czwartek, 23 sierpnia 2018

Lokata "WIELKA" TRZYNASTKA na nowo w IDEA Banku

Po dłuższej przerwie Idea na nowo zaoferowała swoją krótkoterminową - bo tylko 13 dniową ofertę lokaty na 3%. Jest to nadal tylko i aż 3%, ale chociaż z możliwością założenia jej z tzw. "starych środków".

Przyznam szczerze, że po ostatnich zawirowaniach na giełdzie i po ogromnym spadku notowań tego banku na ostatniej poniedziałkowej sesji - liczyłem, że zaoferuje coś więcej. Widać, że za nowego szefostwa tego banku - nie zamierzają już nas tak rozpieszczać oprocentowaniem - jak to kiedyś bywało. Jeden z analityków mBanku - Michał Konarski przyznał w jednym z wywiadów, że: "kłopoty banków Czarneckiego są efektem stosowanej przez lata agresywnej strategii rozwoju, a należące do grupy instytucje oferowały nie tylko kredyty we frankach, ale zakładały klientom wysoko oprocentowane rachunki terminowe, sprzedawały ryzykowne produkty finansowe (np. polisolokaty)." Z tych wysoko oprocentowanych depozytów przez lata korzystaliśmy  my wszyscy, ale chyba niestety najlepsze czasy już minęły. Nowy prezes Idei prawdopodobnie nakazał mocne przykręcenie śruby jeśli chodzi o lokaty - bo nawet spadek wartości akcji w jeden dzień o prawie 1/3-cią nie wpłynął znacząco na ofertę depozytową tego banku. Ciężko bowiem nazwać podniesienie stawki lokaty na nowe środki o 0,1% i pojawienie się tej, moim zdaniem "nieszczęśliwej trzynastki" czymś przełomowym. Kiedyś w takich sytuacjach pojawiało się lubiane przez nas 3,5%, a w najgorszym przypadku 3,2% ;) Teraz proponują dla starych klientów "aż" 3% i myślą, że wszyscy rzucą się na "tą super ofertę". Może jednak coś ciekawszego jeszcze się pojawi? Zobaczymy.

Dla każdego kto może jeszcze skorzystać z oferty KO na 3%  w Getin Banku wybór powinien być prosty. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że korzystając z programu poleceń można zarobić jeszcze ciut więcej. O tym przeczytacie we wcześniejszym artykule Polcana.
 

78 komentarzy:

 1. Mam otwartą drogę na 3% w Getin bank KO do 200 000 zł na 3 m-ce i dodatkowo w Credit Agricole Konto Oszczędzam na 4 m-ce do 100 000 zł. W obu przypadkach konta prawie puste. Kończące się 2 lokaty 27 i 30.08.2018r zapewne wywędrują do w/w Kont oszczędnościowych, chyba, że pojawi się w Ideii opcja powyżej 3%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy tych stawkach w Idei zrobiłbym to samo. Nawet nie wiem czy 3,1% które ostatnio najwięcej dawali - może skusić do pozostania u nich, a nie ucieczki do konkurencji na jakieś KO z 3%. Mało tego, te 3,1% dawali tylko na "nowe środki", a w Twoim przypadku na nie byś się niestety nie łapał :(

   Usuń
 2. Polcan ale tak szczerze jakbyś doradzała własnej matce czy po ostatnich zawirowaniach giełdowych nie ma żadnego ryzyka w trzymaniu kasu w IB?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli trzyma na lokatach, to może spać spokojnie.

   Usuń
  2. I do limitu BFG ;-)

   Oczywiście wszystko teoretycznie - życie pokaże jak to ewentualnie zadziała. Niejedno już na rynku finansowym widzieliśmy. Pamiętacie czarny czwartek, 2015 kiedy SNB nagle zniósł powiązanie frank-euro i kurs poszybował do 5,2 PLN? To też się wydawało niemożliwe a jednak się stało.

