wtorek, 28 maja 2024

Jak w końcu działa cykliczne KO w ING oraz 500 zł na start

Jakoś nigdy nie zostało to powiedziane wprost, ale ING stał się bankiem do stałego korzystania z dublowanego KO. Warto więc w końcu omówić jak w końcu działa konto oszczędnościowe w tym banku, różni się to bowiem od innych ofert tego typu. Nowi jak zwykle skorzystać na tym jeszcze bardziej i zgarnąć trochę więcej na start.

 

Zacznijmy zatem od początku. ING przez wiele lat był w ogonie banków, które omawiam na blogu. Oferta na start jest nieco udziwniona, bo warunki są na pewno bardziej rygorystyczne od standardu jaki panuje w innych bankach. Stawki na KO zaś są różne, raz bardzo atrakcyjne, po czym bardzo przeciętne, w efekcie nie był to bank, którego każdą nową ofertę śledziliśmy tak jak Getin/Velo.

Jednak dopiero od ubiegłego roku zauważyłem, że promocyjne konto oszczędnościowe w ING działa na zupełnie innej zasadzie aniżeli jakiekolwiek inne konto tego typu w pozostałych bankach. Co więcej posiada ono niewątpliwą zaletę jaką jest nieograniczona ilość darmowych przelewów wewnętrznych.

Niedawno bo 21 maja ruszyła nowa edycja KO z identyczną stawką jak poprzednio czyli 5,25%. O dziwo data nie koliduje tutaj z przedłużonym terminem wypłaty dodatkowych odsetek 7,20% te bowiem zostały wypłacone z kilkudniowym opóźnieniem bo 20 maja, a więc dzień przed startem nowej promocji.

To dla mnie duże zaskoczenie, sądziłem bowiem iż powodem czekania dodatkowych kilku tygodni na wypłatę odsetek jest uniemożliwienie posiadania zerowego salda na dzień startu nowej promocji. Wygląda jednak na to, że nie ma tego problemu i można wracać w dowolnym momencie w terminie do 11 czerwca 2024, tego bowiem dnia kończy się trwająca obecnie nowa edycja KO.

Na jakiej zasadzie odbywa się cykliczny powrót i dlaczego różni się to od innych banków? Wszędzie indziej musimy pilnować terminów i zadbać o to by na start nowej promocji mieliśmy saldo zerowe na dzień jego badania. Konta jednak nie zamykamy tylko je zerujemy i czekamy na powrót.

W ING konto Bonus na start jest z automatu kasowane po upływie 3 miesięcy. Nie robi tak żaden inny bank, zaś sam tego niedawno doświadczyłem zauważając dziwne odsetki dopisane na ror w środku miesiąca. Co ciekawe takie konto bonus na start możemy sobie znów sami założyć, sprawdziłem przed chwilą u siebie, mam je w opcji kont do założenia.

Innymi słowy ING ma dziwny sposób korzystania z KO. Zakładamy je wtedy kiedy chcemy, ale czas jego otwarcia jest ograniczony do 3 miesięcy. Po tym terminie to bank zamyka za nas konto czy to się nam podoba czy nie. Tracimy tym samym wgląd w historię tego konta, zwykle nie jest jednak nam to do niczego potrzebne, poza reklamacjami w przypadku źle naliczonych odsetek.

Dobra wiadomość zatem jest taka, że nie jest to bank bank jednorazowy jak to ma miejsce w przypadku np, Nest banku. W ING możemy cyklicznie korzystać z promocyjnej stawki, nie jest ona co prawda rewelacyjna, ale warto je mieć ze względu na darmowe przelewy, w momencie gdy nie korzystamy z Velo.

 

2) 500 zł na start dla nowych klientów

Nowi klienci w dalszym ciągu mogą zgarnąć 500 zł na start.Kto może z tego skorzystać? Karencja nie jest jakoś szczególnie długa bowiem bank sprawdzać czy posiadaliśmy konto po 31 grudnia 2022. Jeśli nie to możemy wracać po nową premię. Ta data z każdą nową promocją ulega przesunięciu mniej więcej o kwartał i tak jest tym razem.

Tutaj zyskasz 500 zł za otwarcie konta i KO na 5,25% w ING

Nowa promocja potrwa do 27 czerwca 2024 czyli jak zwykle około kwartału. Nie przewiduję by coś się zmieniło tutaj bowiem ING to jeden z najbardziej stałych oferentów, gdzie rzadko kiedy coś się zmienia. Poza datami rzecz jasna.

