wtorek, 21 maja 2024

Teraz 3,00% na lokacie w Euro w Inbank

Omawiana wczoraj oferta w Nest bank daje wreszcie 400 zł premii na start, ale wymaga trzymania salda w walucie euro na poziomie 5000 jednostek. Nie jest to jakaś duża kwota, ale oprocentowanie nie jest zbyt atrakcyjne Nest daje bowiem oprocentowanie na poziomie 1,5%. Dwa razy więcej można dostać obecnie w Inbank.


Taka stawka już zasługuje na uwagę, szczególnie w przypadku gdy posiadamy wolne środki w obcej walucie i nie zamierzamy ich wymieniać na złotówki. Nic dziwnego wszak na każdej wymianie jesteśmy stratni, lepiej więc pomnażać środki aniżeli wymieniać podwójnie.

Tutaj założysz lokatę w Euro do 3,00% w Inbank

Oferta lokat w walucie Euro ma w Inbank nie ogranicza się do jednej stawki. Mamy tutaj klasyczne podejście według którego więcej zarobimy w przypadku gdy zdecydujemy się na dłuższy okres. I tak:

 • 3 miesiące - 2,20% 
 • 6 miesięcy - 2,70% 
 • 12 miesięcy - 3,00% 

Jak widać najwięcej można zarobić pakując środki na okres jednego roku. Na jednej lokacie można wpakować środki w przedziale 500 - 10.000 euro. Na chwilę obecną kurs euro wynosi 4,26 zł a więc limit wynosi nieco powyżej 43k.

Jednak na szczęście limit dotyczy jednej lokaty, a tych można zakładać więcej. Łączny limit lokat na jednego klienta wynosi nawet 200 tysięcy euro, a to już jest kwota przekraczająca 2x limity jakie gwarantuje nam BFG. Nie trzeba tu chyba nikogo już przekonywać, że lokowanie większej kwoty niż limit 100k jest ryzykowny.

W Velo można liczyć na max 0,5%

Co ciekawe bank wracił do zwiększania stawek w nagrodę za odnowienie lokaty. Jeśli ktoś odnowi lokatę po ukończeniu poprzedniej może liczyć na podwyższoną stawkę o 0,10%. Należy jednak pamiętać że bonus dotyczy podniesienia stawki obowiązującej w dniu założenia lokaty.

24 komentarze:

 1. Było 3,5% na rok i 3,4% na pół roku, niestety powoli obniżają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak trzymac w walucie to tylko USD (zarobic na nim tez mozna wiecej niz na EUR), zadne EUR , jak chcemy miec srodki poza PLN. Dopoki jest dobrze i stabilnie to PLN zawsze bedzie lepiej oprocentowany. W sytuacjach "zagrozenia" a po to dywersyfukujemy nasz portfel liczy sie USD i CHF, ktore zawsze drozeja maksymalnie do PLN a nie zadne EUR. Naprzod trzeba sobie odpowiedziec na pytanie po co trzymasz walute? Jezeli jest to pare tys. EUR na wakacje, to oczywiscie mozna sie bawic w lokaty 3- czy 6-m, jezeli cel jest inwestycyjny, to nigdy nie EUR.

   Usuń
 2. Revolut ma konto oszczędnościowe na euro daje 2.7

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysztofie, jak chcesz to możesz nawet w Centralnym Banku Federacji Rosyjskiej ulokować to co tam masz, rozsądny człowiek jednak ani w ЦбРФ ani też w Revolut tego nie zrobi.

   Usuń
  2. Czemu tak komentujesz jak ludzie mają konta tam

   Usuń
  3. Anonimowy 22 maja 2024 20:53
   A Revolut do kogo należy?

   Ludzie konta mają w rożnych dziwnych miejscach.

   Usuń
 3. Ma ktoś z Was konto na Freedom24?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Freedom24. Siedziba na Cyprze. Faktycznie część holdingu freedom24, notowanego na giełdzie w USA. Dość fajne promki są za wpłaty, można dostać akcję z USA za free. Celując w depozyty - ładny procent za EUR i USD, w formie jakby konta oszczędnościowego z dzienną kapitalizacją albo jakby lokat terminowych. Nie ma tam naliczanych odsetek jak w klasycznym koncie w banku, zagłębiając się to robią jakiś szacher-macher z sprzedaza i kupnem własnych akcji, z czego faktycznie na naszym koncie zostają nasze odsetki. Pod względem zysku może się opłacać - duży procent. Ochrona kapitału do 20k EUR jak u wszystkich maklerów. Opłaty za zakupy nie są jakieś wygórowane (ale XTB nie ma żadnych). Pod względem podatkowym - chyba jakiś koszmar, Cypr siedziba… generalnie trzeba wszystkie podatki samemu obliczać.
   Mój wniosek. Są lepsze biura maklerskie. Chociażby XTB (ogarnia podatki, nic nie trzeba robić), i też maja procenty USD i EUR.
   F

   Usuń
 4. I co ewentualnie o nim sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry procent to jest biuro makreleskie

   Usuń
  2. Czyli nikt nie wystawia nosa dalej niż KO i lokaty w polskich bankach.

