wtorek, 20 lutego 2024

Teraz 500 zł premii za otwarcie Konta w Alior bank

W lutym ruszyła nowa edycja konta osobistego w Alior banku. Co ciekawe bank kolejny raz podwyższył premię za jego założenie do popularnych ostatnio 500 zł, co staje się już swoistą modą. Czy zmieniły się warunki?


Zanim przejdziemy do szczegółów oferty zaczniemy zwyczajowo od karencji czyli sprawdzenia kto może skorzystać z tej promocji. Niestety tutaj nie ma zbyt dobrych wieści, bowiem melonik uparcie obstaje przy długiej przerwie w posiadaniu konta. Na dziś nie ma sztywnej daty, wymagana jest 3 letnia przerwa, więc kto tyle odczekał może wracać po pięć stówek.

Tutaj zgarniesz 500 zł za otwarcie konta w Alior bank

Nowa promocja konta ma potrwać do 31 maja 2024, tyle bowiem ma potrwać XI już edycja akcji bankuj mobilnie. Po tym terminie zapewne powyższy link będzie pokazywać kolejna edycję, bowiem aliorowskie linki zawsze samoczynnie się odnawiają.

Co trzeba zrobić by zgarnąć całe 500 zł?

 

1) 50 zł za videoselfie

Na początek zakładamy konto wraz z kartą przez videoselfie. To ostatnio modny sposób na zdobycie dodatkowej premii na start. Melonik za taki wybór oferuje nam dodatkowo 50 zł do tego co jest w standardzie.

 

2) 450 zł za małą aktywność na koncie

Potem mamy już standardowe wymagania na koncie zwane aktywnością. Tyle że na nasze szczęście w przypadku Aliora ta aktywność jest bardzo słaba. Wystarczy bowiem:

 • wpływ na 1000 zł (patrz niżej)
 • 5 płatności kartą na dowolną kwotę ( patrz niżej)
 • jedno logowanie do apki

Koniec. Wymagania jak widać banalne na tyle, że da się je spełnić w kilka minut. Za każdy miesiąc w którym spełnimy powyższy 3 warunki bank da nam 50 zł. Sama promocja zaś potrwa przez 9 miesięcy co daje nam w sumie owe 450 zł. Jak widać o miesiąc wydłużono nam tę promocję i premię zwiększono o 50 zł w porównaniu do poprzedniej edycji.

Tutaj zgarniesz 500 zł za otwarcie konta w Alior bank

Na koniec mała przestroga. Chociaż do zgarnięcia premii wystarczą banalne warunki 5 płatności kartą na dowolną kwotę, to aby karta była całkowicie za darmo należy wykonać nią płatności na kwotę 300 zł, zaś aby konto było darmowe przelew powinien być na kwotę 1500 zł.

 

Regulamin promocji Banku mobilnie i zgarnij 500 zł

Regulamin korzyści do Konta jakże osobistego

Tabela Opłat i Prowizji w Alior banku

46 komentarzy:

 1. Dziś przy przelewie z Velo do Ing propozycja lokaty na 5,6% /2 lub 4 miesiące/

  OdpowiedzUsuń
 2. A Polcan milczy jak zaklęty w sprawie nieistniejącej 44. edycji konta Megaoszczędnościowego w Alior Banku. Co chwila zaglądam - i nic :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie biorę tego konta na poważnie, przez wymagania wydania 300 zł kartą dla lepszej stawki, co jak dla mnie jest nie do przyjęcia. Od dłuższego czasu nawet nie opisuję tej promocji, bo wymagania są zbyt duże, a z tego co wiem płacenie co miesiąc 500 zł kartą T-mobile nie gwarantuje wyższej stawki.
   Lepiej wydawać kasę za konkretną premię np. w ostatniej promocji Citi niż dla marnego 5,50% do jakich ostatnio ten bank zjechał spełniać dodatkowe warunki.

   Usuń
  2. Polcan - w Aliorze dla uzyskania wyższego oprocentowania na KMO trzeba zrobić pięć płatności (kwoty obojętne). Czyli tak jak w Millennium. Dodatkowe warunki dotyczą bezpłatności konta (ROR) - przelew na 1.500,00 zł oraz karty (wydanie nią 300 zł). Bierzemy z mężem udział w edycji na 6% i liczymy się z tym, że w którym miesiącu możemy nie dociągnąć w sumie do tych 600 zł . "Kara" chyba 5 zł. Przelewy to nie problem, bo tych robimy miesięcznie tak dużo, że dwa nie robią już różnicy:).

