piątek, 1 marca 2024

Do 7% dalej na KO oraz do 650 zł za konto w Velo z nową edycją PP

No i doczekaliśmy się w końcu nowej edycji KO w Velo. Sam wypatrywałem jej z ciekawością, bo w końcu nie zdecydowałem się na zaklepanie 6,50% ostatniego lutego. Warto było poczekać, bo nowa edycja jest bez zmian z czego można się tylko cieszyć. Konto z premią do 650 zł też bez zmian, nawet mimo faktu, że od dziś ruszyła nowa promocja programu poleceń.


Zaczynamy jak zwykle od nowości a więc marcowej czyli 3 edycji KO. Dalej mamy tutaj znany już podział stawki na 7% do 50k (dla nowych klientów) oraz nadwyżki do 300k z oprocentowaniem 6,50% co samo w sobie zachęca już do założenia tutaj konta.

Tutaj założysz KO na nowej, dzielonej stawce 7/6,50% w Velo

Stali bywalcy czyli, jak sądzę, praktycznie całe grono czytelników FpG może liczyć na 6,50% do kwoty 300k przez okres 3 miesięcy.Warunek jest tylko jeden: trzeba zadbać by były to nowe środki względem 27 lutego 2024 czyli bank patrzy na nasze saldo tylko 3 dni wstecz. 

Nowa oferta potrwa do Prima Aprilis, czyli startu czwartej edycji możemy spodziewać się 2 kwietnia. Warto tutaj przypomnieć o niewątpliwie wielkim atucie KO jakim jest nieograniczona ilość darmowych przelewów wewnętrznych. Dzięki temu warto otworzyć tutaj KO wraz z kontem osobistym, a przy okazji zgarnąć premię na start + za polecenie o czym niżej.

1) 600 zł na start dla nowych klientów

Nowi, a tych jak widzę po chętnych zgłaszających się po kod polecający, jest wciąż dużo, mogą na start zgarnąć w bardzo łatwy sposób 650 zł: 600 zł za cashback na przyzwoitym poziomie 10% oraz dodatkowo 50 zł za polecenie o czym niżej.


Zaczynamy oczywiście od rzutu oka na karencję. Choć Velo to bardzo fajny bank, to jednak w przypadku karencji nie wygląda to już tak różowo, bowiem bank jej nie skraca. Obecnie wynosi ona już ponad rok, bank bowiem sprawdza czy byliśmy jego klientami przed 31 grudnia 2022. Innymi słowy tylko ten kto zamknął konto przed tą datą może wracać po nową premię.

Tutaj zgarniesz 650 zł na start w Velo bank i założysz KO na 7%

Od nowego roku Velo zmienia numerację i rozpoczynająca się od 1 lutego nowa promocja konta nosi numer 1/2024 Potrwa ona. do 30 kwietnia 2024 i załapując się do tego dnia do tej promocji masz możliwość zgarnięcia 600 zł przez kolejne pół roku, więc nie ma znaczenia kiedy przystąpisz do promocji.


 

Na czym polega sama promocja? W zasadzie na tym samym co kiedyś oferował Getin czyli 10% cashback. W jednym miesiącu można zgarnąć do 100 zł, łatwo więc policzyć, że aby zgarnąć całą pulę wystarczy wydać 1000 zł w miesiącu. Dziś przy galopującej inflacji nie jest to już niemożliwe.

Skoro oferta ma potrwać przez pół roku, to łatwo policzyć, że po 6 miesiącach dostaniemy przelewem na konto w sumie 600 zł. A po drodze można zgarnąć dodatkowe 50 zł i o wiele więcej z odsetek na KO.


2) 50 zł za skorzystanie z polecenia

Zyski z zakupów można podkręcić korzystając polecenia. Jest to osobna promocja, która rusza dziś i potrwa do 31 maja 2024. Chociaż czas trwania powyższych dwóch promocji jest różny, to karencja dla obu jest identyczna, nie można mieć tutaj konta po 31 grudnia 2022.

Jedyne co musi zrobić polecony to wpisać kod od polecającego, wyrazić odpowiednie zgody i zrobić 3 przelewy po 2000 zł każdy przez kolejne 3 miesiące. Jednym słowem warunki są banalne, nic dziwnego że od wielu lat najwięcej chętnych zgłaszających się do mnie po kod jest wśród klientów Velo.

Jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com. Chociaż polecam wiele kont, Velo zdecydowanie jest najczęściej wybierane przez was. Nic dziwnego bo to bardzo fajne konto z darmowymi przelewami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi.

Podsumowując nie jest źle. Dalej mamy możliwość zgarnięcia fajnej premii na start oraz fajnie oprocentowane konto,.W komentarzach dawaliście znać, że startujecie KO jeszcze w lutym, jednak lokaty w BFF kończą mi się dopiero od 24 marca, a to dość dużo czasu by zasilić na full Velo. Jak widać warto było poczekać.


Regulamin 3/2024 edycji KO w Velo na 7/6,50% do 1 kwietnia 2024

Regulamin promocji Witaj w Velo bank i zgarnij 600 zł ważne do 30 kwietnia.2024

Regulamin programu poleceń Velo - edycja nr 5 do 31 maja 2024


39 komentarzy:

 1. Widac, ze kasy zaczyna brakowac, bo propozycje lok. zawrotnej juz na 6%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A parę dni temu miałam ledwo 5,6% przy maksymalnym dozwolonym przelewie.

   Usuń
  2. Dostałem raptem 5,2%... Także w dół.

   Usuń
 2. Daj znać na jaki okres. Z góry dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak dobrze pamietam to na 2- i 4-M

   Usuń
  2. Anonimowy1 marca 2024 09:26 Na pewno na 2 m-ce i 4 m-ce. Sam zresztą skorzystałem z tej propozycji. Jest ona od co najmniej od 27 lutego

   Usuń
 3. NEST Bank - ile przelewów wewnętrznych w miesiącu jest bezpłatnych z KO na Nest Konto? PILNE!!! Ktoś wie bo regulamin jakiś nieoczywisty!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi powiedzieli na infolinii w tym tygodniu, że wewnętrzne z KO na ROR to nie ma limitu.

   Usuń
  2. W ślad za Twoją informacją przelałem wewnętrznym z KO dzisiejsze odesetki bez opłaty, a kolejny symulacyjny przelew wewnętrzny pokazuje opłatę 0,00zł.

   Usuń
 4. alior nie daje już promocji. Niby dają 7% do 100000 ale pod warunkiem założenia KJO lub konwersji istniejącego konta na KJO. Czyli jak ma się już Konto jakże osobiste to kicha.. Chyba do odstrzału.. Dobrze myślę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Aliorze mamy z mężem KMO na 6% do połowy kwietnia. Tak więc pod koniec tegoż miesiąca polecenia zamknięcia (żeby jeszcze w maju ściągnąć odsetki i wypełnić warunki bezpłatności konta/karty.

   Usuń
  2. do Anonimowy1 marca 2024 11:46 o jakiej ty konwersji mówisz? Taka to była (jest) w VeloBanku. Promocja w Alior do 1 marca jest tylko dla nowych klientów - i to bardzo okrojona.

   Usuń
  3. Gesso drzesz się i madrzysz a nie czytasz regulaminu. Część 4 pkt 2b). Poziom merytoryczny zerowy ale do powiedzenia w kwestiach politycznych ma zawsze dużo. Typisch leming.

   Usuń
 5. Polcan wiesz może czy ING przedłużyło promocję "Lepiej dla aktywnych", w której można było dostać 7,2% na OKO? Pisałeś o niej w lutym, ale na stronie ING nie było o niej ani widu ani słychu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nie wiem. I tak dowiedziałem się o niej nie ze strony banku, lecz od konsultantki w oddziale.

   Usuń
  2. Ja aktywowałem te promocje na początku lutego, dzięki polcanowi, a dziś poszedł przelew na 1000zl do ING, więc ostatni z warunków powinien zostać spełniony.

   Usuń
  3. założyłem takie konto w ing we wtorek, przechodziłem koło stoiska w galerii handlowej i reklamowali KO na 7,2% - promocja do 11 marca.

   Usuń
  4. Wojtek możesz podesłać regulamin do polcana żeby opublikował ?

