środa, 29 maja 2024

Od dziś dwa cięcia na KO w Velo oraz 650 zł na start

Minął już pełen wyczekiwania dzień i w końcu mamy odpowiedź na to co zrobi Velo ze swoim najbardziej wyczekiwanym KO. Marketingowcy wymyśli trick by pozornie wyglądało na brak zmian, bo dalej widzimy 7% na reklamie, ale szczegóły są już nieco mniej wesołe. Dla większości z nas bowiem mamy dwa cięcia: na stawce i limicie.


Nowi tylko pozornie mają bez zmian. 7% jest pozostawione ewidentnie na zachętę, ale tylko do 100k, zaś powyżej tej kwoty mamy już nie 6,50% jak dotąd, lecz o 0,20 pp mniej. Kto zatem zgromadził mniejszą kwotę w bankach nie odczuje różnicy w ofercie na start.

Tutaj założysz KO na nowej, dzielonej stawce 7%/6,30% w Velo

Wisienkowcy jednak odczują różnicę od razu. Stali czytelnicy bloga, czyli jak sądzę wszyscy posiadacze konta w Velo odczują różnicę, bowiem bank ograniczył stawkę do 6,30%. oraz limit do 300k. To i tak nie tak źle jak cięcia jakie są widoczne na lokatach oferowanych przy ewakuacji środków z banku, gdzie podobno pokazuje się już... 2,8%.

Nowe środki tym razem bank liczy względem 23 maja więc bank cofa się o niecały tydzień celem zbadania stanu naszego salda. Druga istotna data też nie napawa optymizmem, bowiem jest to najkrótsza z dotychczasowych ofert - potrwa tylko do 11 czerwca. Po tej dacie możemy się spodziewać dalszych zmian...


2) 600 zł na start dla nowych klientów

Konto osobiste też niedawno przeszło z ofertą na start dla nowych. Przyznam szczerze, że w związku z tą modyfikacją spodziewałem się także zmiany definicji nowego klienta. Niestety nic z tego w dalszym ciągu do premii uprawnieni są tylko osoby, które nie miały tutaj konta po 31 grudnia 2022.

Tutaj zgarniesz 650 zł na start oraz KO ze stawką do 7%

Nowa promocja standardowo potrwa przez kolejny kwartał. Koniec pierwszej edycji Startuj z Velokontem przewidziano na 31 lipca 2024, więc jak sądzę od sierpnia nowe warunki pozostaną nie zmienione.

Co zatem się zmieniło?

1) 60 zł na start za założenie Velo skarbonki

Początek już wprowadza nowe zmiany, których nie było dotąd. Od tego miesiąca Velo wprowadza dziwny warunek, który od lat ma mBank, zaś niedawno wprowadził także Millennium. Mowa o krótkim terminie do 14 dni od otwarcia Velokonta na:

 • otwarcie VeloSkarbownki
 • wyrazić zgody na marketing
 • zalogować się do bankowości mobilnej

Warunki jak widać nietrudne i można je uznać za zmianę na plus. Przypomina to częściowo praktyki stosowane przez Paribas z zachętą premii na start.


2) 540 zł cashback

Druga część premii to zwykła premia za aktywność na koncie czyli przelew + zakupy. W dalszym ciągu można kupować cokolwiek, ale zmieniła się długość oraz wysokość premii. Do tej pory bank premiował tylko zwroty za zakupy w wysokości do 100 zł miesięcznie przez pół roku. Tym razem maksymalna premia została zmniejszona do 60 zł na miesiąc zaś udział w promocji został wydłużony do 9 miesięcy.


Od teraz bank daje nam 5% cashback . Łatwo policzyć, że aby zgarnąć całą premię 60 zł musimy wydać nieco więcej bo 1200 zł miesięcznie. Oferta jest zatem nieco mniej korzystna niż dotąd. Podsumujmy zatem co trzeba zrobić:

 • przelew na 2000 zł
 • zakupy kartą lub Blikiem - zwrot wynosi 5%

W regulaminie, który jak zwykle znajdziecie na końcu artykułu bank podaje liczne graficzne rozpiski jak ten który widać powyżej. Dla wytrawnego wisienkowicza nie są one jednak konieczne, bo warunki są raczej jasne i klarowne.


3) 50 zł za skorzystanie z polecenia

Zyski z zakupów można podkręcić korzystając polecenia. Jest to osobna promocja, która potrwa do 31 maja 2024 - to co prawda jeszcze tylko 3 dni, ale od czerwca jak sądzę bank przedłuży tę promocję. Chociaż czas trwania powyższych dwóch promocji jest różny, to karencja dla obu jest identyczna, nie można mieć tutaj konta po 31 grudnia 2022.

Jedyne co musi zrobić polecony to wpisać kod od polecającego, wyrazić odpowiednie zgody i zrobić 3 przelewy po 2000 zł każdy przez kolejne 3 miesiące. Jednym słowem warunki są banalne, nic dziwnego że od wielu lat najwięcej chętnych zgłaszających się do mnie po kod jest wśród klientów Velo.

Jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com. Chociaż polecam wiele kont, Velo zdecydowanie jest najczęściej wybierane przez was. Nic dziwnego bo to bardzo fajne konto z darmowymi przelewami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi.

Podsumowując robi się powoli nieciekawie. Powoli, bowiem spodziewałem się większych cięć, ale na tę promocję, ani na przyszłą się nie załapię. Strach pomyśleć co będzie gdy przyjdzie wracać...

 

Regulamin 562024 edycji KO w Velo na 7%/6,30% do 11 czerwca 2024

Regulamin promocji Startuj z Velokontem i zgarnij 600 zł ważne do 31 lipca.2024

Regulamin programu poleceń Velo - edycja nr 5 do 31 maja 2024

102 komentarze:

 1. 6,3% przez dwa tygodnie tylko po to aby nie było dużego odpływu do obligacji majowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten Velo to dla mnie największa niewiadoma. Sprzedają go, kupują i znowu chca sprzedać. Póki będzie karuzela sprzedazowa to stawki będą zadowalające. Jak zmienią szyld stawki tąpną w dół.
  Sam nie wiem co zrobię w piątek ale może ze 100K bez przekonania wytransferuję na obligi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli zapewne TOS?

   Usuń
  2. "Sam nie wiem co zrobię w piątek ale może ze 100K bez przekonania wytransferuję na obligi."

   Ja zrobiłem to z przekonaniem. Banki zmuszają nas do pewnych zachowań i tresują jak małpki w zoo - a coś trzeba zrobić z kasą. Obligi to obecnie dobra alternatywa i trzeba z niej korzystać póki i oni nie obniżą %-ów.

   TomTom

   Usuń
  3. Niestety obligacje z uwagi na długi okres zdeponowania nie wybaczają błędów wszelkich poważnych zawirowań finansowych. Wszystko wskazuje, że kryzys finansowy na świecie stoi u bram. W tygodniu mówił amerykanista, że w 18 stanach już jest poważny kryzys i się rozlewa. Iran, Tajwan, wybory w USA, a i Putin to wszystko wielka niewiadoma.
   Kto wie czy obecne USD po 3,9 na lokacie w PEKAO 3%/12M... GBP czy CHF za rok nie staną się się finansowym BINGO.

   Usuń
  4. @15.44 jak rozważasz wojnę , kryzysy, Putina to USD w polskim banku chyba bagno a nie bingo. Toż to zapis wirtualny, gotówki USD nie zobaczysz na oczy i pieniędzy w świat nie wytransferujesz..

   Usuń
  5. "rozważasz wojnę , kryzysy, Putina to USD w polskim banku chyba bagno a nie bingo."

   Popatrz na Ukrainę. Czy ktokolwiek stracił cokolwiek trzymając tam kase na koncie poza inflacją, która występuje we wszystkich krajach i jest zjawiskiem permanentnym? Otóż nikt nie stracił, bo przed wojną wszystkie dane ktore sa wg ciebie 'zapisem wirtualnym' przeniesiono do USA i żeby było śmieszniej robił to Polak. pracownik wiekszego polskiego banku. Dzięki temu Putin mógł co najwyżej pogwizdać i poupkrzykrzać życie doprowadzając do przerw w dziąłaniu banków, ale nie do pełnego ataku cybernetycznego skutkującego zniknięciem kasy. Przeciez ukraińskie banki nawet płynnosci nie straciły.
   Przewidywanie konca swiata i ich rynkowe obstawianie z zdecydowanej większosci prowadzi do tego że przegrywa się takie zaklady.

   "Wszystko wskazuje, że kryzys finansowy na świecie stoi u bram."
   LoL, Lol, LoL. Większej głupoty dawno nie czytałem. Nie ma po prostu danych, które to uwiarygodniaja. Są tylko katastroficzne scenariusze kreślone przez ludzi z rondlami na głowach. Tak było w covidzie. Tak jest i teraz. Oczywiscie że są zagrozenia i bardzo trudna sytuacja geopolityczna, ale do wielkiego kryzysu stąd daleko jak z Lizbony do Pekinu
   MM

   Usuń
  6. @MM
   Polemizowalbym, czy taki sam status bedzie mial USD na rach. w Pekao oraz w banku poza PL i zainwestowany w obligacje USA w przypadkach, ktore dotykaja PL, jako kraju.
   Juz od pewnego czasu przestalem "gonic" za promocjami lokat walutowych, ktore obarczone sa masa dodatkowych warunkow np. nowych srodkow, itp. Inwestowanie w obligacje rzadowe innych panstw po zaplaceniu kosztow i prowizji daje obecnie nieporownywalne stopy zwroty w stosunku do stawek oferowanych przez banki w PL dla lokat walutowych. Poza tym jakos mentalnie lepiej "zasypiam" z USD, ktore sa w obligacjach USA niz z depozytem w Pekao, ale to tylko moje subiektywne odczucia.