   Usuń
  3. A gdzie potem szukać "wiatru w polu", czy aż na Cyprze?

   Usuń
 5. Adams ty lepiej nie wychylaj nosa nie tylko z Polski ale także ze swojej mieściny jeśli nie umiesz odróżnić banku z gwarancjami od pośrednika finansowego. Pytasz bo nie umiesz czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, widzę Balcerowicz zabrał głos, "znafca" i autorytet finansowy.
   Coś gdzieś podsłuchał, ale nie bardzo wie jak to zinterpretować.
   Rozumiem że z giełdy też nigdy nie skorzystasz, bo tam przez pośredników się kupuje.
   A ten akurat pośrednik należy do grupy której kapitał jest większy niż wszystkich polskich banków razem wziętych.
   I czasami wychylam nos z małego Krakowa.
   Jeżeli nie masz nic do powiedzenia to lepiej milczeć.

   Usuń
  2. administratorze blogu prosba o wydalenie seospamera

   Usuń
  3. Masz na myśli Adamsa?

   Usuń
  4. Anonimowy 23 maja 2024 09:42
   Choć próbujesz używać mądrze brzmiących słówek, ty nawet nie wiesz co pleciesz bo najpierw byś musiał poszukać słownika który by ci powiedział o co chodzi z tym SEO spamem.

   Usuń
  5. Adams ignorancie. Zgodnie z zasadą nie kłóć się z głupkiem bo ludzie nie zauważą różnicy miałem się nie odzywać ale ktoś inny też to czyta więc jeszcze wpakuje pieniądze Tmurom czy innym Ivanom i będzie płakał. Spółka zależna chwali się tatusiem ale nie ma tu niestety zasady, że za grzechy dzieci odpowiadają rodzice, co więcej tatuś zrobił na wyspie Afrodyty dzidziusia ( a raczej pozwolił odpłatnie bękartowi używać jego nazwisko)ale jak pójdziesz do niego z reklamacją to cię wyśmieje. Wrzuć sobie w Google tłumacza Terms of business , zobacz jakie są gwarancje i kto będzie ci wypłacał odszkodowanie jak broker fiknie. Na giełdzie inwestowałem gdy ty po drabinie na nocnik wchodziłeś więc wiem, że lokowanie pieniędzy na k.o. w tym tworku ma tyle wspólnego z giełdą, że twoimi eurocentami będą obracać, a właściwie finansować lewary innym inwestorom. Jak to się wykrzaczy to zostaniesz z ręką w nocniku i będziesz czapkował przed ubezpieczycielem by coś ci wypłacił. Nie dziękuj Adamsie bo to dla innych wykład.

   Usuń
  6. Mogłeś to napisać bez tych wszystkich ozdobników i bez obrażania. I pewnie bym to nawet uszanował. Ale widać chcesz tu na blogu podleczyć jakieś swoje kompleksy.
   Nie wszyscy jednak słuchają twoich porad "guru ekonomii", chociażby autor bloga finansowego na YT mającego ponad pół miliona subskrybentów, który tam regularnie inwestuje. Ale on pewnie też głupi i nie wie co czyni. Muszę go odesłać do twojego " wykładu" ;)

   Usuń
  7. Guru z YouTube inwestuje na ruskiej platformie z Cypru, guru z YouTube poleca kupić apartamenty w Gruzji. Dalej wymieniać? Gratulacje za źródła informacji. Nie muszę leczyć kompleksów bo ich nie mam ale jak zaczynasz obrażać to musisz otrzymac ripostę.

   Usuń
 6. Oprocentowanie lokat w Velo bez zmian. Ale - można założyć tylko dwie w danym okresie umownym (każda do max 180.000,00).

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj źle się dzieje na lokatach. EkstraLOKATA 3M w Polskim Banku Spółdzielczym w Poznaniu (były Ciechanów) dla nowych klientów spadła z 5,7% do 4,5%.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To akurat prawda. Źle się dzieje w państwie duńskim. A coraz liczniejsi mówią, że nie tylko w państwie duńskim.

   Usuń
  2. Tam nie ma nic ciekawego

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...