niedziela, 26 sierpnia 2018

2,70% na Koncie Oszczędnościowym Millennium oraz 200 zł na start


Jak było do przewidzenia Millennium utrzymał znów swoją stawkę 2,70% na koncie oszczędnościowym. Praktycznie nic się nie zmieniło, więc kto zwlekał ze zgarnięciem 200 zł na start nic nie stracił.

Dla przypomnienia w Millennium trwa cały czas promocja zbliż się do 200 zł opisana niedawno szczegółowo na blogu. Millennium wypuszcza jednak całą serię promocji które można łączyć, ale daty są w nich różne więc trzeba mocno kombinować by zgarnąć wszystkie.


Promocja z 200 zł trwa w teorii do 24 września, chociaż dalej twierdzę, że skończy się ona wcześniej, skoro bank przewidział tylko 2000 wniosków. W promocji mogą brać udział osoby, które do tej pory nie zgarnęły premię za otwarcie konta 360 stopni.

Tutaj weźmiesz udział w promocji 200 zł na start w Millennium

Jestem wieloletnim posiadaczem różnych kont w portugalskim banku, ale konto 360 otworzyłem bez premii na start tylko dla fajnego konta oszczędnościowego. Specjalnie więc zamknąłem konto na miesiąc by szybko wrócić po dwie stówki. Warunki są tak banalne, że grzechem jest nie sięgnąć po nie.


W trakcie trwania promocji Zbliż się do 200 zł skończyła się IX i od razu zaczęła X już edycja konta oszczędnościowego Profit. Dalej mamy 2,70% do kwoty 100.000 zł zaś do promocji można przystąpić do 13 października 2018.

Dla nowych czytelników przypomnę, że stawka 2,70% obowiązuje przez 92 dni od momentu pierwszej wpłaty. Nieważne czy wpłacimy kasę dziś czy we wrześniu czy w pierwszej dekadzie października stawka będzie obowiązywać przez kolejne 3 miesiące niezależnie od tego czy w 11 edycji stawka się zmieni czy nie.

W moim przypadku czekam do samego końca do uruchomienia 2,70% w Millennium. W ponurym miesiącu będzie mi się kończyła stawka 3% w Getin i warto mieć jakiś przystanek na wypadek, gdyby banki znów zgodnie zaczęły kombinować z obniżką oprocentowania.

W październiku będę też mógł nareszcie wziąć udział w trwającej do końca roku promocji darmowego limitu w koncie. Pod tym kontem Millennium wręcz deklasuje inne banki, niestety posiadacze dawnego limitu muszą czekać pół roku na ponowne uruchomienie za darmo limitu, z którego korzystam niemal non stop:)


Szkoda, że inne banki wycofały się z darmowych limitów lub robią różne kombinacje swoich limitów w taki sposób, że jakby nie pokombinować, to zawsze nadziejemy się na opłaty. Tylko w Millennium można ich uniknąć całkowicie i zarobić dodatkową kasę na koszt banku. No może poza Eurobankiem:)

Regulamin edycji Konto Profit na nowe środki - edycja 10

51 komentarzy:

 1. Czy można założyć konto bez karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypisie na stronie jest mowa, że z opłaty zwalnia jedna płatnosc kartą lub Blikiem, wiec może ta karta nie jest obowiązkowa?

   Usuń
  2. Właśnie ten banalny wymóg tylko jednej płatności na dowolną kwotę jest powodem, że posiadam tę kartę. Gdyby warunki były inne dawno bym ją zlikwidował, chociaż przydaje się do wypłat z bankomatu bez oglądania się na to jaki to bankomat.

   Usuń
  3. Można mieć konto bez karty ale wtedy bank potrąci opłatę. Więc opłaca się mieć kartę.

   Usuń
  4. Można, a jakże, ale nie za darmo.

   Usuń
  5. "Można mieć konto bez karty ale wtedy bank potrąci opłatę."
   Wcale, że nie. Można wykonać jedną płatność Blikiem i nie ma wtedy opłaty za konto nawet bez zamawiania karty! Potwierdzone w banku.

   Usuń
  6. Płatność blikoem jest mega upierdliwa. Trzeba wziąć z domu telefon, nie zgubić go, wyjąć z kieszeni, włączyć telefon, wpisać numer. Karta wygodniejsza.

   Usuń
 2. W lipcu chciałem skorzystać z darmowego limitu w T-mobile do kwoty 2500 zł, gdyż do końca września jest promocja 0 zł za przyznanie limitu. Gdy zadzwoniłem na infolinie po weryfikacji zdolności kredytowej doradca klienta odpowiedziała mi, że tak mogę otrzymać limit w koncie za 0 zł za przyznanie pod warunkiem, że zgodzę się na kwotę nie 2500 zł, lecz 9500 zł. Więc zrezygnowałem z tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W T-mobile nie warto korzystać z limitu bo tylko przyznanie jest darmowe, ale używanie już niestety nie, więc dobrze zrobiłeś.
   Też założyłem sobie wiosną ten limit, ale jak się okazało, że przeniesienie go do Millennium już niestety nie jest darmowe to z niego zrezygnowałem. Tylko obciąża zdolność kredytową, a pożytku z tego żadnego.

