czwartek, 20 marca 2014

100 zł premii za założenie lokaty bezkarnej na 4%


No takiej gratki dawno już nie było. Lokat na 4% obecnie jak na lekarstwo a jeśli już to obwarowane dodatkowymi warunkami typu zakładanie poprzez specjalną aplikację mobilną. Tak jest obecnie w przypadku 3 banków: Getin, Millennium oraz BZ WBK.

Teoretycznie bezproblemowo jest w Alior banku. Ale wczoraj anonimowy zostawił komentarz, w którym twierdzi, że Alior nie zakłada tej lokaty bez struktury lub funduszu. Jeśli to prawda to nieźle wprowadzają ludzi w błąd.

Wszystkie oferty przebija jednak Optima. Bank o którym bardzo dawno nie pisałem, gdyż nie ma tu nic ciekawego, a podwyżka na koncie oszczędnościowym do 3,50% jest zbyt mała by poświęcać jej osobny artykuł. Ale premia za założenie lokaty? To już jest coś!


Nie pamiętam takiej sytuacji by najzwyklejsza w świecie lokata, na której można zarobić do 162 zł, była dodatkowo premiowana 100 zł. Jeśli ktoś ulokuje minimum lokaty czyli 1000 zł, zarobek z premii będzie większy aniżeli sam zysk z lokaty:) 


Źródło: bankierstarter.pl

Na stronie bankierstarter.pl jest obecnie reklama, którą widzimy wyżej. Bank nie tylko gwarantuje 4% na okres 3 miesięcy. Mamy tutaj do ulokowania od 1.000 zł do 20.000 zł, a więc w skrajnym przypadku można zarobić codziennie tyle samo ile na Ping Pongu, tyle że bez konieczności codziennego odnawiania.

Co więcej nie trzeba nawet męczyć się z tak niskim oprocentowaniem przez całe trzy miesiące. Lokatę teoretycznie można zerwać w dowolnym momencie bezkarnie, tak jak wskazuje jej nazwa. Więc nie trzeba zamrażać środków na tak długi okres.

Nie warto za pośrednictwem strony Źródło: bgzoptima.pl


Strona zawiera informację: tylko dla nowych klientów. Pytanie zasadnicze pozostaje kto jest uważany za nowego klienta? Czy osoba która nie jest obecnie klientem, a była już wcześniej, czy osoba która nigdy nie była klientem od początku istnienia tego banku.

Próbowałem wczoraj kilkakrotnie w godzinach późnowieczornych dodzwonić się na infolinie. Niestety tak telefon stacjonarny jak i komórkowy powtarzał ten sam schemat Wszyscy nasi konsultanci są obecnie zajęci. Nieważne jak długo chciało się czekać.

Pomysł premiowania lokaty dodatkową nagrodą jest świetny. Co więcej na założenie lokaty mamy aż 30 dni od złożenia wniosku. Szczegółowy regulamin promocji jest dostępny tutaj.

29 komentarzy:

 1. W Alior banku zakładałem tą lokatę i owszem namawiali mnie na struktury lub fundusz ale po odmowie założyli mi lokatę na 4%.
  Czekam na informacje co w Optimie "kto jest uważany za nowego klienta"?

  t

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również założyłam lokatę w Alior banku bez żadnych dodatkowych warunków.

   Usuń
 2. Ciekawe dla czego mają dziwny warunek 13 min na załozenie konta?
  "Za prawidłowo
  wypełniony Wniosek uważa się Wniosek wypełniony w ciągu jednej sesji, co
  oznacza, iż podczas wypełniania Wniosku Uczestnik nie może być bezczynny dłużej
  niż 13 (trzynaście) minut,"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie 13 minut na założenie konta, tylko mniej niż 13 minut bezczynności. Przecież jest w cytacie napisane. Zwykłe zabezpieczenie przed porzuceniem komputera w czasie wypełniania wniosku, nie ma się czym podniecać.

   Usuń
 3. Dziś udało się dodzwonić. Pani sprawdziła, że już nie jestem klientem BGŻ optima więc mogę skorzystać z promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ile miesięcy temu miałeś u nich likwidowane konto?

   Usuń
 4. Przy zakładaniu lokaty otwierane jest konto. Ciekawe jakie są koszty utrzymania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli w Optimie - to brak kosztów, jeśli mowa o Alior to utrzymanie najprostszego konta 'rachunki bez opłat" kosztuje 2 zł lub 0 zł miesięcznie w zależności od miejsca otwarcia (oddział lub placówka partnerska)

   Usuń
 5. Na stronie BGŻ/infolinii cisza... fake?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmawiałem z infolinią wpis z 8:28 i Pani wie o promocji, to nie wiem skąd takie info

   Usuń
 6. Na stronie banku nic nie pisze o tej promocji jest lokata na 4% bezkarna ale nic nie pisze o tej promocji

  OdpowiedzUsuń
 7. W regulaminie promocji znajdziemy następujący zapis:

  Organizator zastrzega, iż warunkiem uzyskania Premii jest podanie na stronie panelowej serwisu Bankierstarter.pl
  https://bankierstarter.pl/uzupełnij-dane/ pełnych i prawdziwych
  danych osobowych oraz prawidłowego numeru aktywnego
  rachunku Uczestnika, który został otwarty podczas założenia Lokaty Bezkarnej, na który ma zostać przekazana Premia.

