wtorek, 7 sierpnia 2018

Podwyższenie limitu na koncie systematycznym ze stawką 2.70% w WBK


Przed tygodniem pisałem o konieczności zamiany kont oszczędnościowych w WBK. Z końcem lipca oprocentowanie konta mobilnego spadło z 2,70% do zaledwie... 0,40%. Za to konto systematyczne w tym samym banku oferuje... 2,70%.

Jedyną wadą nowego konta był 5krotnie mniejszy limit kwotowy, gdyż maksymalna kwota jaką można było wpakować na konto systematyczne wynosiła 20k. Tymczasem od jutra czyli od 8 sierpnia można założyć nawet 5 takich kont:)

Dawne KO z 2,70%  należy zamienić na nowe
W efekcie mamy właściwie to samo co przedtem, gdyż limit na koncie mobilnym wynosił właśnie 100k. Skąd więc to zamieszanie z zamianą kont i po co wszystko. Odpowiedź jest prosta, nowe konto wymaga posiadania Konta Jakie Chcę lub VIP.

Tutaj założysz konto Jakie chcę dla 300 zł premii i  KO ze stawką 2,70%

Przypomina to działania Millennium, który też od dawna reklamuje konto 360 stopni. Ostatecznie warto więc było przesiąść się na nowe konto i skasować stare konto, oba bowiem miały swoje osobne wymagania, które trzeba było spełniać.

W WBK jest podobnie jak kiedyś w Millennium z tą różnicą, że warto dalej posiadać wiele kont 123. Tam przecież mamy 3% na każdym i możliwość wyższego zwrotu za rachunki. Niestety nie warto już posiadać kont oszczędnościowych które od 1 sierpnia dają tylko 0,40%. 

Do Konta Jakie Chcę długo nie mogłem się przekonać, skoro miałem już kilkanaście 123. Tym co mnie przekonało to 300 zł premii za przelewanie wynagrodzenia. Premia przypomina starą dobrą promocję w BGŻ. U rolników nie było limitu czasu trwania i idyllę dopiero zniszczył Paribas. W WBK jest limit: idylla będzie trwać przez pól roku.

Dla tej promocji otworzyłem konto jakie chcę:)
To i tak się opłaca, 50 zł za jeden przelew jest bardziej opłacalny niż darmowy limit w koncie w Eurobanku, więc na pół roku przeniosłem wynagrodzenie do Banku Zachodniego. W sierpniu ma wpłynąć pierwsza premia z tego tytułu:)

Konto systematyczne może być dobrą alternatywą jeśli wykorzystałeś już darmowy przelew w Millennium lub nie załapałeś się na obecną edycję z powodu warunku salda dla nowych środków. Wszak limit mamy już taki sam w obu bankach.Pozostaje jednak problem systematycznego oszczędzania na nowym koncie. Na powyższym i poniższym screenie macie przewodnik jak je włączyć:)

Tutaj założysz konto Jakie chcę dla 300 zł premii i  KO ze stawką 2,70%

Jedyny minus to fakt, że stawka 2,70% jest gwarantowana tylko do 29 września. WBK jednak zawsze aktywnie reaguje na to co się dzieje na rynku więc kto wie co nowego szykują po tym terminie?

41 komentarzy:

 1. A co z Idea Bankiem, przez tą afere z get backiem pisza zeby kase wycofywac, jest sie faktycznie czego bac?

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan a ten zwrot otrzymać za rachunki w bzwbk to wszystkie dane z faktury muszą być zgodne z fakturą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie testowałem różnych możliwości. Robię płatności zawsze tak samo, więc zwroty są.

   Usuń
  2. Miało być dane z banku z fakturą tzn. Imie,nazwisko,adres ?

   Usuń
  3. Najpierw musisz zgłosić w oddziale fakturę by móc potem otrzymywać zwroty. Mi jakoś nie chciało się nigdy szukać faktury za prąd nr 2 bo nigdy nie dostaję jej do chaty pocztą, lecz muszę się logować na swoje konto, którego nawet nie uruchomiłem więc za drugi prąd zwrotu nie mam.

