piątek, 21 lipca 2023

Korekta 7% na KO w Alior oraz 450 zł na start

Banki robią ostatnio pozytywne korekty na swoich odnowionych edycjach kont. Do niedawna mieliśmy obniżanie limitów na KO, obecnie mamy odwrotną tendencję, dzięki czemu nie musimy dzielić środki na wiele kont. Potwierdza to najnowsza oferta Aliora, gdzie na dodatek mamy 450 zł na start.

 

Zaczynamy zwyczajowo od nowej 37 już edycji KO. W lipcowym rankingu kont Alor miał limit ustawiony na 200k, tymczasem od tego tygodnia można wpakować tutaj o 100k więcej. 7% do 300k będzie obowiązywać oczywiście po wykonaniu kartą 5 płatności, tak jak to ma miejsce w Millennium.

Promocyjne oprocentowanie mamy zagwarantowane przez 3 miesiące od momentu wpłaty, przy czym można to zrobić do 29 sierpnia 2023. Dotyczy to rzecz jasna nowych środków, a tutaj bank patrzy dość znacznie wstecz, na dziś obowiązuje data 10 lipca 2023.


Alior podrasował także ofertę konta osobistego, gdzie nie tylko do zgarnięcia jest 450 zł, ale także przez pierwsze 3 miesiące wszystko jest kompletnie za darmo, wraz z 11 korzyściami. W standardzie tylko 2 korzyści są darmowe.


Kto może z tego skorzystać? Tutaj niestety czeka nas niemiła niespodzianka. Jak pamiętamy w poprzednich edycjach bank dynamicznie zmieniał karencję utrzymując na poziomie 2 lat, ale od tej edycji karencja uległa wydłużeniu i teraz wynosi 3 lata.

Tutaj zgarniesz 450 zł na start oraz 7,00% na KO w Alior bank

Terminy przystąpienia są dość nietypowe mamy bowiem dwie równoległe oferty. Do oferty wakacyjnej, czyli wspomniana wyżej pełna darmowość przez 3 miesiące, można przystąpić do końca wakacji, a więc do 31 sierpnia 2023. Natomiast do oferty z 450 zł można przystąpić do 30 września 2023.

Co trzeba zrobić by zgarnąć 450 zł?


1) 400 zł za ilościowe płatności kartą

Druga część pozostaje bez zmian. Wystarczy, że raz w miesiącu:

 • wykonamy 5 transakcji kartą na dowolną kwotę
 • zalogujemy się do apki

i to wszystko. Za wykonanie powyższych dwóch czynności dostajemy 50 zł i można to powtarzać przez 8 miesięcy. W sumie więc do zgarnięcia jest w ten sposób tytułowe 400 zł. To  z pewnością jedna z najprostszych promocji na rynku.


 
2) 50 zł za otwarcie konta przez selfie

W dalszym ciągu standardowe 400 zł na start można podrasować o dodatkowe 50 zł przez założenie konta poprzez VideoSelfie. Jak to zrobić można zobaczyć na filmiku, który można odtworzyć korzystając z poniższego linku.

Tutaj zgarniesz 450 zł na start oraz 7,00% na KO w Alior bank

Podsumowując nowe oferty wywołują mieszane uczucia. Fajnie, że limit na KO wzrósł do 300k, bowiem rozstrzelanie tej kwoty do 3 banków byłoby dość upierdliwe. Z drugiej strony dalej 450 zł w gotówce można łatwo zgarnąć, ale niestety wydłuża nam się o rok czekanie na powrót...

 

Regulamin KO w Alior do 400k - edycja 37 do 29 sierpnia

Regulamin oferty specjalnej konto wakacyjne


17 komentarzy:

 1. Takie info. Spóźniłem się ze spłatą karty kredytówki w Citi jeden dzień. kwota do spłaty 666zł naliczone odsetki z tego tytułu 18,72 ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standard w KK. Nie można się spóźniać bo odsetki lecą od całej kwoty zadłużenia i od początku okresu rozliczeniowego, a nie tylko za 1 dzień zwłoki. Bezpieczniej ustawić w swoim banku zlecenie spłaty na określony dzień i nie trzeba pamiętać.

   Usuń
  2. Na gapiostwie się zarabia.

   Usuń
  3. To wszystko przez te diabelskie trzy szóstki. A kysz, przepadnij...

   Usuń
  4. Dla wisienkowiczow nie ma najlepszych rozwiazan, bo wisienkowicz kase trzyma na KO a nie na ROR i nie moze ustalic zlecenia i o nim zapomniec, kase musi przeksiegowac KO na ROR i z ROR na KK, nie dzieje sie to automatem.

   Usuń
 2. Alior- slabe oprocentowanie i w dodatku dla wiekszosci wydanie 300zl, zeby karta byla darmowa. Oferta jest ponizej sredniej i tak to powinnismy oceniac.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co oni mają z tą płatnością kartą?
  Ja płacę telefonem blikiem zbliżeniowym (a wcześniej przez NFC millenium) nie pamiętam kiedy wyciągnąłem kartę z portfela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniadze, karta z pewnoscia niesie wieksza prowizje niz blik. Poza tym placenie blikiem jest jak placenie przelewem, gorsze rozwiazanie dla klienta, bo karta zawiera troche opcji, wlacznie ze zwrotem, kiedy usluga nie doszla do skutku.

   Usuń

  2. A co Ty masz z tym płaceniem blikiem? Niewygodne to, nieporęczne, trzeba jakieś cyferki wpisywać. Do bani z tym, zawracanie głowy.

   Usuń
  3. Chargeback działa na karcie w przeciwieństwie do blika.

   Usuń
  4. 23:14 a ty czym płacisz, druczkiem z poczty?

   Usuń
  5. Nie samym blikiem człowiek żyje. Jest takie cóś jak przelew ekspresowy jeszcze. W dodatku za friko i bez ilościowych ograniczeń.

   Usuń
  6. Apple Pay.

   Usuń
  7. Blikiem zbliżeniowym nic nie trzeba wpisywać. Płaci się normalnie telefonem przez NFC

   Usuń
 4. Nowy Raffi tymczasem daje 100 zł za wykonanie 10 transakcji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niektórzy dostają małpiego rozumu z powodu bliku. Głupota. Co komu do tego jak płacę. Płaćta jak chceta i nie plujta innym do talerza. Czym tu się podniecać? Moja kasa, mój blik, moja karta, moja sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Idąc takim tokiem rozumowania to po chusteczkę ten blog? Róbta co chceta.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...