czwartek, 2 maja 2024

Nowe warunki dla 650 zł na start w Velo oraz do 7% na start

Po długim okresie stagnacji Velo bank od maja nieco modyfikuje warunki dla zgarnięcia premii na start w wysokości 600 zł. Bez zmian pozostaje tylko program poleceń w którym można zgarnąć dodatkowe 50 zł oraz konto oszczędnościowe, które omawialiśmy we wtorek.


Dziś zatem skupiamy się na nowości czyli nowej edycji konta osobistego. Przyznam szczerze, że w związku z modyfikacją na start spodziewałem się także zmiany definicji nowego klienta. Niestety nic z tego w dalszym ciągu do premii uprawnieni są tylko osoby, które nie miały tutaj konta po 31 grudnia 2022.

Tutaj zgarniesz 650 zł na start oraz KO ze stawką do 7%

Nowa promocja standardowo potrwa przez kolejny kwartał. Koniec pierwszej edycji Startuj z Velokontem przewidziano na 31 lipca 2024, więc jak sądzę od sierpnia nowe warunki pozostaną nie zmienione.

Co zatem się zmieniło?

1) 60 zł na start za założenie Velo skarbonki

Początek już wprowadza nowe zmiany, których nie było dotąd. Od tego miesiąca Velo wprowadza dziwny warunek, który od lat ma mBank, zaś niedawno wprowadził także Millennium. Mowa o krótkim terminie do 14 dni od otwarcia Velokonta na:

 • otwarcie VeloSkarbownki
 • wyrazić zgody na marketing
 • zalogować się do bankowości mobilnej

Warunki jak widać nietrudne i można je uznać za zmianę na plus. Przypomina to częściowo praktyki stosowane przez Paribas z zachętą premii na start.


2) 540 zł cashback

Druga część premii to zwykła premia za aktywność na koncie czyli przelew + zakupy. W dalszym ciągu można kupować cokolwiek, ale zmieniła się długość oraz wysokość premii. Do tej pory bank premiował tylko zwroty za zakupy w wysokości do 100 zł miesięcznie przez pół roku. Tym razem maksymalna premia została zmniejszona do 60 zł na miesiąc zaś udział w promocji został wydłużony do 9 miesięcy.


Od teraz bank daje nam 5% cashback . Łatwo policzyć, że aby zgarnąć całą premię 60 zł musimy wydać nieco więcej bo 1200 zł miesięcznie. Oferta jest zatem nieco mniej korzystna niż dotąd. Podsumujmy zatem co trzeba zrobić:

 • przelew na 2000 zł
 • zakupy kartą lub Blikiem - zwrot wynosi 5%

W regulaminie, który jak zwykle znajdziecie na końcu artykułu bank podaje liczne graficzne rozpiski jak ten który widać powyżej. Dla wytrawnego wisienkowicza nie są one jednak konieczne, bo warunki są raczej jasne i klarowne.


3) 50 zł za skorzystanie z polecenia

Zyski z zakupów można podkręcić korzystając polecenia. Jest to osobna promocja, która potrwa do 31 maja 2024. Chociaż czas trwania powyższych dwóch promocji jest różny, to karencja dla obu jest identyczna, nie można mieć tutaj konta po 31 grudnia 2022.

Jedyne co musi zrobić polecony to wpisać kod od polecającego, wyrazić odpowiednie zgody i zrobić 3 przelewy po 2000 zł każdy przez kolejne 3 miesiące. Jednym słowem warunki są banalne, nic dziwnego że od wielu lat najwięcej chętnych zgłaszających się do mnie po kod jest wśród klientów Velo.

Jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com. Chociaż polecam wiele kont, Velo zdecydowanie jest najczęściej wybierane przez was. Nic dziwnego bo to bardzo fajne konto z darmowymi przelewami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi.