   Usuń
  3. Dobrze wiedzieć, przelew to żaden warunek, ale płatności karta już jest dla mnie dużym problemem. Jeśli to jest 5 machniec to ok, można przeboleć, ale zablokowanie 300 zł na płatności to już mały kłopot, bo to dodatkową strata. Można się pogodzić ze strata na poziomie 5 zł, ale bank musiałby to wynagrodzić lepsza stawka, ale niestety tutaj melonik ostatnio konkurencyjny nie jest.
   Sytuacja jest jednak zmienna i nie wiadomo co przyniesie przyszłość...

   Usuń
  4. Ja mam karte darmo w starym KWJ, ale i tak nie uruchamiam promocji, bo jest ona generalnie ponizej innych ofert i dodatkowo musialbym robic te 5 trans. Velo daje zawsze wiecej, wiec po co sie meczyc. Wystarczy kilka KO Velo w rodzinie i mozna "przeskakiwac" miedzy promocjami.

   Usuń
  5. Ciekawe czy uruchomią kolejną promocję. Co prawda nie korzystam z ich KO od momentu wprowadzenia wymogu transakcji kartami. Konto trzymam jako awaryjne bo nie wiadomo co będzie oferował Velo po przejęciu.

   Usuń
  6. Ręce opadają. Ile razy można pisać że płatności kartą załatwia się bardzo prosto bez angażowania środków. A jeśli już nawet nie chce się stosować tricków to ile to jest odsetek od zablokowanych 300 PLN na miesiąc? Ok 1.2 PLN przy stawce 6%. trzeba to porównać z zyskiem ze wzrostu od 200-300 k wynoszącym setki PLN. Polcan chyba pora się edukować bo jak pisałem kiedyś komentujący dają więcej pożytecznej informacji niż autor.

   Usuń
  7. Równie dobrze możesz napisać, że zakup dolara po 4 zł nie ma różnicy od zakupu po 5,20 zl bo to tylko 1,20 zł różnicy.
   Nie mówimy o skali jednego miesiąca, ale o skali życia i ogólnej zasadzie na koszt banku i nie tylko. Nie liczę ile tego jest, ale w skali roku czy ponad 10 lat jak już stosuje liczne tricki nazbierała by się tego naprawdę pokaźną kwota. Na tyle duża, że nie wyobrażam już sobie powrotu do trzymania osadu na ror.

   Usuń
  8. Myliłem się sądząc, że autorowi bloga o finansach trzeba to łopatologicznie tłumaczyć.. Przelewy karta realizuje się bez utraty odsetek i zaangażowania kapitału korzystając z natychmiastowego zasilania tą kartą kont fintechach czy bankach - tam też dają niezły % ale próżno ich szukać w rankingach.To po pierwsze. A po drugie..Przyrost oprocentowania w Alior po spełnieniu trywialnego watunku aktywności to 2%. Dla nieogarniajacego tricku z zasilaniem koszt uzyskania tej korzyści poprzez fizyczne transakcje jest jednak kilka razy mniej niż te 1.2 PLN na miesiąc. Przelew z ko na konto debetowe jest natychmiastowy więc nie ma kiedy utracić odsetek. Przelew robi się w appce tuż przed transakcją karta ( w sklepie, knajpie czy tp.). Jak ktoś nie wydaje 300 PLN to niech nie pisze o zarabianiu milionów. EOT.

   Usuń
  9. do polcan 21 lutego 2024 19:22 Polcan, to 300 zł w Alior warto wydać na zakupy na Allegro - z kartą podpiętą w Mastercard. Wówczas jakaś korzyść jest - extra punkty w programie Mastercard:10 zł do Allegro (850 pkt). Tylko w ten sposób korzystam z karty Alior - zwolnienie z miesięcznej opłaty 5 zł za kartę.

   Usuń
  10. Nie mam w tym banku karty z logo Alior i nie zamierzam mieć. Korzystam jedynie do wpłat z karty debetowej T-Mobile, bo ta jest całkowicie darmowa bez konieczności wydawania niepotrzebnie kasy.

