poniedziałek, 12 października 2015

Huśtawka lokat w Idea bank czyli powrót do 3,00%


Idea bank znów zaczyna swoje gierki na lokatach. Niedawno zdmuchnęli wszystkie dobre lokaty za jednym pociągnięciem, które wystawały ponad 3,00%. Lokata niby Tylko dziś, trwała zaś kilka dni.

Przez kilka dni nie było tu nic ciekawego, bo wszystkie depozyty były poniżej 3,00% będących minimum potrzebnym by wziąć je na warsztat. Ale w piątek znów zanotowaliśmy tutaj podwyżki. Niewielkie co prawda, ale sięgające przynajmniej trzech procent.

Nowości typu babie lato czy byle do wiosny pominę milczeniem, bo nie mają wymaganego minimum. Ale lokata power już jest godna uwagi, bo tutaj dla wszystkich czterech okresów możliwych do wyboru, podwyższono stawki o 0,25 pp.

Tylko dwa warianty oferują 3,00%

Do wyboru mamy cztery okresy oprocentowane według klasycznej stawki im dłużej tym lepiej. Przy czym tylko dwa z nich zasługują na uwagę: są to depozyty na pół roku oraz na 9 miesięcy. Oba oferują minimum czyli 3,00%.

Lokata nie wymaga posiadania konta, ani nawet żadnych ograniczeń kwotowych. Jedyny warunek gwarancji lepszego oprocentowania od innych lokat jest taki by były to nowe środki. To jednak nie powinno być problemem dla osób, które korzystają z porad bloga FpG.

Dla mnie zastanawiająca jest stała obecność lokaty nr 1, której stawka nie sięga nawet minimum wymaganego do tego by się znaleźć w drugiej lidze. Czego dotyczy nazwa nr 1, trudno określić, ale jeśli w Idea banku termin Tylko dziś trwa kilka dni, to trudno nazwy brać na poważnie. 

Oczywiście kto poluje na lepsze lokaty i zaczyna swoją przygodę z Idea bankiem, warto zacząć od lokaty happy gwarantującej 4,00%. Kto skorzysta z innych ofert, zaprzepaści szansę na wyższy zysk, jest to bowiem jednorazówka, tylko dla nowych klientów.

Tutaj założysz lokatę happy dedykowaną tylko dla nowych klientów Idea

Jak widzimy bank celowo obniża swoje stawki. Tutaj jednak ostrzegamy by nie zakładać lokat poniżej 3,00%. Jak widać odnosi to skutek, skoro od czasu do czasu bank podwyższa stawki, choćby tylko na chwilę.

Kto się jednak załapie na lokatę z 3%, dla tego nieistotne jest, że oferta jest tylko kilkudniowa, gwarantowana jest bowiem przez cały okres trwania. Warto jednak pamiętać, by nie były to lokaty odnawialne, bo wtedy bank odnowi je nam na standardowych warunkach a te wynoszą od 0,25% do 0,50% max.

3,00% to i tak zdecydowania za mało. O wiele ciekawsza jest oferta Expandera, który gwarantuje 3,50% ale... uwaga - DLA KAŻDEGO:) To niespodzianka, bo dotąd mieliśmy tutaj wymóg tylko dla nowych klientów. Szczegóły oferty dziś na PP3.

Ciąg dalszy: Gwarantomat czyli kolejny pomysł Expandera z zyskiem 3,50%

30 komentarzy:

 1. Sam zalozylem dwie. Pytanie tylko czy jesli wniosek jest wazny do soboty, to w praktyce przelew musi dojsc na piatek czy do poniedzialku bedzie ok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lokata power jest tylko do dzisiaj, tak wynika z karty produktu, może od jutra będzie coś lepszego?

  OdpowiedzUsuń
 3. "Tutaj jednak ostrzegamy by nie zakładać lokat poniżej 3,00%." => chyba się nie posłuchałem. Założyłem u nich dzisiaj lokatę "Oby do wiosny" na 2,95% na 6 miesięcy. Dałem się skusić, bo nie chcieli nowych środków, a kończyła mi się inna lokata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma wolność wyboru. Ja wolałbym założyć konto w Millennium po 3% na koncie na 4 miesiące, z możliwością wyboru środków w dowolnym momencie celem lepszej inwestycji.

   Usuń
  2. A jakbyś w millennium miał niezerowe konto w momencie startu ostatniej promocji?

