wtorek, 13 grudnia 2022

8% w nowej promocji na KO oraz 600 zł na start za konto w Velo

Od dziś startuje nowa edycja KO w Velo. Póki co nic nie drgnęło i dalej można liczyć w tym banku na 8%. Co więcej w przeciwieństwie do dawnego Getin nowi mogą liczyć na bonus na start, od niedawna bowiem do zgarnięcia jest tutaj premia na start w wysokości 600 zł.


Zaczynamy jednak od konta oszczędnościowego, bo nas start nowej promocji czekamy już od dłuższego czasu. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji, obecna 18 w tym roku, ma nową datę badania salda i ustawiono ją na ubiegły piątek 9 grudnia 2022

Tutaj założysz konto oszczędnościowe na 8% w Velo bank

Nowa edycja potrwa przez równo miesiąc i skończy się 12 stycznia 2023. Parametry pozostały praktycznie bez zmian, a więc od momentu jej uruchomienia potrwa przez 3 miesiące i obowiązuje do kwoty 400k, jak w większości banków.


Powyższy link promocyjny dotyczy jednak tylko KO, zaś jak wspomniałem we wstępie w Velo mamy także dedykowaną ofertę dla nowych klientów w której zgarnąć można nawet 600 zł. Dla tej osobnej promocji istnieje osobny link, który znajdziecie poniżej. Korzystać z niego mogą osoby, które nie miały konta w dawnym Getin po 31 października 2022, więc karencja jest tutaj megakrótka.

Tutaj zgarniesz 600 zł na start w Velo bank

Promocja z cashback potrwa jeszcze do 31 marca 2022. Załapując się do tego dnia do tej promocji masz możliwość zgarnięcia 600 zł przez kolejne pół roku, więc nie ma znaczenia kiedy przystąpisz do promocji.

Na czym polega sama promocja? W zasadzie na tym samym co kiedyś oferował Getin czyli 10% cashback. W jednym miesiącu można zgarnąć do 100 zł, łatwo więc policzyć, że aby zgarnąć całą pulę wystarczy wydać 1000 zł w miesiącu. Dziś przy galopującej inflacji nie jest to już niemożliwe.

Skoro oferta ma potrwać przez pół roku, to łatwo policzyć, że po 6 miesiącach dostaniemy przelewem na konto w sumie 600 zł. Sam chętnie skorzystałbym z tej promocji, ale nawet gdybym nie odwoływał dyspozycji zamknięcia konta, konto zamknęłoby się 6 listopada, a więc zabrakłoby mi kilku dni by spełnić warunek nowego klienta.

Ciekaw jestem czy inne banki pójdą w ślad Velo i też utrzymają stawkę 8%. Dowiemy się tego już niebawem.

Regulamin nowej edycji konta oszczędnościowego w Velo

Regulamin promocji Witaj w Velo bank i zgarnij 600 zł

17 komentarzy:

 1. a jaki jest dzień badania salda?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy Elastyczne Konto Oszczędnościowe będzie przez całe trzy miesiące działać na 8% (warunek nowych środków spełniony) jeśli:
  1)Dałem polecenie zamknięcia Konta Proste Zasady (zamknie się w trakcie trwania promocji na EKO),
  2) Założyłem nowe VeloKonto (inny numer niż dotychczasowe Proste Zasady)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co zrobiłeś sobie taki kłopot? Nie prościej było zrobić konwersję?

   Usuń
  2. Co prawda nie jest to odpowiedź na moje pytanie, ale wyjaśnię. Taką konwersję zrobiła moja znajoma, właśnie w trakcie promocji na KO (nie EKO - to była propozycja zatrzymaniowa). No i obniżyli jej to KO z 8% na 0,05%. Po interwencji znowu przywrócili, ale ani ona, ani ja już im nie wierzymy. Ona wycofała wszystko, ja na razie nic nie przelewam, dopóki sprawy się nie wyjaśnią.

   Usuń
 3. Kiedy będzie jakiś program poleceń ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program poleceń został zakończony w Getin. Nie podano ani powodu, ani uzasadnienia. Miło byłoby gdyby powrócił ten program w Velo. W Velo nie ma także bonusów za zawarcie umowy ror?

   Usuń
  2. Obecnym bonusem jest zwrot do 600zl za otwarcie konta dla tych co go nie posiadali na koniec pazdz., wiec jest bonus ale dla otwierajacego. Bonus jest duzo wiekszy niz w dawnych edycjach Getina za otwarcie konta, wiec nie bardzo widza sens w dotowaniu "polecania".

   Usuń
 4. ING OKO i OKO Bonus constans. Od dziś do 16 stycznia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak przekonwertować Konto Proste Zasady w Velo Konto przez bankowość internetową lub mobilną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprościej zadzwonić i zrobi to za ciebie konsultant. Na drugi dzień będziesz miał velokonto zamiast prostych zasad.

   Usuń
  2. To jest zdaje się jedyna opcja obecnie bo w systemie tej możliwości nie widzę, a podobno była. Jeśli tak to pewnie wycofali.

   Usuń
  3. W aplikacji na komórce jak otworzysz te poziome kreseczki w lewym górnym rogu i zjedziesz w dół będzie "oferta i wnioski", jak w to wejdziesz to w pasu na górze masz "nowy wniosek" (2 pozycja) Jak w to wejdziesz to u mnie na samej górze pojawia się opcja "zmień swoje konto osobiste na velokonto" Myślę, że to jest to choć sama nie próbowałam.

   Usuń
  4. W serwisie internetowym też jest ta opcja.

   Usuń
 6. ROR po przejęciu powrócił do darmowości czy dalej każą machać kartą?

  OdpowiedzUsuń
 7. A czy się różni ROR Proste zasady w Getin B. od konta ROR w Velo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Velo platna jest karta, nie konto PLN. Jak masz karte to musisz machac 5x, jak jej nie masz to masz spokoj. Dla tych co maja rach. walutowe pozostaje posiadanie karty i machanie 5x, ktore zwalnia z opl. za rach. walutowe. Obecnie oferta walutowa jest totalnie nieatrakcyjna, wiec posiadanie rach. walutowych dotyczy przede wszystkim, tych co mieli jakies tam promocyjne stawki na KO USD i EUR lub promocyjne lokaty EUR przed upadkiem Getina.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...