   Usuń
  11. Do Gesso22 lutego 2024 23:05 - Żeby uniknąć opłaty za kartę w Aliorze (5 zł) załóż sobie konto na Allegro, zapłać za przesyłkę (ok. 10 zł) lub wykup Smarta na rok (60 zł?), no i koniecznie kup coś za 300 zł. Świetny interes. To propozycja wyłącznie dla tych, co i tak notorycznie korzystają z tego portalu.

   Usuń
  12. @Polcan, cos mieszasz. Jak dobrze pamietam masz KK dawnego Alior T-mob, wiec masz tez konto biezace na ktore wplywa premia 25zl. Do tego konta mozesz miec darmowa karte debetowa, wiec wystarczy 5-trans. karta a nie 300zl.

   Usuń
  13. Tak mam konto na które spływa premia 25 zł. Ostatnio potrzebowałem wpłacić kasę do kantoru przed wyjazdem, więc aktywowałem kartę debetowa T-Mobile, która długo leżała nieaktywna. O ile mi wiadomo nie trzeba nic robić ta karta by była darmowa. Zmieniło się coś tutaj w tym zakresie?

   Usuń
  14. @Polcan
   W Aliorze nic sie nie zmienia, utrzymuja zasady dla starych kont, tych przeniesionych z T-mob, jak i tych ze swojej starej oferty, jak KWJ ze wszystkimi nielimitowanymi expresami i sorbnetem.

   Usuń
  15. No to fajnie, dla mnie ważne, że tak jak w PKO, nie trzeba karta nic robić by była darmowa.

   Usuń
  16. do Anonimowy 23 lutego 2024 14:47 Smart, dla osób, które wcześniej miały konto na Allegro do 31 grudnia kosztował 39,90 zł na rok. Dodatkowo Allegro dawał wówczas 10 zł na zakupy. Zatem za Smart zapłaciłem 29,90 zł na rok. A że mamy dwa konta kupiliśmy aż na dwa konta w tak korzystnej cenie. Za omal każde zamówienie (korzystamy regularnie z dwóch kont) mamy też monety (1 moneta to 1 zł do wykorzystania na zakupy). Od grudnia mamy już 187 monet (187 złotych). Zatem "strata" (zakup Smart na rok) została pokryta dużą nadwyżką. Zatem, jak widzisz (i to bez sarkazmu), to świetny interes.

   Usuń
 3. 50 zł za otwarcie również przez alior mobile

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja odpadam. Trzeba minimum 10 miesięcy przelewać 1500, wydawać conajmniej 300 kartą, prawie rok żeby zgarnąć to 450. Mogli zrobić 48 miesiecy po 10 złotych, byłoby przynajmniej śmieszniej.
  A poza tym nie ma u nich już dobrego oprocentowania KO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To miałbyś lepsze warunki ode mnie. Ja mam do przelewu też 1500, a karta wydaję więcej bo 500 zł, by otrzymać o połowę mniej:)

   Usuń
  2. "Każden sobie rzepkę skrobie" :)

   Usuń
 5. Ptok... """"A poza tym nie ma u nich już dobrego oprocentowania KO.""""
  A jakie to od 1marca będzie dobre %KO?
  Zjazd na 5 z przodu i to na chwilę, a w kwietniu 4 z przodu u najlepszych... i to bez względu na ewentualny wzrost inflacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A inflacja ma dojść znów do 8 %.

   Usuń
  2. Inflacja nie dojdzie do 8%. Idzie ogólnoświatowa recesja i inflacja będzie spadać.

   Usuń
 6. Kto jest od Róży temu pieniądz służy..
  Maria Thun – córka Róży Thun, która była europosłanką PO a teraz Polski 2050 – miała zostać zwolniona z Centralnego Ośrodka Informatyki po jednym (JEDNYM !!!) dniu pracy
  Domaga się teraz odszkodowania (odprawy) w wysokości 252 000,00 zł + plus pensja 42 000,00 zł za jeden dzień pracy.
  Razem daje to 294 000,00 zł.

  Ja jestem lekarzem w klinice z długim stażem i na takie pieniądze musiałabym pracować KILKA LAT !!!
  Wróciła normalność !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto wiernie służy (wiemy komu) ma życie jak u Róży ! Po prostu "La vie en rose" ( Życie na różowo).

