środa, 19 lipca 2023

Podwyżka do 7,90% na KO w ING oraz 300 zł na start

Jeszcze większą niespodziankę niż Velo wczoraj zafundował nam ING. Velo utrzymał stawkę na KO, zaś Bank Śląski podniósł dość znacznie z 7% na 7,90%. Wydawało się, że kwestią czasu jest dalsze pikowanie w dół a tymczasem jest wręcz odwrotnie. Co więcej dalej na start mamy tutaj podrasowaną kwotę do 250 zł.


 

Zaczynamy od nowości czyli od ruszającej dziś nowej edycji konta oszczędnościowego Bonus na start online. Przez 3 miesiące bank obiecuje podnieść standardową stawkę o 6,40% czyli do 7,90%. Stawka dotyczy środków do 200k. Warto tutaj przypomnieć, że w ING mamy nieograniczoną ilość darmowych przelewów wewnętrznych co jest dużą zaletą KO.

Jest to jednak bardzo krótka oferta, potrwa niecały miesiąc bo tylko do 10 sierpnia 2023. Bardzo możliwe, że od następnego dnia bank powróci do stawki 7% jaka obowiązywała do wczoraj, a co więcej obowiązuje nadal na OKO.

Warto tutaj podkreślić, że ING ma dwie oferty KO godne uwagi: 

 • Bonus na start ze stawką 7,90% do 200k (dla nowych klientów)
 • OKO BOnus ze stawką 7,00% do 200k (nowe środki względem 13 lipca)

Obie oferty ruszyły od 19 lipca 2023 mają osobne regulaminy, które podlinkowałem pod koniec tego artykułu. Obie oferty różną się tym, że 7,90% dedykowane jest dla klientów, którzy jeszcze nie korzystali z oszczędzania w ING, a jak sądzę większość czytelników FpG oszczędza raczej w innych bankach. Szczegóły na poniższym screenie.


Jak bank przedłuży ofertę o kolejny miesiąc sam zapewne skorzystam z tej oferty, bowiem z końcem wakacji kończy mi się promocja w Pekao. Tym bardziej, że dawno w tym banku nie byłem, będzie więc możliwość skorzystania z oferty na start, gdzie można zdobyć dodatkowo 300 zł.

Kto może z oferty  250 zł na start w ING skorzystać? Na plus w tym banku jest sukcesywne skracanie karencji. Na dziś oferta dotyczy osób, które nie miały tutaj konta po 1 kwietnia 2022 czyli kolejny raz została przesunięta o 3 miesiące w porównaniu do poprzedniej edycji. Karencja wynosząca 5 kwartałów to całkiem fajna możliwość szybkiego powrotu po nową premię.

Tutaj zyskasz do 300 zł za otwarcie konta i KO na 7,90% w ING

Koniec zapisów na bieżącą promocję przypadnie na 29 wrzenia 2023., a więc potrwa krócej aniżeli standardowy kwartał. I zapewne od początku października ruszy nam nowa edycja na kolejny kwartał, a powyższy link promocyjny sam się odnowi:)

Co trzeba zrobić by zgarnąć 250 zł? Zaczynamy od wersji dla mocno dorosłych czyli osób po 26 roku życia dla których przeznaczone jest konto Direct. W przeciwieństwie do innych kont tutaj obowiązkowo otwieramy ror wraz z KO, które Bank Śląski nazywa od lat OKO. Premia jak zwykle podzielona jest na 2 części.

1) 120 zł za płatności niekoniecznie kartą

Tutaj mamy klasykę pomarańczowych, ale już bez wymogu płatności kartą, która kosztuje od lat 7 zł. Niestety według regulaminu kartę musimy założyć najpóźniej do 28 września  posiadać ją do momentu wydania nagrody co bank w regulaminie określił terminem Ważne.

Jak wspomniałem wyżej kartą jednak płacić nie musimy, zaś wymagane zakupy zrobić blikiem lub portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Zwyczajowo trzeba wydać 1000 zł w terminie do 31 grudnia 2023. Lepiej to jednak zrobić kartą by uniknąć niepotrzebnej opłaty.

