poniedziałek, 6 lutego 2023

Okazja: 8,20% na KO w Velo tylko dziś 6 lutego 2023! + 600 zł na start na dłużej

To się nazywa miła pobudka. Nie czekałem do północy na publikację nowej stawki na koncie oszczędnościowym w Velo bank, bo tutaj w przeciwieństwie do Aliora nie trzeba czekać do późnych godzin rannych na taką informację. Jak za czasów Getin pojawia się ona tak szybko, że to nocny marek dowie się o niej pierwszy.

AKTUALIZACJA: W trakcie dnia okazało się, że oferta jest ważna tylko dziś, więc uruchomiłem ją czym prędzej, bo od jutra prawdopodobnie będziemy mieć 3 edycję KO o znacznie mniej atrakcyjnych parametrach. Piszę o tym także w komentarzach.


Kto czekał miał zapewne miłe sny, bo od dziś mamy 8,20% na KO w Velo. Szczerze powiem, że miałem nadzieję, że może chociaż tutaj zostanie 8%, chociaż obawiałem się raczej drobnych spadków jakie serwuje nam mBank dla kont innych niż mIntensive. Podwyżka jest jednak zaskoczeniem.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe na 8,20% w Velo bank

No więc mamy i to przez ponad miesiąc, bo do 9 marca gwarantowane jeszcze więcej bo 8,20% i to bez żadnego cięcia w limitach. Inne banki tną limity nawet o połowę, w dawnym Getin jednak dalej można pakować do 400k na 3 miesiące.

Jedyne czego można się tutaj obawiać to dzień badania salda, to bowiem zawsze jest zmienne. Tym razem bank patrzy 6 dni wstecz na datę 1 lutego 2023. Dla mnie to akurat nieistotne, bo wyzerowałem tutaj saldo na początku stycznia przy przenosinach do Nesta. 

Na marginesie otrzymałem telefon z zapytaniem dlaczego ewakuuję środki do innego banku, skoro tutaj mam 8%. Poinformowałem zielonych w dosłownym tego słowa znaczeniu, że inny bank oferuje więcej. Nie wiem czy zostało to odnotowane, ważny jest efekt końcowy widoczny od dziś. 

W Velo mamy także dedykowaną ofertę dla nowych klientów w której zgarnąć można nawet 600 zł. Dla tej osobnej promocji istnieje osobny link, który znajdziecie poniżej. Korzystać z niego mogą osoby, które nie miały konta w dawnym Getin po 31 października 2022, więc karencja jest tutaj megakrótka.

Tutaj zgarniesz 600 zł na start w Velo bank

Promocja z cashback potrwa jeszcze do 31 marca 2022. Załapując się do tego dnia do tej promocji masz możliwość zgarnięcia 600 zł przez kolejne pół roku, więc nie ma znaczenia kiedy przystąpisz do promocji.

Na czym polega sama promocja? W zasadzie na tym samym co kiedyś oferował Getin czyli 10% cashback. W jednym miesiącu można zgarnąć do 100 zł, łatwo więc policzyć, że aby zgarnąć całą pulę wystarczy wydać 1000 zł w miesiącu. Dziś przy galopującej inflacji nie jest to już niemożliwe.

Skoro oferta ma potrwać przez pół roku, to łatwo policzyć, że po 6 miesiącach dostaniemy przelewem na konto w sumie 600 zł. Sam chętnie skorzystałbym z tej promocji, ale nawet gdybym nie odwoływał dyspozycji zamknięcia konta, konto zamknęłoby się 6 listopada, a więc zabrakłoby mi kilku dni by spełnić warunek nowego klienta.

Wracając do tematyki KO na koniec przypomnę, że chociaż Getin ma ustawiony limit przelewów na 200k, to jest możliwość wytransferowania całej kwoty 400k w jednym dniu. W tym celu należy udać się do banku w dwoma dokumentami tożsamości. Zostaniemy zweryfikowani potrójnie, przez dwóch pracowników banku oraz dodatkowo na infolinii, ale w końcu kasa dociera do banku docelowego w tym samym dniu, jeśli odpowiednio dopilnujemy sesji eliksir.

