wtorek, 12 marca 2024

Od dziś 5,50% na KO w ING oraz 500 zł na start

Złe wieści z obozu ING. Od dziś mamy nową promocję konta oszczędnościowego i niestety bank znów zjechał do stawki 5,50%. To zła informacja, bowiem był to jedyny bank, gdzie w praktyce nie było limitów kwotowych. Jedynie bez zmian pozostaje premia na start, która dalej wynosi 500 zł.


Zaczynamy od nowości czyli KO o nazwie Bonus na start. Jak widzimy na powyższym screenie bank oferuje już tylko 5,50% przez 3 miesiące, ale nie od pierwszej wpłaty środków lecz od momentu uruchomienia. Limit kwotowy na tym koncie to 200k.

OKO ma w nazwie hasło 'na start' jest to więc oferta dla nowych klientów. Należy więc tutaj zamykać konta po skończeniu poprzedniej promocji, pozostawiając sobie dostęp do bankowości, i zakładać nowe, co pierwszy raz przećwiczyłem w grudniu ubiegłego roku. 

Skończyły się już czasy długiego oferowania stawek na KO. Od dłuższego czasu banku skracają możliwość przystąpienia do oferty i porównując różne oferty można stwierdzić, że oscyluje ona wokół jednego miesiąca. Tyle właśnie potrwa nowa edycja KO w ING, potrwa do 11 kwietnia 2024.

Niewątpliwą zaletą konta OKO jest możliwość dostępu do środków w nieograniczonych ilościach i w dowolnym momencie, bowiem wszystkie przelewy wewnętrzne są darmowe. Wymaga to jednak posiadania konta osobistego, ale na nim też można zarobić i to nawet 500 zł na start.

Tutaj zyskasz 500 zł za otwarcie konta i KO na 6,00% w ING

Kto może z tego skorzystać? Karencja nie jest jakoś szczególnie długa bowiem bank sprawdzać czy posiadaliśmy konto po 30 września 2022. Jeśli nie to możemy wracać po nową premię. Ta data z każdą nową promocją ulega przesunięciu mniej więcej o kwartał.

Ta promocja powoli zbliża się już do końca. Koniec składania wniosków przypada już za nieco ponad 2 tygodnie 28 marca 2024 czyli czasu zostało już niewiele, a nie wiadomo co bank zaoferuje po tej dacie.

Co trzeba zrobić by zgarnąć całą pulę 500 zł?


1) 150 zł za wpływy na konto

Pierwsza premia w wysokości 150 zł zostanie przyznana za:

 • zgodę na weryfikację behawioralną - do 30 czerwca 2024
 • wpływy do banku na kwotę 1000 zł przez 3 kolejne miesiące

Trudno mi określić co bank na myśli pisząc o weryfikacji behawioralnej. W regulaminie w sekcji definicje taki termin nie został wyjaśniony. O zgodach na marketing nawet nie wspominam w punktach bo to oczywistość w każdej promocji. 2) 200 zł za konto założone na selfie

Zupełną nowością, która podbija premię na start jest możliwość zakładania konta przez apkę. Jak dla mnie ta metoda jest dość upierdliwa, ale dla takiej premii warto się pomęczyć zamiast zrobienia przelewu weryfikacyjnego czy przekazania całej roboty dla pracownika call center.

 

3) 150 zł za aktywność

Ostatnia premia w wysokości 150 zł zostanie przyznana za:

 • wydanie kartą/blikiem 1000 zł przy minimum 3 płatnościach w sklepach internetowych
 • założenie celu oszczędnościowego na którym będzie 300 zł

na spełnienie warunku płatności mamy czas do 30 czerwca 2024. Ze względu na fakt, że bank wymaga posiadanie karty zaś zwolnienie z opłaty wiąże się z wydaniem 300 zł na miesiąc, warto rozbić sobie wymagane płatności na 3 miesiące. To się tutaj nie zmienia od dawien dawna.

Podsumowując mamy nowego gracza na rynku kont oszczędnościowych, ale za to najbardziej upierdliwego. To pierwszy taki bank, w którym aby brać udział w nowej edycji KO trzeba zamknąć konto i otworzyć je ponownie. Lepszy jednak taki sposób niż być wykluczonym całkowicie jak ostatnio u melonika. 

