niedziela, 3 marca 2024

7% na nowym KO w Alior już nie dla każdego oraz 500 zł na start

Niedawno w komentarzach pojawiły się głosy zdziwienia, że Alior nie wznowił z automatu nowej edycji KO po zakończeniu poprzedniej jak to robił od lat. Z początkiem marca wyjaśniło się o co chodzi: bank uznał że woli premiować nowych klientów nie tylko premią 500 zł na start, ale także dobrym oprocentowaniem konta.


W efekcie jak widać mamy teraz u melonika coś podobnego co od lat widzimy w Nest czy Pekao: najlepsze stawki na rynku z 7 z przodu, ale z ograniczeniem: dla nowych klientów. Velo co prawda robi podobnie, ale dla reszty daje chociaż 6,50%. Tutaj też można pakować nowe środki, ale ze względu na stawkę nie ma to zbytnio sensu.

Tutaj zgarniesz 500 zł za otwarcie konta i założysz KO na 7% w Alior bank

Co zatem zaproponował Alior od marca w 1 edycji promocji, którą nazwał Pomnażaj swoje oszczędności. Przede wszystkim to co najgorsze, a więc nakazuje otwarcie Konta Jakże Osobistego oraz dodatkowo to co było do tej pory czyli 5 płatności kartą na dowolną kwotę.

Jakby tych negatywnych wiadomości było mało, melonik obniżył także limit dla której wpłacone środki będą objęte stawką 7%. Do tej pory w rankingach kont widzieliśmy hasło 'do 200k'. Teraz mamy o połowę mniej, bo zaledwie 100k.

Taki manewr każe zastanowić się po co nam jeszcze KJO? Dla mnie to bank nienaruszalny ze względu na liczne benefity, ale można mieć kantor walutowy oraz kartę kredytową z cashback bez KJO. W efekcie planuję już zamknąć mało praktyczne konto, które mam tylko dla darmowych przelewów ekspresowych.

Co ciekawe nowa promocja jest bardzo krótka, potrwa tylko do 25 marca, co zapewne sugeruje, że jest to okres testowy. Być może coś się zmieni, gdy klienci zaczną masowo zamykać tutaj konta, na pewno bowiem taki ruch nie będzie się podobać obecnym klientom co już widać po komentarzach i nie jest to nic dziwnego.

Na marginesie do niedawna konto oszczędnościowe w Alior bank było mało atrakcyjne, dokonywano tutaj bowiem licznych cięć stawek, w efekcie w rankingach był dopiero w drugiej dziesiątce. Teraz awansuje na pudło, więc jeśli ktoś rozważa wziąć udział w tej promocji powinien zgarnąć też premię na start, bowiem łatwo tutaj o 500 zł premii, którą przypominam niżej.

2) 500 zł premii dla nowych klientów - warunki

Zanim przejdziemy do szczegółów oferty zaczniemy zwyczajowo od karencji czyli sprawdzenia kto może skorzystać z tej promocji. Niestety tutaj nie ma zbyt dobrych wieści, bowiem melonik uparcie obstaje przy długiej przerwie w posiadaniu konta. Na dziś nie ma sztywnej daty, wymagana jest 3 letnia przerwa, więc kto tyle odczekał może wracać po pięć stówek.

Tutaj zgarniesz 500 zł za otwarcie konta w Alior bank

Nowa promocja konta ma potrwać do 31 maja 2024, tyle bowiem ma potrwać XI już edycja akcji bankuj mobilnie. Po tym terminie zapewne powyższy link będzie pokazywać kolejna edycję, bowiem aliorowskie linki zawsze samoczynnie się odnawiają.

Co trzeba zrobić by zgarnąć całe 500 zł?

 

1) 50 zł za videoselfie

Na początek zakładamy konto wraz z kartą przez videoselfie. To ostatnio modny sposób na zdobycie dodatkowej premii na start. Melonik za taki wybór oferuje nam dodatkowo 50 zł do tego co jest w standardzie.

 

2) 450 zł za małą aktywność na koncie

Potem mamy już standardowe wymagania na koncie zwane aktywnością. Tyle że na nasze szczęście w przypadku Aliora ta aktywność jest bardzo słaba. Wystarczy bowiem:

 • wpływ na 1000 zł (patrz niżej)
 • 5 płatności kartą na dowolną kwotę ( patrz niżej)
 • jedno logowanie do apki

Koniec. Wymagania jak widać banalne na tyle, że da się je spełnić w kilka minut. Za każdy miesiąc w którym spełnimy powyższy 3 warunki bank da nam 50 zł. Sama promocja zaś potrwa przez 9 miesięcy co daje nam w sumie owe 450 zł. Jak widać o miesiąc wydłużono nam tę promocję i premię zwiększono o 50 zł w porównaniu do poprzedniej edycji.

Tutaj zgarniesz 500 zł za otwarcie konta w Alior bank

Na koniec mała przestroga. Chociaż do zgarnięcia premii wystarczą banalne warunki 5 płatności kartą na dowolną kwotę, to aby karta była całkowicie za darmo należy wykonać nią płatności na kwotę 300 zł, zaś aby konto było darmowe przelew powinien być na kwotę 1500 zł.