   Usuń
 3. Malkontenci ;)
  Imho dla ciulacza zawsze dobre i te 3 procent , niz trzymanie na nieoprocentowanym koncie w panstwowym Pko BP bo "bezpiecznie" ;)
  Poza tym wypowiedzi pana Konarskiego sa fajne ale do czasu. Jesli z IB nastapi odplyw depozytow powyzej 50 mln PLN, to gwarantuje Wam , ze pojawia sie nowe lokaty 3,5 procent , a moze nawet 3,7 procent. Bank moze miec nowy zarzad, nowa strategie, nowe swietlane plany, ale bilans wplywu/wyplywu kapitalu jest nieublagany, w szczegolnosci dzisiaj, gdy przelew elixir idzie 2 sesje. Sentymentu nie ma dzis nikt, kto powazniej zajmuje sie swoimi finansami i jakiekolwiek zbyt konserwatywne podejscie IB do ciulaczy moze spowodowac odplyw ludzi z grubszym portfelem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W obecnej sytuacji na rynkach właściwie nie ma za bardzo gdzie pieniędzy włożyć. Nieruchomości już drogie, obligacje bardzo drogie. Tanie są akcje, ale to nie dla ciulaczy. Mozna bawić się w waluty i złoto ale to biznes jeszcze bardziej ryzykowny niż akcje. Po prostu za bardzo nie ma alternatywy dla dobrej lokaty czy KO. Wystarczy zobaczyć wyniki 'bezpiecznych' funduszy gotówkowych czy dłużnych które jeszcze nawet nie zaczęły przeceny obligacji skarbowych a już jest mały dramat w niektórych wypadkach. Lokata kwartalna na 3% daje więcej. Obecne odbicie na giełdzie też jest chwilowe i tylko w wybranych segmentach (duże,płynne spółki)więc giełda też wróci do spadków. Obligacje, Małe spółki leżą jak leżały. Dlatgo nie warto marudzić na lokatę 3% choć to mało. Należy czekać na przeceny i dopiero można się z lokat wynosić. Niestety nasza RPP doprowadziła właśnie do takiej sytuacji gdzie wszystko jest przewartosciowane poza akcjami, których za bardzo Polacy nie chcą zresztą bo w Polsce nie ma nawyku inwestowania w giełde.
   Bedzie jeszcze gorzej jak inflacja ruszy, strzelą rentownosci obligacji. Nie sądzę aby lokaty jakoś poszły w górę. Moze być odwrotnie skoro ludzie bedą wycofywać kasę z funduszy dłużnych do których teraz masowo wpłacają i wpłacać do banków. No, ale to wszystko zależy tylko od inflacji bo w podwyżkę stóp nie wierzę. Raczej liczę się z obniżką.
   Reasumując.. Wzrost inflacji paradoksalnie wywrze jeszcze większą presję na obniżke oprocentowania lokat bo będzie przypływ pieniedzy do banków z umarzanych funduszy pienieznych i dłużnych. Dlatego ze w bankach ludzie beda po prostu tracić mniej po prostu a z pieniedzmi nie ma gdzie uciec w bezpieczne miejsce. No chyba ze wszystko rzuci się na mieszkania. Też możliwe

   Usuń
  2. Twój komentarz natchnął mnie do zakończenia moich przygód z funduszami. Masz całkowitą rację wszak święty spokój nie ma ceny.