   Usuń
  7. Anonimowy 18.00 Ty o Ukrainie to tak na poważnie? Byłeś tam czy cytujesz przekazy medialne kierowane do miejscowych i do diaspory by nie szerzyć paniki? Ja wiem jak to wyglądało u nas w czasie początku covid gdzie o jakiejkolwiek walucie obcej nie mówiąc o PLN można było zapomnieć a spanikowali tylko emeryci. A na początku wojny w UA śmieciowej chrywny nikt nie chciał wymieniać i uchodźcy mieli u nas limity na sensowny kurs. Jak się świat wykrzaczy to może bufor w daleko zachodnim banku coś pomoże. Podtrzymuję opinię. USD to przelicznik PLN choć gdzieś tam banknoty znajdziesz a chf to już miraż.

   Usuń
  8. @22.10 a te Twoje obligacje czy etf to po spieniężeniu wypłacą ci w USD?czy tylko w PLN po przeliczniku bo to jest klucz?Zdecydowana większość naszych brokerów a także ci zagraniczni da ci kasę w złotówkach a o walucie może zapomnieć

   Usuń
  9. @10:26
   Kasa w postaci USD np. Saxo jest kasa w dunskim systemie bankowym, dopoki trzymasz w obligacjach to porecza za to emitent, czyli rzad USA. Kase wracasz na swoj rach. w PL (walutowy), wiec sumarycznie, zeby ja pobrac polski bank musi wyplacac USD. Oczywiscie, mozemy ukladac rozne scenariusze i w przypadku wojny w PL mozesz wyniesc sie do innego kraju i tam przekierowywac swoje USD z dunskiego banku, wszystko jest do zalatwienia. Majac USD np. w polskim systemie bankowym w razie zawieruchy wojennej, nigdy nie wiadomo, jak sprawy sie potocza. Konkluzja jest taka, ze nic do tego ma PLN, dopoki srodki sa poza bankowym systemem PL, taka waluta dla Saxo nie istnieje, bo rach masz w USD. Jeszcze dodam, ze nie pisalem o zadnych ETF, tylko o faktycznych obligacjach USA, konkretna seria i konkretny termin zapadalnosci, nabywasz za USD i przy wykupie dostajesz USD na rach. w USD.

   Usuń
 3. Warto wspomnieć, że dają 6% oprocentowania podstawowego dla nadwyżki ponad 400 tys. zł do 1 mln zł. Będąc beneficjentem poprzedniej promocji, gdzie promocyjne oprocentowanie jest do limitu 400 tys., mam tam około 420 tys., w końcu 6% to też obecnie jedna z lepszych stawek. Teraz jednak, gdyby ktoś chciał wrzucić tyle co ja, to ma pecha - jest 'dziura' w sensownym oprocentowaniu dla kwoty między 300 tys. a 400 tys. (3% oprocentowania podstawowego).

  OdpowiedzUsuń
 4. Cuda w odczytach inflacji... Co z lipca do piachu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mordę jeża po raz 4 będę zrywał COI.

   Usuń
  2. A mówiłem. Owszem, to jeszcze nie koniec walki z inflacją, ale z każdym odczytem, z każdą wieścią o tym że opłata mocowa wzrośnie mniej niż planowano widmo CPI mocno powyżej 5% staje się takim Yeti.
   Wystrzał inflacji, ktory musiałby się pojawić i wywołac coś podobnego jak w covidzie to musiałby pochodzić z zewnątrz a mógłby nim być handlowy rozwód Zachodu z Chinami, czyli obłożenie wszystkiego co z Chin masakrycznymi cłami zaporowymi. Wtedy rzeczywiscie zobaczymy inflację dwucyfrową. Z żywnosci to owoce na pewno dołożą bo warzywom, zbożom akurat pogoda sprzyja. Płace? Już pod koniec roku wzrost mocno zgaśnie. Poza tym widać, ze konsument dalej nie chce wydawać. Oszczędza. Obserwujmy co dalej. I bardziej patrzcie na CPI m/m. Żeby mieć w lutym czy marcu inflację 6,1 to tempo miesięczne inflacji powinno oscylować w okolicach 0.5% a to całkiem dużo.
   Ty zrywasz COI. Ja mam gorzej bo musze jeszcze zerwać EDO.
   I ciekawostka jeszcze. Jak bedzie ktoś chciał zerwać COI na datę, w której wypada wypłata odsetek to takiej opcji w systemie nie będzie. Dopiero następnego dnia taka opcja się pojawi.
   MM

   Usuń
 5. Wchodzę w to z Millennium bo EKO Velo daje pierdyliony przelewów za friko na konta wewnętrzne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na szczęście TB daje jeszcze 6,5% do 1M na 9M. Może od poniedziałku też obniżą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Arek

   Ja, tak jak to kiedyś konsultowałem z Tobą wolną kwotę z VELO podzieliłem na pół i poszło do Toyoty na 6,5% i na TOS-y 6,4%. Coś czuję, że na TOS-ach majowych padnie nowy rekord :)

   TomTom

   Usuń
  2. Musiałam pilnie wyjechać z Londynu do Windsoru na jakiś czas ale do sprawy powrócę. Zainteresowana Kamila.

   Usuń
  3. @Zainteresowana Kamila
   Zrób choć raz coś dobrego i już nie wracaj. Tam strasz...

