poniedziałek, 20 maja 2024

400 zł na start oraz 7,10% na KO w Nest

Do tej pory w Nest mieliśmy tylko promocję w postaci bardzo atrakcyjnych stawek na lokacie oraz KO przekraczających 7%, ale nie było premii na start. Wreszcie się to zmieniło i nowi mogą zgarnąć jeszcze więcej, bank dokłada bowiem nie tylko 400 na start, ale dodatkowo oprocentowane konto walutowe.

Kto może z tego skorzystać? Jak na Nest tym razem karencja nie jest zbytnio długa. Według regulaminu wykluczone są tym razem osoby, które nie miały tutaj konta po 1 stycznia 2022 czyli odsiadka zbliża się powili do 2,5 roku.

Tutaj zgarniesz 400 zł na start oraz założysz lokatę i KO na 7,10%

Promocja konta ma potrwać najdłużej do połowy wakacji, a więc do 31 lipca 2024. Co ciekawe promocja nie zniknie sobie ot tak. Bank deklaruje, że w przypadku planowanego wcześniejszego zakończenia poinformuje o tym z 7 dniowym wyprzedzeniem.

Co trzeba zrobić by zgarnąć 400 zł?


Nest działa nieco inaczej od innych banków. Tutaj nie ma premii za samą zgodę na udział w promocji. Sami mamy najpierw założyć konto osobiste oraz rachunek w euro. Dodatkowo należy uruchomić Nest Kantor w aplikacji mobilnej.

1) 100 zł premii za wymianę na kwotę 100 euro

Po tych wstępnych przygotowaniach możemy przejść do konkretów. Bank premiuje aktywność na koncie walutowym, przy czym wymagania są niewielkie. Wystarczy kupić lub sprzedać sto euro i po sprawie. W nadchodzącym okresie wakacyjnych wojaży dla wielu zwolenników podróżowania nie będzie to trudne.


 

2) 300 premii za aktywność na koncie i... oszczędzanie

Druga część premii jest dość nietypowa. Bank wypłaci nam 100 zł za każdy miesiąc jesli:

 • wykonamy 3 dowolne płatności (kartą, blikiem, przelewem)
 • utrzymamy saldo w wysokości 5000 euro na rachunku walutowym

Drugi warunek jest nowością, nie pamiętam bowiem by jakikolwiek bank wymagał czegoś takiego dla wypłaty premii. Dobra wiadomość jest taka, że owe 5000 euro będzie oprocentowane na stawce 1,5%, czyli nie będzie się marnowało na nieoprocentowanym koncie.

Gwoli szczegółów bank pozwala na wpakowanie waluty euro w wysokości do 200k (należy jednak pamiętać o gwarancjach bankowych do 100k). Stawka 1,5% będzie obowiązywała przez 120 dni czyli blisko 4 miesiące.

Czy to się opłaca? I tak i nie, trzeba sobie skalkulować czy wykorzystanie dodatkowych bonusów w postaci KO oraz lokaty powitalnej na 7,10% przebije stawkę Inbanku. Na chwilę obecną estoński bank obniżył stawkę lokaty w euro do 3% czyli daje 2x więcej od Nesta, szczegóły w artykule na PP4.


3) Lokata Witaj  na 7,10%

Przede wszystkim warto tutaj podkreślić, że lokata Witaj jest adresowana dla klienta, który nie posiadał wcześniej lokaty w banku o czym mówi punkt 1.2 w paragrafie 2 regulaminu. Nest daje nam 30 dni na założenie lokaty po uprzednim założeniu konta.

Tutaj założysz lokatę oraz Nest konto oszczędnościowe na 7,10%

Lokata Witaj różni się nieco od typowych depozytów, które można zakładać i zanotować sobie tylko datę jej zakończenia. Aby zagwarantować sobie przyznanie stawki 7,10% trzeba spełnić dodatkowe warunki, chociaż trzeba przyznać, że nie są one trudne.

Do tych warunków należą:

 • wpływ na konto na kwotę 2000 zł (5000 dla kont firmowych)
 • wykonanie 3 dowolnych transakcji (do wyboru płatność kartą/blik/przelewy)

Wpłatę na konto można zrobić sobie samemu. Zamiast płacenia w sklepie kartą bank uznaje tutaj przelewy do innego banku, więc przelaną kwotę można sobie zwrócić, ale przelewy zwrotne należy zrobić 3x. Nie jest to trudne, ale trzeba o tym pamiętać.

