poniedziałek, 12 lutego 2024

Znów 900 zł do zgarnięcia na karcie Citi z krótką karencją

Citi wróciło z promocją karty na której zysk podkręcono do maksymalnej kwoty 900 zł. To największa premia jaką ten bank oferował za swoją sztandarową kartę Citi Simplicity. Używam jej od lat i mogę śmiało polecić, chociaż gdy ją zakładałem premia była dużo niższa.


W dalszym ciągu obowiązuje tutaj bardzo krótka karencja. Przez długi czas narzekaliśmy tutaj na wydłużanie karencji do kilku lat, a tymczasem od pewnego czasu mamy tutaj bardzo krótką karencję, krótszą aniżeli w Paribas. Citi patrzy czy nie mieliśmy karty... po 1 kwietnia 2023.

Tutaj zgarniesz 900 zł w promocji Citi Bezcenne nagrody

Nowa promocja ma potrwać do 6 kwietnia 2024, chociaż bardzo możliwe, że skończy się przed tym czasem zważywszy na wysokość premii oraz krótkość karencji. Bank przeznaczył bowiem tylko 1500 sztuk kart, co nie jest dużą ilością.

Co trzeba zrobić by zdobyć do 900 zł?


1) aktywacja karty apką

Jak widać tradycją staje się już konieczność aktywacji karty za pomocą aplikacji. Wiele razy zakładałem kartę w Citi, bo też premie są tutaj najwyższe, ale każdorazowo aktywowałem ją w bankowości internetowej, Teraz trzeba to zrobić w apce.


2) 300 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile

Pierwsza premia w wysokości 300 zł wymaga rejestracji w znanym programie Mastercarda Bezcenne Chwile, do którego można podpiąć wiele kart. Po rejestracji można przejść do podstawowej czynności na karcie czyli płatności.

Bank wymaga by wydać 1000 zł przy czym mamy na to dość dużo czasu bo aż do końca 3 miesiąca kalendarzowego po tym w którym dostaliśmy kartę. Wydanie tysiaka jest równoważne zdobyciu 24000 punktów co odpowiada wartości nagród w kwocie 300 zł.


3) 500 zł w punktacj Mastercard Bezcenne Chwile: 4-9

W kolejnych miesiącach wymagania będą już mniejsze, a premia większa. W jednym miesiącu wymagane jest wydanie tylko 200 zł, ale przy warunku, że musi to być minimum 10 transakcji. Dla nas wyjadaczy wisienek nie jest to żaden problem, 9 malutkich płatności za jednym zamachem i jedna duża załatwia sprawę.

Powyższy warunek wydania 200 zł dotyczy miesięcy od 4-8 czyli w sumie pięciu kolejnych miesięcy. Łatwo policzyć, że bank wymaga w sumie wydania 1000 zł w tym okresie i za każdy miesiąc otrzymamy 8000 punktów, które są równoważne 100 zł.

4) 100 zł za ... brrr - nie polecam

Ostatnią premię warto sobie podarować. Bank zachęca tutaj do czegoś czego zawsze unikam: rozłożenia transakcji na kwotę minimum 1000 zł na Raty. A to się wiąże z kosztami, których nie unikniemy.

Karta kredytowa nam wyjadaczom służy do zarabiania na banku, ale oznacza to jedno płacenie nią i oddawanie pożyczonej za darmo kasy zawsze w okresie bezodsetkowym zwanym Grace Period. Dzięki temu nigdy nie zapłacimy ani grosza za korzystanie z karty.

Wszelkie inne operacje kartą jak przelewy z karty, wypłaty z bankomatu itd są obarczone opłatami. Nigdy z tego nie korzystałem podobnie jak z rozkładania płatności na raty, te bowiem są oprocentowane według stawki 2,88%. 

Można oczywiście kombinować czy 100 zł premii zrekompensuje nam stratę, ale nie polecam tego. Lepiej mieć swoje bezpieczne nawyki niż balansować na krawędzi. Karta kredytowa ma z definicji uwolnić nasze środki i uczynić nas wolnymi od kombinowania czy mamy kasę na ror czy nie. Ror może być zawsze pusty.

Tutaj zgarniesz 900 zł w promocji Citi Bezcenne nagrody

5) 100 zł premii za rezygnację z karty

Zamiast tej absurdalnej stówki za brrr, raty co brzmi okropnie, lepiej zrezygnować z karty i wyciągnąć stówkę dużo łatwiej i prościej z czego korzystam już od kilku dobrych lat. Bank dla rezygnujących ma ofertę 100 zł za wydanie 1000 zł choćby jednorazowo. To brzmi już rozsądnie i pozwala łatwo wyciągnąć całą premię 900 zł:)


Regulamin promocji Bezcenne nagrody do 900 zł z kartą Citi

3 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. A jak z ta dodatkowa promocja podbijajaca do 7,2%? czy jest kontynuacja, bo ta stara "podbitka" tez sie skonczyla 12 lutego. Gdzie szukac regulaminu nowej? Mam Velo 6,5%, wiec zadne 6,0% w ING nie jest mi do niczego potrzebne, ale gdyby znow "podbili" do 7,2% to mozna sie zastanawiac.

      Usuń
  2. Też szukam tego regulaminu ale nawet tego starego na ich stronie nie widzę.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...