2) 130 zł za 2 lub 3 łatwe warunki

Nowa promocja to praktycznie kopia poprzedniej. Tak jak w promocji w pierwszym kwartale dodatkowe 130 zł można zdobyć za:

 • wykonanie 3 płatności Blik na internecie
 • wpływy na konto na 1000 zł w 3 dowolnych miesiącach trwania promocji
 • założenie jednego celu na OKO i odłożenie nań 300 zł

W podtytule z numerem 2 napisałem celowo '2 lub 3 warunki' co oznacza, że jeśli w pierwszym punkcie wybieramy płatności Blikiem, to liczą się one do dodatkowych 130 zł przez co tak naprawdę pozostają nam tylko 2 warunki: wpływu i celu na KO.

Nagrodę otrzymamy na konto OKO do 16 stycznia 2024 i wtedy też można zamknąć tutaj konto,. Można także oczywiście korzystać z ofert konta oszczędnościowego, które krótko omawiam poniżej.

Tyle dla osób zakładających konto Direct czyli mających powyżej 26 lat. 

 


3) 50 zł za skorzystanie z polecenia 

Powyższą premię można podkręcić jeśli skorzystamy z polecenia i przy składaniu wniosku o konto wpiszemy kod polecający. Jeśli nie masz takiego kodu możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod, z którego sam na pewno skorzystam przy powrocie do ING. Ta tej promocji można przystąpić do 7 listopada.

Dla zgarnięcia dodatkowej premii warunek jest prosty: w 2 dowolnych miesiącach promocji wystarczy zrobić transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł. I to wszystko. Tak naprawdę jednak nie trzeba robić nic ekstra, bo promocje się łączą, więc spełniając warunki z punktów 1 i 2 zarazem spełniamy także warunek 3. Warto więc darmowo mieć więcej za to samo.

 

 KONTO MOBI

 

Młodzi jak zwykle mają łatwiej chociaż terminy są takie same.

.

4) 120 zł za 2warunki

Duże zmiany zaszły w warunkach dla młodych. Poprzednio mieli tylko jeden warunek, ale w najnowszej wersji został on podzielony tak samo jak wyżej na dwie części z identycznym podziałem. Warunki są jednak inne.

 • do 28 września 2023 założą konto konto wraz z kartą i... OKO
 • do 30 listopada 2023 wykonają 10 transakcji bezgotówkowych (karta/blik)

zwróćcie uwagę, że wymagane jest otwarcie konta oszczędnościowego, czego w innych bankach nie ma. O wyrażonych zgodach chyba nie muszę przypominać, bo to już w zasadzie kanon.

 

5) 130 zł za dodatkowe 2 warunki 

ponieważ dla drugiej premii też mamy deadline ustawiony na 30 listopada, dochodzą nam tak naprawdę dwa warunki dla ekstra premii są to:

 • 3 spośród wymienionych w punkcie 2 transakcji bezgotówkowych należy wykonać Blikiem w internecie
 • założyć smart savera i odłożyć nań 30 zł

warunki są jak widać banalne. Warto na pewno zrobić 3 płatności blikiem na necie by zgarnąć dodatkowe 130 zł. Nagrodę dostaniemy już 15 grudnia 2023.

Tutaj zyskasz do 300 zł za otwarcie konta i KO na 7,90% w ING

KO w ING warto obserwować bo od niedawna ten bank jest prekursorem w ogólnych stawkach i trendach na rynku. To tutaj zaczęły się szybkie wzrosty do 8% i tu też widzimy pierwsze spadki. Pierwszy raz widzimy też rozjechanie się dwóch ofert, czyli bank przestaje jechać na schematach, za to polepsza swoją ofertę.