4) Do 7% na KO

O tym pisałem zaledwie dwa dni temu, teraz więc tylko przypomnę ofertę dla nowych

 • 7% do kwoty 100k
 • 6,50% dla przedziału 100-400k

Oferta ważna tylko do 28 maja 2024, warto więc się pospieszyć na wypadek gdyby pod koniec maja miały tutaj być obniżki. Na duży plus wszystkie przelewy wewnętrzne są darmowe

Tutaj założysz KO na nowej, dzielonej stawce 7/6,50% w Velo

Podsumowując robi się nieco mniej ciekawie niż dotąd. Mamy co prawda łatwą premię na start w wysokości 60 zł, której nie było dotąd, ale z drugiej strony cashback jest teraz trudniej zdobyć. Na szczęście pozostawiono jeszcze program poleceń oraz najlepsze KO na rynku.


Regulamin promocji Startuj z Velokontem i zgarnij 600 zł ważne do 31 lipca.2024

Regulamin programu poleceń Velo - edycja nr 5 do 31 maja 2024

Regulamin 5/2024 edycji KO w Velo na 7/6,50% do 28 maja 2024

11 komentarzy:

 1. Nasz Velaczek ulubiony obniża loty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Za to nasze Millennium (średnio ulubione) idzie po bandzie (zgodnie z regulaminem) i resztę odsetek wypłaci pewnie dopiero w poniedziałek 6 maja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kończyły mi się COI0424 o wartości 25 k i zleciłem zamianę 5 k na TOS. Więc myślałem ,że tylko 5k będzie na TOS,a mam 5 800. Czyli nie wypłacili mi odsetek na konto tylko kapiłał 5k z odsetkami za ostatni rok zamienili mi na TOS. Dlaczego ?Czy ktoś to może wytłumaczyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co piszesz nie jestem całkiem pewien, ale przy zamianie masz przykładowo dwie opcje:
   1. Albo wskazujesz, co ma się stać z kasą zarobioną z 50 starych obligacji (czyli ponad 5k)
   2. Albo wskazujesz, że chcesz kupić 50 nowych obligacji

   Sytuacja sytuacji nierówna, bodaj jakoś tak to wygląda z tego co pamiętam i odpowiada to jako potencjalne wytłumaczenie twojego zaskoczenia.

   Usuń
  2. Liczba obligacji do zamiany 50 sztuk
   - wartość wierzytelności z tytułu wykupu jednej obligacji - 119,65 zł (gdyż ostatni cykl wynosił 19,65%),
   - łączna wartość wierzytelności brutto wyniosła - 5 982,50 zł,
   - łączna wartość podatku - 186,68 zł
   - łączna wartość wierzytelności netto
   5 795,82 zł.
   Wszystko się zgadza, dokonałeś zamiany 50 sztuk obligacji. Z odsetkami po opodatkowaniu miałeś do dyspozycji 5795,82 zł/99,90 zł (dyskonto 10 groszy) wychodzi, że otrzymałeś 58 obligacji TOS0427 o wartości 5794,20 zł. Różnica wynosi 1,62 zł, która została zwrócona Ci na konto bankowe.

   Usuń
  3. Dzięki "Anonimowy3 maja 2024 12:12" Przyznaję że nie przypominam sobie aby była opcja co z odsetkami mają zrobić .Dla mnie było to zrozumiałe,że wypłacą ją na konto powiązane jak to robili co roku .Następnym razem przyjżę się dokładnie

   Usuń
 4. Czy velo daje dalej oferta uczymaniowa?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nam w zeszłym miechu dało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za wykręcenie 1000 zł/miesiąc płacą 100 zł na Skarbonkę przez 3 miesiące. Mnie się podoba.

   Usuń
 6. Jak w aplikacji Velo zmienić limit dziennych/jednorazowych transakcji internetowych na wyższy niż 200k.? Coś się zmieniło od zeszłego roku? Chciałam wczoraj przelać niby do Millenium, żeby dostać ofertę utrzymaniową, i się nie udało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem, to nie ma takiej opcji - nawet dzwoniąc na infolinię. 200k w bankowości internetowej i 50k w bankowości mobilnej to maksymalne kwoty:(

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...