środa, 1 sierpnia 2018

3% dalej w Getin w kolejnej edycji konta oszczędnościowego


Zgodnie z zapowiedzią od tego miesiąca rezygnujemy z drugiej części rankingu lokat. Ranking na sierpień oczywiście ukazał się już na PP4, tutaj zaś wracamy do nowości jakie przynosi nowy miesiąc.

A wśród nowości najbardziej wyczekiwany był ruch Getin bank, który od dziś zaczyna 11 edycję swojego konta oszczędnościowego. Spodziewaliśmy się raczej obniżki, a tu miłe zaskoczenie: dalej mamy 3% na koncie:)


To dobra wiadomość. Nic się nie zmieniło w długości trwania promocji. Jeszcze w ubiegłym roku mieliśmy tutaj 4 miesiące promocji, niestety od tego roku zredukowano to do 3 miesięcy, ale dobre i to:)

Tutaj założysz konto z Getin oferujące na 3% oraz 3,50% do 200.000

I to nie tylko dla nowych klientów, ale także dla tych, którzy specjalnie czekali na nowe terminy dla nowych środków. Tym razem jest to 27 lipca czyli tylko 4 dni przed startem nowej promocji

Ten fakt warto odnotowywać, skoro już wiemy, że możemy tutaj wracać niczym do Millennium co wskazałem przy ostatnim wpisie porównującym oba konta oszczędnościowe. Niestety nie daje to gwarancji, że przy kolejnej XII edycji będzie podobnie.


Akcja potraw tym razem do 17 września 2018. Oczywiście nowi klienci banku mogą dalej łączyć tę promocję z kontem na 3,50% do kwoty 10.000 zł. Tutaj jednak jest wymagany przelew własny w miesiącu na kwotę 1500 zł. Warunek na tyle łatwy, że spokojnie można podkręcić sobie zysk:)

Tutaj założysz konto z Getin oferujące na 3% i 3,50% do 200.000

Co ciekawe ta druga promocja z kontem na 3,50% trwa 4x razy dłużej. Lepszą stawkę mamy gwarantowaną przez 12 miesięcy, więc w kwestii kont Getin w dalszym ciągu pozostaje zdecydowanym liderem.

Regulamin XI edycji konta oszczędnościowego na nowe środki w Getin

36 komentarzy:

 1. Przepraszam mam pytanie trochę w innym temacie. Chodzi mi o te wezwania do zapłaty ze skok Wołomin. Płacicie czy nie? Mnie znaleźli nawet za granicą choć miałem tylko jeden udział. Narazie tego nie odebrałem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy - jeżeli korzystam z oferty na nowe środki, X edycja (okres promocji kończy się 21. września) - mogę wziąć udział również w XI edycji (po dopłacie "nowych" środków)?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy dobrze rozumiem - jak 30 lipca przystąpiłem do promocji(poprzednia edycja), 27.07 miałem w GB na kontach 0 PLN to w obecnej edycji mam z automatu 3% (czyli w sumie mam 3% na 6M) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można brać udział tylko w jednej edycji. Kto skorzystał z X edycji z XI jest wykluczony .Tak stanowi regulamin.

   Usuń
 4. Polcan czy w przeciągu tych 3 -ech miesięcy mogę dopłacać środki w dowolnym momencie i będą one oprocentowane na 3 procent ? . Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jasne, na każdym koncie przecież tak jest.

   Usuń
 5. 17 wrzesnia 2019 czy 2018?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2018 rzecz jasna, ot chochlik. Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawiłem

   Usuń
 6. Optima się obudziła. Do 5 listopada 2,6% na nowe środki do 100 tys., saldo liczone względem 2 lipca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie w wysokości 2,6% brutto nie nazwałbym obudzeniem:)

   Usuń
  2. Nigdy dotąd nie omawiałem tej oferty, bo też za bardzo nie ma co omawiać.

   Usuń
  3. pewnie, każdy chciałby więcej, ale dla mnie 2,6 na kilka dni i to możliwość wielokrotnych przelewów to zawsze takie awaryjne konto, świetne na krótkoterminowe przezimowanie środków.. Gdyby nie te darmowe przelewy to byloby bez sensu,ale tak to jest ok. Gorzej to jak takie długie przerwy robią bo teraz to prawie tydzień zostawili.

   Usuń
  4. też macie po zalogowaniu się do bankowości internetowej Optimy oprocentowanie przy koncie smart 0,7%? to jest jakiś bug, zapomnieli zaktualizować?

   Usuń
  5. @Anonimowy 19:52
   Tak, u mnie też wyświetlało się 0,7%.

   Usuń
 7. Witam, mam pytanie jesli mam konto idealne, a lokata kończy się w sobotę to czy lokatę można założyć w weekend czy tylko dni robocze?

  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można kiedy chcesz, nawet w święta.

   Usuń
  2. i lokata będzie już też pracować też w dzień świąteczny?

   Usuń
 8. Pytanie takie mam - w piątek kończy mi się lokata (ustawiona jako nieodnawialna - zwrot do innego banku) w Idea, dziś załozyłem tam konto idealne i próbuję zmienić konto do zwrotu środków z lokaty na to nowo założone konto idealne ale wyskakuje czerwony pasek z napisem "wystąpił nieoczekiwany błąd" - tez tak macie?