   Usuń
  3. To tylko moja opinia a i to może się zrealizować w czarnym scenariuszu - czyli inflacja zacznie rosnąć, ale nawet jak nie bedzie to czynników ryzyka dla funduszy obligacji jest tyle ze te marne pół procent powyżej 3% lokaty nie jest warte ryzyka. Nie widzę czynnika dla którego średnioterminowo polskie obligacje miałyby drożeć. Raczej obstawiałbym kierunek węgierski gdzie inflacja wywaliła rentowności obligacji o 1 punkt procentowy z okolic kwietnia do dziś. Byli tacy co twierdzili że to węgierskie staną w miejscu a polskie dociagną do nich. Kierunek jest dokładnie przeciwny. Polskie stanęły, węgierskie rentownosci rosną a Polska zacznie pewnie do nich dociągać.
   Cały poprzedni rok miałem trochę kasy w Unikoronie i Superfundzie pienieżnym. Tyle ze mało. W marcu czy lutym zdecydowałem się dorzucić do pieca i wtedy wyszedł glapiński i zakomunikował ze podwyżek stóp nie będzie przy rosnącej inflacji. Wszystko stanęło i tak stoi do dziś - z tureckimi przygodami gdzie Unikorona potrafi stracić 0.3% dziennie. Od maja jesli dobrze pamietam nie mam już żadnego funduszu. Cos tam zostało w Ipopemie gotówkowym ale chyba 2 tyg temu sprzedałem resztówki (10tys) i dobrze na razie na tym wyszedłem. Fundusze nie są złe, ale przy tak niskich stopach zarabiają właściwie tylko na zwyżce ceny rynkowej papieru - czyli na hossie. Analogicznie tracą przy przecenie. Same odsetki to pryszcz (poza oczywiście korporatami, ale widzimy co sie dzieje po Getbacku).
   Trzeba czekać po prostu na przecenę skarbówek, na odwróceniu trendu na Emerging Markets i dopiero mozna wracać. Obecnie zdecydowanie wolę lokatę czy KO niż wystawianie się na ryzyko przy podobnej rentownosci inwestycji. Jak widać odbicie na giełdzie w niczym nie pomogło bezpiecznym funduszom - wręcz mamy kolejny tydzień słabizny i ujemnych wyników. I tak bedzie dopóki ceny się nie urealnią bo polskie obligacje są zdecydowanie za drogie po prostu.
   Pól żartem pół serio mogę doradzić żeby obserwować co mówią zarządzajacy z PKOBP. jako ze to bank państwowy to wiedzą co wróble w RPP ćwierkają, jaka jest pozycja polskich obligacji i w którym kierunku pójda rentowności. jak na razie to ich opinie jakoś dobrze współgrają z tym co dzieje się na rynku a przeciez są tych obligacji największym nabywcą po wprowadzeniu ulgi podatkowej dla banków nabywających skarbówki. Oczywiscie należy mieć dystans to tego co napisałem bo banki to banki ;-)

   Usuń
  4. Ja już dość dawno wyleczyłem się z funduszy. A trzymanie w dzisiejszych czasach kasy na funduszach pieniężnych/obligac. - tak jak napisałeś, po prostu mija się z celem.

   Usuń
  5. Gorzej że jak pisałem za chwilę jak inflacja strzeli (oby nie) to i lokaty staną się problematyczne choć 3% powinno jeszcze dawać radę przez jakiś czas choć jaka jest realna inflacja to lepiej może nie mysleć. Trzeba dodatkowo dorabiać sobie promocjami , moneybackami, YB itd... Zwiększa to trochę stopę zwrotu. Kazdy ułamek się liczy. Ja lubię fundusze, ale obecnie wybitnie nie pora na nie. na pewno wrócę. Pytanie tylko kiedy.
   MM

   Usuń
 4. Ojjj... IB słabiutko, ledwo 3% w ich sytuacji brzmi jak ponury żart, ale wniosek jest oczywisty, mają jeszcze za dużo kasy na lokatach i próbują wybadać jak dużo osób na to przystanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. witam, pytanie czy w millenium można mieć kilka kont profit z promocyjnym %? czy jest taka opcja? trzeba mieć różne konta ROR? albo żona ma swoje, ja mam swoje i otwieramy trzecie wspólne i do tego 3 konto profit?

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie. Regulamin mówi, że: "Można korzystać tylko z jednej Promocji na danym Koncie Oszczędnościowym Profit w tym samym czasie", ale czy można mieć ich więcej? Wydaje mi się, że niestety nie.

