wtorek, 20 października 2015

Raiffeisen obiecuje być dziś dostępny dla czytelników FpG w sprawie konta Wymarzony Cel


Raiffeisen ma okazję zostać bankiem roku 2015 ze względu na najbardziej atrakcyjne oferty promocyjne. Najpierw lokata ankietowa na 6% wraz z dwoma lokatami mobilnymi na 4% w pierwszej połowie roku, oraz obietnicą 4% na koncie w drugiej połowie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że mogą być z tym problemy. Pierwsza akcja wyszła w miarę fajnie, jeśli przymknąć oko na fatalną współpracę z firmą kurierską DPD, która po prostu często partaczy robotę, nie dostarczając dokumentów do banku lub oferując przyjazd w innych terminach aniżeli wcześniej uzgodnione, co powoduje zniechęcenie potencjalnej klienteli.

To jednak poniekąd nie wina banku, choć wskazana byłaby zmiana firmy kurierskiej. Niestety druga, czyli trwająca obecnie, akcja jak dotąd stwarza więcej problemów niż radości z wyższego zysku. Jest jednak nadzieja, że po dzisiejszym artykule większość licznych problemów nareszcie zostanie rozwiązanych.

O tym jakie są problemy z założeniem tutaj konta pisaliście już niejednokrotnie w licznych komentarzach. Po ostatnim mailu Wojtka, postanowiłem jednak skontaktować się bezpośrednio z Raiffeisenem, by uniknąć kolejnej lawiny niepotrzebnych nieporozumień. Obiecano mi, że dziś blog będzie obserwowany, a wszelkie problemy wyjaśnione przez przedstawiciela banku

Czy naprawdę zawsze warunki będą korzystne?

Mam nadzieję, że wyjaśni to wreszcie wszelkie problemy związane z kontem Wymarzony Cel. Mamy w końcu fajną ofertę z obiecanymi 4,00% na tym koncie, czego nie daje żaden inny bank. Dobrze by więc było, gdybyśmy byli pewni, że w styczniu nie spotka nas niemiła niespodzianka.

Ja dla mnie w dalszym ciągu pozostaje niewyjaśniony problem czy karta do konta jest konieczna czy też nie. Według warunków umowy, karta jest potrzebna. Jak pamiętacie mój przelew weryfikacyjny wypadł negatywnie, przez co zakładałem konto telefonicznie. Konsultant zaś twierdził, że karta w moim przypadku nie jest konieczna. Skąd taka rozbieżność i czy faktycznie nie będzie to miało wpływu na 4%?

Z innym problemem spotkał się Wojtek, który napisał mi coś takiego.
Przygotowując się dziś do jutrzejszego przelewu na konto WC w RFPB, naszły mnie wątpliwości co do rzeczywistego oprocentowania jakie zostanie ostatecznie pozyskane z trzymanych tam środków.
Po dłuższej analizie wszystkich zapisów regulaminów, a także po konsultacji
z pracownikiem Infolinii RFPB muszę się z Tobą podzielić niezbyt pozytywnymi
informacjami.


Podwojenie odsetek będzie zgodnie z regulaminem dotyczyło "odsetek naliczonych i WYPŁACONYCH" do 31.12.2015.
Kluczowe jest właśnie słówko "wypłaconych", bowiem każdy klient posiada inny okres rozliczeniowy wynikający z daty założenia pierwszego rachunku w RFPB.
To powoduje, ze podwojenie odsetek za grudzień będzie dotyczyło nie całego miesiąca, a jedynie tych początkowych dni grudnia, gdy kończy się okres rozliczeniowy danego klienta.
Np. w moim przypadku okres rozliczeniowy rozpoczyna się 6 dnia miesiąca i trwa do 5 dnia kolejnego miesiąca. Odsetki będą u mnie wypłacane/księgowane 5 dnia miesiąca za miniony okres.
To powoduje ze podwojenie odsetek otrzymam TYLKO za okres od wpłaty do 5.12.2015. Za resztę grudnia otrzymam tylko 2% odsetek.


Licząc na szybko jeśli środki wpłacę jutro czyli 19.10.2015 to uśrednione oprocentowanie tej kwoty wraz z bonusem i promocja wyniesie ok. 3,28% !!!
Wpłaty w kolejnych dniach dadzą jeszcze niższe oprocentowanie - dla przykładu
kwota wpłacona 27.10.2015 pozwoli uzyskać łącznie tylko 3,2% .
Najczarniejszy scenariusz dotyczy osób, które swoje pierwsze konto w RFPB
założyły 2 dnia jakiegoś miesiąca - gdyż dla nich praktycznie cały grudzień będzie TYLKO po 2%.

Napisz proszę o tym na Blogu - bo w styczniu będzie gorąco...

PS
Jeszcze doszczegóławiając:
Okres rozliczeniowy dla nowych klientów zaczyna się z dniem otwarcia konta WC, a dla starych jest taki jak dla ich pierwszego konta w RFPB.
Warto tez zauważyć, ze najbardziej kluczowym momentem jest dzień naliczenia odsetek w grudniu.
W tym dniu i po nim nie warto już wpłacać jakichkolwiek nowych pieniędzy, gdyż będą one oprocentowane tylko na max. 2%.
Oczywiście każdy powinien sobie policzyć stosowne dni w których przelew dodatkowych środków na konto WC jeszcze się opłaca - czyli gdy uśredniona stawka dla tych środków
będzie powyżej np. 3%.Mamy zatem pytanie, czy miesiąc w Raiffeisen ma taką samą formę jak w Credit Agricole, gdzie faktycznie dla każdego klienta liczony jest indywidualnie i nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym.

W grudniu ubiegłego roku po bankructwie SKOK Wołomin mieliśmy wsparcie ze strony PKOeksperta, który faktycznie odpowiadał tutaj na wszelkie pytania czytelników FpG, co pozwoliło na uniknięcie wielu niepotrzebnych problemów. Ja ze swojej strony mam nadzieję, że przedstawiciel Raiffeisen także dotrzyma danego mi słowa i faktycznie będzie brać udział w dyskusji i wyjaśni wszelkie niejasności związane z podwyższeniem odsetek do 4,00%.

