niedziela, 31 marca 2024

Od teraz 7,10% na KO oraz 320 zł na start

Tego się nie spodziewałem. Do tej pory Citi oferował promocje przemienne: albo mieliśmy najwyżej oprocentowane KO  na rynku ze stawką 7,10% w zamian za otwarcie konta, albo dostawaliśmy tylko jakąś premię za spełnienie warunków. Teraz po raz pierwszy mamy obie premie jednocześnie.


Kto może skorzystać z tej ciekawej oferty? Citi ma krótką karencję dla kart, ale niestety nieco dłuższą dla posiadaczy kont. W tej promocji bank będzie sprawdzał czy mieliśmy tutaj konto po 31 grudnia 2021. Jeśli nie to można przystąpić do promocji, w sumie więc wystarczy 27 miesięcy przerwy, a to dość długo.

Tutaj zgarniesz 320 zł na start oraz stawkę 7,10% na KO w Citibank

Nowa promocja potrwa dłużej niż zwykle bowiem do 9 maja 2024. Nie przewiduję by promocja skończyła się przed czasem, bowiem Citi zwykle oferuje swoje promocje do samego końca po czym każdorazowo zmienia warunki dla kolejnej.


Zaczynamy od KO bowiem ten temat od lat najbardziej interesuje czytelników. 

7,10% będzie oferowane przez 4 miesiące czyli o miesiąc dłużej od standardu jaki widzimy w innych bankach. Niestety mamy tutaj limit kwotowy do 50k co oznacza, że KO jest tutaj raczej wabikiem aniżeli porządnym kontem oszczędnościowym.

 

Niestety to nie wszystko. Promocyjnej oprocentowanie konta będzie przyznane w przypadku gdy:

 • przelejemy na konto 2000 zł
 • wykonamy 3 operacje kartą na min. 300 zł

powyższe czynności mamy wykonywać przez 4 kolejne miesiące. Przypomina to nieco wymagania jakie stawia Nest dla lokaty na start..

2. 20 zł za wyrażenie zgód

Jeżeli chodzi o nagrodę pieniężną, to dwie dychy dostajemy praktycznie za friko. Wystarczy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych, co wymagane jest przecież wszędzie przy każdej promocji bankowej, a rzadko jest nagradzane w postaci przelewu.

3. 300 zł za przelewanie wynagrodzenia

Niespodzianką jest fakt, że nie trzeba nic robić by zdobyć niemałą bo przecież 300 zł premię. Wystarczy oto przelewać swoje wynagrodzenie do Citi, przy czym ma to się zacząć od drugiego miesiąca w którym otworzyliśmy konto.

Przelew od naszego pracodawcy może przychodzić tylko przez 3 kolejne miesiące co oznacza, że za jeden taki przelew dostajemy aż 100 zł premii. To najwyższa premia za nic, bowiem do tej pory banki zwykłe płaciły 50 zł. 

Podsumowując mamy tutaj dość paradoksalną sytuację: bardzo łatwe warunki dla premii, ale trudniejsze warunki dla 7,10% na KO. Zwykle jest na odwrót, ale też każdy z nas ma inne preferencje. Dla mnie premia za wynagrodzenie to rewelacja, ale nie każdy lubi to zmieniać nawet tylko na kilka miesięcy. Niestety przegięli trochę z wymaganiami na 7,10%...


Regulamin promocji Zyskuj i oszczędzaj z Citikontem

9 komentarzy:

 1. Karencja to chyba 27 miesięcy, a nie 15.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, bo to ponad dwa lata. Za szybko ten czas leci...

   Usuń
 2. O jakich wy tu pieniądzach mówicie! Estée Lauder kupil markę Tom Ford za 2,8 mld dol.To była największa transakcja w branży mody luksusowej 2023 roku. Pewnie nawet nie znacie marki Tom Ford. Pozdrawia Janina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trole w święta się uaktywniają :) to tylko kolejny dowód, że Tom Ford to żadne niszowe perfumy jak Ci, Janino, wmawiają studentki na ćwierć etatu w Seforze. Osobiście jednak lubię, TV nie ma sobie równych, może znasz jakieś dobre-tańsze klony? :)

   Usuń
  2. Anonimie z31 marca 2024 21:17 Ty nawet nie umiesz napisać prawidłowo nazwy Sephora. Dla ciebie perfumy stoją na najniższej półce w Biedronce. Na to cię stać. Janina

   Usuń
  3. @Janina. A poszła ty na innego bloga może. Co? Mogę prosić?

   Usuń
  4. Anonimie 1 kwietnia 2024 09:33 skończ już z tym końskimi zalotami, bo nawet tego nie potrafisz. Janina

   Usuń
  5. Janino, ja też Cię serdecznie 'pozdrawiam' i mam proste pytanie: co z tego masz?

   Usuń
 3. Rozumie ktoś naliczanie odsetek na KO w PKO?
  W piątek naliczono odsetki za kapitał trzymany przez weekend w połowie miesiąca.
  W piątek też wpłaciłem nowe środki, więc bank osobno doliczył odsetki przyszłe za nadchodzący weekend z góry.
  W sobotę wpłaciłem kolejne nowe środki, żadne odsetki nie zostały doliczone.
  Więc jak? Bank wypłaci mi za dwa dni marca z ostatniej wpłaty we wtorek?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...