   Usuń
  3. To zależy, ja akurat skorzystałem z Raiffeisen z 4,00% na koncie, ale gdybym tego nie miał, to bym pewnie skorzystał z opcją 3,50% o którym piszę dziś na PP3
   http://polakcandwa.blogspot.com/2015/10/gwarantomat-czyli-kolejny-pomys.html

   Usuń
 4. Polcan to WAŻNE! Wrócę do WC w Raiffeisenie. Jestem właśnie po półgodzinnej rozmowie z konsult. tego banku. Zadzwonił i delikatnie mówiąc WYMUSIŁ na mnie odhaczenie kolejnych zgód!!! Tym razem do jakiś spółek współpracujących (Towarzystw Ubezp. m. in. Warty) Gdy powiedziałem, że wszystkie potrzebne zgody pozaznaczałem i mam telef. potwierdzenie, że łapię się na podwojenie odsetek - potwierdził (co z kimś nawet konsultował) że jak nie wyrażę tej zgody - to NIE podwoją mi %-ów !!! Co gorsza w zeszłym tyg. brat miał identyczny tel. z banku i nie zgodził się na zewnętrzne spółki. Pan powiedział, że tym automatycznie przekreślił swoją szansę na te dodatkowe % i musi teraz sam zadzwonić i to zmienić! Spytałem czy teraz przez te 3-mce co tydzień będę miał telefony z kolejnymi zgodami? To naprawdę WC, a nie poważny bank. Jak możesz Polcan ostrzeż innych - lub dowiedz się proszę u źródła - czy te kolejne telelefoniczne zgody są konieczne???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przekazałem sprawę do organizatora. Dam znać.

   Usuń
  2. Czy aż takie istotne jest to, że bank dostanie zgodę na oferowanie nie tylko swoich produktów ale też produktów należących do zewnętrznych firm z nim współpracujących? Wiele banków oferuje już fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia lub assistance i nie ma tragedii. To nie jest zgoda dla zewnętrznego podmiotu lecz dla BANKU.
   Dziwi mnie tak wielkie uprzedzenie, zapewne wynikające z niezrozumienia. Na dobrą sprawę zgodę można wycofać już w styczniu 2016 i zabrawszy swoje 4% zapomnieć o sprawie.

   Usuń
  3. Ja podczas telefonicznego potwierdzania danych (kilka tyg temu) wyraznie zapytalem na jakie zgody musze wyrazic zgode. Zgoda na przetwarzanie przez podmioty wspolprcujace NIE jest wymagana aby spelnic warunki z regulaminu.
   Dzis ponownie zadzwonilem na IL i znow zapytalem o to i potwierdzili, ze tylko zgoda na przetwarzanie (i oferowanie) przez Bank a NIE przez podmioty wspopracujace.
   Zapytalem tez czy napewno mam obecnie zaznaczone wszystkie wymagane zgody aby otrzymac do tego 15.01 podwojone odsetki i otrzymalem potwierdzenie.
   Zatem albo cos pokreciliscie (wymieszaliscie zgody) albo konsultant ktory z Wami rozmawial byl niedouczony... zdaza sie niestety :(
   Proponuje abyscie zadzonili i zapytali dokladnie tak jak ja - czy macie zaznaczone wszystkie niezbedne zgody aby zgodnie z regulaminem promocji otrzymac podwojenie odsetek. Wtedy zyskacie 101% pewnosci.

   Usuń
 5. Dzięki Polcan! Czekam na info

  OdpowiedzUsuń
 6. Przecież nie ma wymaganego minimum, więc po co o tym pisać?

  OdpowiedzUsuń
 7. miałem założyć lokatę POWER już w ubiegłym tygodniu, ale z ciekawości wszedłem w kartę produktu, obok pojęcia "data bazowa" napisano tam także o "dacie weryfikacji", wynikało z tego, że jeżeli założę w danym dniu POWER, a mam w IDEA jeszcze inne lokaty, to może być kłopot ze skorzystaniem z promocyjnego oprocentowania, jeżeli zerwanie innej lokaty przed "datą weryfikacji" zmniejszy mi kwotę ogólną środków poniżej kwoty w "dacie bazowej". Dzisiaj spojrzałem na regulamin lokaty POWER, nadal jest tam pojęcie "daty weryfikacji", ale konkretnych dat nie podano. Czy Pan POLCAN, mógłby to wyjaśnić, bo jeżeli trzeba się kłopotać jakimiś "dniami weryfikacji" dla 0,05%, to jednak chyba lepiej "OBY DO WIOSNY"

  OdpowiedzUsuń
 8. 2,95 czy 3% to żadna różnica - jakieś gorszówki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybyśmy na blogu mieli takie podejście jakie przedstawiasz, mielibyśmy dziś prawdopodobnie o wiele niższe stawki, bo obniżać o 0,05 pp można codziennie i za każdym razem mówić żadna różnica.

   Dla mnie różnica jest kolosalna, bo psychologiczna, której nie powinno się przekraczać. Zamiast dostatecznie akceptowalnej trójki mamy już mierną dwójkę z przodu.

   Owszem można się czepiać takiego podejścia i poniekąd będziesz mieć rację. Ale istnieją jakieś granice, których banki nie powinny przekraczać, a tą granicą jest na pewno zejście poniżej 3,00%. Dlatego nie omawiam tutaj takich lokat.

   Nie oznacza to jednak, że nie ma ich tutaj wcale, pojawiają się w rankingu lokat dwa razy w miesiącu.