Powyższe dwa warunki należy spełniać przez cały okres trwania lokaty czyli przez 6 miesięcy, bowiem lokata Witaj to lokata półroczna. Jest co prawda do wyboru wariant kwartalny, ale skoro to jednorazowy prezent warto go wykorzystać w pełni i wybrać wariant 6M. W obu przypadkach limit kwotowy wynosi 25k, to i tak o 5k więcej niż do niedawna.

Większą ilość gotówki warto wpakować na konto oszczędnościowe, tutaj bowiem bank pozwala trzymać do 100k. Jak w większości banków promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 3 miesiące.

Dużą zaletą KO jest możliwość korzystanie z nieograniczonej ilości przelewów wewnętrznych. Wszystkie są darmowe, więc warto mieć tutaj konto osobiste, które jest darmowe bezwarunkowo. Niestety po 3 miesiącach oprocentowanie konta oszczędnościowego spadnie do 2,50% co już nie jest tak korzystne jak oferta na start.

Tutaj założysz lokatę oraz Nest konto oszczędnościowe na 7,10%

Podsumowując mamy teraz lepszą ofertę na start niż dotąd, chociaż nie każdemu będzie ona odpowiadać. Nie każdy podróżuje za granicę, niektórzy nie lubią walut, są jednak tacy co korzystają z niej nadmiernie i nie lubią gdy kasa się marnuje. Tutaj mamy fajną rzecz bo bank płaci premię za oszczędzanie co jest swoistym ewenementem, chociaż stawka w euro mogłaby być trochę lepsza.

Regulamin promocji 400 zł za wymianę i oszczędzanie w euro

Regulamin oferty Nest lokata Witaj na 7,10%

Tabela oprocentowania kont i lokat w Nest

11 komentarzy:

 1. Przyznaje jestem mocno zaskoczony tym jak ING dobrowolnie kopię sobie w naszych kontach. Pomijam już fakt wypłaty kasy po terminie i księgowanie jest według swojego zobowiązania wstecz.
  Okazało się, że jedno z moich kont oszczednosciowych bank zamknął bez mojej wiedzy, 14 maja, zaś odsetki wypłacone na tor, to były odsetki za wpłacona tam kasę na dwa dni.
  Drugie KO zamknąłem dziś, bank doliczył odsetki za jeden dzień wolny od pracy 1 maja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzekomo bank po upływie 3 miesięcy sam zamyka promocyjne konto oszczędnościowe z automatu. Może to ktoś potwierdzić?

   Usuń
  2. OKo banus zamykaą z automatu po 3 miechach i pieniądze z naliczonymi odsetkami przeksięgowują na OKO.

   Usuń
  3. Polcan, w punkcie 4 regulaminu OKO Bonus jest zapis, że "Umowa zawierana jest na czas określony. Umowa rozwiązuje się najpóźniej z upływem 3 miesięcy, liczonych od dnia jej zawarcia (otwarcia rachunku)". Natomiast w regulaminie zwykłego OKO (nie bonus) nie znalazłem takiego zapisu więc pewnie na tej podstawie ING zamyka Ci OKO Bonus.

   Usuń
  4. Najlepszym nauczycielem jest praktyka. Teraz już będę pamiętał o tym dziwolagu, bo to jedyny bank, który zamyka nam konto nie pytając o zgodę. To zresztą dobrze, bo podobno umożliwia wzięcie udziału w promocyjnej nowej edycji konta.

   Usuń
  5. Wsteczne księgowanie to chyba jakaś normalność w przypadku banków. Mi Citi w rozliczeniu wysyłanym w formie papierowej zrobił księgowanie pół roku wstecz pieniędzy które wcześniej zniknęły. I żadnych odsetek ani nawet przepraszamy.
   Banki wszystko przecież mogą. Kto im zabroni?

   Usuń
  6. Zwykłe OKO nie zamykają z automatu, a to OKO BONUS zawsze się zamyka po okresie promocji z automatu. To co tam zostaje przelewają na zwykłe OKO

   Usuń
 2. Tak Ing zamyka konto promocyjne z automatu po 3 miesiącach , a środki wraz z odsetkami przelewa na zwykle konto oszednosciowe ze standartowym oprocentowaniem

  OdpowiedzUsuń
 3. To stąd te tajemnicze 13 groszy sprzed tygodnia. Nie zauważyłem, że zniknęło KO, bo było widoczne drugie. Dzięki za potwierdzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z ING tak jest i w tym przypadku nie ma żadnego oszustwa tak jak w przypadku Citi - o czym wyżej wspominam.

   Usuń
 4. Ktoś wie może czy tę promocję w Neście 400 zł na start można połączyć z programem poleceń czyli zgarnąć jeszcze dodatkowe 100 zł za podanie kodu polecenia podczas otwierania konta czy te dwie promocje się wykluczają?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...