   Usuń
  2. Jak już o polityce... To ja łagodnie. Nigdy nasze państwo nie było przychylne dla oszczędzających. Niezależnie od opcji politycznej. Jesteśmy dostarczycielami kasy i tyle. W "zabawy kapitałowe" gram od kilkudziesięciu lat i - oprócz szukania okazji -staram się nie dać oszukać. Niestety - nie zawsze mam na to wpływ ze względu na lobbystyczne prawa tworzone "pod kogoś". Dlatego wielokrotnie byłam przez te lata okradana - oczywiście "w majestacie".

   Usuń
 7. Właśnie bank nowy podniósł oprocentowanie 3m nowe środki z 5,1% na 5,5%. Nie żebym sie zachwycał tym poziomem oprocentowania, ale czasami tak bywa że klienci przestają deponować gdy jest gówniana oferta. I wtedy trzeba podnieść.

  OdpowiedzUsuń
 8. Velo bank ma jakąś awarię nie mogę się od rana zalogować wie ktoś coś w sieci cisza ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Awaria-w-VeloBanku-Nie-dziala-aplikacja-mobilna-i-bankowosc-internetowa-8700223.html

   TomTom

   Usuń
  2. u mnie tez lipa

   Usuń
  3. Mam podobnie. Przy drugiej próbie po wpisaniu loginu puścili do hasła, a nawet wysłali kod autoryzacyjny. Ale międliło długo i serwisu nie otworzyło. Dałam spokój, żeby mi nie zablokowali konta. Jeśli taki numer zrobią 29 lutego, to mam przechlapane, bo obecną promocję chcę uruchomić właśnie w ostatnim dniu.

   Usuń
 9. mogę się logować ale nie mogłam wykonać przelewu wewnętrznego więc musiałam okrężną drogą to zrobić.
  A w Carrefourze i Rossmanie bilikiem nie dało rady więc załatwiłam temat kartą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Do apki można się zalogować wchodząc do bankowości internetowej i aktywować kod QR. Działa. Dzisiaj mają jakiś problem.

  OdpowiedzUsuń
 11. myslalem ze dzis juz bedzie info o obligacjach na marzec, ale chyba dopiero w poniedzialek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczekaj. Zdarzyło sie kiedyś ze opublikowali o 17tej

   Usuń
  2. obligi bez zmian w marcu https://www.obligacjeskarbowe.pl/komunikaty/z-dniem-1-marca-2024-roku-rozpoczyna-sie-sprzedaz-nowych-emisji/

   Usuń
  3. To tylko ZUS jest taki "do przodu". Termin wypłaty emerytury: 25. każdego miesiąca, spodziewałam się dzisiaj (23.), bo w terminie wypada weekend, a oni już wczoraj przelali. Mogę hulać dzień wcześniej.

   Usuń
  4. Jednak jest dziś. Na pierwszy rzut oka bez zmian, niech mnie ktoś ewentualnie poprawi jeśli nie, bo patrzy tylko na 3 i 4-latki.

   Usuń
  5. ZUS ma jednakowe zasady, tylko ich nie znasz. Przelew nastepuje dzien wczesniej przed dniem roboczym, ktory nie moze byc pozniej niz np. 25 dzien miesiaca (dla tej paczki wyplat). Ostatnim dniem roboczym w tym miesiacu nie jest 25, lecz wlasnie 23, wiec przelewy poszly 22 lutego. Ustawione to jest tak, zeby mozna bylo pobrac gotowke nie pozniej niz 25, a wiadomo, ze transfery elixir nie dzialaja w soboty i niedziele.

   Usuń
  6. Warunki sie nie zmieniaja, no i prawidlowo, z zasileniem IKE-obligacje trzeba poczekac na serie majowa wg inflacji marcowej, ktora powinna byc dolkiem inflacyjnym. "Baza" zadziala, wiec za rok bedzie mozna oczekiwac juz rentownosci na kolejny rok w granicach 8-9%.

   Usuń
 12. W Velo awaria: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Awaria-w-VeloBanku-Nie-dziala-aplikacja-mobilna-i-bankowosc-internetowa-8700223.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W artykule jest napisane, że zgodnie z informacją banku awaria została naprawiona do 13.00. A u mnie nadal nie działa.

   Usuń
 13. Obligacje w marcu bez zmian

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...