   Usuń
  2. a jakby zrobić tak :
   - żona ma tylko na siebie Dobre konto + KO Profit
   - ja otwieram też Dobre konto tylko na siebie + KO Profit
   - otwieramy konto 360 stopni wspólne + KO Profit?

   W efekcie są 3 KO Profit ale to chyba nie przejdzie?? Jedynie opcja że ja ma swoje konto + profit i żona swoje konto + Profit? więc w efekcie 2 konta Profit

   Usuń
  3. Te dwa indywidualne KO na Was pewnie przejdą - bo już nie raz ktoś tu na forach komentował, że tak ma i przerzuca środki od siebie do żony i odwrotnie. I w ten sposób łapie się na promocje. Ale czy to 3-cie wspólne przejdzie? Można byłoby zapytać w banku, ale lepiej w placówce niż na infolinii - bo oni często są niestety niedoinformowani lub wprowadzają w błąd :( Wiele razy na infolinii danego banku słyszałem 3 odmienne zdania na określony temat, więc często to tylko strata czasu.

   Usuń
 6. TomTom, widzę debiut, od razu poznałem inny styl bo brak obrazków jak u polcana :)

  Ja chyba pójdę na te 13 dni bo zbiegło się to w czasie z czyszczeniem konta w Millenium (dzień badania salda żeby załapać się na następną promocję to 25 albo 26 sierpnia, o ile dobrze kojarzę?). Ogółem mam pozapychane konta oszczędnościowe w kilku bankach i już nie bardzo wiem gdzie ładować.

  Idea Banku - przyznaję - narzekaliśmy i psioczyliśmy na ciebie regularnie przez kilka ostatnich lat, ale byłeś (i jesteś?) głównym bankiem do lokat. Reszta zazwyczaj była w tyle. I twoje problemy to zła wiadomość, bo teraz będę musiał się gimnastykować i ładować pod limit 100tys. do różnych banków na konta oszczędnościowe typu jakieś tam Credit Agricole czy inne Aliory. Jakby jakiś stabilny bank zaoferował lokatę powyżej 2.85% na którą można władować więcej niż te 100tys. na dłuższy okres to chyba bym się skusił. Przynajmniej część kapitału, żeby uniknąć konieczności intensywnej opieki nad finansami, która, choć to i hobby, to już trochę męczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy z godz. 18:49
   "TomTom, widzę debiut, od razu poznałem inny styl bo brak obrazków jak u polcana :)"
   Częściowo się zgadza, to mój debiut na stronie głównej, ale swoje pierwsze, krótkie "wypociny" mam u Polcana na PP4 - gdzie też napisałem o Idea Banku. Ale miło mi, że to zauważyłeś ;) To był, tak jak i u Ciebie do tej pory mój ulubiony bank do lokat. Tylko boję się, że po wymianie prezesa może się to niestety zmienić :(

   Usuń
 7. witam, pytanie czy w millenium można mieć kilka kont profit z promocyjnym %? czy jest taka opcja? trzeba mieć różne konta ROR? albo żona ma swoje, ja mam swoje i otwieramy trzecie wspólne i do tego 3 konta profit?

  OdpowiedzUsuń
 8. "Ja chyba pójdę na te 13 dni bo zbiegło się to w czasie z czyszczeniem konta w Millenium" Chyba zrobiłbym podobnie na Twoim miejscu. Jeśli nic się nie zmieni to nowa promocja KO w Mille ruszy 26 sierpnia, a dzień badania salda przypadnie dzień wcześniej - czyli na 25-ego. Zatem do tego dnia (najpóźniej na jego koniec)należy wycofać środki. Pamiętaj jednak o limitach w Mille. Jeśli dysponujesz tam kwotą 100tys. zł - to już dziś musisz zlecić przelewy z datą przyszłą - aby wytransferować 2*50tys. zł w piątek, unikając tego denerwującego ograniczenia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Idea bank tesz ma konto osobiste nie oprecentowane

  OdpowiedzUsuń
 10. Idea ma Happy Back na 3 miechy 3%. Przypomnijcie mi do ilu dni należy teraz przelać środki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według regulaminu masz na to 5 dni: https://www.ideabank.pl/ideabank2/doc/Regulamin_happy_back.pdf

   Usuń
 11. Nikt rozsądny nie trzyma kasy w zagrożonym banku dla oprocentowania poniżej 3%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt rozsądny nie trzyma kasy poniżej 3% nawet w niezagrożonym banku :)

   Usuń
  2. Wniosek z tego taki, że rozsądny będzie trzymał forsę w zagrożonym banku jeśli dostanie oprocentowanie od 3% wzwyż.