Regulamin promocji Bonus na start online 7,90% - do 10 sierpnia 2023

Regulamin promocji OKO Bonus 7,00% - do 10 sierpnia 2023

Regulamin promocji bonus 100 zł na start - do 9 września 2023

Regulamin promocji do 250 zł za konto Direct powyżej 26 lat w ING do 28 września

Regulamin  promocji do 250 zł za konto Mobi do 26 lat w ING do 28 września 

Regulamin programu poleceń  w ING

27 komentarzy:

 1. Proponuję podatek 32% od zysków kapitałowych, ale tylko od nadwyżki odsetek ponad inflację - dla lokat bankowych długoterminowych i obligacji skarbowych powyżej roku.
  Co wy na to? Reagujcie u swoich posłów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie nie powinno byc tego podatku. W innych krajach tez pobieraja jakis tam podatek zryczaltowany, ale odsetki nie sa anonimowe i jak masz bardzo maly dochod, to mozesz zwrocic sie do urzedu skarbowego o zwrot, wg mnie jest to bardziej uczciwe, bo skoro idea tego podatku bylo opodatkowanie kazdego dochodu, to niesprawiedliwe jest, ze ktos o malych dochodach nie moze tego podatku odzyskac.

   Usuń
 2. Proponować można, można... Ja proponuję zniesienie belki.

  OdpowiedzUsuń
 3. 7. 9 nowe konto przez Internet założone czyli trzeba mieć konto osobiste

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musi być.Można eurovelo utrzymać promocję.

   Usuń
 4. Nic panowie nikt nie zniesie w Polsce co raz posłowie uchwalili. Tak samo jak tanio juz bylo, teraz drożej. Mowie to jako stary dziad już co pamieta inflacje i dewaluacje konca lat 80/90
  Generalnie kazdy rzad miał gdzies drobnych i duzych ciułaczy. Jeszcze sie nie stalo tak , ze waluta nasza zyskala sile nabywcza. Oszczedzanie w Polsce wlasciwie jest bezcelowe dlugoterminowo i tak rząd chce aby te odlozone pieniążki stracily wartosc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwne rozumowanie.

   Usuń
  2. To, ze rzadowi zalezy na ciagle podwyzszonej inflacji (no moze nie mega inflacji) to zrozumiale, rosna wplywy podatkowe i przybywa szybciej kasy w budzecie. Co sie tyczy oszczedzania, to bywa juz roznie, niektore 10-latki placa za rozpoczety nowy rok ok. 20%, inne formy oszczedzania poza lokatami tez czesto przynosza zyski powyzej inflacji, ale sama czysta lokata PLN daje realnie ujemny zysk. Raczej nie zanosi sie na podobny okres jak z lat 90-tych, gdzie lokaty PLN placily kilka procent powyzej inflacji i byly zwolnione z podatku.

   Usuń
 5. Przed chwilą przyszła mi wiadomość z PKO BP o spełnieniu warunków dla lokaty urodzinowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i co ? Otworzyłeś szampana ?

   Usuń
  2. Tak, wysylaja to do tych co maja te lokate i spelnili warunki. Z drugiej strony, kto wymysla takie promocje, zalozyc zlecenie stale zawsze mozna, chocby na swoje konto w innym banku. I tak po promocji KO i po koncu lokaty nie bede tam trzymal zadnych srodkow bo nie ma to sensu. Musza dac cos konkurencyjnego dla wyjadaczy wisienek a przepuscic 9 tys. z innego banku dla bezplatnosci tego konta (wersja Aurum) nie jest dla mnie zadnym problemem.

   Usuń
  3. U mnie tak samo. Powiadomienie w apce że mogę wyluzować bo w-ki mam spełnione, wystarczy nie zrywać do końca okresu i będzie 10%.

   Usuń
  4. Faktycznie wczoraj o 17:02 bank wysłał takie powiadomienie w aplikacji. Dobrze wiedzieć, że wszystko ok.
   Mam co prawda ustawione zlecenie na przelew na 1 zł przez pół roku, a wystarczyło zrobić tylko jeden taki.

