sobota, 29 lipca 2023

Od poniedziałku 7% na KO także w Millennium i ostatni dzwonek na 400 zł

Niedobrze się dzieje. Wczorajszy ruch PKO obniżki stawki z 7,50% na 7% powtórzył dziś Millennium. Mamy więc już wyraźny trend spadkowy, zaś jedyny ruch w górę jaki zaobserwowaliśmy w lipcu jest wyjątkiem. Nowi jak zwykle dostają na start więcej, mogą obecnie zgarnąć 400 zł.

 

Zaczynamy zwyczajowo od omówienia 52 edycji KO, która jak zawsze w przypadku portugalskiego banku rozpocznie się od poniedziałku, a więc dopiero pojutrze. Bank obniża nie tylko stawkę ale także i limit kwotowy. Obecnie można wpakować tutaj tylko 200k czyli o 100k mniej niż było do tej pory.

Nic się nie zmienia póki co w przypadku warunków dla stawki 7%. W dalszym ciągu trzeba wykonywać 5 transakcji kartą/Blikiem na dowolną kwotę, zaś brak spełnienia tego warunku będzie skutkował obniżką oprocentowania do zaledwie 4%.

Dotyczy to rzecz jasna nowych środków, te zaś badane są względem 28 lipca 2023 czyli względem minionego piątku. Bank nie patrzy więc bardzo wstecz jak to miało często miejsce w poprzednich edycjach. Najnowsza potrwa do 8 września 2023.

Dla przypomnienia nowi klienci mogą obecnie zgarnąć 400 zł na start. Jest to już jednak ostatni dzwonek na tę promocję, bowiem potrwa tylko przez kilka dni do końca lipca. Nie wiadomo czy warunki nie ulegną pogorszeniu z początkiem przyszłego miesiąca.


Kto może z tego skorzystać? Millennium należy do najbardziej zatwardziałych przeciwników skracania karencji. Zajrzałem do poprzedniej promocji w tym banku opisywanej tutaj w kwietniu i nie widzę żadnej zmiany, dalej nie można mieć konta po 1 stycznia 2020 by brać w niej udział/

Tutaj zgarniesz 400 zł na start w Millennium oraz KO na 7,50%

Nowa promocja ma potrwać kilka dni dłużej niż 51 edycja na KO, do połowy wakacji: 31 lipca 2023. I wątpię by skończyła się ona przed czasem bo poza rygorystycznym warunkiem dla nowego klienta mamy tutaj dużą pulę 15.000 promocyjnych kont.

Co trzeba zrobić by zgarnąć 400 zł?

 

1) 100 zł za spełnienie 3 warunków

Promocję znów podzielono na dwie części z nierównym podziałem premii. W pierwszej z nich wymagane są 3 warunki:

 • logowanie do apki Millennium
 • wpływ na konto na kwotę 1000 zł w terminie 14 dni od momentu założenia konta
 • zapłacić 5 razy kartą lub BLIKiem na kwotę minimum 360 zł

W zasadzie mamy więc te same warunki co zwykły klient posiadający konto od niedawna musi robić co miesiąc. Warunki są niemal identyczne z poprzednią edycją, wydłużono jednak o połowę czas na pierwszy wpływ: poprzednio było to 7 dni, teraz mamy 14 dni na przelew od otwarcia konta.

W przypadku dokonywania płatności tego wymogu już nie ma. 5 płatności mamy wykonać do końca miesiąca. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, który wskazał Gesso - po raz pierwszy Millennium każe płacić aż 360 zł kartą by zgarnąć premię.


2) 300 zł w drugiej turze przez 3 kolejne miesiące

Aby otrzymać drugą premię musimy spełnić warunki wymienione w części pierwszej. A więc

 • jedno logowanie do apki Millennium
 • wpływ na konto na kwotę 1000 zł
 • zapłacić 5 razy kartą lub BLIKiem na kwotę minimum 360 zł

ale nie musimy już dbać o to by przelew do banku doszedł w określonym terminie, mamy na to cały miesiąc kalendarzowy. Musimy jednak powyższe czynności wykonywać przez 3 kolejne miesiące, więc kto założy w czerwcu, to powyższe warunki będziemy musieli spełnić w lipcu, sierpniu oraz wrześniu. Dalej pozostaje nowy warunek kwotowo-ilościowy w każdym z tych miesięcy.

Podsumowując mamy od tej edycji mocne utrudnienie warunków, do tego niestety jego dużą wadą jest brak dynamicznego dobierania nowego klienta jak to ma miejsce w przypadku Paribasa. KO zaś niby bez zmian, ale jednak brak 5 płatności kartą skutkuje jeszcze niższą stawką niż w poprzednich edycjach. Na szczęście warunki podwyższenia oprocentowania nie są trudne i kto będzie chciał skorzystać z promocji spełni je za jednym zamachem.

 

Regulamin promocji na KO z 7% od 31 lipca

Regulamin promocji 400 zł w wakacyjnej promocji konta


20 komentarzy:

 1. Witam. Akurat 200k już był limit sensowności co najmniej w poprzedniej edycji, a wydaje mi się że może i w jeszcze poprzedniej. Czyli nie spadło z 300k na 200k w 52. edycji. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmienili w poprzedniej edycji. We wcześniejszej mam jeszcze limit 300k.