Przypomnę też, że zakładanie lokat obniża nam limit przelewów. Założenie lokaty na 150k spowoduje, że wytransferować na zewnątrz będzie można tego dnia tylko 50k. Należy więc z wyprzedzeniem zaplanować sposób ewakuacji, jeśli przyjdzie taka potrzeba.

Podsumowując mamy miłą niespodziankę od Velo. Pojawia się jednak problem, kiedy w to wejść? Czy warto czekać do samego końca z uruchomieniem stawki 8,20%? Pamiętamy przecież, że bank ten czasami uruchomiał nową edycję przed czasem. Pytanie czy może stać się to ponownie w przypadku zalewu kasą nowych i wracających klientów....

Regulamin edycji 2/2023 konta oszczędnościowego w Velo

Regulamin promocji Witaj w Velo bank i zgarnij 600 zł

78 komentarzy:

 1. Troche korekty @Polcan w tym co piszesz o limitach. Nie nalezy zakladac lokaty ani jej zrywac przez bankowosc z "bledem", ktory nie wiamomo kiedy usuna. Nalezy to wszystko zrobic przez apke, co nie wplynie na limity, stad trik z transeferm na lokaty z KO dalej dziala. Jak srodki sa juz na ROR to mozna wtedy wykorzystac caly limit 200k w bankowosci a drugi zrobic telefonem (dla standardowego konta 2zl, dla Nobla darmo), wiec bez jezdzenia do placowki mozna wytransferowac 400k. Nawet owe 2zl jest czesto tansza opcja dla wielu niz dojazd do placowki i strata czasu, bo nigdy nie wiadomo ile nam to zajmie i jaka bedzie kolejka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O bledach lepiej nie pisac, bo polataja. Kto ma wiedziec, ten wie.

   Usuń
  2. Tutaj akurat dobrze, że się o tym pisze, bo to błąd, który zalicza założenie lokaty do limitów przelewów, chociaż pieniądze nie wychodzą na zewnątrz banku.

   Usuń
  3. Przybliżycie proszę jak ominąć dzienny limit przelewów wychodzących z VELOBANKu? Nie zrozumialem tego, wpisu a chciałbym z tego skorzystać. Jedyne co wiem to to, że 200k można wytransferować z poziomu bankowości internetowej a potem dodatkowo 50k z aplikacji mobilnej. Jaki jest natomiast myk by to obejść?

   Usuń
 2. Piszesz, polcan, że mogą uruchomić wcześniej nową edycję. No - bywało tak. Ale wtedy podwyższali procent na EKO, więc żaden klient się nie czepiał. Jeżeli teraz chcieliby obniżyć, to podejrzewam zalew reklamacji oraz olbrzymią stratę wizerunkową Velo. Jeśli ktoś nam "robi koło pióra", to go nie lubimy. Sama wycofałam środki na ponad dwa miesiące po błędnej informacji o 0,05%. Teraz pewnie wrócę, ale nie będę się spieszyć, bo maksa będę miała właśnie na początku marca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oferta ko 8,2% zniknęła ze strony Velo. Polcan
  coś ci wiadomo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałem rano informacje, że reklamodawca wycofał już ofertę. Zresztą pierwszy link też już jest nieaktywny.

   Usuń
  2. Ściągnęłam regulamin ze strony Velo (ten ze stawką 8,2%). No i co - składamy reklamacje masowo?

   Usuń
 4. Oferta zniknęła ze strony. Coś jest na rzeczy bo po zalogowaniu mam komunikat:
  "Okres, w jakim możesz przystąpić do promocji
  6.02.2023 - 6.02.2023"."
  Czyli tylko dzisiaj.
  Dziwne to. Kto chce skorzystać to może niech łapie dzisiaj tę ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z tabeli oprocentowania wynika że oprocentowanie 8,2 jest tylko dla kont otwartych od 6.02. Wcześniej otwarte mają proc. promocyjne 0,05. Coś ktoś namieszał.

  OdpowiedzUsuń
 6. O co tutaj chodzi? w regulaminie jest oferta do 9 marca?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ej niech nie robia sobie jaj. Mialem wrzucac kase, a tu wycofuja sie? Aktywuje sie jak przeleje czy nie? Bo mam spora kwote, jak bede stratny to nie otwieram.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo to nieprofesjonalne. Muszą mieć straszny bałagan. Podobno jutro ma się pojawić na stronie właściwa - i może niejednodniowa, ale kto wie - wersja EKO. Pożyjemy, zobaczymy...

