środa, 14 grudnia 2022

8% odnowiono dziś także w ING + 200 zł dla nowych klientów

Jako drugi w grudniu odnowił swoją ofertę OKO Bank Śląski. Podobnie jak w omawianym wczoraj Velo, tutaj także mamy status quo i w dalszym ciągu ofertę z 8%. Niestety nieco niższa jest premia na start dla nowych klientów, która tutaj wynosi 200 zł.Zaczynamy jednak tradycyjnie omawianie promocji od konta oszczędnościowego. Nie różni to się zbytnio od tego co proponuje Velo: gwarancję 8% mamy dla kwoty do 400k i taka stawka będzie tutaj obowiązywało przez 3 miesiące

Także czas trwania promocji jest zbliżony do Velo, załapać się na 8% można nieco ponad miesiąc bo do 16 stycznia 2022, więc już wiem co będę omawiać w dzień po kolejnej, okrągłej rocznicy bloga. Mimo podobieństwa KO w ING ma jednak jedną przewagę nad Velo - pomarańczowi mają darmowe przelewy między KO a kontem osobistym.

Warto tutaj także zaznaczyć, że płatność odsetek w przypadku ING następuje dopiero po 3 miesiącach innymi słowy kapitalizacja jest tutaj kwartalna. Generuje to mniejszy zysk aniżeli standardowe miesięczne kapitalizacje w innych bankach. 

Zyski z posiadania konta na 8% można podkręcić premią na start. Jak widzimy na powyższym screenie można tutaj zgarnąć premię na start w wysokości 200 zł. Omawiałem już ją co prawda na blogu, ale było to już szmat czasu temu, więc warto ją teraz przypomnieć.

Kto może z oferty  200 zł na start w ING skorzystać? Na plus w tym banku jest sukcesywne skracanie karencji. Na dziś oferta dotyczy osób, które nie miały tutaj konta po 1 lipca 2021 czyli kolejny raz została przesunięta o 3 miesiące w porównaniu do poprzedniej edycji.

Tutaj zyskasz do 200 zł za otwarcie konta i KO na 8% w ING

Koniec zapisów na bieżącą promocję przypadnie na 19 stycznia 2023., a więc potrwa nieco dłużej aniżeli standardowy kwartał.  I zapewne w drugiej połowie stycznia ruszy nam nowa edycja na kolejny kwartał, a powyższy link promocyjny sam się odnowi:)

Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł? Zaczynamy od wersji dla mocno dorosłych czyli osób po 26 roku życia dla których przeznaczone jest konto Direct. W przeciwieństwie do innych kont tutaj obowiązkowo otwieramy ror wraz z KO, które Bank Śląski nazywa od lat OKO. Premia jak zwykle podzielona jest na 2 części.

1) 120 zł za płatności niekoniecznie kartą

Tutaj mamy klasykę pomarańczowych, ale już bez wymogu płatności kartą, która kosztuje od lat 7 zł. Niestety według regulaminu kartę musimy założyć najpóźniej do 19 stycznia i  posiadać ją do momentu wydania nagrody co bank w regulaminie określił terminem Ważne.

Jak wspomniałem wyżej kartą jednak płacić nie musimy, zaś wymagane zakupy zrobić blikiem lub portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Zwyczajowo trzeba wydać 1000 zł w terminie do 19 kwietnia 2023. Lepiej to jednak zrobić kartą by uniknąć niepotrzebnej opłaty.

2) 80 zł za 2 lub 3 łatwe warunki

Dodatkowe 80 zł można zdobyć za:

 • wykonanie 3 płatności Blik
 • wpływy na konto na 1000 zł w 3 dowolnych miesiącach trwania promocji
 • założenie jednego celu na OKO i odłożenie nań 300 zł

Nie są to więc jakoś szczególnie trudne warunki. W podtytule z numerem 2 napisałem celowo '2w lub 3 warunki' co oznacza, że jeśli w pierwszym punkcie wybieramy płatności Blikiem, to liczą się one do dodatkowych 80 zł przez co tak naprawdę pozostają nam tylko 2 warunki: wpływu i celu na KO.

