sobota, 18 sierpnia 2018

Zaskakujące posunięcie Millennium


Millennium ostatnio negatywnie mnie zaskoczył. Do tej pory trudno było się do czegokolwiek doczepić w przypadku jednego z najpopularniejszych banków,  a jednak doszło tutaj do precedensowej sytuacji która miała miejsce po raz pierwszy.

Jak pamiętacie w maju zamknąłem tutaj konto w trybie natychmiastowym. Powodem była możliwość ponownego powrotu dla premii dla osób, które dotąd nie skorzystały z premii na start. Zresztą w poprzednim artykule napisałem o starcie nowej takiej promocji  w której łatwo można zgarnąć 200 zł.

Zamknięcie konta kasuje potencjalną premię...
Jednocześnie Millennium uruchomił program poleceń w którym biorę udział. Ta promocja trwa równolegle i potrwa jeszcze do końca października i tutaj można zgarnąć inne premie na start

Gdy zamknąłem konto w Millennium miałem jednego poleconego. Wiedziałem jednak, że niebawem wrócę do grona klientów, więc nie sądziłem, że będą z tym jakieś problemy. Wszak nie od dziś wiadomo, że bank nie kasuje naszych danych.

Tymczasem jak się okazuje bank nie przyzna wracającemu klientowi premii za polecenie. Taką informację dostałem od konsultanta na infolinii podczas składania wniosku o powrót, który miał miejsce już w lipcu.

Od razu przypomina mi się sytuacja o której często pisałem na blogu. Zamknąłem kiedyś konto w BPH do którego wróciłem po kilku latach. Po pierwszym logowaniu zobaczyłem na koncie... 10 zł, zwrot opłaty za konto zamknięte kilka lat wcześniej!:)

Skoro taka sytuacja miała miejsce sądziłem że nie ma znaczenia czy zamykamy konto czy nie nagroda nam przysługuje. Dług to dług, obowiązuje każdego. Przecież nawet jeśli firma bankrutuje, zobowiązania pozostają. Z tego powodu sądziłem, że wypłata premii za polecenie może być odłożona w czasie.

W lipcu otwierałem zresztą masowo ponownie w innych bankach. Zarówno Getin jak i BGŻOptima przyznają nam ten sam login, więc jesteśmy przypisani do tego samego numeru identyfikacyjnego. Natomiast w przypadku ror dostajemy kolejny numer konta co można poznać po ostatniej cyfrze.

Wróciłem też do Citibank. Tutaj jesteśmy identyfikowani przez maila, zresztą po zalogowaniu do bankowości można nawet zobaczyć informację o poprzednim logowaniu, chociaż logowaliśmy się przecież kilka miesięcy czy lat temu.

Tymczasem Millennium jest inaczej. To jedyny bank, w którym dostajemy nie tylko całkowicie inny mail, ale także całkiem nowy login jakbyśmy faktycznie nie istnieli dla banku wcześniej, zaś wszelka historia została wykasowana.

Wątpię czy tak jest w rzeczywistości, skoro w każdym innym banku tę historię w taki czy inny sposób widać. Fakt faktem ma to wpływ na wypłatę premii. Podobno osoba polecona dostanie premię jeśli spełni premię, polecający jednak niestety nie.

To dla mnie precedensowa sytuacja. Do tej pory brałem udział w wielu akcjach polecenia konta, ale jakoś każdorazowo konto zamykałem już po zgarnięciu premii za poleconych. Nie było więc problemu o którym piszę wyżej.Obecnie biorę udział w polecaniu bez wątpienia najlepszego konta na chwilę obecną w Getin co opisywałem w ubiegłą niedzielę. Możecie zgarnąć 50 zł na start za konto ze stawką 3% do 200.000 zł, jeśli wykorzystacie kod polecający widoczny na powyższym screenie: 44B8S2. Tego konta nie mam zamiaru zamykać jeszcze przez długi czas.

Tutaj założysz konto Proste Zasady w Getin dla 50 zł na start i 3% na KO

Czy ktoś spotkał się już z podobnym problemem? Czy zdarzyło się komuś zamknąć konto przy poleceniu po czym wrócić i zgarnąć zaległą premię? Albo nie udało się to nikomu i  faktycznie zamknięcie konta powoduje, że tracimy prawo do premii?

Na koniec informacja o dzisiejszym nowym wpisie Co dalej z Idea bank na PP4, który zamieścił stały czytelnik bloga TomTom.