   Usuń
  5. @Anonomowy 19:51
   W PKO jest więcej takich fajnych niespodzianek. Jedna z nich było nagradzanie za przelewanie wynagrodzenia. Zdecydowałem się na ten krok dzięki czemu odkryłem coś co jest bardzo mało znane.
   Mianowicie pracodawca informuje o przelewie wynagrodzenia w mailu rano w dniu roboczym i zwykle koło południa taki przelew można zobaczyć na swoim koncie.
   Tymczasem taki przelew w moim przypadku pochodzi od PKO i jest ksiegowany jako przelew wewnętrzny. Dzięki temu, jeśli wypłata przypada na sobotę otrzymuje kasę w sobotę rano, przy czym potwierdzenie w mailu otrzymuje dopiero w pierwszy dzień roboczy.
   Innymi słowy mogę dzięki temu przelać sobie wypłatę od razu do banku, gdzie kasa może od razu pracować.
   W weekend przelewu nie zrobię, ale wypłacić kasę blikiem i wpłacić w bankomacie np. velo nie ma problemu.

   Usuń
  6. @polcan - tylko dlatego, ze Twoj pracodawca ma tez konto w PKO bp.

   Usuń
  7. Wiem, ale przedtem nieważne czy przelew od pracodawcy szedł do ING, BGŻ, WBK czy Credit Agricole i dzień wypłaty przypadał na sobotę, godziłem się że strata 2-3 dni. Teraz przypadkiem odkrylem, że nie trzeba mieć niepotrzebnego osadu na koncie.
   Innymi słowy, jeśli nie ma premii za taki przelew, a praktycznie obecnie nie ma, to warto przelewać kasę do tego banku w którym konto ma pracodawca i my.

   Usuń
 6. Pytanie do wszystkic, ktorzy otrzymali niby powiadomienie w IKO o spelnienie warunku lokaty urodzinowej:
  Kiedy zakladaliscie lokate i kiedy spelniliscie warunek?
  Ja juz dawno spelni;em warunek (zalozenie zlecenia stalego w IKO) a nic nie otrzymalem.
  Konsultant twierdzi, ze nie ma mozliwosci sprawdzenia czy warunek jest spelniony, a powiadomienia dopiero planuja wysylac, ale tylko do tych, ktorzy jeszcze NIE spelnili warunku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lokata zakladana poczatkiem czerwca, ustawione tez zlec. stale zaraz po lokacie. Otrzymalem info o spelnieniu warunkow.

   Usuń
  2. Ja zakładałem 1 czerwca. Zlecenie stałe zrobiłem jakoś w połowie czerwca z realizacją na 1 lipca. Zlecenie wykonało się (nie kasowałem go, chociaż moglem nawet przed realizacja), ale do dzisiaj nie dostałem powiadomienia.

   Usuń
  3. Ja założyłem 1 lipca, zlecenie zaś 13 lipca z powtarzalnością przez pół roku. I powiadomienie dostałem.

   Usuń
  4. Nie mogłeś założyć 1 lipca, bo od 1 lipca lokata niedostępna. Była dostępna przez cały czerwiec.

   Usuń
  5. Zgadza się, w obu przypadkach powyżej powinno być czerwca zamiast lipca.

   Usuń
  6. Czyli nie wszyscy dostają bo ja też nie mam.

   Usuń
  7. Coś czuję, że wielu z nas będzie po zakończeniu tej lokaty składało reklamację.

   Usuń
  8. Ja i brat dostaliśmy. Zrobiłem screen-y tego info tak na wszelki wypadek ;)

   TomTom

   Usuń
 7. Mam aktywną aplikację IKO na dwóch telefonach. (zmieniałem ostatnio telefon) Co ciekawe, powiadomienie dostałem tylko na apkę na starym telefonie już nieużywanym. I tam jest ona nadal w historii powiadomień, pod symbolem dzwoneczka, wszystkie powiadomienia, 20 lipiec, godz 17.02. Na drugim telefonie w aktualnie używanej apce powiadomienia nie było i nie ma go w historii powiadomień. Dlatego początkowo też myślałem że nie dostałem powiadomienia. Ot dziwna przypadłość IKO. Co bank to obyczaj.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...