Nagrodę otrzymamy na konto OKO do 4 maja 2023 i wtedy też można zamknąć tutaj konto,. Można także oczywiście korzystać z ofert konta oszczędnościowego, które od niedawna stało się dość konkurencyjne w stosunku do innych banków.

Tyle dla osób zakładających konto Direct czyli mających powyżej 26 lat. 

 

 KONTO MOBI

 

Młodzi jak zwykle mają łatwiej i szybciej!

3) 200 zł za 3 warunki

Co ciekawe młodzi mogą liczyć na więcej niż w poprzedniej edycji, kiedy do zgarnięcia było 80 zł. Tym razem studenci mogą zyskać całe 200 zł jeśli do 19 marca:

 • wykonają 10 transakcje BLIK (w tym 3 w sklepach internetowych)
 • założą smart savera powiązanego z kontem
 • będą posiadać 30 zł w dniu 19 marc na smart saver

Mają oni jednak inny termin bo tylko do 19 marca 2023.

Podobnie jak w przypadku konta Direct po zgarnięciu premii warto pozamykać niepotrzebne już konta w ING. Młodzi mogą zrobić to dużo szybciej bo już 3 kwietnia 2023, kiedy mają otrzymać obiecaną premię:)

Tutaj zyskasz do 200 zł za otwarcie konta i KO na 8% w ING

Od tego roku ING zmienił się zdecydowanie na plus. Ciekaw jestem czy będzie to kontynuowane w kolejnych latach, bo w ubiegłych latach konto oszczędnościowego w Banku Śląskim znacznie odstawało od czołówki. Dziś daje najwięcej i tak jak Alior dodaje darmowe przelewy co stawia ten bank na pudle.


Regulamin konta OKO bonus z oprocentowaniem 8% od 14 grudnia 2022

Regulamin promocji do 200 zł za konto Direct powyżej 26 lat w ING

Regulamin  promocji do 200 zł za konto Mobi do 26 lat w ING


10 komentarzy:

 1. Niezmieniana od dawna premia startowa dla nowych klientów w ING to kwota na waciki w stosunku do premii Velo Banku, Santandera, Credit Agricole i innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego nie zapisuje sie do tego ING od wielu lat, ide tam gdzie daja 400-600zl. 200zl to bylo dobre w promocjach 4 lata temu a nie obecnie.

   Usuń
 2. Jakieś przecieki co do % w Alior na KO od jutra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alior 7,8 %

   Usuń
  2. Przeciekow nie mam, ale czego mozesz sie spodziewac? Beda kontynuowac z 8%, jak wiekszosc konkurencji. Inna stawka bylaby zaskoczeniem.

   Usuń
  3. 7,8% a ja slyszałem, ze zejdą do 7,5%

   Usuń
 3. Jeśli Alior zejdzie poniżej 8% będę musiał założyć jednak w Banku Nowym rachunek depozytowy. A bronię się przed tym od miesięcy:).

  OdpowiedzUsuń
 4. Ponawiam pytanie, bo mi bardzo zależy na konkretnej odpowiedzi.
  Czy do Banku Nowego można zrobić przelew (nie weryfikacyjny, tylko ten z konkretną już kasą) z innego banku niż podany we wniosku, czy jednak trzeba pieniążki "przepuścić" przez bank weryfikacyjny? Bardzo proszę o wypowiedź osoby, które już taki manewr wykonywały.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przelewałem do banku nowego pieniądze z innego banku niż bank powiązany. Ale zawsze to byłe moje konto, a nie teściowej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. To też byłoby moje konto, tyle że nie w banku "autoryzacyjnym". A z teściową pogadaj - może jednak...

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...