środa, 22 lutego 2012

Lokata Wysoki Zysk na 9% od środka


Jeżeli mamy zaczynać od lokat warto od razu zacząć od najlepszej. Lokaty choć popularne nie są wieczne. Oferty zmieniają się jak w kalejdoskopie, szczególnie te najlepsze. Dlatego warto z nich skorzystać póki są. Z dnia na dzień świetna oferta może zniknąć bez podania przyczyny choć o jednej z nich można przeczytać tutaj.

Od czego więc zacząć? Polecam lokatę Wysoki Zysk w neoBANKu na aż 9%. To na chwilę obecną zdecydowanie najlepsza oferta. Procedura jej zakładania jest dość skomplikowana, dlatego postaram się ją dziś nakreślić w niniejszym poście.

Wszystkie banki stopniowo pogarszają swoją ofertę likwidując świetne lokaty omijające podatek Belki oraz obniżając sukcesywnie oprocentowanie nowych lokat. Ale jakimś cudem ta najlepsza wciąż jest na rynku. Od końca wakacji możemy, tylko jako nowy klient, założyć lukratywny jak na lokaty produkt z oprocentowaniem 9%. Co trzeba zatem zrobić aby się załapać?


Żeby założyć lokatę Wysoki Procent trzeba niestety założyć konto w neoBANKu. Dla wielu ludzi działa to odstraszająco jest ono jednak na szczęście całkowicie bezpłatne. Możemy dlatego założyć konto nazywane neoKONTO, założyć lokatę, poczekać dwa miesiące bo tylko tyle ta lokata trwa, zgarnąć zyski i zamknąć konto.

Tak wysokie oprocentowanie to tak zwany wabik. Bank liczy, że dzięki tej lokacie nakłoni nas do skorzystania ze swoich produktów bankowych (a raczej zmusi gdyż bez konta nie założymy lokaty) a raz nabyty klient będzie na tyle zadowolony, że zostanie z nimi na długie lata.

Nikt nam jednak nie każe być z nimi na długie lata. Wystarczy po prostu zgłosić zainteresowanie na stronie banku. Pracownik neoBANKu oddzwoni do nas i wyśle umowę w której będą wszystkie niezbędne dokumenty wraz z kartką instruktażem co należy zrobić, żeby zacząć korzystać z bankowości internetowej.

Po odesłaniu podpisanej umowy wraz z kserokopią dowodu osobistego, czekamy na telefon. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie możemy już skorzystać z produktów bankowych. W chwili obecnej nie są one już tak atrakcyjne jak w zeszłym roku ale wisieńka jest nadal warto więc po nią sięgnąć.

Gdy już wszystkie formalności będą za nami i zalogujemy się po raz pierwszy na neoKONTO spotka nas zaskoczenie. W zakładce lokaty zobaczymy opcję nowa lokata. Po kliknięciu zobaczymy taką listę:

Nie ma na niej lokaty wysoki zysk o którą się tak pieczołowicie staraliśmy. Zgadza się nie ma jej na liście wyboru. Musimy bowiem wybrać lokatę oznaczoną jako lokata 2 m-ce oprocentowanie stałe która oferuje zaledwie 3,70%. To dopiero początek.

Teraz musimy jeszcze zgłosić chęć założenia lokaty smsem. Dzwonimy na infolinię z informacją, że jako nowy klient chcemy założyć lokatę Wysoki Zysk. Na infolinii podadzą nam treść smsa oraz numer pod jaki ten sms należy wysłać. Dopiero po wysłaniu otrzymamy sms o treści:

Szanowny Kliencie – informujemy, że oprocentowanie Twojej lokaty NRB … zostało podniesione do 9%
Po upływie dnia początkowe 3,70% widoczne na naszym koncie zamieni się na 9% a brakujące środki zostaną dopłacone. Trzeba przyznać, że powyższa procedura jest dość skomplikowana, ale jak to w życiu bywa nic za darmo. Trzeba trochę się namęczyć i myślę że warto bo drugiej takiej lokaty nie ma.

Warto założyć lokatę tak aby kończyła się w... niedzielę. Dlaczego? Odsyłam do artykułu bądź o krok naprzód czyli niedziela to dobry dzień na transakcję.

Oferta jest na pewno godna uwagi ale przy podpisywaniu umowy wartao zwrócić uwagę na dwa punkty umowy które znajdują się na drugiej stronie. W § 10 w punkcie 2 znajdziecie takie parametry jak
limit jednostkowy
limit dzienny
Są one domyślnie ustawione niekorzystnie dla klienta a z korzyścią dla banku. Niestety. Pisałem o tym w poście dziurawa lokata onLINE w neoBANKu więc warto zapoznać się z nim przed podpisaniem umowy i zmienić powyższe parametry na naszą korzyść.

6 komentarzy:

 1. Jeszcze jeden niuans. Warunkiem podstawowym jest założenie konta bankowego neoKONTO i podpisania deklaracji stałych, comiesięcznych wpływów na nowo otwarty rachunek neoKONTA, w kwocie nie niższej niż 800 zł. Na szczęście te podstawowe konto bankowe jest bezpłatne i w każdej chwili można go zamknąć. Jeżeli nie dokonamy comiesięcznych wpływów na neoKONTO w okresie trwania Lokaty Wysoki Procent, neoBANK obniży oprocentowanie lokaty do wysokości oprocentowania odsetek a’vista, wynoszącego obecnie 1,00 % w skali roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to kiepsko. Gdy ja zakładałem tę lokatę we wrześniu ubiegłego roku nie było żadnych warunków. Tylko kara za przelewy z banku.

   Usuń
 2. Nie ma takiego wymogu przynajmniej ja nie muszę przelewać niczego na konto? Może ktoś to zweryfikuje, ale ja konto zakładałem w czerwcu tego roku, więc może regulamin się zmienił (chyba tak jest jak zakłada się lokatę w banku, przez internet tego wymogu nie ma)?

  OdpowiedzUsuń
 3. NAPRAWDĘ NIE WIEM SKĄD FASCYNACJA TĄ LOKATĄ?
  Przecież można założyć TYLKO 1 lokatę i na MAX 10tys.!!!!
  ...za 30 zł mam się bawić w zakładanie konta i wpłaty co miesiąc na to konto a potem przelewanie spowrotem i zamykanie konta?
  Tak 30 zł. Tyle uciułacie więcej na tej lokacie niż na większości innych lokat 6,5%-owych bez żadnych akrobacji.
  Używa ktoś tu kalkulatora?
  LUDZIE, Wy chyba nie macie co z czasem robić.

  "lukratywny produkt"...hehehehe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy ja zakładałem tę lokatę można było założyć zarazem nieograniczoną liczbę lokat oprocentowanych na 8,50% więc zabawa była warta zachodu. Nigdy dotąd nie miałem tyle środków ulokowanych w jednym banku i pewnie neoBANK będzie rekordzistą na tym polu. Ale zarazem przygoda z bankiem była jedną z najkrótszych gdyż tuż po skończeniu promocji wycofałem wszystko i zamknąłem nieatrakcyjne już konto.
   Dziś poza tą lokatą możemy założyć już tylko lokaty z oprocentowaniem na 6,80% co jest ofertą o wiele mniej atrakcyjną.

   Usuń
 4. W czym Wam przeszkadza zasilenie konta kwotą 800zł?
  Robisz przelew po czym od razu przelewasz te środki z powrotem. Tracisz na tym max. 1 dzień zablokowania tej kwoty.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...