   Usuń
  4. Kamilo wstydu nie masz. Mąż chory na raka a ty przygód po świecie szukasz. Przecież jest Google tłumacz i Karol wszystko odczyta.

   Usuń
 7. Pekao i Alior dają 7% na KO do 100k

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę mieć gotówkę pod ręką w każdej chwili a tam tylko 1 przelew darmowy/miech.

   Usuń
  2. z poziomu aplikacji przelewy sa bezplatne - https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/oszczedzam-i-inwestuje/programy-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe.html

   Usuń
 8. Czy kolejność zakładania lokat w Nowym jest dowolna, żeby z obu skorzystać (nowy klient, 10k na 7% i 400k na 6,2%)? Czy raczej jest tak, że jak się założy jedną z nich, to ta druga zniknie z propozycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie jest dowolna (kiedyś dawno ktoś pisał, że najpierw należy skorzystać z tego "wabika" a później dorzucić kwotę na tę konkretną lokatę - jednak najlepiej jak zadzwonisz na infolinie i się dopytasz, bo może w regulaminach są jakieś kruczki, na które warto zwrócić uwagę).

   Usuń
 9. Mam pytanie odnosnie obligacji. Zakupilem EDO na IKE i IKZE obligacje w styczniu tego roku i pod koniec zeszlego. Mam na nich marze 1,5% ponad inflacje (po roku bede mial znaczy). Czy oplaca mi sie zerwac moje edycje i kupic obecna czerwcowa? Zaplace niby 2% kary, ale bede mial przez 9 lat o 0,5% wyzsza marze rocznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy29 maja 2024 13:30
   Nie da się zerwać EDO na IKE lub IKZE. Możesz dokonać tylko transferu do innego IKE/IKZE lub całkowicie zrezygnować z tej formy oszczędzania, ale wiąże się to z zapłatą podatku Belki.

   Usuń
  2. da sie da:) odpowiedz brzmi : Super IKE

   Usuń
  3. Jestes pewien tego Super IKE w PKOBP? Wydaje mi sie, ze podpisuje sie aneks i stare obligacje pozostaja w portfelu, tylko otrzymujesz mozliwosci inwestycji na rynkach gieldowych.

   Usuń
  4. Można dać zlecenie przedterminowego wykupu z zamiarem kupna obligacji z nowej emisji - reinwestycja. Tylko ważne - płaci się całą karę, nawet jeżeli z odsetek nie wystarczy, to potrącają z wartości obligacji.

   Usuń
  5. Co napisalem juz kiedys o IKE-obligacje. Pozbycie sie starych EDO z niska marza np. 1%, 1,25% - najtansze rozwiazanie to transfer do innej instytucji calego IKE z PKOBP. Wtedy wykupuja wszystko bez tej oplaty i czysta gotoweczke dostaniemy juz w innym banku. Nie ma zadnych przeciwskazan co do powrotu do PKOBP na IKE-obligacje, jedyna przeszkoda moga byc oplaty za transfer IKE w okresie 12-mies, ale one i tak beda duzo nizsze niz oplaty za wczesniejszy wykup kilku serii obligacji.

   Usuń
 10. Pewnie to głupie pytanie, ale poczytam odpowiedzi. W ub. roku kupiłem 4 i 3 letnie obligacje. W piątek chcę założyć IKE i kupić trzyletnie obligacje. Za 2 lata będę miał wiek emerytalny. Czy są jakieś korzyści z zakupu 3letnich obligacji przez IKE? Czy kupione w ub. roku obilgi 3 / 4 letnie da się "umieścić w IKe" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da się. Tylko musisz spełnić chyba dodatkowo warunek wpłat przez 5 lat, by wypłacić pieniądze bez opłat po osiągnięciu wieku emerytalnego.

   Usuń
  2. Na IKE masz tylko zwolnienie z podatku Belki, poza tym, żeby wyjść z IKE bez straty podatku Belki trzeba oszczędzać co najmniej 5 lat. Kupione w ub. roku obligi nie da się umieścić w IKE.

   Usuń
 11. Obecna edycja Profit w Millennium kończy się 7 czerwca i następna edycja może być punktem odniesienia dla EKO w Velo.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzisiejsza propozycja zatrzymaniowa w Millennium do 200 tys. - 5,2% na 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
 13. Lokata Specjalny Procent: 4,8% na 3 lub 6 m-cy. Drugi wariant: 5% na 3 lub 6 mcy oraz EKO do 400 tys. na 5 %

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Gesso

   Czyżby przywrócili w ofercie zatrzymaniowej najlepszą opcję z EKO??

   TomTom

   Usuń
  2. do TomTom a to jest najlepsza? fakt, do 400 tys., ale tylko 5%. Można było dziś założyć do 300 tys. zł na 6,3%,a resztę - także dziś- włożyć na LSP na 5% - i wszystko zakończy się w tym samym czasie (bez zakłócania statusu nowych środków).