Z powyższych powodów nową, rozbudowaną promocję oferty miesiąca, czyli Comperię Bonus 4, znajdziecie wyjątkowo na PP3

93 komentarze:

 1. Rzeczywiscie taki jest zapis w regulaminie promocji ofertybspecjalnej - jesli ktos sobie zapisal ten tegulamin bo na stronach Raiffa trudno go szukac...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacja o okresie rozliczeniowym dla Konta Wymarzony Cel jest w Tabeli opłat i prowizji, nie regulaminie promocji. Tabela opłat : http://raiffeisenpolbank.com/documents/30393755/37949214/TOiP_od_7092015.pdf

   Usuń
 2. W tej sytuacji wystarczylaby prosta deklaracja: kazdy kto zalozyl KWC z intencja uzyskania 4% powinien je uzyskac. Bez wyszukiwania i doczytywania regulaminow. Pamietacie zapewne afere tabletowa w BNP - antypromocja z tego wyszla. Tez mialem problem z zalozeniem KWC. Jesli zostany zrobiony w trabe watpie bym pozostal kiedykolwiek klientem banku Raiffeisen. Dla zasady.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam!
  Gratuluję tym wszystkim, którzy mają skutecznie założone konto WC w RFPB. Pomimo, że wypełniłem ankietę i otrzymałem maila potwierdzającego wraz z linkiem o zakwalifikowaniu mnie do promocji, kontakt z bankiem się urwał.... Po bezowocnym oczekiwaniu na kolejnego maila z banku zadzwoniłem ok. 7 września br. na infolinię, i usłyszałem by nadal czekać. Po tym zdarzeniu kolejne moje telefony do banku nic nie dały, natomiast zgłoszona reklamacja mailowa została rozpatrzona pod koniec września z zapytaniem przez pracownika banku o jaką promocję się do nich dobijam, mimo, że przesłałem treść pierwszego od Banku maila. Obecnie kibicuję tym wszystkim, którym udało się założyć premiowane konto i skutecznie przelać środki w oczekiwaniu na premię procentową. Jeśli takich potencjalnych klientów jak ja jest więcej to dla RFPB stanowimy jego antyreklamę i duży uszczerbek na jego wizerunku.
  Pozdrawiam nabitych w RFPB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku i jeszcze 2 znajomych, którym dałem cynk o promocji było dokładnie tak samo. Różnica polegała może tylko na tym, że po braku kontaktu ze str banku olałem ich wcześniej. Tylko raz spróbowałem wyjaśnić sytuację, ale gdy usłyszałem, że mam czekać odpuściłem sobie i promocję, i bank.

   Usuń
 4. Jeżeli tak zrobią z tym oprocentowaniem jak napisał Wojtek tzn. podwojenie odsetek uzależnione będzie od okresu rozliczeniowego poszczególnych klientów to będzie to bardzo nie fair ze strony banku. Kilka tygodni temu pisałem na blogu że podczas jednej z rozmów z konsultantką wspomniała mi, że nie dostanę pełnych 4%. Nie potrafiła mi jednak wytłumaczyć dlaczego - A MOŻE NIE CHCIAŁA, bo wyjaśnienia Wojtka są dla mnie bardzo czytelne!. Bank "zapolował na nas" NIE INFORMUJĄC NAS RZETELNIE o zasadach oprocentowania konta. Nikt z konsultantów podczas licznych rozmów telefonicznych nie wspominał o tym sposobie liczenia odsetek.
  Nie spotkałem się w żadnym banku z "OKRESEM ROZLICZENIOWYM" - zawsze kapitalizacja odsetek jest na koniec miesiąca !

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie za zbyt niejasne i zawiłe warunki, krytyczne opinie innych (choćby na tym blogu) i sam proces zakładania nieszczęsnego konta, podarowałem sobie współpracę z tym bankiem. Co to za bank który chce przyciągnąć klientów a rzuca im kłody pod nogi? Choć z drugiej strony może to i dobrze że już na starcie widać z "czym" ma się do czynienia bo chyba jeszcze gorsza jest "wazelina" na wstępie a potem uprzykrzanie życia klientowi co chociażby przerobiłem w Getinie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanie do pracownika banku ponieważ ja mam datę księgowania odsetek 30 września,a data transakcji 1 października.Czy w analogicznej sytuacji za grudzień będę miał podwojenie odsetek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, odsetki zostaną zaksięgowane 31 grudnia 2015 roku, więc grudzień zostanie w całości zaliczony do podwojenia odsetek.

   Usuń
 7. Na moim koncie WC odsetki naliczane są ostatniego dnia miesiąca, a księgowane (wypłacane) pierwszego dnia miesiąca następującego po nim. Odsetki za grudzień będą więc naliczone 31.12 a wypłacone 01.01.2016 r. i nie będą podlegały podwojeniu. Konto zakładałem 11.09 i nie miało to wpływu na okres rozliczeniowy.Decydenci z Raiffa nie mogą już mienić regulaminu ale mogą wspaniałomyślnie wypłacić odsetki w dniu 31.12 jeśli się skrzykniemy i będziemy na nich naciskać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno jesli dzien naliczenia odsetek wypada w dzien wolny od pracy to sa one ksiegowane poprzedniego dnia roboczego - taka informacje uzyskalem na infolinii Raiffa

   Usuń
  2. Zapytaj kiedy będą wypłacone, a nie naliczone. Naliczenie przypada w dzień roboczy 31.12.

   Usuń
  3. Regulamin Konta Osobistego ...:§15
   "6. Naliczone odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku
   płatniczym dopisywane są do salda rachunku na koniec każdego
   okresu rozliczeniowego."

   okres dla konta WC to miesiąc kalendarzowy.
   pojęcie "wypłacił" użyte w regulaminie promocji musi oznaczać "dopisane" inaczej bedzie sprzeczne z regulaminem konta.
   A dopisane ma być na koniec miesiąca kalendarzowego czyli za grudzien -w dniu 31.12.2015.
   Ma to tez znaczenie podatkowe i bilansowe ,wiec moim zdaniem:spoko-za grudzien bedzie ok.   Usuń
 8. Pio,ale nie podejrzewam,żeby ktoś miał lepszą sytuację.Ja mam tak samo.Konto jeszcze w starym Polbanku.Nigdy nie miałem wypłaconych odsetek w tym samym miesiącu,jefynie księgowanie.Nie widzę innej możliwości niż podwojenie odsetek WSZYSTKIM,którzy założyli to konto i spełnili warunki,niezależnie kiedy wypłacają odsetki.Inne rozwiązanie bedzie zwykłym oszustwem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie jest napisane, że podwojone będą odsetki jakie Bank WYPŁACIŁ i zaksięgował na Koncie Wymarzony Cel od dnia otwarcia Konta Wymarzony Cel do dnia 31 grudnia 2015 r. włącznie. Nie będzie to oszustwo. To niektórzy blogerzy finansowi i komentujący pisali o 4% za grudzień. Raiff na swojej stronie nie podawał takich informacji.

   Usuń
 9. APELUJĘ do KOMPETENTNEGO pracownika Raiffeisena, aby AUTORYTATYWNIE (jednoznacznie) wyjaśnił podnoszony przez poprzedników problem odsetek. Właśnie kończy mi się DUŻA lokata ("spadek po Wołominie") i zamierzałem ją przelać do Raiffeisena (kwota 6-cyfrowa), ale teraz poważnie się zastanawiam... Z takim krętactwem się jeszcze nie spotkałem!

  OdpowiedzUsuń
 10. Po zarejestrowaniu sie przez www zadzwonili do mnie z Raiffeisen w celu weryfikacji danych. Konsultantka odczytywala mi tez cala liste zgod. Nie zgodzilem sie na ostatni punkt – kontakt SMSowy. Czy bedzie mi przyslugiwac oprocentowanie 4%? Rozmawialem pozniej z konsultantem Raiffeisen – on potwierdzil, ze bedzie mi przyslugiwac 4%. Te ostatnia rozmowe nagralem sobie. Prosze o potwierdzenie tego przez przedstawiciela Raiffeisen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po spełnieniu wszystkich pozostałych warunków Oferty Specjalnej – tak, będzie przysługiwało podwojenie odsetek.