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyli dziś niema co wpłacać? Kto dzwonił na infilinie?

  OdpowiedzUsuń
 10. udało się komuś uruchomić te 8,2%?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ktoś dzwonił na infolinie? Ja nie mogę się dodzwonić, jakieś jaja sobie robią? Czyli jak dziś wpłacą to promocja nie odpali się? Ktoś sprawdzał? To było zbyt piękny aby było prawdziwe, teraz pewnie rzucą 7%.....

  OdpowiedzUsuń
 12. Polcan jak uda się tobie coś ustalić to daj znać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pewien, że Velo szybciej wyda komunikat o nowej ofercie.
   Zastanawiam się, czy nie przelać dziś złotówki by zobaczyć jaka oferta się uruchomi?

   Usuń
 13. na KO EKO żony : Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - edycja nr 16/2022 brak info o promocyjnym oprocentowanie mimo że start promocji był 18.11.2022 i jeszcze reklamują na nim żeby zmienić EKO na EKO... tragedia, o co tutaj biega?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie wczoraj pokazywało zamiast 8% 0,05% a dzisiaj już nic nie pokazuje. Oczywiście pisząc wiadomości informują, że nie ma żadnego błędu wszystko gra i proszą o wysłanie screena i modelu telefonu itd.

   Usuń
 14. Dzwoniłem na infolinię. Konsultant mi powiedział że oferta została skrócona. Obowiązuje tylko dziś. Że bank ma prawo do skrócenia oferty. Od jutra nieaktualna. Co będzie jutro, on nie wie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Profilaktycznie wplacilem niewielka kwote, tak aby uruchomic promocje. Wg dzisiejszego regulaminu musza trzymac oproc. 8,2 przez 92-dni, inaczej byc nie moze, albo bedzie trzeba skladac "wygrana" reklamacje. Jutro moga wycofac, stad dezinformuja na infolinii, zeby poczekac do jutra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uruchomiłem na EDO edycję 2/2023 wpłacając 1 grosz. Zobaczymy, co jutro pokażą w oprocentowaniu promocyjnym?
   Dzisiaj, 06.02.2023 17:24

   Konto Oszczędnościowe w PLN w ofercie specjalnej Na nowe środki

   Informujemy, że zostały spełnione warunki oferty specjalnej Na nowe środki i Twoje Konto Oszczędnościowe w PLN zostało objęte promocyjnym oprocentowaniem, zgodnie z Regulaminem oferty specjalnej Na nowe środki dostępnym na stronie internetowej Banku.

   Z poważaniem,
   VeloBank

   Usuń
  2. U mnie jest tylko komunikat:
   'Przyjęliśmy przelew do realizacji'

   Usuń
  3. Tak mam w szczegółach:
   Szczegóły aktywnej promocji
   Nazwa oferty
   Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - edycja nr 2/2023
   Początek promocji
   6.02.2023
   Saldo początkowe
   0,00 PLN
   Data wyliczenia salda początkowego
   1.02.2023
   Stan nowych środków
   0,01 PLN

   Usuń
 16. Czy ktoś odpowiada za wprowadzenie klientów w błąd i zamęt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robia dobra mine do zlej gry, kto uruchomi promocje bedzie mial, wiec jak ktos ma expressy z innego banku to slac do Velo i uruchamiac, i nie zastanawiac sie.

   Usuń
 17. Polcan, ty jakiś prorok jesteś :) Pisałeś na koniec artykułu o możliwości skrócenia oferty. Ale daj spokój, przesadziłeś z tym skracaniem :) Jeden dzień? Nie dałeś się nacieszyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie przelalem kasę z ror na KO przelewem wewnętrznym i mam komunikat, że biorę udział w promocji. Link do regulaminu jest ten dzisiejszy z 8,20%.
   Nje bardzo go potrzebuje, ale z czystej ciekawości sprawdziłem ci się da zrobić

   Usuń
  2. Nie bardzo rozumiem dlaczego po przelaniu 1zl na KO system pokazuje w szczegółach konta, że stan nowych środków na KO to 1 zł, ale przecież nawet na dzień badania salda 1 lutego miałem na ror kilka złotych, więc saldo powinno być zerowe jak nie ujemne. Bałagan jest tu większy niż myślałem.