   Usuń
  2. Na marginesie banki lubują się w przyznawaniu jak najwyższych limitów. W lipcu założyłem kartę kredytową i minimalny limit to było 4400 zł. Bank oczywiście namawiał na najwyższą możliwą stawkę, ale pozostałem przy najniższej.
   Podobnie przy pierwszej płatności na 2600 zł bank już przysłał propozycję spłaty z podziałem na raty bodaj na rok. Oczywiście to nie jest opłacalne i całość trzeba spłacić po darmowym grace period, a przez te 50 dni warto trzymać kasę banku na koncie na 3%:)

   Usuń
  3. Citibank proponuje rozłożenie na raty każdej płatności powyzej 100 zł. Są niesamowicie upierdliwi w tym działaniu, a także w nakłanianiu do wypłaty gotówkowej kredytu..

   Usuń
  4. W moim komentarzu nie padła nazwa banku, ale to właśnie o Citi w nim mowa. Olewam te ich próby. Zanotowałem sobie tylko datę graniczną czyli 3 września i kwotę do spłaty - całość spłacam tego dnia. Karta służy do zarabiania, a nie płacenia haraczu na rzecz banku.

   Usuń
 3. A jak jest data badania salda, tak aby móc skorzystać potem z kolejnej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank zawsze sprawdza saldo na koniec dnia kończącego promocję. W tej edycji bada saldo na koniec 25 sierpnia, bo start nowej jest od 26.
   Analogicznie zatem możemy się spodziewać, że saldo będzie badane na koniec 13 października przed startem kolejnej promocji w Dniu Nauczyciela.

   Usuń
  2. I właśnie ta przewidywalność w Mille jest super! Bez losowego wymyślania daty badania salda jak w Optimie - nawet na miesiąc wcześniej!

   Usuń
  3. Czy pieniądze z Konta Profit należy ewakuować na konto osobiste w Milenium czy na konto zewnętrzne?

   Usuń
  4. Całą kasę z Mille trzeba ewakuować poza Mille.

   Usuń
 4. Chłopaki przejdzie takie coś w millenium??

  - Żona ma Dobre konto + KO Profit tylko na siebie
  - Ja mam Dobre konto + KO Profit tylko na siebie
  - Zakładamy trzecie konto wspólne 360 stopni + KO Profit

  Da radę w takim wypadku korzystać z 3 KO Profit i promocji na 2,7% jednocześnie? Przerabiał ktoś taką opcję? na infolinii mówili że nie ma opcji ale jak zakładałem swoje konto w oddziale to mówili że chyba była jakaś zmiana regulaminu i że taka opcja by przeszła ale i teraz nie wiem...

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba jednak nie. Na stronie banku masz taki zapis:
   'Można korzystać z jednej promocji dla danego Konta Oszczędnościowego Profit w danym momencie'
   Oczywiście można spróbować, bo zapisy w regulaminie to jedno, a działania banku to inna sprawa. W WBK często jest rozbieżnie i da się zgarnąć dodatkową kasę o czym pisałem tu niejednokrotnie. W Millennium tego nie przerabiałem.
   Spróbuj zatem założyć konto wspólne i daj znać czy przeszło. Najwyżej zamkniesz niepotrzebne konto jak nie będzie promocyjnej stawki. Nic nie stracisz, możesz tylko zyskać;)

   Usuń
 5. W milenium konto oszczędnościowe na 2.7 jest tylko do konta osobistego 360 inne rodzaje kont. To konto oszczędnościowe na 1 procent

  OdpowiedzUsuń
 6. KO Profit na 2,7% jest zarówno do Dobrego konta jaki 360 stopni.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam pytanie odnośnie Alior Banku.

  Jak długo czekaliście na aktywacje korzyści?

  Czy jak teraz wpłącę 20 k na konto ze stawka 2,0% to jak aktywują mi korzyści to czy będę miał 3,0% na te całe 20k czy będzie się liczyło tylko 2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bedzie sie liczylo od dnia aktywacji korzysci.

   Usuń
  2. korzyść 3% będzie aktywna dla srodkow które będziesz miał na koncie od dnia jej aktywacji. Nie nalicza Ci wyższego oprocentowania wstecz.

   Usuń
 8. Pytanie techniczne o Millenium, czy jak żona zrobi ze swojego konta przelew na moje lub odwrotnie to czy bank uzna te środki za nowe (KO Profit), ob konta są indywidualne.

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 9. Toyota bank ma nowe konto osobiste więc trzeba wrzystko u nich zamykać bo ma być lokata na 3 procent na dwa lata

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy należy ewakuować kasę z tej edycji?