   Usuń
  3. Do Gesso

   Najlepsza w sensie, że to propozycja na KO, a nie lokacie. Jeśli chodzi o sam procent - to przy moim ostatnim 2,5% to też aż 2 razy tyle ;)

   TomTom

   Usuń
  4. TomTom zawsze możesz przelać do mnie :)

   Usuń
 14. Rok temu 14. emerytura wynosiła 2650 złotych brutto, w 2024 roku wyniesie tylko 1780 złotych. To pieniądze wprost zabrane z kieszeni Polaków. Niestety nie pierwsze i nie ostatnie. Obniżka 14. emerytury to smutny kolejny przykład ignorowania Polaków i ich interesów przez obecny rząd.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy w tu jesteście politykami ze tak dużo kasy macie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku to 50 lat mądrego zarządzania finansami. Na przykład oszczędzania w Kasie Mieszkaniowej (w tym również wykorzystanie pewnego kruczka prawnego umożliwiającego zwiększenie przyszłego kredytu) i za to kupienia pierwszego lokum dla dziecka. Oraz wykorzystanie wszelkich możliwości obniżających szkody poczynione przez urealnienie kredytów przez Balcerowicz (odsetki od od odsetek - ale kto o tym oszustwie pamięta). Od polityki trzymam się z daleka.

   Usuń
 16. Ponawiam pytanie i bardzo, bardzo proszę o odpowiedź:" Czy kolejność zakładania lokat w Nowym jest dowolna, żeby z obu skorzystać (nowy klient, 10k na 7% i 400k na 6,2%)? Czy raczej jest tak, że jak się założy jedną z nich, to ta druga zniknie z propozycji?".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś kojarzę z Ciechanowa , że aby skorzystać z obu lokat to mi tłumaczyli, żeby najpierw założyć tą na 10 k aby nie znikła a póżniej można było i kilka tych na niższy procent w sumie do 400 k . A jak jest w Nowym to może ktoś bardziej obeznany Ci tu napisze.

   Usuń
  2. Tylko zanim przeczytasz co odpowiedziałem to dużo wody w Wiśle upłynie tzn. Polcan zanim opublikuje to możesz nawet odbyć i zagraniczną wycieczkę. W razie pilnej podpowiedzi z porady mogą być już nici. Tak nie powinno być na tym blogu tylko jak na innym blogu pytania i odpowiedzi są natychmiastowo.

   Usuń
  3. do Anonima 29 maja 2024 21:41 Chciałbyś komentarze bez cenzury - wtedy mógłbyś do woli po wszystkich jeździć i wypisywać swoje polityczne pisowskie dyrdymały. Miernoty tutaj nie są mile widziane. Więc żegnaj MN

   Usuń
  4. Co to znaczy MN ?Nikt bardziej obeznany w Nowym nic nie napisze ? Komentarze powinny być natychmiastowo widoczne aby zainteresowane osoby mogły jak najszybciej zareagować.

   Usuń
  5. Przez brak natychmiastowych komentarzy to czekam i czekam czy ktoś mnie jeszcze bardziej obrazi za to , że z dobrej woli odpowiedziałem na temat lokat na przykładzie Ciechanowa. A teraz znowu czekam a mógłbym od razu reagować.

   Usuń
  6. Tak jako osoba poza tą wymianą komentarzy to powiem szczerze, że zupełnie nie rozumiem o co chodzi z tym domaganiem się natychmiastowej publikacji komentarzy. To chyba jest normalne że prowadzący blog jako osoba odpowiedzialna za umieszczane treści musi zaakceptować to co jest publikowane. Osobiście nie mam, nie miałem i nie widzę tu żadnego problemu. A ten blog cenię za jego wyjątkowość. Na innym podobnym panuje nieprawdopodobny terror cenzuralny gdzie nie można nawet wspomnieć o tym co prowadzącemu ten blog celebrycie nie przynosi zysku z poleceń i linków afiliacyjnych. Tu jest normalnie i dlatego - jak przypuszczam - jest tyle ciekawych osób od których można czegoś sensownego się dowiedzieć. Tam jest w większości przypadków tylko miernoctwo i hejt.
   Domaganie się natychmiastowej akceptacji komentarzy jest nie na miejscu a pisanie o tym że ich akceptacja wymaga upłynięcia dużej ilości „wody w Wiśle” jest oczywistą nieprawdą na której chyba komuś tu zależy.

   Usuń
 17. Czy velo daje dalej oferta uczymaniowa np 5 procent zwrotu za płatności kartą płatniczą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zeszłym tygodniu taką właśnie propozycje dostałem. Przez 6 msc, 5% od wydatków kartą/ Blikiem, maksymalnie 60 zł/ msc. Czyli trzeba przez 0,5 roku wydać 6000 zł, aby otrzymać 360 zł bonusu.

