czwartek, 2 sierpnia 2018

Premia za lokatę w Toyota bank dla obecnych klientów


Tak jak się spodziewałem z końcem lokaty w Toyota pojawia się nowa promocja lokaty z premią dla stałych klientów co od kilku lat jest tutaj normą. Po raz pierwszy jednak nie organizuje tego Agora, lecz sam bank.

Toyota trochę zaspał z tą promocją, gdyż do tej pory lokata z premią pojawiała się zanim zakończyła się poprzednia lokata. Tym razem lokata zakończyła mi się 29 lipca i dziwił mnie fakt, że nic nie zostało zaproponowane.
Nowa promocja ruszyła w dwa dni później na stronie banku 1 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. W przeciwieństwie do innych banków premiujących głównie nowych klientów ta lokata dedykowana jest dla obecnych klientów co jest ewenementem w bankowości.

Tym razem bank bada saldo na dzień 31 lipca więc po raz pierwszy osoby które od razu skorzystały z ostatniej promocji i zdążyły ewakuować środki z zakończonych lokat nie muszą trzymać środków na koncie oszczędnościowym jak było każdorazowo do tej pory.

Główną zaletą lokaty jest oczywiście bonus 50 zł. Taki bonus jest przyznawany dla lokat o kwocie minimalnej 10.000 zł. Zresztą większej kwoty nie warto tutaj lokować, bo sama stawka wynosi 2,50% co do rewelacji nie należy, skoro na kontach mamy wyższe stawki. Jedynie dzięki dodatkowej premii założenie tej lokaty ma sens.

Warto tutaj odnotować, że lokata zakończona 29 lipca odnowiła się na pół roku na stawce 2,50% a nie na 0,01% do czego zdążyliśmy już przywyknąć w Idea bank. Mimo to zerwałem ją od razu i ewakuowałem środki na 3% w Getin.

Ciekaw jestem co będzie dalej. Kolejna lokata w Toyota bank kończy się już we wrześniu. Czyżby za miesiąc znów można się było spodziewać kolejnej promocji lokaty z premią?


Regulamin promocji Premia za lokatę w Toyota bank

21 komentarzy:

 1. A spróbuj założyć lokatę półroczną na 2,5%. Podpowiem, że Lokata Sprint w wersji 180-dniowej która dawałaby te 2,5% jest o kilka dni za krótka aby uznać ją za lokatę półroczną:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata przechodzi, też nie byłem pewien zadałem pytanie w bankowości wewn i mam odpowiedź że jak najbardziej TAK

   Usuń
  2. Złożyłem w tej sprawie zapytanie do banku, czy lokata 180 dniowa łapie się w tej promocji i miałem wczoraj tel. że się łapie.

   Usuń
  3. 1 sierpnia zadałem pytanie przez bankowość elektroniczną TB, czy Lokata Sprint na 180 dni (2,5 %) będzie zaliczona jako lokata 6-miesięczna. Dziś odpowiedziano mi, że tak.

   Usuń
 2. polcon.To się ciesz że wcześniej nic nie zaproponowali.Bo teraz wystarczy że wpłacisz 10K i już spełniasz warunki.Bo trzeba zwiększyś środki o 10K na dzień 31VII

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan, może jakiś artykuł o transferze większych środków między członkami rodziny, tak żeby na pewno nie mieć problemów z US? Wiadomo, że to opłacalne dla wisienkowiczy, np. ze względu na możliwość przerzucania kasy między sobą i ciągłego korzystania z ofert na nowe środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od tego jak wygląda sytuacja między członkami rodziny. Założyłem kiedyś na brata lokatę w Optimie, bo była premia za lokatę. W trakcie trwania lokaty brat najpierw zgubił telefon, potem zapadł się pod ziemię na stałe bez zapowiedzi. Kasa nie do odzyskania, co mnie wyleczyło z kombinacji rodzinnych.

   Usuń
  2. Niezły artysta ten brat. Kasa to pewnie u niego w kieszeni wulądowała.

   Usuń
  3. Tego się już raczej nie dowiem

   Usuń
  4. O kurde serio? Masakra.