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedy trzeba opróżnić konto w Millenium, żeby się załapać na najbliższą edycję 2,7%?
  Jestem ciągle klientem tego banku i mam konto 360 oraz KO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli mowa o edycji X, czyli tej która obowiązuje teraz, od 26 sierpnia a nie wycofałeś pieniędzy 24 sierpnia to nie załapiesz się. Konto musi być wyczyszczone, znaczy się stan zerowy na dzień badania salda, czyli 24 sierpnia. Dobrze mówię, Polcan?

   Usuń
 12. Mam pytanie odnośnie Millenium. KOrzystam z 8 edycji promocji. Środki oprocentowane promocyjnie mam 30-05-2018 - 29-08-2018. W piatek 24-08-2018 wycofalem srodki i ponownie z nimi powróciłem w poniedziałek. Jednak we właściwościach ciągle mam że biorę udział w 8-ej edycji i oprocentowanie 2,7 mam do 29-08. CZy po tym automatycznie wystartuje kolejna promocja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wedle mojej wiedzy powinieneś załapać się na X edycję czyli tę która działa już od niedzieli 26 sierpnia. Spełniłeś warunek na 25 sierpnia: konto O zł.

   Usuń
  2. Jeśli chodzi o badanie salda 13 października z obecnej promocji to chodzi o wyzerowanie konta Profit czy także 360 stopni?

   Usuń
  3. Saldo trzeba wyzerować na wszystkich rachunkach w Millenium.

   Usuń
  4. Automatycznie promocja nie wystartuje. Należy zrobić przelew z KO na 360 i z powrotem.
   Miałem tak w dwóch kolejnych promocjach. Trzeba pamiętać o tym, że kolejny przelew z KO kosztuje 7,5zł (w oddziale mogą anulować).

   Usuń
  5. Przelew z KO na 360 a z 360 do innego banku. I wtedy jest ZERO zł na kontach. Następnie leci przelew z tego innego banku na Profit, albo na 360 jak kto woli a potem na Profit. Lepiej od razu na Profit bo mniej fatygi.

   Usuń
  6. Krótko pisząc forsa musi się wydostać poza Milenium ze wszystkich kont wtedy mamy zero na koncie i łapiemy się na promocję.

   Usuń
 13. co sądzicie o koncie citigold w Citibanku i lokacie na 4%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja założyłem ale widzę że teraz jest druga edycja i w porównaniu do pierwszej są gorsze warunki.Dla mnie teraz słabo to wypada

   Usuń
 14. Pytanie techniczne o Millenium, czy jak żona zrobi ze swojego konta przelew na moje lub odwrotnie to czy bank uzna te środki za nowe (KO Profit), ob konta są indywidualne.

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wyczytałem to: Konto Oszczędnościowe Profit jest obsługiwane za pośrednictwem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.
  Czy to oznacza, że nie mogę dokonywać dopłat do Profit bezpośrednio z banku zewnętrznego???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz..

   Usuń
  2. Autor miał na myśli to, że z Profit robisz przelew na ROR. Natomiast na Profit można i z ROR i z innego banku.

   Usuń
 16. https://zrzutka.pl/vpr668

  Bardzo prosze o pomoc. bądź udostępnienie. kazdy grosz sie liczy

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy badanie salda dotyczy tylko Profit czy wszystkich kont które mamy w posiadaniu?

  OdpowiedzUsuń
 18. Badają każde konto które masz.

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy w momencie wycofania pieniędzy 12 października należy zamknąć Profit a na okoliczność XI promocji ponownie otworzyć konto promocyjne? ja to działa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. należny tylko wycofać kase , w XI edycję wejdziesz wówczas z automatu po skończeniu 92 X edycji.

   Usuń
  2. W XI edycję nie wejdzie się po 92 dniach bo to przypada chyba na 28 listopada z X edycji.
   12 października należy wycofać całą kasę jaką się ma w Millennium na zewnątrz a jak ogłoszą XI edycję to wtedy przelać forsę z powrotem na Profit.

   Usuń
 20. Kończy mi się część lokat w Idei. Chcę się powoli od nich ulatniać. Zauważyłem ciekawą propozycję Eurobanku. 3% na 3 miesiące do 100k, trzeba jednak założyć konto "w pełni" z kartą płatną 4,90 zł. Czy warto? Zastanawiam się.
  https://www.eurobank.pl/files/docs/regulamin_lokata_na_dobry_poczatek.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście, że nie warto, warunków dodatkowych masa, niech się gonią, za sprzedanie danych żywa gotówka, lub lokata na 4%. Mi też kończy kilkadziesiąt tys. w Idei na początku września z lokat "dla nowych środków" . Jeżeli Idea nic nie da, to czasowo uzupełnię millenium i optimę, ale nie dam danych dla EB za marne 3% z niezliczoną liczbą haków :)

   Usuń
  2. Popieram Anonimowego 29 sierpnia 2018 20:43, jak bank chce pobierać opłaty za to, że powierzamy mu nasze pieniądze do obracania, to dziękuję mu za współpracę. Ja mam jeszcze miesiąc promocji w Getin, potem też będą szukał nowych ofert ale na pewno nie będę się oglądał na jakieś płatne karty albo inne tego typu warunki.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...