   Usuń
  3. To prawda, tym bardziej, że jak donosi Bankier.pl rating Idea Banku został obniżony:
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rating-Idea-Banku-obnizony-Moze-byc-jeszcze-gorzej-7610974.html

   Usuń
 12. a co z ybanking? rozumiem, że juz nie można podkręcać lokaty - taki komunikat my się wyświetla po zalogowaniu i wyborze założenia depozytu z IB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzekomo już nie można zakładać lokat aż do momentu zmiany systemu yb. A to może potrwać bardzo długo. Z tego też powodu jak dla mnie nie ma sensu zakładanie tej lokaty.

   Usuń
  2. Dziwne Yb potrzebuje zmiany systemu dla IB, a dla innych banków już nie, u których lokaty są premiowane. Według mnie Yb ma problem z wypłatą środków z Idei. Najwidoczniej nie otrzymują od nich odpowiedniej kasy za reklamę lokat.

   Usuń
  3. temat YB chyba dosc dokladnie jest juz poruszony w komentarzach http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/08/podwyzka-do-350-z-za-konto-maksymalne-w.html

   Usuń
 13. Polcan.Jak nie ma sensu zakladac? Jak masz pod korek konta CA GB to gdzie przechowac kasę? Happy back była ok. Chyba zasadne bylo jej zakładanie bo już ją wycofali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem na myśli przenosiny ze stawki 3% z dowolnego konta. Do tej pory warto było przenieść na tę lokatę bo dawała podwójną dodatkową korzyść. Oczywiście jak masz wszystko pod korek, to warto.

   Usuń
  2. millenium 2.7%
   bzwbk 2.7%
   bgż optima 2.6% / 2.7%

   dla mnie to chyba tyle jesli chodzi o oprocenotwanie powyzej 2.5% dla co najmniej 100 tys nie na za krotko i nie na za dlugo, cos wartego uwagi i w miare 'normalnego' pominalem?

   Usuń
  3. Nest Bank 2,7% ale na 18 miechów.

   Usuń
 14. "Happy back była ok. Chyba zasadne bylo jej zakładanie bo już ją wycofali" A to nie jest ta lokata, którą proponują jak chce się przenieść od nich środki? Bo jeśli tak to przecież nie zawsze wyskakuje propozycja jej założenia. Na jakiej podstawie twierdzisz, że już ja wycofali?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tej lokaty "Happy back" dla wszystkich nie było. Ona pojawia się tylko dla tych, co chcą przenieść z Idei środki do innego Banku. U mnie ona dalej w systemie bankowości internetowej istnieje. Idea chce, abym powrócił.

   Usuń
  2. A ja nie jestem klientem który chce przenieść forsę z Idei do konkurencji. Od dłuższego czasu mam stan zerowy a w ofercie na moim koncie widnieją dwie propozycje: Happy Back i na nowe środki (po 3% - HB 3 mies., nowe - 2 m.).

   Usuń
  3. Oczywiście że lokaty happy back nie wycofali. Jak zlozysz wniosek to po prostu system ja usuwa z dostępnych lokat. Tak się u mnie stalo

   Usuń
  4. Jest jak mówisz. Przed chwilą złożyłam wniosek na Happy Back i już nie mam jej w systemie. Ale mam jeszcze w zanadrzu 2 miesięczną na nowe środki.