   TomTom

   Usuń
 2. Badanie nowych środków jest " dynamiczne" także w czasie udzialu w promocji

  OdpowiedzUsuń
 3. facto daje 8% i to na 6m więc się nie zastanawiam i ciągle odnawiam.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będą jeszcze dostępne we wrześniu, to pewnie skorzystam. Póki co wolę KO z ta stawką.

   Usuń
  2. Ale jak to 8%? Na stronie dla 6 msc widzę tylko 7%....

   Usuń
  3. Te 8% dają jak masz już lokatę na przedłużenie jej, czy jak próbujesz przelewać środki do innego banku. Na stronie nie ma informacji takiej lokaty, więc Polcan jak to pierwsze to z tego nie skorzystasz.

   Usuń
  4. Nie jest problemem przelać kasę do banku dla takiej lokaty. Trzeba się jednak liczyć z tym, że pingpong nie bardzo tutaj działa, więc może być jednodniowa strata w przypadku braku takiej oferty przy przelewie.
   Podoba mi się jednak w tym banku unikatowe wydłużanie terminu lokaty w przypadku dnia wolnego od pracy, co jest z korzyścią dla klienta.

   Usuń
  5. A zdajecie sobie sprawę z tego, że w przypadku upadłości takiego banku jak FACTO stracicie na przewalutowaniu, bo środki zostaną wypłacone w Euro po kursie, krory dopiero zostanie wtedy ustalony.
   Cytat:
   "
   Odpowiedzialny system gwarancji depozytów to F.I.T.D. - Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi automatycznie zwróci depozyty do 100 000 euro, wypłacając je w walucie euro. Kurs przeliczenia wypłacanego depozytu ze złotówek na euro ogłoszony będzie przez włoski organ nadzoru bankowego – Bank of Italy, na dzień wydania decyzji odpowiedniego organu (urzędu lub sądu) o upadłości Banku.
   "

   Usuń
  6. Stracimy albo zyskamy. Wszystko zależy od aktualnego kursu euro na dzień wydania decyzji o upadłości. Mimo wszystko dość abstrakcyjne masz problemy.

   Usuń
  7. może bojaźliwy anonimowy kolega sprawdził, że bank BFF jest zagrożony upadkiem?
   może zamiast siania strachu, warto było by odszukać kiedy ostatnio upadł jakiś włoski bank.
   pirx

   Usuń
  8. Akurat w razie upadlosci bedzie podwojne przewalutowanie, wloski nadzorca przeliczy PLN na EUR po kursie EBC, potem polski BFG przeliczy EUR na PLN po kursie srednim NBP. Tak by to teoretycznie wygladalo.

   Usuń
  9. Polski BFG nie bierze udziału w takiej akcji. Sam musisz sobie później przewalutowanie na złotówki.
   A co do zyskania - to równie dobrze można inwestować w aluty i grać na zysk, a jednak trzymamy lokaty/KO a nie waluty.

   Usuń
 4. Witam, mam pytanie do admina dot. programu poleceń Pekao, w marcu wiele osób zakładało konto w Pekao SA z polecenia z Twojego kodu. Dzisiaj jest termin odbioru nagród za konta marcowe. Przyszły wszystkie kwoty za polecenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pekao wypłaciło premie za polecenia w piątek 28 lipca. Niestety nie ma tutaj wglądu jak w PKO w ilość zgłoszeń i listy ile osób spełniło warunek, a ile nie.

   Usuń
  2. kate31 lipca 2023 09:53
   Nie tylko ty nie otrzymałaś Narody 100 zł z Polecenia. Proste warunki po 5 transakcji kartą debetową spełnione oraz zapisanie się do Programu poleceń też, a nagrody brak. Ale to nie pierwszy raz Pekao SA ma z tym problem. Mają tyle na raz promocji, że mają problem z ogarnięciem tematu. 20 zł za 2 transakcje mobilne w tym miesiącu dostałem, była w tym samym czasie taka promocja.

   Usuń
  3. Ja dostałam za 2 osoby polecone, brakuje za jedną chyba, ale tu jeszcze czekam, żeby mi ta osoba potwierdziła, że rzeczywiście założyła konto. Przy czym mam raz 50 zł, okazało się, że mimo że polecony ma mniej niż 26 lat, jednak zawarł umowę na zwykłe konto przekorzystne (upierał się przy tym) a mimo to dali mu jak za konto dla Młodych. Ma pisać reklamacje, więc zobaczymy
   Swoich 100 zł za otwarcie konta z polecenia nie mam, podobnie jak 20 zł za Google Pay. Jutro lecą reklamację

   Usuń
  4. Nie otrzymałem pieniędzy 100 zł - za polecenie z Pekao (kwota ta miała być do końca lipca). Dobrze, że ktoś tę sprawę poruszył.

   Usuń
  5. U mnie już poszła reklamacja

   Usuń
 5. Od jutra zmiana tabeli oprocentowania w toyocie. Ale ja widzę tylko drobną zmianę na plus w lokacie plus na 3 m. Może ktoś widzi więcej zmian?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...