Co trzeba zrobić by zgarnąć całą pulę 500 zł?


1) 150 zł za wpływy na konto

Pierwsza premia w wysokości 150 zł zostanie przyznana za:

 • zgodę na weryfikację behawioralną - do 30 września 2024
 • wpływy do banku na kwotę 1000 zł przez 3 kolejne miesiące

Trudno mi określić co bank na myśli pisząc o weryfikacji behawioralnej. W regulaminie w sekcji definicje taki termin nie został wyjaśniony. O zgodach na marketing nawet nie wspominam w punktach bo to oczywistość w każdej promocji. 2) 200 zł za konto założone na selfie

Zupełną nowością, która podbija premię na start jest możliwość zakładania konta przez apkę. Jak dla mnie ta metoda jest dość upierdliwa, ale dla takiej premii warto się pomęczyć zamiast zrobienia przelewu weryfikacyjnego czy przekazania całej roboty dla pracownika call center.

 

3) 150 zł za aktywność

Ostatnia premia w wysokości 150 zł zostanie przyznana za:

 • wydanie kartą/blikiem 1000 zł przy minimum 3 płatnościach w sklepach internetowych
 • założenie celu oszczędnościowego na którym będzie 300 zł

na spełnienie warunku płatności mamy czas do 30 września 2024. Ze względu na fakt, że bank wymaga posiadanie karty zaś zwolnienie z opłaty wiąże się z wydaniem 300 zł na miesiąc, warto rozbić sobie wymagane płatności na 3 miesiące. To się tutaj nie zmienia od dawien dawna.Podsumowując nie trzeba kasować w ING wszystkich kont tak jak to zrobiłem w ubiegłym roku. Wystarczy kasować tylko konta oszczędnościowe jeśli korzystamy z innego poza Bonus na start, które kasuje za nas bank. Oba konta mają nieograniczoną ilość darmowych przelewów wewnętrznych co pozwala nam na dostęp do gotówki w dowolnym momencie. Jedyny minus to czekanie na bonusowe odsetki...

 

Regulamin KO w ofercie Bonus na start ważny do 11 czerwca 2024

Regulamin promocji Załóż konto i zyskaj 500 zł


24 komentarze:

 1. Dla zainteresowanych zamiana obligacji w ramach konta IKE. Nie ma takiej mozliwosci w ramach samego konta IKE, mozna wykupic przedwczesnie wszystko w ramach IKE ale z oplata za wczesniejszy wykup i potem zainwestowac w nowe serie. Jedyna oplacalna furtka dla tych co maja EDO z niskimi marzami jest transfer do innej instytucji calego IKE bez oplat za wszesniejszy wykup obligacji, potem juz znow mozna wrocic transferem na IKE-obligacje, tylko trzeba naprzod wybierac innstytucje, gdzie nie ma oplat za transfer w okresie 12-mies, albo zaczekac owe 12-mies. i dopiero transferowac sie z powrotem.

  OdpowiedzUsuń
 2. ING właśnie odpowiedział na reklamację dotyczącą dodatkowych 1,2% na OKO w promocji "lepiej dla aktywnych". Uznali, stwierdzili że wypłacą do dwóch dni roboczych. Pożyjemy, zobaczymy czy się kasa będzie zgadzać. Kto ich wie. Już raz mi napisali w aplikacji że wypłacone., a "piniendzy" brak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli bank nie godny polecenia

   Usuń
  2. Odsetki z reklamacji w ing już na koncie. Nie można było tak od razu?

   Usuń
 3. a co z Velo ??????? Halooooo !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od jutra 5,5%

   Usuń
  2. No właśnie, czy są już może jakieś przecieki dotyczące oprocentowania nowej edycji EKO?

   Usuń
  3. Czyli czas na COI

   Usuń
 4. Kombinatoryka stosowana. Mnie się nie chce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Biorę udział w promocji, w której zaotwarcie konta w ING można uzyskać do 500 zł. Jednym z wymogów, które trzeba spełnić jest wykonanie 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych. Czy zapłata Blikiem np. za doładowanie w Play (za pośrednictwem Play) lub zapłata Allegro prowizji od sprzedaży - będzie spełniało w/w wymóg "transakcji w sklepie internetowym"?