   Usuń
 3. Do limitu BFG nie ma się czego bać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co się dzieje z Ybankingiem? Od 19.07.2017 roku nie importują lokat do premii. To kpina z klientów a może już plajtuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry,
   Do końca tygodnia powinniśmy nadrobić zaległości.
   Oczywiście opóźnienie w imporcie lokaty nie ma wpływu na wysokość premii, która jest naliczana od daty założenia lokaty.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. U mnie nie wprowadzili lokat zalozonych poczawszy od 12.07.2018 az do dnia dzisiejszego, co latwo nie tylko po zalogowaniu do konta sie zorientowac, lecz jeszcze prosciej po braku informacji, ktora przesylaja na email o wprowadzeniu lokaty do systemu.
   Jaja sobie robia. Zawracanie sobie glowy z taka organizacja zbierajaca dane a nie wywiazujaca sie z podstawowych obowiazkow ktore sama oferuje.
   Zaczynam sie zastanawiac czy to nie jakies kolejne slupy WSI zbierajace dane i uderzajace po cichu do tych co maja jakies znaczne srodki.
   Daje im max. 3 dni i jesli nie zaimportuja przeslanych lokat zamykam u nich konto, bo zaczyna mi to cuchnac...

   Usuń
 5. Polcan promocja dotyczy konta jakie chce mam aktualnie 123 tzn że 123 idą do odstrzału?czy można mieć obydwa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W WBK będą Ci radzili byś przekonwertował jedno z kont 123 na KJC. Ja zostawiłem wszystkie 123 i dodatkowo założyłem KJC. W oddziale Ci tego nie zrobią, ale wniosek złożony przez internet przeszedł:)

   Usuń
  2. I warto pamiętać: to zlecenie jest przez przelewy24 co kosztuje 0.50 zł

   Usuń
 6. Faktury możesz zarejestrować w bankowości elektronicznej, niekoniecznie w oddziale. Po kilku dniach dowiesz się czy bank zaakceptował czy odrzucił fakturę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz napisać jak się to robi?

   Usuń
  2. Klikasz; OFERTA BANKU /górny pasek/, zwroty za rachunki /górny pasek/, dodaj dostawcę /czerwony napis/,wypełniasz pola, załączasz skan lub zdjęcie faktury, wybierasz konto, z którego będziesz opłacać faktury i wysyłasz. Możesz od razu sprawdzić czy wszystko poszło dobrze; Oferta banku, zwroty za rachunki, zgłoszeni dostawcy, powinno być "oczekujące". Po dwóch trzech dniach "aktywny lub odrzucony".

   Usuń
 7. Mamy 8 sierpnia, czy już można te pięć kont?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno się dać. Spróbuj i daj znać.
   Ja z tego nie skorzystam ewakuuję bowiem środki z banków.
   Swoją drogą Getin bank przy przelewach kwot od 10k wzwyż proponuje lokaty podobnie jak Idea bank. Niestety stawki nie powalają, przy pierwszym przelewie pojawia się propozycja lokaty na 2,4%, przy drugim stawka rośnie do 2,45%.
   Niestety od trzeciego stawka... spada do 2,25%. Gdzie tu logika?

   Usuń
  2. A co Polcan myślisz że będzie run na banki :)

   Usuń
  3. Nie. Mam możliwość inwestycji to korzystam.

   Usuń
  4. To może opisz co wymyśliłeś. Np ja bym chętnie teź zsinwestował jeśli coś dobrego.

   Usuń
  5. Nie daje się. Dzwoniłem już do nich i złożyłem reklamację. Bo kasę przelałem i teraz leży u nich i się kurzy a kont nie mogę założyć. Ale nie zapytali o kwotę roszczenia. Ciekawe więc jak ma wyglądać rozpatrywanie reklamacji. Dziady.

   Usuń
  6. @Anonimowy 17:23
   Tematyka inwestycji wykracza poza ramy tego bloga. FpG to blog dedykowany tylko pewnym zarobkom na bankach. Inwestycje z definicji są obarczone ryzykiem więc nie poruszam tego tematu.
   Koment jest tylko informacją o tym, że Getin niby robi to samo co Idea bank, daje lokaty przy dokonywaniu przelewu, ale są to dużo gorsze propozycje. Po fuzji można się raczej spodziewać wariantu lokat rodem z Getin aniżeli IB.