   Usuń
 4. A jak liczą saldo z tego 21 lipca? Bo na początku dnia miałem o kilka tysięcy większe niż na koniec. Biorą ostatnie saldo z danego dnia? Po ostatniej transakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do pytania. 31 lipca wyzerowałem rachunek (zapomniałem tego zrobić dzień wcześniej po zakończonej lokacie) Czy w tym wypadku, kwota w dniu badania salda wynosi 0 zł ?

   Usuń
  2. W każdym banku badają saldo na koniec dnia, więc możliwa jest ewakuacja w badanym dniu. W bankach w których stosowałem tę zasadę działało to bez zarzutu.
   Jeśli jest jakiś wyjątek od tej reguły to dajcie znać. W Toyo tego nie sprawdzałem.

   Usuń
  3. Jeśli chodzi o saldo, to rzeczywiście liczy się saldo na koniec dnia - potwierdzili mi to w banku.
   BTW @polcan - czy masz wiedzę co ostatnio dzieje się z Ybanking ?
   Kilka dni temu zadałem pytanie o stan mojego salda, ale cisza. Według moich obliczeń, saldo powinno przekroczyć już 25 zł od momentu poprzedniej wypłaty środków już co najmniej miesiąc temu.

   Usuń
  4. Tu od zawsze jest wielki poślizg z czymkolwiek, więc nie sprawdzam tego na bieżąco. Nawet wypłata w tym lipcu była dopiero po kilku dniach po terminie, mimo iż regulaminowo ma być zawsze do 20.

   Usuń
  5. @Maciek - odezwij się do mnie na sekciarz11@interia.pl

   Usuń
 5. A czy jest na stronie możliwość sprawdzenia dokładnego, aktualnego salda? Bo chyba są tylko kwoty za poszczególne miesiące...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualne saldo można sprawdzić w zakładce Aktywne produkty.
   Sprawdziłem przed momentem u mnie. I... dziś o 13:14 na maila przyszło masowe potwierdzenie założonej lokat 13 dniowych. Lokaty te zakładałem w pierwszej połowie lipca i dawno się już skończyły, więc nawet ich nie zobaczyłem w zakładce Aktywne produkty.
   Nie wiem jak to policzą skoro dziś zaimportowali coś czego już dość długo nie ma. Bałagan faktycznie taki, że trudno się w tym rozeznać...

   Usuń
  2. A swoją drogą założone w drugiej połowie lipca 'lokaty z przelewu' choć dawno zgłoszone, nie zostały jeszcze zaimportowane.

   Usuń
 6. Może źle się wyraziłem :)
  Chodziło mi o to: "Premie są wypłacane na Twoje konto po przekroczeniu 25 zł. Mniejsze kwoty premii są przenoszone na kolejny miesiąc, do czasu przekroczenia 25 zł.
  "
  Kiedy mam wiedzieć, że przekroczyłem już 25 zł ?
  Sumowałem sobie korzyści od wypłaty ostatniej premii i 25 zł już ze 2 miesiące temu zostało przekroczone. Ale nie wiem, jak to jest dokładnie liczone, bo za ten miesiąc w jednym miejscu mam 0,56 zł (http://prntscr.com/kga9d4) a w podsumowaniu historycznym zaokrąglone do 1 zł.

  No i przy zakładaniu lokat IB jest komunikat "Premiowanie nowych lokat Idea Bank zostało zawieszone ze względu na prace nad nowym systemem informatycznym.
  Jeżeli chcesz otrzymać informację o ponownym uruchomieniu premiowania użyj przycisku poniżej."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno mi się odnieść do twojego pytania. U mnie premie co miesiąc znacznie przekraczają minimum, więc wypłaty mam co miesiąc.
   Z faktu, że dopiero dziś zaimportowano mi lokaty z lipca (na dobrą sprawę nigdy ich nie zobaczyłem w systemie) a zgłoszonych lokat zawrotnych nie ma dalej w systemie mogę wnioskować, że premia za lipiec nie była właściwa. Niestety nie mamy wglądu na bieżąco i pozostaje nam liczyć na rzetelność yb, że wszystko jest realizowane prawidłowo choć z baaaardzo dużym poślizgiem.
   Być może nowy system informatyczny o którym piszesz sprawi, że w przyszłości będzie się to działo na bieżąco. Chociaż znając nowe systemy informatyczne mam co do tego obawy. Nowy system Toyoty to tragedia, mieli świetnie działający systemm a zrobił się drugi IB:(

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...