poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Do 1140 zł za konto Direct lub Mobi w ING ze skróconym okresem karencji


Tym razem ING zaszalał. Bank Śląski to bez wątpienia jeden z najbardziej konserwatywnych banków w naszym kraju i jak coś się tutaj zmienia to można to uznać za święto.

W nowej promocji można zgarnąć do 1140 zł a na dodatek znów skrócono okres odsiadki. W poprzedniej edycji promocji opisywanej na początku maja bank sprawdzał 2016 rok czy ktoś tutaj miał jeszcze konto. Od nowej promocji się to zmieniło.


W najnowszej edycji z promocji wykluczeni są posiadacze konta przed 28 lutego 2017. Dotyczy to kont z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student oraz Mobi. Kto je zamknął może wrócić po nową premię.

Link do założenia konta z premią do 1140 zł w ING

Powyższy link będzie aktywny do 31 października 2018. Ta data w Banku Śląskim nigdy się nie skraca, winne temu są warunki. Zawsze znajdą się jednak tacy, którzy będą je spełniać, z powodu wykluczenia z promocji w innych bankach.

Co trzeba zrobić by zgarnąć premię? Bank promocję w której do zgarnięcia jest do 140 zł premii, dzieli ją na trzy części.1. Premia 100 zł za 10% zwrotu
To co w każdej innej promocji w ING. Pomarańczowi żądają wydania aż 1000 zł kartą lub Blikiem by dostać pierwszą stówkę. Na pierwszy rzut oka to fajna sprawa, bo dostajemy 10% zwrotu za zakupy. Ale raczej tylko w teorii, bo oferta pomyślana jest tak, że nikt takiego zwrotu nie dostanie.

Dlaczego? Ponieważ tutaj zawsze problem jest z terminami jakie ustala bank. Nie jest tak, że wydajemy tysiaka i zgarniamy premię i zamykamy konto. Bank wymaga wydania 1000 zł do 28 lutego 2019

Co gorsza ING wymaga, byśmy posiadali tutaj konto na dzień wypłaty premii, a ten dzień wyznaczono na 8 kwietnia 2019. Innymi słowy kto założy teraz konto będzie je musiał utrzymać przez blisko 9 miesięcy.

Co ciekawe premia zostanie wypłacona nie na ror jak to zwykle ma miejsce, lecz na konto oszczędnościowe. Trzeba więc wraz z ror założyć KO. Te początkowo zawiera stawkę 2,50% ale tylko przez pierwsze 4 miesiące. Potem mamy standardową stawkę czyli liche 0,70%.

W czym problem, przecież konta mamy nawet dłużej w innych bankach? Różnica między innymi bankami a ING jest taka, że Bank śląski wymaga posiadania karty w dniu wypłaty premii. A karta kosztuje aż 7 zł.

Te zera są mało wiarygodne - trzeba wydać aż 300 zł by było zero za kartę:(
Zwolnienie z opłaty następuje w przypadku wydania aż 300 zł  miesięcznie. Przez 3 miesiące nie będzie z tym problemu, bo będziemy robić zakupy dla premii, ale przez kolejne miesiące będziemy płacić za friko, tylko po to by bank zniósł opłatę a to już nie jest opłacalne.

UWAGA:
Tak naprawdę opłata za kartę zależy od wieku.
 • 13-18: brak opłat
 • 18-26: 200 zł
 • Powyżej 26: 300 zł
Czyli tyko nieletni mają tutaj fajnie.

Morał z tego taki, że konto najlepiej założyć pod koniec trwania promocji czyli raczej w lipcu niż teraz. Dzięki temu unikniemy konieczności płacenia po 300 zł by być zwolnionym z opłaty za kartę. Bez problemu też będzie można zgarnąć 100 zł, bo czasu i tak będzie aż nadto

Terminy w ING to osobna bajka. Tutaj miesiąc rozliczeniowy nie pokrywa się z kalendarzowym. To oznacza, że trzeba dodatkowo uważać, by wydaniem 300 zł zmieścić się pomiędzy 28m a 27 kolejnego miesiąca. Warto o tym pamiętać.

2. Premia 20 zł za 3 płatności
Ta premia jest najłatwiejsza do zgarnięcia. Wystarczą 3 płatności blikiem, ale wykonane na internecie, by dostać dwie dychy. Ważne by zrobić to do 28 lutego 2019 czasu jest więc aż nadto.3. Premia 20 zł za przelew od pracodawcy
Tak skromnej premii za przelew od pracodawcy nie daje żaden bank. Lepszy jednak rydz niż nic. Uznawany jest przelew od pracodawcy, przy czym wystarczy już niewielka kwota bo zaledwie... 1000 zł.

Oczywiście z promocji mogą też brać udział młodzi. W przypadku studentów liczy się także wpływ od pracodawcy, lub stypendium. Studentowi przyda się każdy grosz co zapewne każdy z nas pamięta z okresu studiów;)4. Do 1000 zł za polecanie konta
Nowością jest możliwość polecania konta innym. Tutaj ING przebija konkurencję, gdyż banki zwykle płacą 50 zł za jednego poleconego. Tutaj zgarnąć można 2x więcej, bank płaci bowiem stówkę za jednego poleconego.

Link do założenia konta z premią do 1140 zł w ING

Druga promocja z polecaniem ma nieco inne terminy. Potrwa ona do 11 grudnia 2018. Większe są też limity, zwykle banki pozwalają polecić 4-5 klientów, ING zaś premiuje nawet 10 nowych poleconych więc zgarnąć można nawet tysiaka.


Regulamin promocji Do 140 zł za otwarcie konta Direct lub mobi
Regulamin promocji Poleć konto znajomemu 

4 komentarze:

 1. Polcan jak bezboleśnie ewakuować 100K z Millenium? Kończy mi się 3%/4M na rachunku "Oszczędzam". Aby ewakuować kasę muszę 100K przelać z rachunku "oszczędzam" na moje konto VIP ale jak to zrobić skoro tam mam limity pojedynczych transakcji 5tyś i dziennych transakcji 10tyś, których nie da się zmienić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wewnętrzne przelewy nie ma limitu w żadnym banku, tylko na przelewy na zewnątrz.
   Limity omijałem robiąc przelewy przyszłe. Dla 100k wystarczy skumulować dwa przelewy, jeden zlecasz na jutro, jutro wykonujesz jutro.
   To działa na koncie 360 stopni. Nie mam tutaj konta VIP więc nie testowałem jak ono działa.

   Usuń
 2. Miesiąc w ING to 29 do 28 a nie 28 do 27

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja zakładam u nich właśnie konto w ramach promocji 200 złotych za testowanie konta. Za kartę kredytową dostanę 3 stówki, za dodatkową 2 stówki i dwiescie za ror. Razem siedemset złotych. Ing oszalał :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...