   Usuń
 11. Ktos z banku zamierza odpowiedziec czy schowali glowe w piasek, bo klienci rozszyfrowali ich niecne zamiary ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj dwukrotnie dzwoniłem do rzecznika prasowego Raiffeisen. Dwukrotnie zostałem zapewniony o aktywnym podejściu banku do prezentowanego dziś materiału.

   Dziś także przesłałem link do strony na której toczy się dyskusja, więc bank wie o tym co się dzieje. Niestety choć wczoraj telefony były odbierane natychmiast, dziś telefon nie jest odbierany. Być może mają jakąś ważną konferencję, w każdym razie informowałem, że publikacja będzie o godzinie 7.00 rano.

   Usuń
 12. Dzwonilem ponownie na infolinie RFPB i tym razem dowiedzialem sie ze konto WC to wyjatek i tam ZAWSZE odsetki sa naliczane na koniec miesiaca - niestety nie potrafili odpowiedziec mi jednoznacznie kiedy beda wyplacane i co jesli nastapi to nie 31.12.2015 tylko 01.01.2016.
  Konsultant sam stwierdzil, ze zapisy regulaminu oferty specjalnej sa w tym zakresie niejasne...
  Jesli zatem Bank uzna ze za grudzien sie nie nalezy (a beda mieli takie prawo) to z naszych peiknych 4% dla niektorych zrobi sie ledwie 2% (np. dla srodkow wplaconych od 02.12.2015 wzwyz)...
  MASAKRA

  OdpowiedzUsuń
 13. Na koncie osobistym odsetki naliczyli mi 3 a wypłacili 5, a na Wymarzony Cel naliczyli 30 a wypłacili 1.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli to by potwierdzalo najczarniejszy scenariusz - odsetki za grudznien nie beda podwojone - w skrocie caly grudzien po max 2%.
   Jesli zatem ktos wplaci kase 01.11.2015 i bedzie ja trzymal do konca roku, to jego usrednione odsetki wyniosa tylko ok.3% !!!
   Kazda wplata wykonana w listopadzie da zysk ponizej 3% a kazda wplata wykonana w grudniu da jedynei 2% zysku.

   Ot i wyszly na jaw manpulacje Raiffaisena...

   Usuń
 14. Co tam w banku będą się pochylać nad jakimś blogiem i komentującymi. Wnioski złożone, konta założone, swoje zarobili to co się przejmować będą garstką bardziej dociekliwych i upierdliwych. Jakoś nie wierzę w czas dedykowany na pomoc i wyjaśnienia. JUż prawie południe. Ściema.

  OdpowiedzUsuń
 15. Przede wszystkim należy „skorygować” informację dotyczącą okresu rozliczeniowego Konta Wymarzony Cel, co rozwieje większość wątpliwości, które pojawiły się powyżej.
  Okresem rozliczeniowym tego konta jest miesiąc kalendarzowy, tak więc każdemu Klientowi Bank wypłaca naliczone odsetki na koniec miesiąca kalendarzowego.

  Podwojenie odsetek w ramach Oferty Specjalnej dotyczy każdego miesiąca kalendarzowego 2015 roku (czyli podwojeniu będą podlegały odsetki za wrzesień, październik, listopad i grudzień) - pod warunkiem, że w październiku, listopadzie oraz grudniu 2015 roku, Klient miał przyznane na Koncie Wymarzony Cel bonusowe oprocentowanie - czyli korzystał z Konta Wymarzony Cel zgodnie z jego przeznaczeniem.
  Warunkiem przyznania oprocentowania bonusowego w danym miesiącu kalendarzowym jest:
  - wpłata przez Klienta na Konto Wymarzony Cel kwoty minimum 1 PLN w poprzednim miesiącu kalendarzowym,
  - brak wypłat przez Klienta z Konta Wymarzony Cel w poprzednim miesiącu kalendarzowym:

  Np. aby otrzymać oprocentowanie bonusowe na Koncie Wymarzony Cel w grudniu 2015 roku Klient powinien:
  1. W listopadzie 2015 r. dokonać wpłaty na Konto wymarzony Cel w kwocie min. 1 PLN
  2. W listopadzie 2015 r. - nie dokonać żadnej wypłaty z Konta Wymarzony Cel.

  Odsetki (wynikające z oprocentowania standardowego oraz bonusowego) w grudniu 2015 roku zostaną zaksięgowane na Koncie Wymarzony Cel w dniu 31 grudnia 2015 r. więc nie ma najmniejszych obaw, że Bank nie zaliczy tego miesiąca „do podwojenia odsetek”.


  Ogólnie:
  Klient, który spełnił warunki Oferty Specjalnej czyli:
  1. Od 24 sierpnia 2015 r. do dnia 6 września 2015 r. za pośrednictwem strony www.wymarzonycel.pl wypełnił i przesłał do Banku formularz ankiety, odpowiadając na proste pytania dotyczące oszczędności oraz
  2. Od 7 września 2015 r. do 30 września 2015 r. otworzył Konto Wymarzony Cel zgodnie z instrukcją otrzymaną poprzez wiadomość e-mail oraz zaakceptował Regulamin Oferty Specjalnej i Konkursu „Twój Wymarzony Cel”, oraz
  3. W miesiącach 2015 roku: październik, listopad, grudzień na Koncie Wymarzony Cel będzie miał przyznane oprocentowanie bonusowe,

  do 15 stycznia 2016 r. otrzyma dodatkowe odsetki (tzw. podwojenie odsetek) na Koncie Wymarzony Cel, których kwota będzie równa sumie odsetek (standardowych oraz bonusowych), jakie Klientowi zostały wypłacone na Koncie Wymarzony Cel w 2015 roku czyli we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu 2015 roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to teraz tylko wydrukowac soebie te odpowiedz i w styczniu trzymac pod reka dla ewentualnej reklamacji...

   Usuń
  2. Do przedstawiciela Banku: Prosze zatem o jednoznaczne odpowiedzi:
   1. jakie bedzie naliczone lacznie oprocentowanie jesli: w listopadzie wykonam przelew na konto na 1zl, a nastepnie np 10.12.2015 przeleje 100.000zl ? Czy wowczas dla kwoty 100.001zl za miesiac grudzien zostanie przyznane 2% zaksiegowane w grudniu 2015 oraz dodatkowe 2% dla tej pelnej kwoty 100.001zl wyplacone do 15.01.2016 ?

   2. Czy "wplata na konto" to takze przelew wlasny z innego mojego konta w RFPB ?

   Prosze o krotkie jedneoznaczne odpowiedzi.