   Usuń
  2. Wpływy trzeba mieć 2 tys

   Usuń
  3. @Anonimowy 29 maja 2024 23:23
   Nie wiem co liczysz ale chyba coś nie tak.
   Żeby otrzymywać po 60 zł w każdym z 6 miesięcy, trzeba wydawać po 1200 zł miesięcznie. Tym samym po 6 miesiącach jest to 7200 zł a nie 6000 zł. Dopiero wtedy można liczyć - bo to też nie jest pewne - na łączną kwotę 360 zł zwrotu.
   Jak ktoś ma duże wydatki lub tylko - powiedzmy - tę jedną kartę, to wykorzysta to w pełni. W innym przypadku szkoda zdrowia.
   Korzystałem z wcześniej promocji ze zwrotami 10% gdzie nawet nie było potrzeby robienia płatności bo wystarczyły spłaty karty kredytowej z innego banku.

   Usuń
  4. Tak, oczywiście zgadza się mój błąd:) Zamiast 7200 zł podałem błędnie 6000.
   Pod pozostałą treścią Twojego wpisu zgadzam się w 100%. Mam kilka kart do "obskoczenia" i musiałbym się przez tych 6 msc gimnastykować na co sensownego wydać kolejną kwotę dla uzyskania 60 zł miesięcznie. Dlatego zrezygnowałem z tej propozycji.
   Gdyby była ta, z której Ty skorzystałeś, to bym się na nią zgodził.

   Usuń
 18. Na ike wpłacam 10 zł jak 20 lat po 10 zł wpłaca będę to dobrze będzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To do przyszłej emerytury Krzysztofie uzbierałeś aż całe 2400 zł.
   Nie wiem jaki sens ma to wpłacanie, bo jak dla mnie to tylko uniknięcie haraczu Belki. W tym przypadku jest to zapewne zupełnie bez sensu, bo patrząc na komentarz jako osoba niewtajemniczona przypuszczam że nawet ten haracz przez te 20 lat nie był uwzględniany w rozliczeniach.
   @Anonimowy 30 maja 2024 14:26 możesz wyjaśnić o co tu chodzi?

   Usuń
 19. Czy ktoś ma może punkty w Bezcennych Chwilach? Mogę wymienić voucher na paliwo Circle za bilety do Cinema Citi/Helios

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W BC nie ma takiej opcji. Nie wiem natomiast jak chcesz tu z kimś dokonać takiej wymiany. O ile dobrze pamiętam, bilety do kina mają większą wartość a więc musisz komuś dopłacić.

   Usuń
 20. Propozycje Velo: dla mnie - 4,6% na 3 lub 6 miesięcy przy przelewie na 200k, - dla mojego męża - 5% -- 100k. Bank docelowy ten sam. A podobno nie ma dyskryminacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie 4,8% dla dwóch wersji 3M lub 6M od 5k

   Usuń
  2. U mnie 5%, u męża 4,8%. Kwota ta sama i bank ten sam (oblig.)

   Usuń
  3. A u mnie od kilku lat zero propozycji...

   Usuń
  4. @Anonimowy 31 maja 2024 20:04
   To bardzo mało prawdopodobne.

   Żeby mogła zaistnieć taka sytuacja:
   1. Należy nie posiadać tam konta.
   2. Nie posiadać na koncie żadnych środków.
   3. Posiadając środki nie przelewać ich.
   4. Przelewając środki ograniczać się do małych kwot.
   5. Nie korzystać z aplikacji.
   6. Tak paranoicznie uszczelnić system operacyjny/przeglądarkę aby uniemożliwić ukazywanie się okna z propozycjami na zatrzymanie mimo dokonywania przelewów na duże kwoty.

   Usuń
  5. Konto posiadam od wielu lat, środki pod sam limit, po zakończeniu promocji rozdzielam i robię dwa przelewy. Kiedyś zawsze miałem propozycje czy to w Idea czy Getin. Może faktycznie moja przeglądarka i ublock. Będę musiał przetestować przy kolejnej edycji.

   Usuń
 21. 60tys z Velo do PKO BP na obligi i była propozycja 5% na 3 i i 6M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie 5,2% od 5000 zł na 3 i6 m-cy.

   Usuń
 22. Z Velo mają duży odpływ to nieźle rokuje na następne KO. Mi pozostało w Velo 210K rotowane na dwa KO ze wspólnego rachunku, a 170K już poszło w obligacje. W obligacje idę bez przekonania bo raczkuję w temacie ale to wieczne rolowanie między bankami już mnie znudziło odkąd pogrzebali niezapomniany Idea Bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobnie. Znudziło już mnie to ciągłe żonglowanie kasą między bankami i po zakupie majowych TOS-ów już ponad połowę kapitału mam w Obligach. Puściłem też dziś rano symbolicznie kasy na Rachunek Rejestrowy - aby już jutro kupić antyinflacyjne z nowej emisji z lepszą marżą. Jestem ciekaw statystyk zakupowych obligów za maj - bo szykuje się chyba rekord.

   TomTom

   Usuń
 23. PKO ma jakiś problem z księgowaniem kasy? Przelew wysłany z Nesta po godz 7 do tej pory nie pojawił się w PKO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eee, to nic, przelewy do Santander Banku robione przykładowo w sobotę, docierają dopiero w poniedziałek wieczorem.
   Oczywiście rozumiem że to sobota i że po niej niedziela... Santander Bakowi zgłaszałem to wielokrotnie a oni na to, że bank ma prawo do 3 dni roboczych realizować taki przelew.
   I co Ty na to?