   Usuń
  3. Bo do salda początkowego sa liczone jedynie środki na lokatach i eko. Nie wchodza w to srodki na ROR.

   Usuń
  4. A to fajnie. Swoją droga zwykle ror mam wyzerowany, ale przez konieczność dokonywania płatności karta 5x mam tam trochę grosza, więc przypadkiem udało mi się załapać dzięki nowym wymogom:)

   Usuń
 18. Rzeczywiście regulamin wylądował już w archiwum i pokazuje, że obowiązywał od 6 do 6 lutego ;) Jakaś paranoja.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto złapie dzisiaj EKO nowymi środkami będzie miał 8,20%, a jutro może być już tylko jak w Aliorze 7,50%, ale też i 8,50%.

   Usuń
 19. Podsumowując oferta ważna tylko dziś, więc warto ja uruchomić przez przelew wewnętrzny lub natychmiastowy np. z Aliora

  OdpowiedzUsuń
 20. Podobno te 8,2% ma być dla EKO otwartych od 6.02.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam EKO otwarte (jak pewnie większość z nas) lata temu w Getinie i promocja się pojawiła.

   Usuń
 21. To jakieś nowe EKO wchodzi? bo wali żebym zmienił EKO na EKO

  OdpowiedzUsuń
 22. Odpalacie promkę dziś czy czekacie na jutro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro nie bedzie lepiej, gdyby mialo byc lepiej to nie robiliby takiego "skrocenia". Podwyzki pojawialy sie w trakcie trwania danej edycji, ale one wynikaly raczej z sytuacji na rynku i poprawialy oferte po paru tygodniach, wiec nikt nie mogl reklamowac, ze wprowadzona oferta jest lepsza od tej, ktora jeszcze powinna trwac.
   Teraz mamy "pogorszenie", bo jest dzisiaj oznajmione, ze trwa tylko jeden dzien, a jutro ja bank wycofa i wprowadzi nowa edycje na gorszych warunkach. Poza tym Velo to podmiot w czesci kontrolowany przez inne duze banki, wiec nie moze zbytnio uatrakcyjniac oferty, gdy inni "stoja" w miejscu lub "pogarszaja".

   Usuń
 23. Gdyby nie ten zamęt, przelałabym środki do Velo na początku marca. A tak - to nie wiem, co robić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak początkowo planowałem, ale coś mi mówi, że jutro już nie będzie tak wesoło.

   Usuń
  2. No i poszłam za ogólnym "trendem". EKO w Velo uruchomione prawie miesiąc przed końcem promocji w Aliorze, przedtem w styczniu przy okazji Nesta też nie wytrzymałam i skróciłam sobie o podobny czas dobre (bo stare) KO w Mille. Jakoś się "cofam do tyłu" z tymi oszczędnościami:)

   Usuń
 24. no właśnie a może 8,5%? Też nie wiem czu uruchamiać promocję

  OdpowiedzUsuń
 25. Jest jakaś godziny graniczna dla przelewu wewnętrznego z ROR na KO EKO w VELO, po której nie zostanie zrealizowany w danym dniu?

  OdpowiedzUsuń
 26. "Zmień swoje konto oszczędnościowe na Elastyczne Konto Oszczędnościowe" - taka informacja pokazuje się u mnie.Ja mam oprócz EKO,jeszcze inne konto oszczędnościowe.Chcą,żebym miał dwa EKO i pomyłkowo wpłacił na niewłaściwe.:)Można mieć więcej niż jedno EKO,ale tylko jedno jest objęte promocją,to starsze.