  Po wejsciu pod wskazany adres widnieje info:

  Informujemy, że upłynął termin uzupełniania danych do przelewu premii 77 złotych w akcji Bankier STARTER. Zapraszamy do udziału w kolejnych promocjach, które planujemy w najbliższym czasie.

  Zespół Bankier.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. przydała by sę jakaś procedura jak to zrobić w 13 minut

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli nie musisz szukać swojego nr dowodu osobistego oraz nr PESEL, czasu jest pod dostatkiem. Nie potrzeba żadnych procedur :P

   Usuń
 9. Na prośbę czytelnika, który nie potrafi się zalogować jako anonimowy, publikuję jego komentarz:

  Nie podoba mi się ten zapis:
  "Premia zostanie przekazana przez Organizatora na aktywny rachunek Uczestnika, który został otwarty podczas założenia Lokaty Bezkarnej, w terminie 14 (czternastu) dni roboczych od dnia rozstrzygnięcia Promocji tj. od dnia 25.06.2014 r. Premię
  uznaje się za przekazaną Uczestnikowi w momencie dokonania przez Organizatora dyspozycji przelewu na aktywny rachunek Uczestnika, który został otwarty podczas założenia Lokaty Bezkarnej"
  Czyli rachunek musimy mieć otwarty przynajmniej do początku lipca. Pytanie czy wcześniej, po zakończeniu lokaty możemy go opróżnić?
  drugie pytanie, czy po wcześniejszym zarwaniu lokaty nadal przysługuje nam premia, w regulaminie nic o tym nie znalazłem
  po trzecie, opląty czy są jakiekolwiek opłaty za prowadzenie rachunku?
  No i na koniec jak zamknąć tam rachunek ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w regulaminie jest napisane jakie konta mogą być otworzone (3 rodzaje), i procedura zamknięcia

   nie ma nic o opłatach dodatkowych za zamknięcie

   Usuń
 10. ktoś już założył lokatę z premią?

  OdpowiedzUsuń
 11. Strasznie skomplikowane. Ten rachunek to ma być tzw. ror?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to ROR lecz konto oszczędnościowe powiązane z jednym dowolnie wybranym ROR-em w innym banku. Z konta Optimy nie da się zrobić przelewu innego niż na własny ROR.

   http://www.bgzoptima.pl/konta_oszczednosciowe/default.aspx

   Usuń
 12. Czyli trzeba posiadać u nich konto już wcześniej czy otworzyć konto wraz z lokatą, aby dostać te 100 zł?

  Czy tu tylko chodzi o to, aby podać jakieś konto nawet w innym banku, aby mogli przelać te 100 zł?

  13 min bezczynności polega tylko na tym, żeby na danej podstronie nie być dłużej. Oby przed upływem 13 min kliknąć Np. dalej czy OK, podobnie jak w PKO czy AS jest ten zegar odliczający czas.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja przerabiałem już tą promocję ponad rok temu. Wtedy z Bankier Starter było do zgarnięcia 77 zł. Ogólnie dużo kombinacji, skończyło się na 3 reklamacjach i po 2 miesiącach wypłacie premii. A ponieważ teraz 100 zł jest do zgarnięcia za "nic" przy tej promocji założę żonie taką lokatę.

  OdpowiedzUsuń
 14. już po zabawie :(

  OdpowiedzUsuń
 15. tz koniec promocji?

  OdpowiedzUsuń
 16. no ale trzeba jeszcze kliknąć w link otrzymany w ciągu 14 dni odrozstrzygniecia konkursu (w czerwcu) mamy na to 5 dni :(

  OdpowiedzUsuń
 17. wczoraj założyłem w aliorze 4 % na 2 miesiące, nie ma żadnych stuktur ani haczyków, najpierw trzeba pójść, dostaje się nr konta na które się wpłaca pieniądze, a gdy to się zrobi trzeba iść do placówki by potwierdzić im to i wtedy oni uruchamiają lokatę, i to wszystko. Pozdr.!!!!

  OdpowiedzUsuń
 18. Potwierdzam, Alior nie wymaga powiązania z funduszami (choć pani nie omieszkała zaproponować i fundusze, i ubezpieczenie). Można założyć kilka lokat, górna granica każdej to 100 tys. A w Optimie założyłam właśnie konto, teraz tylko przelew inicjujący (rachunek powiązany to nie musi być ROR).

  OdpowiedzUsuń
 19. denerwujacy sa Ci spamerzy z ALIORA, KTÓRZY TU WYPISUJĄ TE GŁUPOTY jak pisałeś na początku lokata + struktura.tak działa ta lokata byłem ,widziałem,nie założyłem.Co ciekawe nigdzie sie tym ALIOR nie chwali że oszukują klientów żeby tylko ściągnąć ich do siebie.Oszukańcza ta ...nowa kultura bankowości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypraszam sobie, spamerką nie jestem, a lokatę założyłam wczoraj, podziękowałam za wszelkie inne propozycje i mam SAMĄ LOKATĘ dwumiesięczną na 4%, oprocentowanie stałe.

   Usuń
 20. ja też założyłem sobie dwie lokaty w Aliorze przez telefon, żadnych kłopotów, sama przyjemność, co do Optimy, to mam tam konta i nie ma z nimi też żadnych problemów, poza jedynym możliwym przelewem na rachunek powiązany, jeszcze się pochwalę, ż premia z reich/polbanku wpłynęła w kwocie 120zł wczoraj :) No i karty z CityBanku za tablety do mnie jadą, :) pozdrawiam wyjadaczy!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...