  OdpowiedzUsuń
 9. to to ja wiem bo już zmieniałem na infolini gdzie bardzo ciężko się dodzwonić ale jak już jestzmieniona na nieodnawialną, to teraz można samodzielnie zmieniać rachunki do zwrotu środków lokaty po zalogowaniu się do bankowości internetowej ale niestety próbowałem ze 20 razy i nadal po wybraniu konta idealnego jako konta do zwrotu środków z lokaty wyskakuje napis "nieoczekiwany błąd, spróbuj później"

  OdpowiedzUsuń
 10. witajcie. w Getinie nalezy dokonywać przelewu własnego na kwote 1500 zl co miesiąc. Mam watpliwosc czy ma to znaczenie ze co miesiac z konta GETIN bede przelewac 1500 zl na konto B w innym banku i z konta B na konto Getin ponownie przelewac wymagana kwote? jest szansa na utrzymanie tego % w ten sposob na 12 miesiący?roznica w datach jest konieczna?na co zwrocic uwage?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do pytania. Konsultant w banku powiedział, że konto musi być zasilanie z tytułu wynagrodzenia jeśli chcę mieć 3,5% przez 12 miesięcy. Czy zwykły przelew z innego banku na kwotę 1500zł również aktywuje wyższe oprocentowanie ?

   Usuń
  2. Zwykły przelew wystarczy - testowane od 2 miesięcy i działa ;)

   Usuń
  3. reasumujac przelew od kowalskiego a. z banku X do banku Getin od kowalskiego a. o kwocie 1500 zapewnia ten wysoki procent?

   Usuń
  4. Tak, zapewnia. Przelew może być ze swojego konta z innego banku.

   Usuń
 11. Mam pytanie odnośnie konta PZ. Jaka data(płatność kartą,Blikiem): księgowania czy zlecenia jest brana pod uwagę aby uniknąć opłaty za konto?

  OdpowiedzUsuń
 12. polcon!Ale to nie jest tak!"Ten fakt warto odnotowywać, skoro już wiemy, że możemy tutaj wracać niczym do Millennium "Bo jeśli biorę udział w X edycji to nie mogę brać udziału w XI-" . Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 01.08.2018 r.do 17.09.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wróciłem do Getin i bank 1 sierpnia naliczył prawidłowo odsetki w wysokości 3%, mimo iż korzystałem z poprzedniej edycji. To już fakt:)
   Też powoływałem się na takie zapisy w poprzednich edycjach przez co zamknąłem konto. To nie nowość dla nas, że regulamin pisze o czymś, co można różnie interpretować. To co ma znaczenie to końcowy efekt.

   Usuń
  2. nie bardzo wiem co tu można różnie interpretować. Jasno z tego zapisu wynika że jedynie ci którym między 01.08.2018 r.a 17.09.2018 zakończyły się uruchomione edycje nie mogą brać udziału w obecnej. Zakładając że edycja trwa 4mc to wyklucza się wstecz wszystkich którzy przystąpili do którejkolwiek edycji po 1 kwietnia (lipiec, czerwiec, maj, kwiecień licząc z grubsza bo nie pamietam ile dokładnie dni trwa edycja 4 miesieczna). Wszyscy wcześniejsi mogą. Trochę to głupie bo tak naprawdę to sprawia ze do promocji można przystępować ze 2 razy w roku. Wydłużyli okres trwana edycji do 1.5-2mc edycji i tojest zwykle okres karencji do przystąpienia czylimamy swoją edycje trwajacą 3-4mc i okres karencji ok 2mc. I wychodzi ze klient ma możliwość ogarnięcia ledwie 2 4 miesiecznych edycji. W tym wypadku mamy edycję 3 mc niestety
   MM

   Usuń
 13. Pamiętajcie o zaznaczeniu zgód marketingowych. Ja właśnie otrzymałem odpowiedź z Getin, że kasa w lipcu, z poprzedniej edycji promocji, leżała u nich tylko na 1%, bo nie miałem zaznaczonych zgód marketingowych. Konto zakładałem jakoś w 2010 roku i nawet nie byłem tego świadomy. No cóż, nie zarobiłem, a kasa poleciała do Millenium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Pamiętajcie o zaznaczeniu zgód marketingowych." Taka mała uwaga. Powiem Wam, że zdziwiło mnie mocno jak pan z infolinii stwierdził, że NIE mam ich wszystkich zaznaczonych! W zakładce o zgodach są tylko 3 kwadraty i wszystkie zaznaczyłem na tak. Mało tego w potwierdzeniu otwarcia konta drukują się one z zaznaczonymi znaczkami "v" i nie ma 4-ej zgody, którą widzą tylko w banku. Tak samo miał mój brat i mama. Zadzwońcie do nich, a dowiecie się, że oni mają 4 takie zgody, a nie 3, które my widzimy w systemie! Pan czytał mi całą formułę tej 4-ej zgody i ją zatwierdzałem. Mam nadzieję, że nie jest to furtka - żeby powołując się na "nie zaznaczenie" wszystkich wymaganych zgód - nie dać tych 3%.

   Usuń
  2. U mnie i mojej mamy automatycznie po wpłacie nowych środków pokazało się w systemie że przystąpiliśmy do nowej promocji,pojawiła się kwota pracująca na 3 % oraz regulamin promocji.Przed wpłatą tych informacji nie było. Nie sądzę więc że nie przystąpiliśmy z automatu.

   Usuń
 14. mam pytanie do KO w GB na 3%, to konto jest bezpłatne tylko przy wariancie z kartą i jedną transakcją bezgotówkową (mam ponad 26 lat) ? inaczej kasują 8zł/m za prowadzenie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ,wystarczy spełnić te dwa warunki i 8 zeta ci nie pobiorą

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...