  OdpowiedzUsuń
 27. Komenatarz z innego portalu : " Z tego co mi właśnie powiedziano na BOK to jest błąd systemu i jak ktoś założy dziś to będzie miał te 8.2 %. Dla pozostałych od jutra wystartuje promo zapewne na poprzednich warunkach. Ale Ci którzy mają EKO na starych warunkach będą mieli opcję przejścia na nowe warunki w bankowości internetowej bez żadnych strat (pytałem o to na infolinii bo sam bym z nowych warunków skorzystał - 0 zł za wszystkie przelewy - ale chciałem wypowiedzieć EKO i poczekać 30 dni aby założyć nowe. Nie ma takiej potrzeby jak się okazuje ;). "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kompletnie nie wierze w to co mowią konsultanci. Dzwoniłem dzis z ciekawości dwa razy. Za każdym razem inne opowieści. Jeden mówił ze oferta jest już nieaktywna i nawet jak zrobie przelew na eko to nic to nie da. Drugi opowiadał że owszem dziś jest aktywna, a jutro bedzie w zasadzie taka sama.
   Ona od początku była zaskakująco atrakcyjna. Co ni tam biorą że mają taki odjazd. Powinni im tam robić jakieś testy na obecność.

   Usuń
  2. Nie ma żadnego EKO na nowych warunkach,a więc nie ma nielimitowanych bezpłatnych przelewów.

   Usuń
  3. Jednak jest zmiana.EKO otwarte od 6 lutego to bezpłatne przelewy wewnętrzne.Od dzisiaj jest nowa TOiP.

   Usuń
  4. Takiego mishmashu dawno nie widziałem. Owszem zwróciłem uwagę, że na pierwszym screenie w artykule pod stawką 8,20% widnieje zapis
   '0 zł za przelewy wewnętrzne w bankowości elektronicznej',
   ale uznałem to za błąd, jaki często można spotkać w reklamie produktu.

   Usuń
  5. Ja jednak nie będę na razie zmieniał EKO na EKO.:).Wolę nie ryzykować w trakcie trwania promocji na moim EKO.Zmienię po zakończeniu promocji.

   Usuń
 28. Czy do wyliczenia salda wliczają się posiadane lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Wszystkie produkty depozytowe. Nie wlicza sie ror.

   Usuń
  2. Ptok, ten ror dotyczy tylko Velo? Pamietam, że przykładowo w Millennium czy Alior ważne jest ile masz środków na ror i liczą się do salda. Stąd zawsze zeruję wszędzie ror, gdy planuje skorzystać niebawem z promocji na KO.

   Usuń
  3. @Polcan. Czytaj regulamin:
   "nowe środki
   - środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli
   po 1.02.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na
   EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach
   depozytowych."

   Usuń
  4. No tak, po tylu latach zaglądam tylko w wybrane punkty regulaminu, głównie na dzień badania salda. Teraz dojdzie nowy ważny punkt.

   Usuń
  5. @Polcan. Uzupełnienie:
   Nowe środki:
   środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli
   po 1.02.2023 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na
   EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach
   depozytowych.

   produkty depozytowe
    rachunki oszczędnościowe,
    lokaty,
    rachunki przejściowe służące do zakładania lokat,
    indywidualne konta emerytalne

   Usuń
  6. W getinie jest tak od dawna.. To jedynie zakładane i kończące się lokaty komplikowały nam późniejsze wchodzenie w w nowe środki na eko

   Usuń
  7. No to wlasnie nowy zapis jaki zaliczyłeś jest dyskusyjny. Dodałeś pozycję 'rachunek oszczędnościowy', a jak dla mnie to jest właśnie ror. Jak wiadomo skrót ten oznacza 'rachunek oszczednosciowo-rozliczeniowy'

   Usuń
  8. Oszcżednosciowo - rozliczeniowy to velokonto. A oszczędnościowy to eko.

   Usuń
 29. Jest jakaś godziny graniczna dla przelewu wewnętrznego z ROR na KO EKO w VELO, po której nie zostanie zrealizowany w danym dniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. express dostepny 00:00-23:00, wiec sadze, ze z wewnetrznymi tez moze byc problem przez te godzine, nic dokladnego w sieci nie ma.

   Usuń
 30. Przelalem 1zl od konta żony, zeby aktywowac i pyklo. U niej co dziwne saldo 500cos pokazywalo, a kase trzyma raczej tylko na ror. Sprawdze czy ma cos na eko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Loginu i hasła do bankowości nie wolno nikomu udostępniać (nawet mężowi/żonie). A już na pewno nie trzeba się tym chwalić...

