środa, 21 października 2015

Powrót Lokaty Wielka Trzynastka teraz na 3,25% w Idea bank


Dziękuję wszystkim uczestnikom wczorajszej rozmowy z pracownikiem Raiffeisena, jak również bankowi, za zgodę na taką formę komunikacji. Mam nadzieję, że dzięki temu duża część wątpliwości związanej z kontem WC została rozwiązana, a ewentualne reklamacje nie będą potrzebne.

O tym że banki czytają blog FpG wiemy nie od dziś. Nigdy jednak odpowiedzi nie były tak ekspresowe, a nowe oferty tak chętnie prezentowane już w dzień po publikacji artykułu. W poniedziałek bowiem prezentowałem jak zapolować w Idea bank na 3% na dowolny okres.

Artykuł zakończyłem słowami:
Niestety nie wróciła lokata 13 dniowa, która jest najlepszą alternatywą dla czyhających na okazje.
Czy to przypadek, że oferta pojawiła się już na drugi dzień i to z najlepszą stawką?

Tym razem stawka jest wyższa o 0,12pp:)

Od wczoraj bowiem znów mamy w ofercie lokatę 13 dniową i to nie na 3,13% jak poprzednio, lecz na... 3.25%, a to już jest coś:) Co prawda nie pozwoli to zapolować na oferty październikowe, skończy się bowiem już w listopadzie, ale i tak większość nowych ofert pojawia się w nowym miesiącu, więc na listopadowe jak najbardziej.

Tego brakowało na poniedziałkowej liście lokat. 4% w Raiffesenie jest zachęcające, ale mimo że jest to konto oszczędnościowe, to działa jak lokata, bowiem przedwczesna wypłata odsetek skutkuje spadkiem oprocentowania do 2,00%. A pewną część środków warto mieć pod ręką na ciekawe inwestycje.

Lokata może być też ciekawa dla osób, które nie załapały się na promocję w Raifie. 13 dni to co prawda dość krótki okres, ale nigdy nie wiadomo co się pojawi nowego. W każdym razie warto pamiętać, by zerwać jej odnowienie, bo jak widzimy na poniższym screenie oprocentowanie drastycznie spada do... 0,25%.
Pilnujcie daty odnowienia by ją zerwać jak najszybciej

Zwyczajowo przypominam, że kto zaczyna swoją przygodę z Idea bankiem, powinien zacząć od lokaty happy gwarantującej 4,00%. Kto skorzysta z innych ofert, zaprzepaści szansę na wyższy zysk, jest to bowiem jednorazówka, tylko dla nowych klientów.

Tutaj założysz lokatę happy dedykowaną tylko dla nowych klientów Idea.

Warto sobie pozakładać kilka 13 dniówek, bo długo jej nie będzie w ofercie. A jak pamiętamy mamy 5 dni na wpłatę środków. Szkoda, że Idea zrezygnowała z 14 dniowego okresu ważności wniosku, bo dawało to większe możliwości zakładania fajnych lokat.

Fajnie, że można znów pochwalić bank, który nie pozwala o sobie zapomnieć, oferując raz za razem sprawdzone oferty. Gorzej, że robi to raczej w dość przewidywalnych terminach, bo przecież to w tym tygodniu kończą się lokaty bezkonkurencyjne, co można zobaczyć na poniższym obrazku.
 
Idea próbuje zatrzymać środki z lokat bezkonkurencyjnych

A więc to raczej nie przejaw dobrej woli banku, a raczej próba zatrzymania kończących się właśnie lokat bezkonkurencyjnych, które pojawiły się latem.

15 komentarzy:

 1. Ano waśnie szkoda że 5 a nie 14 dni. Może Ideowcy wyciągną wnioski.Podobnie jak nie rozumiem dlaczego jednodniówka jest tak nisko oprocentowana. Skoro opłaci się 13 dni na powyżej 3% ? Jednodniówka "wiąże" klienta z bankiem a chyba o to bankowi chodzi, chyba...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem zabawa w Ping Ponga miałaby sens, gdyby stawka wynosiła 3,50%. Jakaś nagroda za codzienne logowanie do bankowości i utrzymywanie stałego kontaktu z bankiem powinna być. Przy 2,50% lokata jest po prostu raczej śmieciowym produktem.