   Usuń
 15. Poważnie uważacie, ze IB padnie w ciągu najbliższych 13 dni???
  Wierzycie tez w to, ze Ziemia jest płaska?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie tylko co daje lokata na 13 dni? Potencjalne 3.2% vs 3% na 13 dni to chyba nawet nie warto w komputer klikać dla przelewu (nie zawsze darmowego jak ktoś ma kasę na KO). A o 3% to szkoda nawet pisać.

   Usuń
  2. Nie, nie uważam że IB padnie w ciągu 13 najbliższych dni. Powiedziałbym że to tak prawdopodobne, jak zwycięstwo Polski w kolejnym mundialu.

   Ale w pełni spokojny sen przez te niespełna dwa tygodnie cenię sobie nad te kilkanaście złotych więcej, które zgarnąłbym trzymając na 3% w Idea zamiast na nieco gorszym oprocentowaniu w innym banku.

   Usuń
  3. Ja nie wierzę, że IB padnie, lecz sytuacja w której się znajduje, budzi negatywne emocje.
   Każdy woli swoje środki trzymać w stabilnym i dobrze zarządzanym banku.

   Usuń
  4. To chyba nie jest kwestia wiary czy niewiary.
   A dobrze zarządzany i stabilny bank to który?

   Usuń
  5. > A dobrze zarządzany i stabilny bank to który?

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_bank%C3%B3w_dzia%C5%82aj%C4%85cych_w_Polsce#Lista_najwi%C4%99kszych_bank%C3%B3w_uniwersalnych_dzia%C5%82aj%C4%85cych_w_Polsce_w_oparciu_o_sum%C4%99_aktyw%C3%B3w_na_koniec_2016[3][4]

   moja wiedza jest dość intuicyjna, czyli nieprofesjonalna - zatem czytac to co nizej na wlasne ryzyko

   z powyzszej listy mialbym moze pewne opory co do
   - mBank i Raiffaisen, bo w sumie oszczednosciowo raczej nic dobrego nie serwują i jakos tak nie sympatyzuje z nimi mimo ze nigdy nie bylem klientem
   - Getin i Idea, no bo Imperium LC, ale w getinie nadal siedze a z IB sie urwalem bo zyje w przeswiadczeniu ze jest bardziej umoczony w GetBack (co jest glownym minusem impreium LC)
   - Deutsche Bank i BOŚ - bo miewaly problemy pewien czas temu o ile dobrze kojarze
   - ogolem te co są niżej niż w TOP15, nie licząc Santandera i EuroBanku

   Usuń
  6. Anonimowy25 sierpnia 2018 10:30
   "A dobrze zarządzany i stabilny bank to który?"
   To taki bank, który okrada swoich klientów.

   Usuń
  7. Najbezpieczniejszy bank to własna poduszka, a jesli mówimy o bankach komercyjnych to bank który może być szybko dokapitalizowany przez właściciela. W polskich realiach takim właścicielem jest państwo. Czyli BGK w pierwszym rzędzie. Potem PKO.
   MM

   Usuń
 16. W tej sytuacji w której się znalazła IB, oczekuję na lokaty, które już były w Idei, kwiecień, maj 2018r. tj. Lokata Wielki Procent Plus na 3,20% lub Lokata Bezkonkurencyjna Plus na 3,50%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak napisałem w artykule - te czasy już chyba niestety nie wrócą :( Za nowego szefostwa banku zmieniła się polityka depozytowa. Jeśli po takim spadku wartości akcji banku - nie zaproponowali nawet 3,1% to już chyba nie ma co liczyć na takie rarytasy jak kidyś 3,5% i 3,2% A szkoda :(