   Usuń
 31. Tak się zastanawiam, jak ktoś ma saldo niezerowe i uruchamia promocję przelewem na 1 grosz, to ona rusza?
  Przykładowo bank liczy środki z ror do salda, a my przelewamy je na KO, więc system nie traktuje ich jako nowe środki, ale księguje przelew.
  Promocja w takim przypadku jest uruchomiona i saldo jest zerowe? Zaś dopiero po przelaniu nowej kasy zaczyna pracować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale saldo na ror nie jest saldem na produkcie depozytowym. Ja miałem na Ror 200 pln i pisze mi że saldo początkowe na dzień 1.02 to 0,00 złotych.

   Usuń
  2. Pytam tutaj ogólnie, bo już wiem, że w samym Velo jest inaczej.

   Usuń
 32. Odpisali w bankowości elektronicznej że z przyczyn technicznych obecna promocja zakończy się dziś ale jak wpłacę dziś nowe środki to uruchomi się promocja na 8,2% oraz że można dokonać konwersji online na EKO II (% standardowe)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co to przeksztalcenie EKO I na EKO II, roznica jest tylko taka, ze poza promocja stare maja oproc 0,05%, natomiast nowe 1,5/3/6% w zaleznosci od kwoty, oproc. przedzialami. I tak nikt nie bedzie trzymal swoich srodkow poza promocja, dajmy na to na wypadkowym 2%, wiec zadne przeksztalcenia nie maja wiekszego sensu.
   Sa inne roznice poza oprocentowaniem podstawowym, przynajmniej ja ich nie namierzylem?

   Usuń
  2. Nie wiem,jak mam rozumieć to,co napisałeś.Czy jeżeli zmienię obecne EKO,z promocyjnym oprocentowaniem,na nowe EKO,to stracę promocję?Teraz mam 8%,a po konwersji będzie standardowe?

   Usuń
  3. Raczej promocja nie znika, bo obowiazuje na starym i nowym EKO, co jeszcze widze a nie napisalem w pierwszej wiadomosci, to sa nieograniczone przelewy na biezacy (czyli wewnetrzne). Najlepiej to chyba po ustaniu promocji zamieniac na EKO-II, bo jak to wszystko bedzie dzialac, to pewnie oni sami nie wiedza.

   Usuń
 33. Czyli - w Velo nie należy robić żadnych konwersji, przekształceń, jeśli nie jest jasne, jakie to będzie miało konsekwencje., bo przy tym ich bałaganie wszystko się może zdarzyć.

  OdpowiedzUsuń
 34. Najpierw wpłaciłam "coś", żeby sprawdzić, czy zadziała. Było ok, więc ekspresami z dwóch Aliorów uzupełniłam do maksa. Na koniec chciałam resztę z mojego (Alora) dać do męża (Aliora) - żeby te środki nie były "rozproszone". I... zablokowali przelew na kwotę typu "naście tys.", kazali czekać na telefon. A wcześniej spokojnie puścili dwa expresy do limitu. Po dwóch godzinach napisałam reklamację, a pieniążki "zawróciłam" na KO. Teraz (po około pięciu godzinach) nadal brak kontaktu z ich strony, a przelew wisi jako oczekujący (chociaż na ROR już jest absolutne zero). No - takie "bezpieczeństwo bankowe" to chyba pomyłka - puszczają bez zastrzeżeń 200k, a blokują "resztkę".

  OdpowiedzUsuń
 35. Pewnie wiele osób nie poszło dziś spać, ale ja też napiszę: w regulaminie od 7 lutego EKO na 8%. Będą masowe reklamacje?

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja jeszcze o tym zatrzymanym przelewie z Aliora na kilkanaście tys. - właśnie przyszedł SMS (po wielu, wielu godzinach - 7.02 godz. 00.51), że został on skierowany do dalszej realizacji. Tylko że na ROR mam teraz 0 zł, bo wszystko cofnęłam na KO:).

  OdpowiedzUsuń
 37. Czyli juz mamy jasnosc, kto uruchomil wczoraj ma owe 8,2% na EKO (edycja 2/2023), od dzisiaj niestety 8,0% (edycja 3/2023). Nowy typ EKO-II jest otwierany od wczoraj i ma poza niezerowym oproc. poza promocja takze nieograniczone przelewy wewnetrzne na Velokonto. To chyba jest podsumowanie tych zmian.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...