   Usuń
  2. Santander mam tak zawsze, więc stosuje tu mały trick. Jak mam rachunek do zapłacenia, to robię przelew z rana do Aliora, a potem natychmiastowy do Santandera. Dzięki temu dociera około 11 rano zamiast zwyczajowo około 14:00, gdy może już być za późno na zapłatę za prąd, gaz czy inny rachunek.

   Usuń
  3. Santander przetrzymuje skończenieskończenie lokat przez sobotę i niedzielę

   Usuń
  4. Nie wiem jak jest w Santanderze ale przelewy do PKO, jak do tej pory dochodziły mi mniej więcej zgodnie z rozkładem sesji. A teraz taki klops, chyba nieprzypadkowo bo dziś zamyka się okienko na zakup TOSów i to właśnie na nie szła kasa.

   Usuń
  5. U mnie w PKO już sa. Nie na znaczenia o której dotrą, nawet o 22:00 bez problemu przelejesz na obligacje i zdążysz je kupić

   Usuń
  6. Nie wiem czy się nie rozmijamy w temacie więc jeszcze raz:

   1. Robię przelew np. z Alior Banku do Santander Banku w sobotę lub w niedzielę lub po po północy już w poniedziałek ale przelewu nie mam w Santander Banku po pierwszej sesji przychodzącej ani po drugiej tylko po trzeciej (przelew przy pierwszej sesji wychodzącej z AB czyli zlecone go godz. 8:20 nie dochodzi do SB po godz. 11:00 ani też o po 15:00 tylko dopiero po godz. 17:00).
   2. Z Alior Banku są robione takie same przelewy z dwóch kont i ten sam problem.
   3. Bywa że np. w tym samym czasie są wykonywane z tych dwóch kont (dwóch różnych osób) przelewy z AB do SB i z jednego dochodzi normalnie, czyli po godz. 11:00 a z drugiego dopiero po godz. 17:00.
   4. Ponieważ operuję kilkunastoma kontami, mogę powiedzieć że ta sama sytuacja pojawia się przy przelewach z innych banków do Santander Banku bo Alior Bank podaję tu tylko jako przykładowy bank.
   5. Nie jest to problem który ma miejsce za każdym razem ale MA miejsce.
   6. Mam tylko takie wrażenie, że przelewy z AB zlecane w sobotę, niedzielę czy inny tzw. dzień świąteczny mają większe prawdopodobieństwo że nie dotrą o czasie od tych zlecanych w AB już rano ale do godz. 8:20. Robię jednak takie przelewy najpóźniej po północy w poniedziałek dlatego, że wtedy mam na to czas którego nie mam już rano.

   Powiedziałem im już wprost (słysząc np. że mają na to by przelew zaksięgować trzy dni), że celowo przetrzymują moje pieniądze abym nie mógł z nich skorzystać.

   Natomiast przy przelewach Express Elixir i BlueCash robionych z Santander Banku w ich aplikacji, kilkukrotnie już zdarzyło mi się że takie przelewy nie dochodzą. Musiałem wtedy na infolinii tracąc czas składać reklamacje.
   Generalnie nie dość że ich nowa aplikacja jest tragiczna (np. u mnie na smartfonie potrzebuje aż 584,9 MB a to jest o 134,4 MB więcej niż na tym samym smartfonie pakiet Microsoft Office 365 i aż o 460,8 MB więcej niż aplikacja wspomnianego Alior Banku) w porównaniu ze starą aplikacją, to doszły jeszcze choćby właśnie różne problemy z przelewami.

   Usuń
 24. @Polcan
  Jak wyślesz Express Eliksir z Santander za gaz, prąd czy inny rachunek to wystarczy, aby opłacić go w terminie, czyli podanego ostatniego dnia . Godzina wysłania przelewu nie ma znaczenia i nie jest to Twoja wina, kiedy odbiorca zaksięguje ten przelew. Liczy się data wpływu na rachunek odbiorcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam darmowych przelewów w Santander. Sposób z Alior działa i jest niezawodny od dawna, więc jest ok, a że to jeden przelew więcej to dla mnie nie problem.

   Usuń
  2. A swoją drogę polcan czemu nie masz bezpłatnych natychmiastowych z Santandera? Mam u nich od kilku lat jakieś podstawowe konto zdaje się bez jakiejkolwiek nazwy i bezpłatne śmigają pięknie. Tylko dla bezpłatnych natychmiastowych i bez ograniczeń ilościowych pozostaję u nich.

   Usuń
  3. O ile wiem są one dostępne dla nowego konta wprowadzonego przez Santander. Ja mam stare po wbk, które nie wymaga płatności karta.

   Usuń
  4. Mamy dwa konta ze starego WBK które przejął Santander. Na obydwu musiały być wpływy po minimum 500 zł i wymagane były płatności po to by nie ponosić opłat. Po zmianie warunków na jednym trzeba zrobić płatności na 390 zł i nie są potrzebne wpływy, a na drugim które zostało przekształcone w konto Select nie trzeba robić żadnych płatności tylko muszą być wpływy na 10 tys. zł. To zwykłe konto Santander pójdzie do likwidacji po promocji 6% a Select raczej pozostanie.
   Ciekawe zatem jakie to konto z WBK masz jako bezpłatne?