   Usuń
 6. Sprawdźcie sobie poprawność odsetek na KO w Velo za luty. Naliczyli za mało - u mnie o kilka groszy, ale jednak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak kilka groszy to wynika przewaznie ze skladanki oprocentowania podstawowego i czesci promocyjnej, oba licza oddzielnie, wiec sa zaokraglenia dzienne dla dwoch rodzajow odsetek, a potem wszystko sumuja. U mnie zrobili jeszcze lepszy numer, przesuneli w styczniu date transferu z EKO 2.01 na 1.01, bo sami sie przyznali, ze ksiegowania 1. stycznia trwaly dluzej, a ze przelew robilem pare minut po polnocy ale juz 2 stycznia, to daty przesuneli na 1 stycznia. Twierdza uparcie, ze oprocentowanie na EKO policzyli dobrze, ale sprawdzilem i oczywiscie jest liczone dla transferu z 1 stycznia. Nie mam tego duzo ok 3zl, ale, chyba dla wlasnej satysfakcji oddam ich do arbitra bankowego, zeby nauczyli sie liczyc.

   Usuń
  2. Nie przejmuj się. Przyjdzie walec i wyrówna.

   Usuń
 7. W Nest 17 grudnia otworzyłem KO na 7,1% na 90dni i tyle widniało do wczoraj. Od dzisiaj widnieje 7,08.
  Ktoś wie dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam dwa rodzinne KO i na jednym jest 7,10%, a na drugim 7,08%. Pewnie jakiś błąd systemowy.

   Usuń
  2. po dopisaniu odsetek masz przekroczony górny limit promocji konta, jeśli przelejesz nadwyżkę to dzień później pojawi się 7,1%

   Usuń
  3. Masz rację dziękuję. Faktycznie saldo skróciłem o odsetki do 100K i pojawiło się ponownie 7,1%.

   Usuń
 8. W ING Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus Max na 6% do 1 miliona!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę tego Oko Bonus Max i ING

   Usuń
  2. A ja widzę, ale czy promka dla altywnych +1.2% je obejmuje?

   Usuń
  3. Ktoś ma info? Bo jeśli dałoby się do miliona (no realnie 100k euro) władować na 7.2, to bym wrzucił tam wszystko.

   Usuń
 9. To jest oburzające! Wielu uzna, że skandaliczne. Dla swoich dotychczasowych, lojalnych klientów Alior wycofał promocyjne Konto Mega Oszczędnościowe. Bank ten proponuje obecnie takie konto, ale tylko dla tych osób, które założą tutaj konto (tylko na 4 miesiące i tylko do kwoty 100 tys. zł - na 7%).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ten drugi warunek 4,5% nie jest dla starych klientów z nowymi środkami ?

   Usuń
  2. To jest aktualna dyskryminacja w Alior bank konto mega oszczędne z kontem wyższej jakość 4.5 piszmpiszmy reklamacje

   Usuń
  3. Alior juz dawno przestal byc bankiem dla oszczedzajacych. Na razie mamy jeszcze Velo, ktore trzyma "standard". Niektorzy powiedza, ze to nie wystarcza. Niestety trzeba zmienic swoja mentalnosc i przystosowac sie do tego, ze banki nie beda sluzyly do oszczedzania, szczegolnie tego na dluzszy termin. Jezeli oszczedzamy bezpiecznie, to wieksze kwoty trzeba parkowac w obligacjach i to niezaleznie od waluty, w polskie czy zagraniczne papiery rzadowe.

   Usuń
  4. do Anonimowy1 marca 2024 21:32 Dla obecnych, wiernych i lojalnych (specjalnie to zaznaczam), Alior proponuje 2% (dwa procent).

   Usuń
  5. Gesso odpowiedziałem pod innym postem. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Co akurat nie oznacza, że Alior nadaje się do odstrzału.

   Usuń
  6. Promocja 7% jest dla nowych klientów, "starym" na pocieszenie dali jakiś śmieszny procent ale pomimo drastycznego obniżenia stawki obecni klienci, tak jak do tej pory, muszą spełniać wymóg nowych środków, kpiny.
   Alior zyska tyle, że będzie miał zajęcie z otwieraniem i zamykaniem KJO do każdej promocji KO.

   Usuń
  7. Dla obecnych, wiernych i lojalnych Alior proponuje na nowe środki 4,5%. Ale to też o dupę rozbić propozycja.

   Usuń
 10. Zamiast podnosić sobie ciśnienie wypiszcie się z interesu wszak nie jesteście dożywotnio przyspawani do banku. Konkurencja nigdy nie śpi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Alior bank konto mega oszczędne tylko dla nowych kont osobistych. Ja nie nie otwieram drugiego konta osobiste

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...