29 komentarzy:

 1. "Zarówno Getin jak i BGŻOptima przyznają nam ten sam login, więc jesteśmy przypisani do tego samego numeru identyfikacyjnego" Tak samo jest w Deutsche Banku. Dwukrotnie wracałem tam jako nowy klient i za każdym razem dostawałem ten sam co wcześniej identyfikator. Jeśli chodzi o Mille jeszcze tego nie testowałem, ale tak samo jak Ty Polcan, nie wierzę żeby przy zamknięciu konta całkowicie czyścili nasze dane. Pewnie to zamknięcie uznali jako pretekst (tak jakby karę) - nie przyznając tej premii. Zresztą powinni to mieć dokładnie sprecyzowane w swoim regulaminie.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Obecnie biorę udział w polecaniu bez wątpienia najlepszego konta na chwilę obecną w Getin"
  Muszę to potwierdzić. Niestety nie mogę już skorzystać z kodu polecającego - bo sądząc, że tak dobra oferta nie zostanie przedłużona, założyłem to konto/a już w lipcu. Teraz trochę żałuję, że tak się pośpieszyłem - bo nie dość, że póki co aktualnie moje KO jest "prawie" puste, a czas leci - to jeszcze nie załapałem się na to polecenie :( Z czystym jednak sumieniem mogę to konto polecić z kilku powodów. Ich system transakcyjny jest naprawdę przejrzysty, informuje na bieżąco, w której promocji na KO bierzemy udział, od którego dnia ona ruszyła i ile środków łapie się na te 3%. Dodatkowo (jako nowy klient) spełniając w zasadzie banalne wymogi, bardzo podobne do tych w Mille - mam aż przez rok czasu gwarancję 3,5% do 10tys.zł na KO! A to już jest chyba rekord na rynku bankowym zarówno pod kontem czasu trwania jak i oprocentowania dla tej kwoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "mam aż przez rok czasu gwarancję 3,5% do 10tys.zł na KO!"
   Pod warunkiem, że będziesz przekazywał wynagrodzenie. Nic za darmo.

   Usuń
  2. "Pod warunkiem, że będziesz przekazywał wynagrodzenie. Nic za darmo." Absolutnie NIE. Nazwali to wynagrodzenie, a w rzeczywistości nawet wg. ich regulaminu może to być jakikolwiek przelew zewnętrzny. Cytuję punkt 7: Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na
   Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble lub Konto Osobiste Noble Private Banking z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1 500 zł" Nie ma tu mowy, że musi to być wynagrodzenie. Potwierdzone mam to nawet w banku.

   Usuń
 3. A co jeśli likwidując konto wyślemy pisemną prośbę o "zapomnienie" zgodnie z rodo?

  OdpowiedzUsuń
 4. poszukuję banku do założenia 4 podstawowych kont walutowych ( $, euro, frank, funt).
  nie chodzi mi o żadne super promocje na krótki okres, ale konto na dłuższy czas, takie wpłacam - zapominam. oczywiście ważne jest aby miały jak najmniejszą opłatę (najlepiej bezpłatne) ewentualnie możliwość założenia lokat walutowych.
  czy ktoś z czytelników mógłby podpowiedzieć który bank poleca ? czy jest w necie ranking takich kont?
  może to będzie podpowiedź na nowy temat artykułu na blogu. było by to chyba najlepsze rozwiązanie bo i dyskusja mogła by się rozwinąć.
  ze względu na chęć dotarcia do jak największej ilości opinii wpis ten robię na różnych blogach, proszę się więc o to nie gniewać.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moze byc Alior, ma te 4 waluty, konta bezplatne.

   Usuń
  2. Ja to noszę się z zamiarem przewalutowania oszczędności, ale nie wiem jak to zrobić tak aby automatycznie mieć przy odsprzedaży waluty odprowadzony podatek od różnicy kursowej. ktoś ma pomysł? Fundusz jakiś? Lokata?
   W kantorze jak kupię dajmy na to Euro i przy odsprzedaży powinno się odprowadzić podatek dochodowy a kompletnie nie wiem jak i tego się boję że coś spieprzę i potem będzie kłopot z US. Miałem kiedyś konto w Aliorze i jak chciałem kupić więcej waluty to wcześniej zapytałem czy w tym ich kantorze dostanę w ogóle jakieś potwierdzenie zawartej transakcji celem udokumentowania przy odprowadzeniu podatku. odpisali mi że nie są zobowiazani do prowadzenia takiej ewidencji. Byłem lekko zszokowany. Tak jakby taki kantor (było nie było) działał w jakiej śpodatkowej czarnej dziurze.
   Druga sprawa to z kontami walutowymi to trzeba uważać bo jak ktoś się zainteresuje wolumenem i częstotliwością transakcji to mozemy zostać przez US uznani jako przedsiębiorcy uprawiający spekulacje w sposób ciągły i stanowiacy podstawę zarobkowania czyli zostaniemy przedsiębiorcami wraz z całym dobrodziejstwem (ZuS itd).
   Nie wiem czy jacyś bitcoinowcy nie mieli takich przygód.
   Ale z chęcią bym się walutami zainteresował, ale z racji opisanych przygód z podatkami odstręcza mnie ten rynek a na czarno to raczej takich zabaw wolałbym nie uprawiać.
   Reasumując - ktoś spekuluje na walutach w kantorach netowych i moze się podzielić wiedzą w zakresie odprowadzania podatków? W stacjonarnych ze wzgl na spready ta zabawa odpada.

   Usuń
  3. Anonimowy19 sierpnia 2018 14:08
   czy ty się dobrze czujesz? czy pomieszały ci się epoki? :)

   Usuń
  4. dobrzer, ale najwyraźniej z tobą coś nie tak.