   Usuń
  5. Konto 123 dające kiedyś 1% lub 2% lub 3% zwrotu za rachunki w zależności od tego za co się płaciło. Żeby było bezpłatne wystarczy jeden przelew na 1500 zł, a dla mnie przelew na jakąkolwiek kwotę to żaden warunek, w przeciwieństwie do wymogów karty.

   Usuń
  6. Na marginesie Santander wysyła mi co miesiąc smsa z gratulacjami typu, dziękujemy za wpłatę na kwotę 2000 zł, dzięki temu masz konto za darmo. Obecnie nie muszę robić przelewu, bo wpływa tu wynagrodzenie, ale przestanie jak tylko dostanę za to premie, bo za późno te przelewy dochodzą. Tyle dobrze, że obecnie godzina nie ma znaczenia, bo cała kasa z wypłaty idzie na KO na 6%.

   Usuń
 25. W Nowym po założeniu czterech lokat na 6,2% wabik na 10 tys. (7%) nie znika. Sprawdzone dzisiaj bardziej z ciekawości niż dla zysku, bo te "drobne" podebrałam z Velo, więc różnica po miesiącu prawie żadna.

  OdpowiedzUsuń
 26. Drobne pytanie dotyczące velo skarbonki. Podobno to konto służy do odkładania kwot z reszty zaokraglonej z zakupów. Nie zauważyłem by coś takiego miało miejsce u mnie przy obowiązkowych 5 płatnościach. Czy to wina tego, że stałe mam tu limit salda 3k?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest opcja do wlaczenia przy karcie, teraz nie mam karty, wiec nie sprawdze. Oczywiscie jest to przy Velokoncie a nie starym koncie. Tam byly rozne opcje do wyboru tych zaokraglen.

   Usuń
  2. Dla mnie to nie ma znaczenia, ot pytanie techniczne. Dla mnie lepiej że nie jest to księgowane, bo nie muszę już obniżać salda do 3k..

   Usuń
  3. Najlepiej mieć 5 tyś na velo skarbonce

   Usuń
  4. Polcan nic nie musisz zaokrąglać , nic nie włączasz od płatności kartą tylko wpłacasz 3 k i tam trzymasz , wpłacasz i wypłacasz kiedy chcesz.

   Usuń
  5. Tak zrobilem, tylko że sądziłem, że dodatkowo zaokrąglenia pojawia się na skarbonce, a pozostały na ror.

   Usuń
  6. @Krzysztofie 31 maja 2024 16:20
   Nie wiem dlaczego tak się uparłeś przy tych „5 tys.” i w żaden sposób nie dasz sobie wyperswadować tego pomysłu. Przecież nawet każdy grosz (Krzysztofie, tu chodzi nawet o 0,01 zł) wpłacony ponad kwotę 3 tys. zł jest oprocentowany tylko 0,05%.

   Czy możesz wyjaśnić przesłanki którymi się kierowałeś dokonując takiej wpłaty?

   Usuń
 27. Negatywna niespodzianka w Velo Banku. Do tej pory dla starych kont na Veloskarbonce oprocentowanie promocyjne było 8%, a od 01.06.2024 roku w szczegółach widać już tylko 6%. Też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie mam, bo Velo leży i kwiczy. Nie można się zalogować.

   Usuń
  2. „Kwota
   Nadwyżka ponad 0 PLN do 3 000 PLN
   Oprocentowanie
   6%”

   Ma ktoś może „pod ręką” jakąś informację dotyczącą wprowadzonych zmian w oprocentowaniu? Może zmieniły się warunki umowy a bank wysyłał np. na 30 dni przed zmianą umowy dla konta VeloSkarbonka taką informację?
   Moim skromnym zdaniem, takich zmian bank nie mógł wprowadzić poprzez zmiany w TOiP. Gdyby to było możliwe, to dlaczego przy wcześniejszych zmianach w TOiP nie zmieniono oprocentowania na tym koncie?
   Jeżeli nie ma nigdzie informacji i jakichś dokumentów mówiących o zmianach zawartej umowy dla konta VeloSkarbonka, to to działanie banku jest bezprawne.

   Usuń
  3. Obecnie widoczna jest taka informacja: Do 3 000,00 PLN 6,00%. Nadwyżka ponad 3 000,00 PLN 0,05%. 30 dni odsetki od 8% było: 15,98 zł, zaś teraz 6%- będzie 11,98 zł. Zatem 4 zł mniej.

   Usuń
 28. Potwierdzam Veloskarbonka teraz tylko 6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież zapowiadali obniżenie oprocentowania od 1.06. Chyba miało też dojść do jakiejś zmiany w opłatach.

   Usuń
  2. A dlaczego tylko 6%? Co się stało?

   Usuń
 29. Revolut dalej daje 5 procent na koncie oszczędnościowym

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...