   Usuń
  3. Raiffeisen Polbank napisał "każdemu Klientowi Bank wypłaca naliczone odsetki na koniec miesiąca kalendarzowego". Nieprawda! Mi bank wypłaca odsetki 1 dnia miesiąca następującego po miesiącu za który są naliczane. Czy w takim razie spełnię warunek regulaminowy, który mówi , że "podwojone będą odsetki jakie Bank WYPŁACIŁ i zaksięgował na Koncie Wymarzony Cel od dnia otwarcia Konta Wymarzony Cel do dnia 31 grudnia 2015 r. włącznie"? Odsetki do podwojenia będą mi najprawdopodobniej wypłacone 01.01.2016.

   Usuń
  4. Nic dodać, nic ująć... mamy ewentualny wniosek dowodowy. Tylko żeby Ci Polcan nie przyszło do głowy kiedykolwiek moderować czy usuwać tego posta ;)

   Usuń
  5. Przecież rzutem na taśmę udało mi się wziąć udział w tej promocji;)
   A zresztą po to jest ten blog, żeby służył wszystkim zainteresowanym lepszym zyskiem niż 2% z hakiem jakie lansują obecnie banki.

   Usuń
  6. Anonimowy pisze: "No to teraz tylko wydrukowac soebie te odpowiedz i w styczniu trzymac pod reka dla ewentualnej reklamacji..."
   Informacje te znajdują się w Tabeli oprocentowania, opłat, prowizji i limitów transakcyjnych, która znajduje się pod adresem: http://raiffeisenpolbank.com/documents/30393755/37949214/TOiP_od_7092015.pdf (zapis w tabeli czesc A, pkt 7.1: "7.1 Okres rozliczeniowy (konto Wymarzony Cel) jeden miesiąc kalendarzowy ").

   Usuń
  7. Odpowiadając na pytania:
   1. jakie bedzie naliczone lacznie oprocentowanie jesli: w listopadzie wykonam przelew na konto na 1zl, a nastepnie np 10.12.2015 przeleje 100.000zl ? Czy wowczas dla kwoty 100.001zl za miesiac grudzien zostanie przyznane 2% zaksiegowane w grudniu 2015 oraz dodatkowe 2% dla tej pelnej kwoty 100.001zl wyplacone do 15.01.2016 ?

   Jeżeli w listopadzie 2015 roku nastąpi wpływ na Konto Wymarzony Cel w kwocie 1 zł i nie będzie żadnych wypłat z tego konta w tym miesiącu, to w grudniu 2015 r. na Koncie Wymarzony Cel będzie naliczane oprocentowanie standardowe (1,50%) oraz oprocentowanie bonusowe (0,50%) czyli łącznie 2,00% w skali roku. Kolejne wpłaty na konto w grudniu nie będą miały wpływu na wysokość oprocentowania obowiązującego w grudniu, gdyż to ustalane jest na podstawie zachowania Klienta w listopadzie, ale wpłyną tylko na wysokość odsetek, gdyż im wyższe saldo na Koncie Wymarzony Cel w grudniu, tym wyższe odsetki na koniec grudnia za ten miesiąc.
   Wysokość wypłaty podwojonych odsetek do 15 stycznia 2016 r. zależy nie tylko od „ruchów” na koncie w listopadzie, ale w całym okresie od momentu otwarcia konta we wrześniu 2015 r. do końca 2015 roku.
   Podwojone odsetki zostaną wypłacone na Konto Wymarzony Cel jeżeli w miesiącach: październik, listopad oraz grudzień 2015 r. Klient miał przyznane oprocentowanie bonusowe.


   2. Czy "wplata na konto" to takze przelew wlasny z innego mojego konta w RFPB ?

   Oczywiście tak, do wskazanej przez Pana definicji „wpłaty na konto” w odniesieniu do Konta Wymarzony Cel, zaliczane są wszystkie przelewy oraz wpłaty gotówki na to konto.

   Usuń
 16. Z odpowiedzi raiffaisena wynika,że w grudniu dostaniemy podwojenie odsetek nawet gdy wypłacimy część kasy.To by rozwiązało problem gdy ktoś zgromadzi ponad 200 tys.Może w takim wypadku wypłacić nadwyżkę najkorzystniej 31 grudnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli spełnione są warunki Oferty Specjalnej w poprzednich miesiącach, to dostaniemy podwojenie odsetek w grudniu. Ważne jest aby dopłacić min. 1 zł i niczego nie wypłacać w listopadzie.

   Usuń
  2. @RFPB: konsultant ktory oddzwonil do mnie twierdzi, ze za GRUDZIEN nie beda naliczone podwojne odsetki i ze taka odpowiedz usykal na jego zapytanie skierowane do Departamentu produktow depozytowych i ze jest to wiazaca odpowiedz.
   Prosze o podanie nazwiska - abym mogl sie powolac na konkretna osobe, gdy ponownie (poraz n-ty) bede dzwonil na infolinie...

   Usuń
  3. Czy to oznacza ze w grudniu mozna wyplacic czesc pieniedzy ? i nadal otrzyma sie podwojenie odsetek za caly okres ?

   Usuń
  4. Z wypowiedzi przedstawiciela Raiffeisena tak wynika. A ja byłem do tej pory przekonany, że nie można wypłacić z Konta Wymarzony Cel włącznie do 31.12.2015r.

   Usuń
  5. Odpowiadając na pytanie: Czy to oznacza ze w grudniu mozna wyplacic czesc pieniedzy ? i nadal otrzyma sie podwojenie odsetek za caly okres ?

   Warunkiem podwojenia odsetek w ramach Oferty Specjalnej jest naliczanie na Koncie Wymarzony Cel oprocentowania bonusowego w październiku, listopadzie oraz grudniu 2015 roku.
   Oprocentowanie bonusowe jest przyznawane na Koncie wymarzony Cel w danym miesiącu jeżeli:
   a) W poprzednim miesiącu na Konto Wymarzony cel Klient dokonał wpłaty na kwotę min. 1 PLN
   oraz
   b) W poprzednim miesiącu Klient nie dokonał wypłaty z Konta Wymarzony Cel.
   Tak więc, jeżeli na Koncie Wymarzony Cel w grudniu jest naliczane oprocentowanie bonusowe – to znaczy, że klient spełnił warunki w listopadzie (wpłata na min 1 PLN oraz brak wypłat).
   Jeżeli Klient dokona wypłaty z Konta Wymarzony Cel w grudniu 2015 roku – nie otrzyma oprocentowania bonusowego w styczniu 2016 roku ale to nie jest warunkiem koniecznym wypłaty podwojonych odsetek w ramach Oferty Specjalnej.

   Usuń
  6. Wniosek z tego, że jak ktoś dalej w styczniu będzie utrzymywał środki na Koncie Wymarzony Cel i nie dokona wypłaty w grudniu i wpłaci minimum 1 PLN, otrzyma oprocentowanie bonusowe 31.01.2016r. Czyli jak nie zmieni RPP oprocentowania, to za styczeń KWC wyniesie 1,5% plus bonus 0,5% razem to nam da w sumie 2%. Jak dla mnie to za mało.
   Pozdrawiam,
   Jerzy

   Usuń
 17. Witam.
  Wraz z ojcem zapsaliśmy się do promocji Raifa na 4% i nikt nigdy nie zadzwonił....