   Usuń
 9. Panie POLCAN, ponieważ nie od dziś mam do czynienia z IDEA BANK, to w całym moim wywodzie chodzi o "daty weryfikacji", z tymi datami już od dawna jest w przypadku tego banku problem, problem jest też w tym, że ubiegłym tygodniu te daty były w regulaminie produktu podane, zaś dziś ich nie ma, jeżeli swych wątpliwości nie wyjaśniłem jasno to być może jaśniej wyjaśni to artykulik sprzed kilku miesięcy dotyczący lokaty POWER IDEA BANKU... pozdrawiam
  http://costam.nazwa.pl/instalator/wordpress/?cat=16

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zarówno "dzień weryfikacji" jak i "dzień bazowy" są podane w http://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/tab_oproc_lok_os_fiz.pdf?A w części opisującej lokatę POWER

   Usuń
  2. a rzeczywiście, dzięki, i o to mi chodziło, polecam czytanie regulaminów, z całym szacunkiem dla Pana POLCANA, to z Jego informacji, można wywnioskować, że jeżeli w dniu, w którym zakładamy naszą lokatę POWER i mamy saldo wyższe, niż w dniu bazowym, to wspaniale, zakładamy i mamy 3% do jej zakończenia, a tutaj tymczasem niespodzianka i pole minowe w postaci dni weryfikacji, za tydzień czy dwa nie przedłużamy innej lokaty w IDEI i PRZYJACIOŁACH, i żegnamy się z 3% a witamy dumne 1,5%

   Usuń
 10. 3% to bardzo nisko, powinni zaoferować 3,5% żeby zachęcić do przedłużenia u nich lokat. Wolę trzymać kasę na rachunku oprocentowanych nawet 2,5% niż pchać się jakieś długie lokaty na mizerne 3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, nic dodać, nic ująć.

   Usuń
  2. Ja bardzo chętnie wypłacę ci zysk 2,5% zaś róznicę zachowam dla siebie

   Usuń
 11. Drodzy, jeżeli idea jest na tendencji zwyzkowej, apeluje o niezakladanie lokat przez najbliższe kilka dni, by wyciagnac jak najwyzsze %. Sam mam wolne środki po ich lokatach ale czekam na cos lepszego niż 2,95 ( jeszcze niedawno dawali sporo ponad 3, licze na powtorke)

  OdpowiedzUsuń
 12. polcan popiera lokaty 2,5% ups

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta na 2,50% a nie lokaty. Na kilka dni w oczekiwaniu na dobrą ofertę jest to wskazane. Ostatnio założyłem Ping Ponga w oczekiwaniu na inwestycje na kilkadziesiąt procent o czym pisałem w ubiegły piątek

   http://polakcandwa.blogspot.com/2015/10/w-co-mozna-inwestowac-by-osiagnac.html

   Usuń
 13. Założyłem dziś konto w Millenium, żeby zgarnąć 150 zł i mieć konto oszcz. 3%.
  Trzy sprawy:
  1) okazało się, że przez to, że zakładałem przez neta za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku, konto nie jest w pełni funkcjonalne - mogę wykonywać przelewy wychodzące przez neta tylko do 5 tys. dziennie - słabo;
  2) muszę iść do oddziału, żeby zwiększyć powyższy limit do 50 tys., bo podobno więcej się nie da. Przez neta w tym banku można tylko 50k, przez tel. 30k. Kwoty większe niż 50k - za każdym razem trzeba latać do oddziału. Strasznie słabo, bo konto oszcz. na 3% do 100 tys. jest obecnie najlepsze w PL;
  Komuś udało się to obejść?
  3) Polcan, kiedyś pisałeś na blogu o jakimś koncie oszcz., na które nie można przelewać z zewnątrz, tylko trzeba najpierw na ROR, a potem z ROR na oszcz. Czy to nie był Millenium? Czy dalej tak jest?
  Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gdzie sprawdzić na ile jest ustawiony limit dziennych przelewów ?

   Usuń
  2. Na głównej stronie bankowości internetowej klikasz w swoje imię i nazwisko, potem ustawienia, ustawienia zabezpieczeń i jeszcze raz ustawienia zabezpieczeń.

   Usuń
 14. Przez net zwiększyłem przelew jednorazowy do 50k - można a też zakładałem konto przez przelew. kwoty większe trzeba bedzie dzielić na kawałki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie się nie dało, bo nie byłem nigdy wcześniej klientem Millenium, a teraz założyłem konto przez neta.
   W oddziale pobrali wzór podpisu i skan dowodu, i już jestem klientem w pełni - teraz mogę podnosić samodzielnie limit w bankowości internetowej powyżej 5k, ale jednak wciąż tylko do 50k, bo w tym banku do wyższego poziomu się nie da.

   Usuń
 15. Witam, ja od wielu lat jestem z https://www.deutschebank.pl/ i z czystym sumieniem mogę go polecić innej osobie. Przede wszystkim z doświadczenia, to mój trzeci bank i póki co zostałem z nim najdłużej. Opłaty nie są wysoki, przelewy itp wszystkie funkcje płynnie prowadzone. Polecam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...