   Usuń
 17. Czym wyższy % lokat w IB świadczyć będzie o większych kłopotach banku i większej ucieczce kapitału.
  Na runku pozostało ok. 10 logicznych banków. Gdyby upadły dwa z nich czyli Idea i Getin to moim zdaniem nie byłoby stabilnych i dobrze zarządzanych banków, bo powstałaby naturalna panika na rynku bankowym.
  Ja obawiam się ingerencji politycznej w przyszłość niebieskich i zielonych. Dlaczego i tv reżimowa i tv opozycyjna milczy w sprawie problemów finansowych tych banków? Czy i jedni i drudzy mają coś na sumieniu? Zatem kto przeciwko komu wytoczy działa? Niepoprawnie politycznym byłoby utopić Getin, w którym masa emerytów zdeponowała środki. Jak oba banki nie kipną przed 21 października to później powinno być lepiej powstać z kolan.
  Upadek tych banków byłby dalece niekorzystny dla nas ciułaczy i deponentów, nawet gdy nie jesteśmy klientami tych banków. Od lat oba banki praktycznie jako jedyne płaciły możliwie logiczne odsetki i w PLN i $US. Trzymam mocno kciuki aby znalazł się inwestor, który uratuje Getin Holding. Codziennie obserwuję giełdę i od roku równia pochyła. LC już tego sam nie podniesie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bzdury piszesz w IB już dawali taki procent, czyli chcemy wrócić do tego co już było.

   Usuń
 18. Idea nie jest w złej sytuacji, tylko ma medialny pręgierz związany z GBK. Z danych finansowych nie wynika nic złego, ale nawet w przypadku wywrotki tego banku kasa jest bezpieczna - przerabiałem temat w SK Banku. To odbywa się bardzo szybko.

  OdpowiedzUsuń
 19. Pytanie do stałych bywalców IB: czy można przelać na lokatę mniejszą kwotę od tej którą się wpisało we wniosku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. W IB mozna przelac dowolna kwote ktora miesci sie w zakresie kwot lokaty. Kwota we wniosku nie ma zadnego znaczenia.

   Usuń
  2. U mnie stoi tak napisane w mailu:
   "Wnioskowana lokata zostanie założona w momencie zaksięgowania na rachunku lokaty środków równych kwocie deklarowanej we wniosku. .... Lokata nie może zostać zasilona przelewem w systemie Express Elixir".

   Usuń
  3. Tak rzeczywiście jest napisane, ale to tylko teoria. W praktyce można przelać na kwotę większą niż się deklarowało - bo kilkakrotnie tak robiłem. Nie wiem jednak jak to jest w przypadku przelania mniejszej kwoty od zadeklarowanej, ale podejrzewam, że też to przejdzie.

   Usuń
 20. W Mille KO Profit dalej na 2,7% w promocji do 13 października ;) To alternatywa dla tych co nie chcą trzymać kasy w IB.

  OdpowiedzUsuń
 21. Odpowiedzi
  1. Krzysztof można wiedzieć gdzie?

   Usuń
  2. Podejrzewam, że w Getinie na jakiejś archiwalnej, kilkuletniej lokacie - bo kiedyś dawali taki % na długoterminowych. Pan Krzysztof takie właśnie ostatnio lokaty polecał - bodajrze na 5 lat przy aktualnym procencie ;)

   Usuń
  3. też mam... na IKE w Millenium :-)

   Usuń
  4. Jak dla mnie zbyt długi horyzont czasowy. Najdłuższy na jaki się decyduję to 5-6 lat, ale dotyczy to obligacji bankowych. Tyle, że dają wówczas jakieś 5%.

   Usuń
 22. 1. Lokata Happy back cały czas istnieje. Można ją jednak założyć tylko jedną i tylko wówczas, gdy nie ma się innych aktywnych produktów depozytowych. Mówi o tym jasno jej regulamin.

  I tak mi skończyła się jedyna lokata, środki spłynęły na ROR i automat bankowości internetowej wykazał możliwość założenia takiej lokaty na 3% na 3M. Zdecydowałem się i po tym kroku oferta zniknęła z listy lokat. Proste. Kolejny mechanizm zapobiegający wycofywaniu środków z banku poprzez przelew.