 

Regulamin KO w ofercie Bonus na start ważny do 11 kwietnia 2024

Regulamin promocji Załóż konto i zyskaj 500 zł

16 komentarzy:

 1. "bank oferuje już tylko 5,50% przez 3 miesiące od pierwszej wpłaty środków"

  Otóż nie. Ten bank uruchamia okres 3 miesięczny od faktu założenia konta, nawet jak nie ma na nim żadnych środków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ktoś wie dlaczego zakładając konto Przekorzystne w Pekao nie mogę autoryzować przelewem (opcja chwilowo niedostępna)? Nie chcę przekazywać danych biometrycznych

  OdpowiedzUsuń
 3. @Polcan. Jak to jest z tą ofertą zatrzymaniową na kk Citi? Złożyłem wypowiedzenie. Przysłali smsa: "Nie zamykaj karty kredytowej. Mamy dla Ciebie nawet 10 procent zwrotu wartosci transakcji! Odpowiedz teraz ZOSTAJE, oddzwonimy ze szczegolami"
  Co oni tam proponują? I czy nadal pozostaje bezpłatna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję wydanie 1000 zł za 100 zł premii. Masz na to 3 miesiące. Ja mam kartę dożywotnio darmowa, więc jej nie zamykam, ty musisz uważać, by zmieścić się w roku, gdy karta jest darmowa.

   Usuń
  2. Właściwie to 10% więc może być mniej niż tysiąc. Ale pełny zwrot to trzeba wydac 1000 zł. Trzeba odpisać "Zostaję: i dzwonią za parę dni.

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Na BI masz Krzysiu założenia i przykłady, ale pytanie czy po fali krytyki jaka po ogłoszeniu się wylała pozostaną przy takiej jego koncepcji:

   https://businessinsider.com.pl/prawo/podatki/podatek-belki-kwota-wolna-zaskoczy-inwestorow/vyfr7v3

   TomTom

   Usuń
  2. Można wiedzieć gdzie ta fala krytyki bo nic nie słyszałem a chętnie poczytam

   Usuń
  3. Nie jest źle. Zawsze może być gorzej.Mogą np. uzaleznić ulgę w belce od tego czy biomet korzystny czy niekorzystny. Tu chodzi tylko o to żeby nie uchwalić nic, albo uchwalić ulgi z których nie będziecie korzystać. Bo co z tego że dostanę ulgę przy lokacie na 15 miesięcy. Co zrobi bank? Da zdecydowanie mniej procent na lokacie z ulgą belkową.

   Usuń
  4. Do Anonimowy 14 marca 2024 09:49

   Nie powinienem prowadzić Cię za rączkę, ale jak masz problem z odnalezieniem - to masz proszę tylko dwa artykuły. Poczytaj sobie komentarze pod nimi i wskaż % tych pozytywnych.

   Na Money.pl:
   https://www.money.pl/podatki/zmiany-w-podatku-belki-tak-ale-z-glowa-z-planami-rzadu-jest-problem-niejeden-opinia-7004808300391200a.html

   oraz Bankier.pl:
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zmiany-w-podatku-Belki-Co-wiemy-a-czego-zabraklo-8708943.html

   TomTom

   Usuń
  5. Co z belka? Ano ma byc do 100k, ale nie dochodu, tylko przychodu i to mnozone przez stope - w chwili obecnej jakies 5%, czyli 5000zl rocznie, od ktorych 19% zyskujemy, wiec niecaly tysiac.
   Ciekaw jestem jak podejda do obligacji, np. tych 10 letnich, ktore sie juz ma. Czy to obejmie obecne?

   Usuń
 5. VELO Bank najprawdopodobniej przejmą amerykanie, więc kokosów już raczej nie będzie. Więcej o tym na BI:

  https://businessinsider.com.pl/finanse/velobank-zmieni-wlasciciela-jest-faworyt-z-usa/3bffkll

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
 6. "Co dalej z podatkiem Belki?" - pewnie to samo, co z całą resztą tzw. 100 konkretów na 100 dni :-/ ...cacanki, panie, cacanki...

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy z tym Belką nie można zrobić porządku ? Raz a dobrze !

  OdpowiedzUsuń
 8. Co byście doradzili na wrzucenie wolnych kilku stówek pln, mam zablokowane KO w VELO, PKO też bo niedawno wyszedłem, perspektywa czasowa od 6m do kilka lat ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...