  K.Grzelak

  OdpowiedzUsuń
 18. Odpowiadając na pytanie dotyczące posiadania karty: aby uzyskać korzyści wynikające z organizowanej przez Bank Oferty Specjalnej i Konkursu „Twój Wymarzony Cel” Uczestnik oferty nie musi posiadać karty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odpowiedź, gdyż pytanie pochodziło od autora artykułu. Regulamin co prawda nie mówi nic o posiadaniu karty, niemniej jednak przy składaniu wniosku zaznaczenie karty było obowiązkowe i nie dało się poprawnie złożyć wniosku, bez wybrania odpowiedniej karty.
   Sugeruję na przyszłość, by nie stawiać czytelników przed takimi dwuznacznymi działaniami z których niejawnie wynikało, że karta jest konieczna.

   Usuń
  2. Ja po prostu nie aktywowałem karty - We wniosku była konieczna, ale w regulaminie promocji nigdzie nie było napisane, że jest obowiązkowa aktywacja i posiadanie karty. A regulamin - rzecz święta;)
   Choć fakt, prościej by było nie wymagać przy składaniu wniosku zaznaczenia pola o kartę gdy nie jest obligatoryjna...

   Usuń
  3. Dam ci dobrą radę - aktywuj tę kartę jak najszybciej, bo ci bank dowali niepotrzebnie opłat. To twoja sprawa kiedy ją aktywujesz, bank to nie będzie obchodzi. Kartę masz, płacić musisz, nieważne czy aktywna czy nie. Raz się nadziałem, pamiętam.

   Aktywuj i likwiduj. W dowolny sposób, a nie doradzaj innym jak wpaść w kłopoty.

   Usuń
 19. Mam pytanie do przedstawiciela Raiffeisen. Konto osobiste oraz konto Wymarzony Cel otworzyłem we wrześniu, jednak pierwszy wpływ na konto Wymarzony Cel został dokonany w październiku.
  Rozumiem, że nie wyklucza mnie to z uczestnictwa w promocji, gdyż warunkiem promocji było OTWARCIE konta WC we wrześniu, a nie jego zasilenie. Proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety wyklucza. Tak, jednym z warunków Oferty Specjalnej było otwarcie Konta Wymarzony Cel we wrześniu 2015 r.
   Warunkiem wypłaty podwójnych odsetek jest natomiast przyznanie na Koncie Wymarzony Cel oprocentowania bonusowego w miesiącach: październik, listopad oraz grudzień 2015 roku. Aby oprocentowanie bonusowe było naliczane w październiku Klient powinien:
   1. We wrześniu 2015 roku dokonać wpłaty na min. 1 PLN na Konto Wymarzony Cel,
   oraz
   2. We wrześniu 2015 roku nie dokonać żadnej wypłaty z Konta Wymarzony Cel.
   Jeżeli we wrześniu nie została dokonana żadna wpłata na Konto Wymarzony Cel – w październiku na tym koncie nie będzie przyznane oprocentowanie bonusowe.

   Usuń
  2. Zgadza się, pisałem o tym na blogu, że z powodu totalnego fiaska ze strony firmy kurierskiej DPD, która wzięła moje skany, ale nie wysłała dokumentów banku, udałem się osobiście do oddziału Raifa, celem dokonania wpłaty symbolicznej złotówki.

   Niestety pracownicy banku jak zwykle umyli ręce i odmówili przyjęcia jakichkolwiek środków ze względu na blokadę konta, jak również nie wyrazili zgody na jakiejkolwiek rozmowy z Centralą na ten temat.

   Stąd artykuł o możliwości dokonania przelewu na zablokowane konto.

   Usuń
  3. Czyli konto do zamknięcia. Otwierałem je głównie dla podwojonych odsetek, jednak teraz widzę, że nici z tego. Strasznie zawiły ten regulamin. Sądziłem, że promocyjne odsetki będą naliczone na koniec miesiąca - a tu nie jest tak. Więc jeśli za wpłaty wrześniowe odsetki są w październiku, a za wpłaty październikowe w listopadzie, to faktycznie nie spełnię warunków. No nic trzeba szukać innego miejsca na ulokowanie środków.

   Usuń
 20. Przed chwila oddzwonil do mnie konsultant z banku, ktory konsultowal moje pytania odnosnie podwojnych odsetek za grudzien z Departamentem Produktow depozytywocyh...
  Otrzymal on JEDNOZNACZNA odpowiedz z tego dzialu ze za GRUDZIEN odsetki NIE BEDA PODWOJONE !!!

  Stwierdzil on, ze wazniejsza jest jego odpowiedz niz niezidentyfikowanego pracownika ktory wypowiedzial sie "na jakims" forum.

  @Polcan - mozesz podac nazwisko osoby z banku, ktora napisala komentarz ze niby bedzie podwojenie za grudzien ?

  w RFPB jest coraz wiekszy rozdzwik i balagan.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam z nazwiska tej osoby, dostałem informację tylko, że dedykowana osoba będzie odpowiadać na Wasze pytania i jak widzę wywiązuje się z tego zadania sumiennie, czyta bowiem starannie Wasze oraz moje uwagi i odpowiada na temat.
   Mam nadzieję, że na Twoje zapytanie też odpowie i nie będę musiał wyjaśniać tego problemu.

   Usuń
  2. Ciągle szukasz dziury w całym.Przecież tutaj masz już odpowiedź,a jak Raiffeisen dał nieodpowiedzialnego pracownika,który tutaj się wypowiada i reprezentuje bank to będzie musiał uznać reklamacje gdy będzie inaczej

   Usuń
  3. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i jednocześnie zapewniamy, że wszystkie informacje, które są tutaj udzielane są wiążące. Okres rozliczeniowy w przypadku Konta Wymarzony Cel to jeden miesiąc kalendarzowy. Informacje te znajdują się w Tabeli oprocentowania, opłat, prowizji i limitów transakcyjnych pod adresem http://raiffeisenpolbank.com/documents/30393755/37949214/TOiP_od_7092015.pdf.
   Odpowiedzi udzielał Rzecznik Banku – Marcin Jedliński.

   Usuń
 21. Lokata 3,25% na 13-dni Idea Bank, pojawila sie niedawno. Koncza sie stare lokaty stad ciekawa alternatywa w stosunku do kont oszczednosciowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wabik, aby przetrymac ludzi przed przelaniem kasy do RFPB - im pozniej przelejesz tym mniejszy bedzie efekt podwojeni a i tym samym oplacalnosc takiego przelania.

   Usuń
  2. Nie biore udzialu w tej zabawie z RFPB, za duzo zachodu z zakladaniem i likwidowaniem po 2 czy 3 mies. Oferty lokat z promocji sa generalnie proste i nie budza watpliwosci ile faktycznie dostaniemy %. Kazdy wybiera, to co lubi.