Nie spodziewałem się tego po tym banku. Jednak od dłuższego czasu jedyne co dostaje od nich to liczne smsy z zaproszeniem do oddziału po specjalnie dla mnie przygotowaną ofertę pożyczki. Jak widać bank ma nadwyżkę środków, ale przez to dla obecnych klientów konto KJO staje się zupełnie zbytecznie i do odstrzału.


Regulamin promocji 7% na KO w 1 edycji KO ważne do 25 marca 2024

Regulamin promocji Banku mobilnie i zgarnij 500 zł

Regulamin korzyści do Konta jakże osobistego

Tabela Opłat i Prowizji w Alior banku


15 komentarzy:

 1. Polcan napisał:
  "...konto KJO staje się zupełnie zbytecznie i do odstrzału."

  Do takich samych wniosków doszedłem już parę m-cy temu i zamknąłem tam ROR i KO. Oprocentowanie na tle konkurencji zrobiło się żenująco niskie, a machanie kartą 5 razy i to na 3 stówki w zasadzie po nic - stało się tylko dodatkowym, niepotrzebnym obowiązkiem. Mimo wszystko nie planuję na razie do nich powrotu po te 7%, a później to zobaczymy.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat mam stare konto tzw. KWJ, ktore ma multum uslug za darmo za "wlanie" kasy, jak przelewy ekspresowe, sorbnet, bankomaty. Do oszczedzania Alior sie nie nadaje juz od dluzszego czasu. Swoje oszczednosci, ktore mialem niezaleznie od waluty albo mam w innym banku albo w obligacjach polskich czy walutowych zagranicznych. Alior wykorzystuje tylko do "wplac, wyplac, przelej, wybierz z bankomatu". Juz sie pogodzilem z tym, ze nie chca mojej kasy i nie tragizuje, widocznie ludzie jeszcze za duzo u nich trzymaja.

   Usuń
 2. Hej, czy ktoś się oreintuje czy w INg na te dodatkowe konto OKO bonus max, które jest do 1 miliona na 6% obowiązuje też ta promka dla aktywnych podnoszaca oprocentowanie do 7.2?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam do placówki 😊

   Usuń
  2. No ok, ale czy to zadziała? Jeśli tak, to mogę przyjść, a jeśli niez to szkoda mi czasu.

   Usuń
 3. Zrobił przelew z milenium do bank z zubrem brak oferty utrzymywaniowej .dziwne 0 wskazuje to milenium robi przelew w niedzielę? Bo Santander przetrzymuje lokaty mobilne przez niedzielę

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanko jesli w Millenium moja promocja obowiązuje do 3 marca, to dziś muszę zrobić ewakuację? czy mogę to zrobić jutro (przelew na konto z inną promocją)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj jest ostatni dzień promocji, zatem przelew zrób jutro. Zerknij do szczegółów konta i tam powinno być oprocentowanie promocyjne jeszcze.

   Usuń
 5. Za tydzień w milenium promocjia kończy trzeba w środę zerowac konto profil

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawrotna dziś: do Millenium, propozycja 6% na 2/4 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ktoś może wie dlaczego od 4 lat nie dostałem żadnej propozycji zawrotnej z Getin/Velo ? Zgody marketingowe dla banku mam udzielone bo potrzebne do promocji na KO.

   Usuń
 7. Poczekam na następną edycję w Alior oraz na 58. edycję Profit w Millennium (bieżąca do 8 marca) - zobaczymy, co wydarzy się w marcu - wówczas decyzja o Alior (wypowiedzenie).

  OdpowiedzUsuń
 8. Zamiast płakać jaki to alior nieuczciwy to może tak?: "Dzień dobry, W związku z wycofaniem od 01.03.2024 możliwości podwyższenia oprocentowania dla posiadanego przeze mnie Konta Jakże Osobistego składam reklamcję. Podwyższenie oprocentowania na KJO jest jedną z płatnych korzyści do tego typu rachunku i było podstawą do zawarcia przeze mnie umowy produktowej. Wycofanie tej korzyści stanowi więc zmianę warunków umowy produktowej i winno być wprowadzane w takim trybie (wyprzadzające powiadomienie o zmianie, możliwość odstąpienia od umowy). Tym samym oprotestowuję niniejszą zmianę i żądam przywrócenia funkcjonalności umownej produktu. Do czasu jej przywrócenia żądam zapłaty kwoty 3,50 pln (koszt jednej korzyści miesięcznie) oraz różnic w odsetkach od aktualnego salda rachunku pomiędzy 7% a oprocentowaniem aktualnym. Ponieważ zmiana ma charakter zbiorowego naruszenia interesów klientów sprawa jest kierowana do regulatora rynku." Spamujcie ich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta "korzyść" dotyczy Konta Oszczędnościowego (nie KMO). Jeśli je masz, to otrzymujesz "aż" 4% (zamiast 2 %).

   Usuń
 9. Alior skasowany złocisze poleciały do velo

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...