spełniasz warunku. A to konto jest mocno płatne.

   Usuń
  5. @Anonimowy 22:29
   Nie mam, bo już korzystałem z tej promocji w ubiegłym roku, więc jestem wykluczony.
   @Anonimowy 23:58
   Też się tego obawiałem, ale bank przy chęci skasowania konta w ostatnim miesiącu by uniknąć opłaty, zaoferował mi dodatkowy rok tego konta za darmo, o czym już pisałem.

   Usuń
  6. Do:Anonimowy28 lutego 2024 21:18

   Mam konto przekorzystne. 1 transakcja kartą na dowolną sumę i wpływ 500 złotych. Tak, to warunki które spełniam by nie ponosić opłat.

   Usuń
  7. Do:Anonimowy28 lutego 2024 21:18

   Tylko weź poprawkę na to, że jak założysz konto zdalnie by robić przelewu na wyższe kwoty będziesz musiał/ musiała złożyć wzór podpisu w placówce.
   Z ciekawostek to jeszcze napiszę że mając zweryfikowany podpis, w apce można złożyć wniosek o zamknięcie konta.

   Usuń
  8. A ja mam eurokonto mobilne w pekao, cos takiego (darmowe po wieki chyba). Napisalem do nich wiadomosc, czy sie lapie na te KO na 7%, to mi odpisali, ze oferta zostala dla mnie przygotowana, ale tylko w lokalu. Czy to mozliwe?

   Usuń
  9. Panowie (i Panie jak sa), a czy konto przekorzystne jest niezbedne do KO na 7%? Bo z tego co czytam to nie. Jest napiasne, w reg:
   w Okresie przystąpienia do Promocji spełnisz jeden z poniższych warunków:
   masz z nami zawartą umowę o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PLN lub zawrzesz z nami
   umowę o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy Konto Przekorzystne lub Konto Świat.

   Wiec wyglada, ze dowolny ror moge miec wg. mnie?

   Usuń
 16. Przelew z Aliora - propozycja lokaty na 4%. Kwota max.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dostałem ostatnią stówkę z 900 PLN w promocji kk Citi. Trza wypowiadać kk. Co proponują przy wypowiedzeniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dajan ci propozycje wydania 1000 zł za 100 zł premii. Warto się zgodzić, korzystam z tego od lat.

   Usuń
 18. Ile trzeba przelać na ko w velo żeby uruchomić promocję ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet i 1 grosz - tylko muszą to być "nowe środki".

   TomTom

   Usuń
 19. Fajny artykuł o Obligach na prnews.pl:

  https://prnews.pl/od-marca-posiadacze-obligacji-zaczna-tracic-grube-miliony-zlotych-475821

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @TomTom
   Wszystko ladnie, ale to podlega indywidualnym wyliczeniom, mam np. EDO0330 i mimo 5,4% na kolejny rok nie oplaca sie tego zrywac, musialbym dostac 7,4% aby pokryc oplate za wczesniejszy wykup, poza tym odsetki bez podatku kumuluja sie i "robia" nowe odsetki, wiec to tez dziala na korzysc starej serii. Trzeba patrzec sumarycznie za kilka lat i nie ma co tragizowac, jak jeden rok wychodzi gorzej. Takie dylematy beda dotyczyly jeszcze kilku kolejnych serii ale II- polrocze to wzrost inflacji. Za rok beda "plakac" posiadacze TOS, ktore wg mnie niosa duzo wieksze ryzyko, bo az 3-letnie. Nie ma co sie ludzic, ze inflacja juz pokonana. Oczywiscie z duzym prawdopodobienstwem zacznie sie owczy ped na kupowanie TOS a potem narzekanie.

   Usuń
 20. Lokaty zatrzymaniowe w Velo na 5,6%.

  OdpowiedzUsuń
 21. Pewnie jak wielu z was "przyspieszyłam" swoją promocję w Velo, bojąc się obniżek. Szczęśliwie tylko o 8 dni. Poszły ekspresówki z dwóch Aliorów i się zapełniło. Bardziej odważnym życzę, żeby Velo co najmniej utrzymał stawkę na EKO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tylko o 11 dni i wiem, że nie potrzebnie.

   Usuń
  2. Musiałbym przyspieszyć o 25 dni, a to już za długo.

   Usuń
  3. Anonimowy1 marca 2024 08:45 - Jeśli masz takie "przecieki", to informuj tutaj wcześniej. Z zaznaczeniem, że to pewnik i w razie czego zwracasz koszty:)

   Usuń
  4. Może i niepotrzebnie przyspieszyłam, ale nie ma tego złego... Przez te 8 dni będę miała o 0,5% wyższe odsetki (bo kasa poszła z Aliorów, a tam na 6%), a i po jednym przybyła miła kwota.

   Usuń
 22. "Do końca lutego przedstawimy szczegóły zmian w podatku belki"

  Do końca lutego którego roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to tylko kolejna przenośnia;)

   Usuń
 23. Zgadza się.
  — Na pewno w lutym przedstawimy całe rozwiązanie dotyczące obniżenia podatku Belki — zapowiedział na antenie TVN24 minister finansów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, jeszcze prawie dwie godziny tego lutego zostało...

   Usuń
  2. Obecni ministrowie i ministerki (ministry) nigdy nie dotrzymują słowa. To jest fakt.

   Usuń
 24. Czy wiadomo jaka będzie nowa stawka na EKO w Velo da starych? Utrzymają 6,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez zmian. Nowe środki po 27.2.

   Usuń
 25. NEST Bank - ile przelewów wewnętrznych w miesiącu jest bezpłatnych z KO na Nest Konto? PILNE!!!

  OdpowiedzUsuń
 26. VeloBank lokata specjalny procent 6% na 2 lub 4 m-ce.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...