   Usuń
 22. Mam dwa pytania do przedstawiciela banku:

  1. Podczas zakładania konta, na koniec rozmowy z konsultantem zostałem poproszony o zgody marketingowe. Nie wyraziłem na nie zgody, ponieważ otrzymałem informację, że nie są one wymagane aby wziąć udział w promocji. Proszę o potwierdzenie, że zgody marketingowe nie mają wpływu na wypłatę podwojonych odsetek.
  2. Kurier, który przejechał do mnie z umową nic nie wiedział o konieczności zabrania kopii dowodu osobistego. Ja również nie byłem wcześniej poinformowany o takim obowiązku (dowiedziałem się o tym przy okazji przeglądania forum). Proszę o informację czy nie przesłanie do banku kopii dokumentu tożsamości może mieć wpływ na odmowę podwojenia odsetek. Zaznaczam, że mam pełny dostęp do konta WC.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kopia dowodu osoibistego jest wymagana tylko dla klientow, ktorzy nigdy nie odwiedzili fizycznej placowki.
   Gdy byles kiedykolwiek w placowce, wowczas zeskanowali Twoj dowod.

   Usuń
  2. "Kopia dowodu osobistego jest wymagana tylko dla klientów, którzy nigdy nie odwiedzili fizycznej placówki" - ja do takich należę - nie byłem nigdy w placówce a kurier nic ode mnie nie chciał. Zabrał jedynie podpisaną umowę !

   Usuń
  3. Arek, żebyś nie był zaskoczony - kopia dowodu osobistego nie wystarczy. Konieczne są dwa dowody tożsamości, koniecznie. Było to podkreślane wielokrotnie. Ja podałem dowód + prawo jazdy.

   Nieprawdą jest także fakt, że dotyczy tylko klientów którzy nigdy nie odwiedzili fizycznej placówki. W placówce byłem wiele razy tak w dawnym Polbanku jak i Raiffeisen. W Raifie zakładałem konto wiosną, a mimo to bank żądał kolejny raz kopii dwóch dowodów tożsamości, Każdorazowo, nawet przy zamykaniu konta.

   Usuń
  4. Odpowiadając na pytania:
   1. Podczas zakładania konta, na koniec rozmowy z konsultantem zostałem poproszony o zgody marketingowe. Nie wyraziłem na nie zgody, ponieważ otrzymałem informację, że nie są one wymagane aby wziąć udział w promocji. Proszę o potwierdzenie, że zgody marketingowe nie mają wpływu na wypłatę podwojonych odsetek.

   Przy wypłacie podwojonych odsetek w ramach Oferty Specjalnej, Bank nie będzie brał pod uwagę ewentualnych wyrażonych przez Klienta zgód marketingowych, pozyskiwanych przez konsultanta podczas otwierania konta.

   2. Kurier, który przejechał do mnie z umową nic nie wiedział o konieczności zabrania kopii dowodu osobistego. Ja również nie byłem wcześniej poinformowany o takim obowiązku (dowiedziałem się o tym przy okazji przeglądania forum). Proszę o informację czy nie przesłanie do banku kopii dokumentu tożsamości może mieć wpływ na odmowę podwojenia odsetek. Zaznaczam, że mam pełny dostęp do konta WC.

   Konsultant w trakcie rozmowy telefonicznej powinien powiadomić Klienta o wszystkich warunkach, które muszą być spełnione do zawarcia umowy rachunku bankowego. Jednym z warunków zawarcia ww. umowy (dla nowego Klienta) jest dostarczenie do Banku kserokopii dokumentu tożsamości.
   Jeżeli Bank nie otrzyma kserokopii dokumentu tożsamości w ciągu 45 dni od dnia rozmowy z konsultantem, umowa rachunku ulegnie rozwiązaniu, a środki, które znajdują się na tym rachunku Bank przeksięguje na nieoprocentowany rachunek własny Banku (na podstawie zapisów Regulaminu Konta Osobistego, Konta Lokacyjnego, Lokat Terminowych i Umowy Karty w Raiffeisen Bank Polska S.A.).

   Usuń
  5. Regulamin oferty mówi co innego. Pkt 3.7 Regulaminu. Uczestnikiem oferty specjalnej jest Klient, który spełni jednocześnie następujące warunki:
   - wyrazi zgodę na otrzymywanie informacji handlowej za pomocą środków komunikowania się na odległość, komunikacji elektronicznej, z wykorzystaniem podanych danych kontaktowych, od Raiffeisen Bank Polska S.A. oraz
   - wyrazi zgodę na prowadzenie przez Raiffeisen Bank Polska S.A. działań marketingowych drogą telefoniczną na wskazany przez Uczestnika numer telefonu.

   Usuń
  6. Dziękuję za odpowiedź przedstawiciela banku. Dzięki informacjom z bloga, min od Ciebie Marcinie, na własną rękę wysłałem mailem skany dwóch dokumentów (mail był podany w dokumentach otrzymanych z umową). Taką samą sytuację miała żona (a dokumenty dostarczano nam w dwa rożne miejsca przez innych kurierów i w różnych terminach - nikt nie chciał kopii dokumentów).

   Usuń
  7. A jeżeli ktoś już miał konto w raiff i założył tylko konto wymarzony cel i kurier nie chciał żadnej kserokopii dowodu to czy będzie wszystko ok?

   Usuń
  8. @Anonimowy z 12:28
   Mam taką sytuację, ror założony w marcu przelewem z innego banku, a wymarzony cel założony we wrześniu. Konsultant przy umawianiu kuriera nie powiedział o potrzebie przygotowania tych kopii. Kurier nie chciał żadnych kopii dokumentu tożsamości. Dzisiaj na infolinii otrzymałem informacje, że kopie dowodu osobistego powinni dostarczyć nowi klienci. Mało tego, bank kontaktuje się z osobami które nie spełniły tego warunku.
   ww.

   Usuń
  9. @RFPB: Czy jezeli konto zostalo juz w pelni aktywowane (czyli nie ma blokady na przelewy) to moge uznac, ze wszystkie wymagane dokumenty zostaly do banku dostarczonei bank nie wnosi zadnych zastrzezen ani brakow ?

   Usuń
  10. Też zakładałem w marcu konto drogą elektroniczną przez przelew z innego banku i wtedy nikt nie chciał od mnie ksera dowodu osobistego. Przy zakładaniu konta WC przez kuriera też go nie przekazałem. Co ciekawe jakiś czas po aktywacji konta WC poszedłem do placówki żeby zaktualizować dane dowodu (stary stracił ważność) i obsługująca mnie konsultantka spisała dane z nowego dowodu, poprosiła jeszcze o prawo jazdy (tak jak wspomniał polcan) w celu weryfikacji adresu zamieszkania. Najciekawsze było to że nie wykonała żadnego ksera ani dowodu, ani prawka, co uznałem za bardzo dobry obyczaj. Widocznie ksero nie jest konieczne.