   Usuń
 2. Witam. Sprowokowany wczorajszą dyskusją opiszę swoje doświadczenia z mBankiem i opisywaną też w FPG promocją konta firmowego ze zwrotem za przelewy do ZUS. Otrzymałem maila potwierdzającego udział w promocji. Miałem czekać na kuriera z umową. Po tygodniu zadzwonił kurier , ponieważ termin nie odpowiadał mi /tego dnia byłem nieobecny/ miał ponowić kontakt następnego dnia. Nie zadzwonił. Kontaktowałem się z placówką mBanku. Powiedziani mi , że to oferta internetowa i oni nic nie mogą , mam kontaktować się z infolinią. Dzwoniłem kazano mi czekać . Po następnym tygodniu i kilku telefonach na infolinię okazało się , że dokumenty wróciły. Wysłano je ponownie. Po następnym tygodniu przyszedł sms od kuriera z datą dostarczenia dokumentów. Kurier tego dnia nie zjawił się. Zadzwoniłem na infolinię. Rozmowa trwała ponadz 30 min. Wielokrotnie przerywana konsultacjami. Zakończyła się włączeniem muzyki i została automatycznie przerwana po 10 min słuchania muzyki. Wygląda na to , że mBank jest zainteresowany , żeby nie wywiązać się z promocji. Gdybyś Marcinie mógł zainteresować się problemem , może dotyczy on też innych. Pozdrawiam Krzysiek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBank to najbardziej przereklamowany bank w Polsce. Do tego banku mam tyle zastrzeżeń, że omijanie go szerokim łukiem powoduje, że człowiek jest zdrowszy.

   Inna sprawa to fatalnie działające firmy kurierskie. Zakładałem nieszczęsne konto mBąkowe już wiele razy, ostatnim razem odbiór przesyłki bankowej nastąpił w... sklepie zielarskim w ostatnim możliwym terminie odbioru.

   Usuń
 3. Nie sądziłem, że Rzecznik Raiffeisen wróci dziś na bloga by udzielać dalej odpowiedzi na Wasze pytania do wczorajszego artykułu. A tu miła niespodzianka:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Państwo IDEOWCY - jutro kończą się u Was lokaty. Czekamy na ruch z Waszej strony 3,25% na 13 dni nie jest tym, co może nas zachęcić. Odpływ gotóweczki może być duży !

  OdpowiedzUsuń
 5. 24.10 kończą mi się lokaty bezkonkurencyjne i przedwczoraj przedłużyłam je na Tylko dziś /3%/. Chętnie zrezygnowałabym z tej opcji i przedłużyłabym je na Wielką trzynastkę ale nie udało mi się tego zrobić przez bankowość internetową. Próbowałam na wszelkie sposoby - nic z tego. Mogę oczywiście złożyć wnioski na trzynastkę, 24.10 /sobota/ przerwać odnowioną lokatę na moje konto w innym banku i w poniedziałek przelać na trzynastki ale piszę tutaj bo może jest jakiś sposób na ominięcie tej drogi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz złożyć wnioski na Wielką trzynastke,a następnie edytować lokatę bezkonkurencyjną i tam wstawić nr.konta z wniosku Wielkiej trzynastki.Testowane wielokrotnie..

   Usuń
  2. @ Anonimowy21 października 2015 21:41

   Jak kwota przelewu lokaty z odsetkami ma się do wniosku złożonego wcześniej? Czy odsetki nie wpływają na niezgodność kwoty we wniosku z kwotą faktycznego przelewu na wskazany rachunek? Przy przelewie z zewnątrz niezgodność kwoty przelewu z kwotą na wniosku, powoduje odrzucenie przelewu.

   Usuń
 6. zauważyliście pewną rzecz w IDEI, po zalogowaniu mimo, że od dawna mam zmienione na nieodnawialne lokaty przekierowanie do raiffaisena, lokaty kończą się za dwa dni, a przyciski przedłuż są wciąż aktywne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co w tym dziwnego? Odkąd pamiętam tak jest.

   Usuń
 7. na dniach kończy mi się lokata na 4%, będzie gotówka
  ale nie chcę trzymać złotówek tylko w idea
  czekam aż inny bank wyskoczy z lokatą w okolicach 3%

  OdpowiedzUsuń
 8. Polcan, można prosić o jakiś komentarz na ten temat:

  "Zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej pt. „Bank Recovery and Resolution Directive” banki zagrożone bankructwem będą mogły zabrać pieniądze z rachunków oszczędnościowych swoich klientów.


  Komisja Europejska wystosowała specjalne ponaglenie do Polski w tej sprawie, która ma dwa miesiące na wdrożenie do swojego systemu prawnego przygotowanej dyrektywy, w przeciwnym wypadku zostanie postawiona przed Trybunałem Sprawiedliwości."

  http://pressmix.eu/2015/10/15/banki-moga-przejmowac-nasze-oszczednosci/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Omawiałem to już na blogu na początku lipca:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2015/07/banki-dostaja-pozwolenie-na-odbieranie.html

   Usuń
 9. Znalazłem artykuł na ten sam temat również z terminem 2-miesiące, ale data artykułu to końcówka maja 2015. III RP jest tam jednak wymieniona:

  http://ca.reuters.com/article/businessNews/idCAKBN0OD14Z20150528

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...