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. @ Waldemar - dzięki za dobre info:) Już myślałem, że będę musiał zastanawiać się co kupić używając Blika, by spełnić ten warunek;)

   Usuń
 7. Chciałem dla bezpieczeństwa zastrzec Pesel ale widzę że nie będę mógł przez to otworzyć żadnego konta więc chyba zrezygnuję. Zgodnie z ustawowymi przepisami prawa, które mają ograniczyć skutki kradzieży tożsamości, od 1 czerwca 2024 r. osoby, które mają zastrzeżony numer PESEL nie będą mogły:

  założyć konta oszczędnościowo-rozliczeniowego ani oszczędnościowego,
  wziąć kredytu czy pożyczki,
  zmienić umowy kredytu lub pożyczki, gdy w wyniku tego zwiększa się zadłużenie,
  w kasie placówki wypłacić z konta więcej niż trzykrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę (to jest 12 726 zł od 1 stycznia 2024 r.), ograniczenie dotyczy sumy wypłat z wszystkich posiadanych kont, w jednym dniu, we wszystkich placówkach).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info, nie planowałem tego co prawda, ale jakoś nie przyszło mi do głowy, że potem będą takie podstawowe problemy.

   Usuń
  2. Odblokowanie zastrzeżenia PESEL w aplikacji mObywatel, to 2 minuty. Zablokowanie tyle samo. Chyba, że ktoś ma alergie na aplikacje, to wtedy faktycznie jest problem

   Usuń
  3. Ja jeszcze nie wiem, czy mam alergię na aplikacje. Ale mój telefon na pewno - on nadal chce być wyłącznie telefonem:).

   Usuń
 8. Gdybym dzisiaj kupił kilkuletnie obligacje...
  Czy zakładając zniesienie Belki od stycznia 2025 np. do 100K na depozytach min. rocznych czy dzisiejsze obligacje będą objęte ulgą podatkową? Czy ulgą będą objęte depozyty/obligacje kupione/założone po wejściu ustawy ograniczającej Belkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze w to wierzysz? Partii oszustów, kiedy wycofują się praktycznie ze wszystkiego? "Pieniędzy nie ma i nie bedzie".

   Usuń
  2. Domański eks bankster od Czarneckiego planuje wprowadzenie "produktu bankowego dedykowanego wolnego od Belki". Jak znam życie skończy się to jakimś klonem OFE i IKE IKZE po to by banki skroiły naiwniaków.

   Usuń
  3. "Jeszcze w to wierzysz? Partii oszustów,"

   Lol... To członków tej partii dotyczy uchylenie immunitetów i sprawy prokuratorskie a potem odsiadki czy prawych i sprawiedliwych dojarzy kasy na lewo? Miało nie być wątków politycznych na forum ale jak się pojawiły to trzeba napisać prawdę prosto w oczy. Partia Interesów Sowieckich (PIS) to było czyste systemowe złodziejstwo zalegalizowane prawem. Nigdy w historii tyle nie kradziono. Gdyby komuniści tak kradli to dziś byle powiatowy sekretarz byłby milionerem. Nie jest. jest bieda emerytem najczęściej.

   Usuń
  4. @14.25 miało nie być polityki ale chyba za dużo TVPo i TVN kolego bo innych mediów nie masz już w naziemnej. Lemingi jak widać łykają co im basenowy czy szczerbaty razem z klakierami i usłużnymi burkami na wszystkich kanałach wciska wyłączając innym mikrofony. PISiory kradły - fakt ale jak widać nieudolnie i cienkie miliony. Nowi / starzy wybrańcy obrobią nas natomiast na miliardy jak to drzewiej bywało wyprowadzając naszą pożyczoną kasę do obcych w ramach KPO, Funduszy na Zielony Bezład czy inne pseudo tarcze czy programy. Myślisz, że następca "gieniusia" z Pcimia pracuje w Orlenie za średnią krajową i jedzie do roboty Pekaesem? Firmy consultingowe za darmo rozwalały telewizje/ rozgłosnie radiowe? A skąd - po to by kroić teraz na kontraktach z TVP. Obudź się i zmień kanał. I dobrze zagłosuj za 2 tygodnie by nie klepać biedy za rok, dwa. Jeszcze jest szansa na otrzeźwienie.

   Usuń
  5. Anonimowy z 29 maja 2024 14:25, za dużo TVN24, odstaw może trochę dla zdrowotności...

   Usuń
 9. VELO 6,3% do 300k zł dla obecnych klientów.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
 10. Nic nam nie powiedzą, bo kasa jest im potrzebna teraz. Czy widzicie te agresywne reklamy w telewizji - KUPUJ OBLIGACJE. A potem - daj nam więcej, to cię zwolnimy z belki. Nienawidzę polityki w każdym wydaniu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...