   Usuń
 23. Szanowni Państwo!
  To są najzwyklejsze jaja. Raiifeisen, bank z kręgu kulturowego, w którym ceni się klienta, ważna jest słowność, solidność a przede wszystkim uczciwość i przewidywalność zupełnie sobie kpi ze swoich klientów. Ja na konto WC we wrześniu wpłaciłem 1 pln, spadek po Wołominie podzieliłem na pół: 205 k wpłaciłem 15-go na KWC a za pozostałe 205 k kupiłem $. Po wyborach/ początek listopada, może koniec października to zależy od kursu/ sprzedaję walutę i zamierzałem ja wpłacić na KWC ale teraz to już całkowicie zgłupiałem. Co to za jakieś cuda?

  Powinno być zgodnie z nazwą: Wymarzony Cel. Mam wolną kasę to wpłacam kiedy chcę/ ale tak aby nie mniej niż 1pln w miesiącach wrzesień- grudzień i nie wypłacam zgromadzonych środków/ ani wpłaconego kapitału ani naliczonych odsetek/ do 31 grudnia b.r. I wtedy otrzymuję podwójne odsetki. Ba myślałem, że skoro to konto oszczędnościowe, to najlepiej wpłacić tam jak najwięcej, nie patrząc na żadne daty regulujące jakieś okresy rozliczeniowe, wypłacone czy też naliczone odsetki, itp.dziwadła. No ale niestety. Z kręgu kulturowego banku została chyba tylko nazwa. Nawiasem mówiąc czy Centrala banku/ ta za granicą nie w Polsce/ wie w jaki sposób polskie kierownictwo buduje markę Raiffeisena? Chyba w niedzielę napiszę/ po niemiecku no może po angielsku trochę jeszcze pamiętam/ list do Centrali.Pewno będą zadowoleni. Szczególnie, że polskie placówki RP są przeznaczone na sprzedaż.
  Ja chyba wycofam pieniądze, jakieś odsetki wypłacą to dopiero początek przygody z KWC więc relatywnie strata nie jest duża. No może nie strata tylko potencjalny zysk jest mniejszy.
  Panowie Expander daje 3,5/m-c w skokach tez można coś niezłego znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale czy Ty wogóle czytałeś komentarze banku?Przecież jest dokładnie tak jak piszesz a nawet lepiej poniewaź w grudniu nie ma juz żadnych obowiązków,a nawet można część pieniędzy bądź nawet wszystkie wycofać a odsetki i tak do 15 stycznia zostana podwojone..

   Usuń
 24. Zapytam jeszcze raz, bo nie uzyskałem odpowiedzi.
  Użytkownik "Raiffeisen Polbank" napisał 20 października 2015 12:02 "każdemu Klientowi Bank wypłaca naliczone odsetki na koniec miesiąca kalendarzowego". Nieprawda! Mi i innym czytelnikom bloga bank wypłaca odsetki 1 dnia miesiąca następującego po miesiącu za który są naliczane. Czy w takim razie spełnimy warunek regulaminowy, który mówi , że "podwojone będą odsetki jakie Bank WYPŁACIŁ i zaksięgował na Koncie Wymarzony Cel od dnia otwarcia Konta Wymarzony Cel do dnia 31 grudnia 2015 r. włącznie"? Odsetki za grudzień będą nam wypłacone wcześniej niż 01.01.2016?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę zauważyć, że w historii Konta Wymarzony Cel przy transakcji wypłaty odsetek, pojawiają się 2 daty (Data księgowania oraz Data transakcji). Bank bierze pod uwagę datę księgowania, a w konsekwencji wypłaca odsetki na koniec miesiąca kalendarzowego.

   Usuń
 25. Dziękujemy wszystkim Użytkownikom za przekazywanie swoich wątpliwości. Informujemy, że wszelkie pytania związane z produktami Raiffeisen Polbank można kierować na fan page Banku na Facebooku (https://www.facebook.com/RaiffeisenPolbank).

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam,

  Założyłem w odpowiednim czasie konto Wymarzony Cel. Przelewam co miesiąc pieniądze, nie wyplacajac ani grosza. Co jeszcze muszę zrobić by mieć pewność, że dostanę podwojone oprocentowanie? Jakie zgody muszę 'odklikac' i jak mogę je sprawdzić?
  Proszę o odpowiedź - nie chciałbym na nowy rok dowiedzieć się, że dostanę tylko 2%.

  Pozdrawiam i liczę na odpowiedź banku,
  Marcin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W banku rzecznik pewnie ma już fajrant :)
   Co musisz zrobić ... Wystarczy przeczytać wszystkie komentarze, to jest proste jak drut. Sprawdź sobie na koncie czy masz zaksięgowane odsetki za wrzesień wraz z odsetkami bonusowymi. Jeżeli tak to możesz spać spokojnie w styczniu podwojenie wszystkich trzech miesięcy (oczywiście w każdym mies. dopłata min. 1zł) Zobacz mój screen odsetki + bonus.
   http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5f536bf500365f97

   Usuń
  2. no raczej tak nie jest....

   Usuń
  3. Podwojenie odsetek zgodnie z regulaminem dotyczy całości otrzymanych odsetek również tych za wrzesień. "Kwota dodatkowych odsetek będzie równa sumie odsetek (w tym naliczonych w ramach
   Oprocentowania bonusowego), którymi zostanie uznane Konto Wymarzony Cel prowadzone
   na rzecz Uczestnika w roku 2015 (tj. sumie odsetek jakie Bank wypłacił i zaksięgował na
   Koncie Wymarzony Cel od dnia otwarcia Konta Wymarzony Cel do dnia 31 grudnia 2015 r.
   włącznie)."

   Usuń
  4. Nic nie musi Pan robić przy założeniu, że te działania zostały dokonane przez Pana również w miesiącu, w którym zostało otwarte Konto wymarzony Cel.

   Usuń
 27. Ja mam pytanie do Przedstawiciela banku. Założyłem konto, był kontakt telefoniczny a do dzisiaj nie dojechał kurier a po zalogowaniu widzę dwa konta WC. Pieniędzy nie przelewałem bo nie wiedziałem na które i w ten sposób omiął mnie udział w tej promocji. Bardzo nie ładnie. Dzięki bardzo. Tomek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosimy o kontakt z Bankiem podając dane , które podał Pan w ankiecie. Wówczas indywidualnie zbadamy powyższą sytuację.

   Usuń
 28. Bardzo proszę aby pracownik banku jednoznacznie odpowiedział na niżej postawione pytania:
  - czy jest obowiązek wpłacania minimum 1PLN na konto WC w miesiącu grudniu aby otrzymać podwojone odsetki/ w m-cach wrzesień- listopad wpłacałem minimum 1 pln i nie wypłacałem żadnych środków/
  -czy w m-cu grudniu można wpłacić minimum 1pln na konto WC/ lub nic nie wpłacać/ a następnie wypłacić część lub całość zgromadzonych środków/ tj. kapitał plus odsetki/ bez obawy utraty podwojonego oprocentowania odsetek?
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
 29. Dla Waldemara gorące brawa za zadanie pytań, na które były już udzielone wyczerpujące odpowiedzi! Oby więcej takich Waldemarów!

