czwartek, 13 marca 2014

Kolejna lokata mobilna na 4% tym razem w Millennium


No i proszę. Po koniec lutego, po wielkiej fali spadków we wszystkich instytucjach finansowych w Polsce oficjalnie ogłosiłem koniec pisania o lokatach. Zainteresowanych odsyłam do artykułu Na rozdrożu czyli dwie opcje dla zwolenników lokat.

Ze względu na liczne prośby czytelników przygotowałem jednocześnie cykl artykułów o wprowadzeniu do obligacji. Nowy cykl miał uwzględniać zmiany, które zaszły w ciągu dwóch lat odkąd intensywnie eksploruję tematykę obligacji.

Tymczasem od marca banki jakby się przebudziły i zaczęły oferować znów ciekawsze propozycje. Odwlekamy zatem tematykę obligacji i zobaczmy jak budzi się do życia bankowość. Podwyżki są już nie tylko w Lion's bank czy Aliorze. Do walki o klienta włącza się znów Millennium.

 
Kolejna lokata mobilna Źródło: millennium

W ofercie pojawiła się tutaj lokata mobilna, którą znamy już z Getin online czy ostatnio BZ WBK. I kolejny raz na takiej lokacie można zarobić 4% jeśli skorzystamy z aplikacji mobilnej Banku Millennium. Cóż banki od pewnego czasu mocno stawiają na mobilność i na tym polu pewnie walka się jeszcze zaostrzy.

Na razie zamiast zaostrzania walki na procenty mamy wypełnianie luk. Getin ma ofertę na 2 miesiące, BZ WBK zaś na 12 miesięcy. Millennium dla odmiany wpakował się w powstałą tak lukę i proponuje depozyt na 6 miesięcy. Jest tutaj jednak ograniczenie kwotowe do 10.000 zł, czyli mamy tutaj typowego wabika.

Przyznaję, że jestem dość zaskoczony pozytywną zmianą w Millennium. Cały poprzedni rok bankowcy z Millennium wydzwaniali do mnie po praktycznie każdej wypłacie limitu w koncie z ekstra mega super propozycją założenia lokaty. W porywach osiągała ona 3,25%. I jakoś nie mogło się im pomieścić w głowach, że klienci wolą wołomińskie lokaty na ponad 6%. 

Bezsensowne aukcje trwają dalej


Swoją drogą zastanawiający jest sens brania udziału w aukcjach lokat w Millennium, skoro średnio można tutaj zarobić tylko 3,13%, a w najlepszym przypadku 3,30%, czyli tyle samo ile... jest na koncie w tym samym banku! Są jednak i tacy co się godzą na... 1,50%. Jak widać naiwność ludzka nie zna granic.

Wszystko wskazuje na to, że mobilnych lokat będzie przybywać. Póki co różnią się tylko czasem trwania. Teraz czas na różnice w oprocentowaniu, ciekawe tylko kto zaproponuje więcej.

12 komentarzy:

 1. A co w przypadku zerwania przed upływem 6 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank milczy w tym temacie, możemy zatem przypuszczać, że odsetki nie będą przysługiwać.
   Swoją drogą Millennium ma najbardziej toporną komunikację z klientem. Jako jedyny bank nie odpowiada na zapytania zgłaszane w bankowości internetowej.

   Usuń
  2. Nie milczy, wystarczy zapoznać się z tym dokumentem: http://www.bankmillennium.pl/static-content/PL/stopy_procentowe_759793.pdf
   "Opłaty za wypłatę środków przed terminem umownym (....)
   Pozostałe Lokaty
   Brak odsetek w przypadku wycofania środków przed datą zapadalności lokaty"

   Usuń
  3. Czyli nie trzeba czytać regulamin by zgadnąć dobrze:) Ot banki, nic dodać nic ująć...

   Usuń
 2. Co może być powodem tego ożywienia? Ruszyły kredyty i trzeba podnieść rezerwy obowiązkowe?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest, jest, jest.Udało mi się dzisiaj wygrać 10 zł w Getinie, ale to była chyba moja setna płatność tą kartą.Czy miał ktoś jeszcze takiego farta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. heh ja zrobilem z 40 transakcji i jeszcze nic ;) ale miło wiedzieć, że ktoś coś wygrał ;)

   Usuń
 4. olałem ich promocję ... robię obroty tak by maksymalizować przychód z moneynack a nie liczyć na szczęście :)
  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 5. Coraz lepsze są te lokaty w tym roku ale jeszcze troche poczekam może jakiś bum będzie tak jak np 2 lata temu

  OdpowiedzUsuń
 6. coś drgnęło ale słabo i te nieszczęsne kwoty maksymalne, jutro kończy mi się duża lokata i nie ma nic konkretnego a każdy dzień zwłoki to średnio 50zł w plecy;/

  OdpowiedzUsuń
 7. kończą się moneynack
  i zaczynam myśleć o spokojnym koncie
  co myślicie o tym:
  https://lp.deutschebank.pl/kartaiq/?utm_source=kartaiq_pl&utm_medium=redirect&utm_campaign=kartaiq&pm=banner&pc=dla-tych-ktorzy-wiedza

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe z czego czytam regulaminy promocja na karte iq obejmuje również aktualnych klientów którzy nie maja karty. Karta jest za darmo więc chyba warto ją mieć w portfelu? Chociażby dla samych darmowych ubezpieczeń.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...