   Usuń
 8. Pytanie z innej beczki. Czy jest tu może ktoś - komu zakończyły się już Lokaty powitalne na 3% w Deutsche Banku? Gdzie powędrowały kapitał i odsetki po ich zakończeniu? Na ROR w DB, czy może odnowiły się na gorszych warunkach i trzeba było je pozrywać? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie odnowiły się 1 sierpnia na 1% i tego 1 sierpnia zerwałem te odnowione lokaty i kasa poszła na ror. A z roru w siną dal. W czym problem?

   Usuń
  2. Czesc. Ja mialem sporo tych lokat. Jedynie pierwsze 5 bylo odnawialnych i po odnowieniu zerwalem je na ROR - bez problemu.
   Kolejne ktore byly zalozone juz ponad limit tych 5, byly nieodnawialne i na konice pojawily mi sie jakos po 23:xx dnia poprzedzajacego dzien zapadalnosci.

   Usuń
  3. Wszystko masz napisane we wlasciwosciach kazdej z lokat.
   Ja mialem sporo tych lokat. Jedynie pierwsze 5 bylo odnawialnych i po odnowieniu zerwalem je na ROR - bez problemu.
   Kolejne ktore byly zalozone juz ponad limit tych 5 z oficjalnej promocji, byly nieodnawialne i na konice pojawily mi sie jakos po 23:xx dnia poprzedzajacego dzien zapadalnosci.

   Usuń
  4. Dzięki Ptok za odp. Czy przy zrywaniu pytało Cię o nr rachunku do zwrotu? Czy nie było wyboru i tylko widniał ROR w DB? Zerwanie zatwierdzałeś sms-em?

   Usuń
  5. Dziękuję Wam za odpowiedzi :)

   Usuń
 9. TomTom. Tylko nie zapomnij zmienić limtów dziennych. U mnie trwało to chyba ze 24godziny, ta zmiana. Dobrze że zrobiłem to 2 dni wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak tak, wiem. Mam je zmienione od poczatku, ale dzięki za przypomnienie :)

   Usuń
  2. a jak z zamknięciem tego konta? Czekacie na przejęcie w WBK... Słyszałem, że tylko w placówce w której sie otwierało , lub listownie? Do oddziału mam daleko ponad 100km :( Mam pierwszą edycję, więc aby nie obciążyli mnie za prowadzenie konta, przelewam 50 K na zaksięgowanie i zaraz wylewam. chętnie teraz ten badziew zamknę.

   Usuń
  3. Nie musisz nic przelewać,cytuję:
   "Szanowni Państwo,
   Uprzejmie informujemy, że w związku z decyzją Banku o przedłużeniu okresu przystąpienia do promocji dbNET
   PREMIUM do dnia 30 czerwca 2018 r., warunki Promocji dla kont dbNET PREMIUM otwartych do dnia 31.12.2017
   r. zostaną utrzymane na zasadach określonych w aktualnej wersji Regulaminu Promocji dbNET PREMIUM, tj.:
   • Miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł, do 31 grudnia 2018 r...."

   Usuń
 10. W WBK będą Ci radzili byś przekonwertował jedno z kont 123 na KJC. Ja zostawiłem wszystkie 123 i dodatkowo założyłem KJC. W oddziale Ci tego nie zrobią, ale wniosek złożony przez internet przeszedł:)
  Polcan otrzymałeś już premie za tak założone konto KJC ?na infolinii powiedzieli ze KJC dotyczy nowego klienta lub zmienienie konta 123 na KJC.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie. Którego zwykle płacą?

   Usuń
  2. Czy ta premia jest za samo zmienienie konta czy trzeba jeszcze coś robić? I ile jest tej premii?

   Usuń
  3. Premia jest za przeniesienia wynagrodzenia w wysokości min 1500 zł

   Usuń
  4. Premia jest 300 zł po 50 zł przez 6m-c

   Usuń
 11. No i co, założył ktoś kilka kont systematycznych? 8 sierpnia był wczoraj, a możliwości nadal nie ma. Jestem klientem bzwbk od niewiele ponad miesiąca a te kundle rozczarowały mnie już po raz drugi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy ktoś z Was otrzymał już premię za wynagrodzenie w lipcu (50 PLN) w promocji "300 ZŁ ZA WYNAGRODZENIE"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś ty. Jak łaskawie przeleją wcześniej niż 31.08 to będę w szoku. Oby wtedy chociaż przelali, bo jak nie to będzie kolejna moja już reklamacja do tego banku...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...