   Usuń
  5. @Anonimowy19 sierpnia 2018 14:08
   Nigdy nie myślałem, że zysk z walut może być opodatkowany, lecz po sprawdzeniu sprawy w Google, przypomniałem sobie, w jakim kraju mieszkam i że nie powinno mnie to dziwić.

   Wygląda na to, że sam powinieneś zadeklarować dochód w PIT i samodzielnie odprowadzić podatek/rozliczyć stratę. Kantor nie ma nic do tego.

   Inna sprawa, że baaardzo byłbym ostrożny przez wchodzeniem w waluty. To bardzo nieprzewidywalny rynek, wiem po swoich doświadczeniach, na szczęście na małe kwoty.
   Osobiście korzystałem z jednego kantoru online. Nie chcę tu robić reklamy żadnemu serwisowi, na pewno coś znajdziesz w necie. Spread jest bardzo mały ale to całe sprawdzanie niemal co godzinę, czy kurs drgnie i dlaczego idzie w tym a nie w innym kierunku... Dużo z tym zachodu i stresu.

   Usuń
  6. Żebyś nie musiał sprawdzać tego niemal co godzinę służyły różne algorytmy opisywane na blogu Matematyk na forex, który prowadziłem na początku w 2012. Próbowałem też ugryźć ten temat w którym Michał siedzi od lat. Podarowałem sobie jednak po kilku wykładach z jego strony. Zresztą podobny los spotkał bloga, który cieszył się bardzo małym zainteresowaniem.

   Usuń
 5. W dniu dzisiejszym wykonałem przelew natychmiastowy z kończącej się Lokaty na 3% i w czasie przelewu IB zaproponował tylko 2,50% na 3 m-ce Lokaty Haapy back.
  link:
  https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/Regulamin_happy_back.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz to się zmieni pewnie na 3,5% ;) Jeszcze takiej przeceny jednego dnia u nich nie pamiętam. Więcej macie tutaj: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kurs-akcji-Idea-Banku-runal-7610030.html

   Usuń
  2. Ja dostałam ofertę zawrotnej już na 3%

   Usuń
  3. TomTom
   To może być kryzys kontrolowany. Jeżeli LC chce wycofać IB z giełdy, to nie ma lepszego (tańszego) momentu, niż ten, gdy akcje szorują po dnie.

   Usuń
  4. To też prawda. Publikując takie informacje, o których pisałem na PP4 - na pewno zdawali sobie sprawę, że dzisiejsza reakcja na giełdzie będzie właśnie taka ;)

   Usuń
  5. Idea zakończyła dziś na minus 28,5%. "Niezły" wynik ;)

   Usuń
 6. Polcan spojrz na spadek akcji idea banku...
  4,60
  Minus 30 proc od piatku
  Co robic z depozytami i lokatami ???????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej problem akcjonariuszy banku oraz posiadaczy obligacji w tym banku, a nie posiadaczy lokat.
   Ostatnio robiłem dużą ewakuację z banków. W IB zostały tylko dwie lokaty zapadające w październiku.

   Usuń
  2. Nie panikuj z tymi akcjami IB.

   Usuń
  3. Polcan, cos dla Ciebie
   YB dalo taka info przy zlozeniu wniosku dla lokaty w IB: "Premiowanie nowych lokat Idea Bank zostało zawieszone ze względu na prace nad nowym systemem informatycznym.
   Jeżeli chcesz otrzymać informację o ponownym uruchomieniu premiowania użyj przycisku poniżej." O dziwo z w innych bankach na ich stronie mozna zlozyc wniosek jak dotychczas.
   YB jakies dziwne ruchy robi...

   Usuń
 7. WBK zaczyna być irytujący. Nie dość, że brak wciąż premii za wynagrodzenie, to dodatkowo pobrał opłatę za kartę do KJC mimo wykonania 5 płatności zwalniających rzekomo z opłaty.
  Ma ktoś podobną sytuację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Premia powinna być wypłacona do końca miesiąca, po miesiącu wpływu wynagrodzenia. Dane płatnika muszą się zgadzać z tym co wskazałeś bankowi.

   Usuń
  2. Byłem dziś w oddziale i to samo tam usłyszałem. Niestety nie da się złożyć reklamacji w sprawie opłaty za konto. Nieważne co zaznaczyłeś przy wniosku w sprawie opłaty za kartę, trzeba sobie dodatkowo samemu zaznaczyć odpowiednie pole w bankowości elektronicznej, że chcemy jedyną rozsądną opcję czyli 5 płatności kartą na dowolną kwotę.
   To że ktoś zrobił 5 płatności nie ma znaczenia, bowiem bank domyślnie włącza sobie stałą opłatę za konto:(

   Usuń
  3. Zgadza się domyślna opłata za kartę to 3 zł bez warunków. W miesiącu założenia KJC i otrzymania karty opłaty nie ma. Konto założyłem w tym miesiącu i w tym miesiącu zmieniłem w bankowości internetowej opcję na 0 zł za kartę przy 5 płatnościach bezgotówkowych, które obowiązywać będą od września.

   Usuń
 8. Z tego co piszą banki Pana Czarneckiego maja się kiepsko

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...