  OdpowiedzUsuń
 30. Proszę przedstawiciela Raiffeisena o ustosunkowanie się do poniższej treści, przysłanej na mojego e-maila podczas zakładania Konta Wymarzony Cel. Poniżej skopiowałem treść e-maila, którego otrzymałem od raiffeisen@raiffeisen.pl. A mianowicie chodzi mi o zapis- cytuję: "Nie wypłacaj z Konta Wymarzony Cel żadnych pieniędzy do 31.12br."
  Przedstawiam całą treść z e-maila:
  http://zalacznik.wp.pl/d616/top_01.jpg?p=1.6&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0&wid=6358&POD=1&type=&zalf=Nowe&tsn=144542713963719630&sid=47491f4173bf1f9776541841239a83e0
  "Konto oszczędnościowe Wymarzony Cel
  ZAŁÓŻ KONTO
  Oszczędzaj na każdy Wymarzony Cel z nowym kontem oszczędnościowym!
  Konto Wymarzony Cel pozwala Ci na regularne odkładanie i pomnażanie oszczędności na Twoje marzenia i potrzeby.
  ZYSKUJESZ
  Zawsze korzystne warunki
  Dodatkowe oprocentowanie
  0zł za otwarcie i prowadzenia konta
  Aby zyskać podwójne odsetki i zagrać o 500zł

  Wypełnij wniosek o kontakt w sprawie założenia Konta Wymarzony Cel
  Skontaktuje się z Tobą konsultant, który otworzy dla Ciebie Konto Wymarzony Cel

  Wpłacaj regularnie co miesiąc na Konto Wymarzony Cel co najmniej 1 zł

  Nie wypłacaj z Konta Wymarzony Cel żadnych pieniędzy do 31.12br.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I ZAMÓW

  Proszę o odpowiedź przedstawiciela Banku, jak się ma ta treść do "Regulaminu Konta Osobistego, Konta Lokacyjnego, Lokat Terminowych i Umowy
  Karty w Raiffeisen Bank Polska S.A." pkt. 6B. Zasady naliczania Oprocentowania bonusowego dla środków zgromadzonych na Koncie Lokacyjnym „Konto Wymarzony Cel” oraz zasady zmiany jego oprocentowania dokładnie o § 15B tego regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi mi dokładnie o ten zapis: cyt.:
   Nie wypłacaj z Konta Wymarzony Cel żadnych pieniędzy do 31.12br.

   Usuń
  2. Jerzy, jeśli spełnisz warunki Oferty Specjalnej w poprzednich miesiącach (tj. w miesiącach od września listopada wpłacisz na KWC minimum 1 zł i nie dokonasz wypłaty z konta), to otrzymasz podwojenie odsetek w grudniu. Nie ma więc konieczności niewypłacania pieniędzy z Konta Wymarzony Cel do końca grudnia – wystarczy, że pozostaną one na koncie do 30 listopada włącznie. Do mejlingu zatem wkradła się błędna data – za co przepraszamy.

   Usuń
  3. Dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
 31. Do Anonimowy 20 października 2015 23:14

  Dziękuję za brawa. Anonimowy 23:14 wskaż, w którym momencie pracownik banku udzielił odpowiedzi na moje pytania. Zanim cokolwiek napiszesz poćwicz czytanie ze zrozumieniem. Wnioskowanie i interpretacja komentarzy czytelników bloga to zdecydowanie inna wartość niż oficjalna wypowiedź przedstawiciela banku. Bardzo wyraźnie napisał przedstawiciel banku, że ich wypowiedź/ stanowisko jest wiążące patrz: Raiffeisen Polbank 20 października 16:50
  Niestety nie zrewanżuję się tym samym. Wprost przeciwnie"
  Oby mniej takich Anonimowych / 20 października 23:14/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Waldek, mimo, że to nie ja biłem Ci brawo (choć też przyklasnę), to jednak przeczytaj co sam napisałeś. Zaśmiecasz wątek trując cztery litery rzecznikowi poważnego banku o jakąś złotówkę, którą masz wpłacić w grudniu, rozumiałbym gdyby to było ze 100K. Jak tatko da kieszonkowe w grudniu, to zamiast kupić lizaka wpłać tego zeta na WC i będziesz miał pewne, a z bonusu będziesz już mógł kupić dwa ;-)

   Sorry za OT.
   Swoją drogą sądzę, że odsetki będą większe niż 4%, bo przecież mamy jeszcze procent składany, a on minimalnie nam je podniesie...

   Usuń
 32. Problem jest jeszcze jeden.Nikt nie zwrócił uwagi , że za wrzesień oprocentowanie jest 1,5%.Dodatkowe 0,5% można uzyskać dopiero w pażdzierniku/brak jest wypłaty z konta za poprzedni miesiąc/czyli wrzesień/ Wobec tego po podwojeniu za wrzesień można uzyskać max 3% , a od pażdziernika dopiero 4%. Jeśli przedstawiciel banku jeszcze czyta komentarze to proszę o potwierdzenie .

  OdpowiedzUsuń
 33. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 34. Do Anonimowy 21 października 2015 17:53
  Nie chce mi się odpisywać. Zwróć jednak uwagę na "... minimum 1pln".
  Nota bene nie wiedziałem, że lubisz lody.

  OdpowiedzUsuń
 35. Uważam, że Raiffeisnen to kombinatorzy. Zgłosiłem się do promocji Wymażony Cel postępując z najwyższą starannością zgodnie z instrukcją z bloga, zrobilem zrzuty ekranu potwierdzającego udział w promocji. Nie zachowałem zrzutów wypełnionych formularzy. Wpłaciłem pieniądze. Po kilku dniach dostałem maila z banku, że "z powodów błędu technicznego po stronie banku nie wyświetliła się zgoda na akceptację Oferty Specjalnej". Potwierdziłem. Myślę, coś kombinują. Zadzwoniłem na infolinię do Rai z pytaniem czy biorę udział w promocji i czy zdaniem banku wypełniłem warunki promocji. Uzyskałem odpowiedź, że nie, bo nie ma wymaganych zgód marketingowych. Zdanie konsultanta nie można zgód uzupełnić. Aby nie powiększać strat szybko przeniosłem pieniądze do innego banki i zlikwidowałem konta. Wszystkim radzę sprawdzić czy bank zakwalifikował ich do promocji. Jeśli zdecyduję się w przyszłości na kontakt z Raiffeisnen to będę robił zrzut każdego wypełnionego formularza i nagranie każdej rozmowy.

  OdpowiedzUsuń
 36. a ja uważam ze raiffeisen to dobry bank a przede wszystkim innowacyjny. podoba mi sie pomysl z oprocentowanym kontem osobistym :)
  szkoda ze na promocje z wymarzonym celem sie nie zalapalam :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy śledzić bloga, a dobre promocje Cię nie ominą. Nowy pomysł jednak wydaje się ciekawszy od Raifa, bowiem ma większy potencjał...

   Usuń
 37. bankowy język nie jest dla mnie najłatwiejszym ale wydaje mi sie że nawet ja już załapałam wszystkie niuanse Wymarzonego celu. najważniejsze że okresem rozliczeniowym tego konta jest miesiąc kalendarzowy a ja będę mogła swoje cięzko wypracowane odsetki odebrać ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...