  2. Kontekście kłopotów pana Czarneckiego zacząłem bardziej rozumieć dlaczego od pewnego czasu nie ma było ofert depozytowych w IdeaBanku. Wtedy jednak większość nie wiedziała dlaczego, teraz się dowiedziała i może nie zechcieć lokować pieniędzy nawet na 3.2%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie opłaca się szarpanina z lokatami w Idei mając na uwadze złą passę.

   Usuń
 23. Moja konkluzja jest następująca: Idea Bank nadaje się do całkowitego olania.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ma pytanie o Idea Bank czy jak posiadam konto Idealne to lokatę na nowe środki (wersja bez plusa/bez konta) mogę założyć przelewając kasę na konto idealne i dopiero złożyć wniosek o lokatę czy tylko w ten sposób że składam wniosek o lokatę i zasilam ją przelewem z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz ją zasilić zarówno z konta idealnego (pod warunkiem, że wpłyną na nie jakieś nowe środki) jak i z innego banku.

   Usuń
 25. A raczej na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 26. Można przelać środki najpierw na ROR. Sprawdzać będą tylko, czy są to nowe środki w odniesieniu do konkretnej daty z przeszłości. Procedura przelania i zakładania lokaty nie ma już znaczenia.

  W najbliższej przyszłości trzeba uważać na ewentualna fuzję Idea Bank z Getinem. Na razie na szczęście to oddzielne podmioty gospodarcze, pomimo przynależności do Czarneckiego. zatem gwarancje BFK są oddzielne dla obydwu. Ale jak ktoś coś ma w Idei i Lion,s Banku oraz w Getinie i Noble Banku to już trzeba uważać, żeby nie przekroczyć granicy.

  Na giełdowych wykresach wygląda to wszystko katastrofalnie. Pytanie, czy na górze będzie zgoda na to, żeby już nie było żadnej jakościowej różnicy między bankami i SKOKami. Ewentualny upadek 'prawdziwego' banku zatrze tą różnice całkowicie.

  Gdzie był nadzór, kiedy to całe zło się działo ? Czemu dopiero na takim etapie dowiadujemy się o różnych patologiach w prowadzeniu bankowego interesu ?

  OdpowiedzUsuń
 27. Dziś robiłem ekspresowy wychodzący na 50k z Idei. Nie było żadnej propozycji lokaty zawrotnej na 3 procent, żadnej "comeback"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja dziś zrobiłem przelew i ukazała się i nadal jest, Lokata Happy Back od 500-200 000 zł na 3 m-ce. Ale stan konta mam w IB zerowy.

   Usuń
 28. Witam,
  Ważna informacja dla Forumowiczów:
  YBANKING.COM nie premiuje już od 06 SWierpnia lokat IDEA BANK.
  Poniżej oficjalna informacja od Pana Pawła Turczynowicza z serwisu YBANKING.COM
  Polcan - proponuję napisac o tym artykuł, żeby użytkownikiem to nie umknęło.
  "Wszelkie importy lokat (Idea Bank) po 8 sierpnia zostały zawieszone żeby umożliwić zmiany w systemie „zabetonować” bazę danych do tego czasu.
  Modyfikacja systemu może potrwać nawet do kilku miesięcy. To duża zmiana, polegająca na przejściu na zupełnie inną technologię. Nasz obecny system nie ma możliwości obsłużyć tak dużej skali działania."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Modyfikacja systemu może potrwać nawet do kilku miesięcy. To duża zmiana, polegająca na przejściu na zupełnie inną technologię. Nasz obecny system nie ma możliwości obsłużyć tak dużej skali działania."

   Pic na wodę, fotomontaż. Dzieciom w przedszkolu ...
   Usuń
 29. Dlaczego autorem artykułu nie jest Polcan? Kim jest TomTom? Ta zmiana autorów mnie nieco martwi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego martwi? TomTom to najczęściej komentujący czytelnik, którego w efekcie zaprosiłem do współredagowania bloga. Ma podobne podejście do finansów, więc jego artykuły będą pojawiały się na moich blogach.

   Usuń
 30. Idea 3,2% na miesiąc ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...