poniedziałek, 19 października 2015

Idea bank rozstrzeliwuje lokatowe minimum z 3% na wszystkie okresy


Jak się trochę skrytykuje Idea bank, mamy niebawem znaczną poprawę. Pomysłów tutaj co niemiara, w różnych kombinacjach i wariantach. Dobrych i złych, podchwytliwych i całkiem rzetelnych. Warto je więc omawiać i odsiewać plewy od ziaren.

W chwili obecnej mamy znów nowość, której jak dotąd nie widzieliśmy. To że Idea bank obserwuje blog nie ulega wątpliwości, w końcu czasami przesyłają pozdrowienia na Facebooku. I jak widać nasze sygnały o minimum 3,00% zostały zrozumiane.

Ale trzeba przyznać, że zostały zrozumiane w dość dziwaczny i zakręcony sposób:) Przed tygodniem w artykule Huśtawka lokata w Idea bank czyli powrót do 3,00% pochwaliłem za podwyżki lokaty power, ale wytknąłem, że o szumnej nazwie Lokata nr 1 ma wciąż zaledwie 2,55%. I co na to Idea?Ale tylko jeden wariant

Wynik widzimy wyżej. Trójka ni stąd ni zowąd pojawiła się także dla lokaty nr 1. Jest jednak jedno ale: nieszczęsne słowo DO, czyli podejrzewamy tutaj progresję. I rzut oka na szczegóły zdradza, że tak jest faktycznie bo owe 3,00% jest tylko dla okresu rocznego. W pozostałych przypadkach dalej uparcie mamy nieszczęsne 2,50% oraz jedne 2,55%.

Co ciekawe, to co obecnie jest dość zaskakującego w ofercie Idea banku jest fakt, że trójka jest rozstrzelana. Zamiast dać jakąś lokatę o fajnej nazwie chociażby dla oszczędzających, na cześć miesiąca, mamy kilka lokat tu i ówdzie z trójką, ale każda na inny okres.


Jakby tego było mało dodatkowo mamy jeszcze powracającą lokatę niby tylko dziś, gdzie oprocentowanie spadło o 0,50 pp do... 3,00%. I mimo jednodniowej nazwy, przez cały weekend była w ofercie, załapała się jednak akurat na aktualizację rankingu w połowie miesiąca.Zapewne w dniu publikacji artykułu, tylko dziś zniknie z oferty. Jak widać Idea bank nieco zbyt dosłownie zrozumiała wymagania lokat o minimum trzech procentach. Poszli zatem po minimalnej linii oporu, dobrze jednak, że są takie oferty.

Podsumujmy zatem, gdzie jest 3,00%:
2 miesiące - Tylko dziś
6 miesięcy - Lokata Power (nowe środki)
9 miesięcy - Lokata Power (nowe środki)
12 miesięcy - Lokata nr 1
24 miesiące - Lokata Fair Play

Przypominam, że kto zaczyna swoją przygodę z Idea bankiem, a kilku nowych czytelników odezwało się w weekend na maila. warto zacząć od lokaty happy gwarantującej 4,00%. Kto skorzysta z powyższych ofert na 3,00%, zaprzepaści szansę na wyższy zysk, jest to bowiem jednorazówka, tylko dla nowych klientów.

Tutaj założysz lokatę happy dedykowaną tylko dla nowych klientów Idea.

Niestety nie wróciła lokata 13 dniowa, która jest najlepszą alternatywą dla czyhających na okazje. A do takich jak się wydaje należy oferta opcji na akcje, gdzie mamy 12% zysku, które możemy zażądać by emitent nam wykupił, jeśli tylko zrobimy to w sposób europejski, o czym dziś na PP3.

19 komentarzy:

 1. Idea skusiła mnie jednodniówką i jakby ten sztandarowy produkt zupełnie został zapomniany, szkoda bo była to swoista reklama i jakaś alternatywa na krótkie ulokowanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co się dziwić skoro jest mocno poniżej 3%. Sam założyłem tu konto właśnie dla jednodniówki, ale przestałem jej używać, gdy spadła poniżej 4%.

   Usuń
 2. @Polcan - wyslalem Ci e-mail z informacja o sposobie rozliczania odsetek w RFPB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, w momencie gdy napisałeś, artykuł powyższy był już gotowy i jeśli nie pojawi się jakaś nowa ekstra oferta, opublikuję Twoje sugestie i ostrzeżenia.

   Usuń
  2. Jakieś problemy z kontem wc sie szykują ? Mam tam obecnie 75% oszczędności.

   Usuń
  3. Anonimowy napisz co wiesz o sposobie rozliczania odsetek w RFPB.

   Usuń
  4. Nie róbcie bałaganu, będzie o tym jutro na blogu.

   Usuń
 3. Bank Smart też chyba obserwuje blog. Jak usłyszał, że ma tanie przelewy, to zaraz w ciągu kilku dni podniósł opłatę za przelew Swift o 200%.

  OdpowiedzUsuń
 4. Klasyczny bug: "po minimalnej linii oporu". Prawidłowo: po linii minimalnego oporu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klasyczny błąd polegający na nieprawidłowym użyciu anglicyzmu z rozszerzoną funkcją znaczeniową. Przypominam, że bug [wym. bag] to «błąd w programie lub systemie komputerowym, trudny do wykrycia i poprawienia» (źródło: http://sjp.pwn.pl/).

   Usuń
 5. Komunikat do wszystkich Raiffeisenowców:

  Jutro blog będzie obserwowany przez Raiffeisena, opublikuję też wspomniany wyżej komentarz anonimowego. Ze strony banku mają się pojawić wypowiedzi dedykowanego pracownika banku, który będzie się wypowiadać i tłumaczyć wszelkie niejasności.
  Możecie zatem zadawać wszelkie pytania i wyjaśniać niejasności związane z funkcjonowaniem konta WC.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobrze Polcan. Rozumiem więc, że jutro będziemy mogli wyjaśnić wszelkie wątpliwości i będą one miały dla stron charakter wiążący.Nie wracam już do WKO bo nie dostałem bonusu jak twierdzi Comperia z winy Raiifeisena a Raiifeisen udawał, że nic nie wie. Na WKO spuszczam zasłonę milczenia.Teraz liczy się tylko konto WC.
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że tak. Poinformowałem bank, że jutro rano o godzinie 7.00 ukaże się artykuł, więc byłoby dobrze, gdyby wszelkie problemy zostały raz na zawsze wyjaśnione, bez niepotrzebnego snucia domysłów, które są nikomu niepotrzebne i robią więcej zamieszania, aniżeli cokolwiek wyjaśniają.

   Usuń
  2. Potwierdzenie:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2015/10/raiffeisen-obiecuje-byc-dzis-dostepny.html

   Usuń
 7. Polcan napisałeś w art o Comperii, że promocji tej nie można łączyć z poleceniem konta w Eurobanku. To sprawdzone info? Bo mi powiedzieli na infolinii, że można łączyć te promocje obie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sprawdzone, tylko logika.
   Jak promocje mogą być łączone, skoro jedne ma być zakładane przez dedykowanego linka, a drugie w oddziale?
   Jak dla mnie to się wyklucza, chyba że jest jakiś trick o którym nie wiem.

   Usuń
 8. Idea Bank wypuściła dziś Lokatę 13-dniową na 3,25%.
  Polcan, widać masz moc sprawczą.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...